2000 i okolice;)

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: 2000 i okolice;)

#121

Post autor: KUTI »

Radi pisze:Witam
Nie musi być technics szukam sprzętu muzykalnego, raczej jasnego brzmienia bez przydźwięku z silnika
Radi jasność i muzykalność osiągniesz wkładką :) skoro zaczynasz (nie liczę przygód z poprzednimi) to zostałbym przy MM-kach, wchodzić w byle jaką, tanią MC nie ma sensu....
Swoją drogą Chudy_b dobrze Tobie podpowiada.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2000 i okolice;)

#122

Post autor: Obywatel »

Radi pisze: szukam sprzętu muzykalnego, raczej jasnego brzmienia
To bardziej zależy od wkładki i pozostałych elementów toru.
Radi pisze: bez przydźwięku z silnika
To rzeczywiście zależy od jakości wykonania gramofonu. Gramofon generalnie powinien spełniać 3 założenia: powinien być wykonany z dobrych materiałów, bez nadmiernych kompromisów i błędów konstrukcyjnych, powinien trzymać obroty i posiadać ramię trzymające geometrię i dające się poprawnie ustawić.

Dlatego też jest zatrzęsienie gramofonów spełniających Twoje wymagania. Możesz oczywiście brać pod uwagę różne marki, ale może Ci się od tego zakręcić w głowie ;) Technics nie jest złym wyborem. Jeśli chcesz szukać dalej, to ustaw sobie na Allegro kryteria cenowe w używanych gramofonach i powrzucaj tutaj linki do ofert, które wydadzą Ci się ciekawe.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Radi
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, 12:30
Gramofon: Technics SL-Q33

Re: 2000 i okolice;)

#123

Post autor: Radi »

Strzelam że Sony PS-HX500 i PS-LX300USB nie warto rozważać ?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15145
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: 2000 i okolice;)

#125

Post autor: darkman »

KUTI pisze: Darkman, sorry
Ależ cała przyjemność po mojej stronie.
"Sorry" to raczej semantyczny odnośnik przy składaniu kondolencji. W istocie, zapewne mieszkając na wyspach spotykasz się
z konsternacją, gdy ktoś go używa przy przysłowiowym potrąceniu innej osoby w dajmy na tę okoliczność trolejbusie. Tu jak wiesz obowiązuje zwyczajowo inny zwrot.
Co do kondolencji? Hmm.. nigdzie się nie wybieram. Dopiero jak Bóg da.
Poza tym w wątku wyrażasz swoje zdanie. I dla mnie to OK. Z jakiego powodu jest Ci przykro? Doprawdy nie znajduję odpowiedzi ale doradzić mogę jedno: Keep smiling :D !
KUTI pisze: wkładka to wkladka chyba nie do końca jest dobrą podpowiedzią...
W kontekście pytania kolegi jest. Zważywszy jednak, że stwierdzenie wyciągnąłeś z owego kontekstu, pomijając domyślne niedookreślenie "z grubsza" wnoszę, że napisałeś to pod wpływem nieuzasadnionego wzburzenia, zatem w niejako w afekcie.
Znajduję tylko jedno wytłumaczenie owej werbalizacji własnej, daleko idącej interpretacji mojego wpisu: Klawiatura wszystko przyjmie ;)
KUTI pisze: Nie poradzę odnośnie Technics-ów
To może, choć nie musi rzucać pewne światło na Twoją wypowiedź, na ich temat. Pozostaje mieć nadzieję, że kolega weźmie to po uwagę.
KUTI pisze: bo zwyczajnie nimi się nie interesuję
Tu również zwróciłbym uwagę kolegi na tę informację. Wydaje się ona być istotną w ocenie samego sedna porady.
KUTI pisze: ale jeśli chodzi o MCLO
Niemal na pewno w pytaniu Kolegi nie chodzi o wkładkę Low Output. A już w mojej, lakonicznej dość wypowiedzi, nie chodzi o nią z całą pewnością.
Czy zatem można założyć kładkę MCLO do gramofonu Technics? Można z grubsza. Reszta to inny temat zasadniczo.
KUTI pisze: to nie zagra poprawnie na każdym gramofonie
Aliści napisałem gdzieś, że zagra poprawnie? Czy może z mojej wypowiedzi da się zaledwie wyciągnąć wniosek, że jedynie zagra. Bo czemu ma nie zagrać?
W rzeczy samej owo zgranie lub nie należałoby prolągować znacznie w czasie, bowiem Kolega nie ma tego do czego podłączyć póki co. Nawet jeśli już zdecyduje się na jakiś gramofon.
KUTI pisze: (chodzi mi oczywiście o ramię/gramofon)
Skąd ten pogląd, skoro nie interesujesz się gramofonami Technisc ani też domniemuję, montowanymi w nich ramionami?
Domyślam się, że z rozpędu.
Kolega wyraził zaintereswanie również innymi gramofonami, a co za tym idzie pewnie i ramionami. To może miast filozofowania korzystniej byłoby coś zasugerować? Jestem za.
Nie bez kozery dodam, że posiłkowanie się moimi wypowiedziami w prezentacji swoich uwag do tematu wydaje się być zbędne. I niech tak pozostanie.
KUTI pisze: skoro zaczynasz (nie liczę przygód z poprzednimi) to zostałbym przy MM-kach, wchodzić w byle jaką, tanią MC nie ma sensu....
O, tutaj widzę jednak potwierdzenie i tego co napisałem i zasugerowałem koledze parę postów wyżej. Idzie zatem ku dobremu. Szacuneczek!
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: 2000 i okolice;)

#126

Post autor: KUTI »

Darkman czytam Twoje posty i widzę, że od czasu rejestracji żarcik troszkę się Tobie wyostrzył. Jeżeli mam komuś odpowiedzieć w poście, tylko po to żeby klepnąć, bo klawiatura wszystko przyjmie, to wolę nie odpowiadać, szkoda mi mojego czasu, na ilości swoich postów mi nie zależy. Gdybyś troszkę poobcował z MC zrozumiałbyś moją wypowiedź... O Technicsach seri SP moglibyśmy podyskutować, resztą się nie interesuję, wracając do wkładek, MC odradziłbym każdemu na starcie, tym bardziej do średniego sprzętu, MCHO to strata kasy.
Tyle z mojej strony, bo to i tak OT.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Radi
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, 12:30
Gramofon: Technics SL-Q33

Re: 2000 i okolice;)

#127

Post autor: Radi »

Jest duży wybór może zawęzimy poszukiwania
Panowie to może za i przeciw te modele TECHNICS SL-Q33, Technics SL1200 mk2, Technics SL-1210 MK2
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15145
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: 2000 i okolice;)

#128

Post autor: darkman »

KUTI pisze: Darkman czytam Twoje posty
Oh, jeśli Twoją intencją było połechtanie mojej próżności, to nie tędy droga. Odnotowuję jednak ów fakt jako realną możliwość, choć w istocie jest mi obojętny.
Kontestując jednak tę ważką chwilę powiem tak: 'Masz Pan Kolega dożywotnią prenumeratę' ;)
Przy okazji polecę doskonałe opowiadanie z najnowszego zbioru "Litr ciekłego ołowiu". Tytułowe opowiadanie jest o prenumeracie właśnie.
Warto kupić teraz. Polecam. Po Brexicie będzie drożej, bo to i cło i VAT i Bóg jeden wie co jeszcze?

KUTI pisze: że od czasu rejestracji żarcik troszkę się Tobie wyostrzył
Skądże? Pozostaje na tym samym poziomie od dawna. Rejestracja, zaledwie parę miesięcy późniejsza niż Twoja, nie wywołała jakiejś diametralnej różnicy w dotychczasowym widzeniu świata. Ot, poznałem paru zacnych i ciekawych ludzi. Co już się wcześniej zdarzało w moim jestestwie na tym padole.
Czyżbyś uważał siebie za rodzaj gospodarza forum? No wiesz kogoś kto na dzień dobry pisze: Witam, jakby był u siebie?
Paradne. Czyż nie?
KUTI pisze: Jeżeli mam komuś odpowiedzieć w poście, tylko po to żeby klepnąć, bo klawiatura wszystko przyjmie, to wolę nie odpowiadać, szkoda mi mojego czasu
Sam sobie przeczysz. Daruj proszę ale nie za bardzo wiem o co ci chodzi w tej polemice? Jest bezsensowna i bezpodstawna.
Nie lubisz mnie? Nie podoba Ci się mój tryb prezentacji i sposób pisania?
->SKORZYSTAJ z opcji: "użytkownicy ignorowani". Gorąco do tego zachęcam.
Nie zmuszaj mnie proszę do zawstydzania Ciebie, bo to nie honor dla mnie. Na prawdę. Daleki jestem od tego.
KUTI pisze: Gdybyś troszkę poobcował z MC zrozumiałbyś moją wypowiedź...
Skąd pomysł, że nie poobcowałem i że nie obcuję na co dzień?
:? Sądzisz, że ów segment wkładek jest dostępny tylko dla Ciebie? I co za tym idzie masz jakiś monopol na wiedzę i opinię w tym zakresie? Pytam retorycznie rzecz jasna.
Oceniaj siebie nie mnie.Również możliwości swoje, a nie moje. Kto dał Ci prawo odniesień personalnych w stosunku do mnie?

Doskonale rozumiem Twoją wypowiedź (tę wcześniejszą). Zadziwia mnie jej atematyczność i brak istotnego dla tematu odniesienia merytorycznego, które byłoby pomocne dla Kolegi zadającego pytanie. Co pozwoliłem sobie zaakcentować zachęcony Twoim przywołaniem (odniesieniem).
Pisanie sobie, a muzom jest fajne ale w wątkach o luźniejszej proweniencji.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2000 i okolice;)

#129

Post autor: Obywatel »

Radi pisze:Jest duży wybór może zawęzimy poszukiwania
Panowie to może za i przeciw te modele TECHNICS SL-Q33, Technics SL1200 mk2, Technics SL-1210 MK2
Dorzuciłbym jeszcze SL-1600 / 1610 MK2; w przeciwieństwie do SL1200 / 1210 MK2 jest on w pełni automatyczny. 1200 / 1210 MK2 to manual, SL-1600 / 1610 to topowy wszystko mający Technics. Choć to właśnie 1200 / 1210 zyskał sobie opinię bardziej pancernego i najlepiej izolującego talerz / ramię od otoczenia. Czy 1600 / 1610 ustępuje mu pod tym względem - trudno powiedzieć.

SL-Q33 ma prawie wszystko to, co 1600 / 1610 oprócz pływającego zawieszenia i regulacji pitch.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2016, 15:35 przez Obywatel, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: 2000 i okolice;)

#130

Post autor: BRob »

Obywatel pisze: Z kolei SL-1200 / 1210 ma pływające zawieszenie i regulację pitch, ale nie ma pełnej automatyki.
SL 1200/1210 MK2 to full manual, ze sztywnym zawieszeniem. :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: 2000 i okolice;)

#131

Post autor: Obywatel »

BRob pisze:
Obywatel pisze: Z kolei SL-1200 / 1210 ma pływające zawieszenie i regulację pitch, ale nie ma pełnej automatyki.
SL 1200/1210 MK2 to full manual, ze sztywnym zawieszeniem. :)
Zgadza się - mój błąd.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: 2000 i okolice;)

#132

Post autor: KUTI »

darkman pisze:
KUTI pisze: Darkman czytam Twoje posty
Oh, jeśli Twoją intencją było połechtanie mojej próżności, to nie tędy droga. Odnotowuję jednak ów fakt jako realną możliwość, choć w istocie jest mi obojętny
Darkman, nie dodawaj sobie...
Szkoda mi swojego cennego czasu na bzdurną kontynuację tego.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 2000 i okolice;)

#133

Post autor: ojcie_c »

Obywatel pisze: 1200 / 1210 zyskał sobie opinię bardziej pancernego i najlepiej izolującego talerz / ramię od otoczenia. Czy 1600 / 1610 ustępuje mu pod tym względem - trudno powiedzieć.
Jako empiryczny użytkownik obu modeli z pełną świadomością oznajmiam wszystkim, że izolacja z SL-1200mk2 może buty czyścić tej z SL-1610mk2. Podwójne zawieszenie robi robotę.

W SL-1200mk2 każde byle puknięcie w plintę natychmiast przenosi się do toru audio, w SL-1610 można bębnić po plincie palcami ile wlezie i nic się nie przenosi.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Radi
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, 12:30
Gramofon: Technics SL-Q33

Re: 2000 i okolice;)

#134

Post autor: Radi »

Hmmm trudno znaleźć technics SL-1600,1610 krajowy :(
Będzie trzeba poczekać większość w/w w USA na ebay
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15145
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: 2000 i okolice;)

#135

Post autor: darkman »

KUTI pisze:
darkman pisze:
KUTI pisze: Darkman czytam Twoje posty
Oh, jeśli Twoją intencją było połechtanie mojej próżności, to nie tędy droga. Odnotowuję jednak ów fakt jako realną możliwość, choć w istocie jest mi obojętny
Darkman, nie dodawaj sobie...
Szkoda mi swojego cennego czasu na bzdurną kontynuację tego.
Kuti nie schlebiaj sobie, nic nie poradzę na Twoje kompleksy. Leczenie wybujałego ego, to nie moja specjalność.
ODPOWIEDZ