2000 i okolice;)

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

2000 i okolice;)

#46

Post autor: Wojtek »

bedziebyczo:
Właśnie, pamiętaj o typach gramofonów pod względem funkcjonalności, a nie tylko rodzaju napędu.
Manual, półautomat, automat? Jaki byś chciał?

Lekturka: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=35
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bedziebyczo
Posty: 69
Rejestracja: 19 lut 2016, 19:41

Re: 2000 i okolice;)

#47

Post autor: bedziebyczo »

Mysle ze zalezaloby mi jedynie na jakiejs formie zatrzymania nagrania gdy igla dotrze na koniec plyty w nieszczesnym stantonie ktory posiadam igla piluje koniec plyty az nie wsane i wylacze....a jak zbakam i zasne ......;)?
bedziebyczo
Posty: 69
Rejestracja: 19 lut 2016, 19:41

2000 i okolice;)

#48

Post autor: bedziebyczo »

A co do modelu z czeskiego allegro... Szczerze ..wciaz najbardziej mi sie podoba ,a blizej .w uk faktycznie sa .ale koszty wysylki z angli sa czasami niepowazne.....koles z czech wysle za 30 euro a brytole wolaja sobie czesto cos w okolicach 75 funtow.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

2000 i okolice;)

#49

Post autor: Wojtek »

Czyli co najmniej półautomat :) Innymi słowy: SL-1200 odpada.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bedziebyczo
Posty: 69
Rejestracja: 19 lut 2016, 19:41

Re: 2000 i okolice;)

#50

Post autor: bedziebyczo »

A moze mi ktos wyjasnic....bo noe bardzo to kminie , dlaczego ten koles na allegro czeskim ma na zdjeciach trzy rozna gromofony.....tlumaczylem strone przez google ale nie jest to wyjasnione w sposob....czytelny....?
arshobby
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2016, 12:55
Gramofon: niestety nie mam
Lokalizacja: Lębork

Re: 2000 i okolice;)

#51

Post autor: arshobby »

bedziebyczo pisze:A moze mi ktos wyjasnic....bo noe bardzo to kminie , dlaczego ten koles na allegro czeskim ma na zdjeciach trzy rozna gromofony.....tlumaczylem strone przez google ale nie jest to wyjasnione w sposob....czytelny....?
zdaje się ,że może dać na życzenie w naturalnej chyba imitującej drewno chassis , zmienić wkładki i i matę na talerz ,dla przykładu zamieścił różne zdjęcia w proponowanych opcjach jedno ze zdjęć to technics Q2.
Zamieszcza też zdjęcia wcześniej zrealizowanych projektów.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

2000 i okolice;)

#52

Post autor: Obywatel »

bedziebyczo pisze:koles z czech wysle za 30 euro a brytole wolaja sobie czesto cos w okolicach 75 funtow
Taa... Skąd ja to znam. Dlatego właśnie rzadko kupuję płyty za granicą bo za przesyłki krzyczą irracjonalne kwoty, choć wiem że można dużo taniej bo zdarzają się pod tym względem uczciwi sprzedawcy.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: 2000 i okolice;)

#53

Post autor: Bacek »

Najczęściej taki są bo to są najwygodniejsze przesyłki dla sprzedającego. Czasem wystarczy zapytać i zasugerować inny rodzaj przesyłki i zazwyczaj daje się znaczą o obniżyć koszty wysyłki.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

2000 i okolice;)

#54

Post autor: Obywatel »

Może niektórzy są skłonni pójść kupującemu na rękę, ale zazwyczaj człowiek zderza się ze ścianą - również na Allegro. Częstą praktyką jest ograniczanie wyboru kupującemu tylko do przesyłki kurierskiej, a na pytanie czy można inaczej odpowiedź brzmi "nie bo nie". Dla mnie kurier to jest ostatni możliwy wybór. Najchętniej paczkomaty lub ewentualnie poczta. Choć trzeba przyznać, że kurierzy się ostatnio poprawili, ale jakieś 5 lat temu to było takie buractwo pod względem podejścia do klienta, że przez firmę kurierską zamawiałem tylko w ostateczności.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
bedziebyczo
Posty: 69
Rejestracja: 19 lut 2016, 19:41

Re: 2000 i okolice;)

#55

Post autor: bedziebyczo »

Hmm......i wyglada na to ze kupie z czech ....mimo iz na pewnym etapie duskusji brzmialo to irracjonalnie,szczerze mowiac ,wkurzaja mnie z ta wysylka z uk . Przerzucic przez morze za 75 funtow...? Sorry ale to przegiecie troche ...o ile w ogile wysla ..bo czesto jest tak ze sprzedajacy nie wysylaja do irlandii ,wiem ze jest opcja z jakas firma w polnocnej irl i pozniej kombinacja z paczkomatem itd...ale ja zapracowany czliwiek jestem i dam Czechowi 30 e za dhl bo wydaje mi sie to rozsadne.....
bedziebyczo
Posty: 69
Rejestracja: 19 lut 2016, 19:41

Re: 2000 i okolice;)

#56

Post autor: bedziebyczo »

ok ...wiem ze juz jestescie mna zmeczeni ,i zfrustrowani moja kompletna ....w temacie nieorientacja....ale :
po pierwsze zdecydiowalem sie na sprzedawce i bedzie to tem kolega z czech ,bo podoba mi sie dostepny u niego sprzet i cena wysylki ,jak i kontakt,jakos amazon i jebaje mnie wkurw....ja....

pytajac o ten model i ilosc zdjec roznych gramofonow:
http://aukro.cz/top-model-gramofon-tech ... 17475.html
otrzymalem odpowiedz:
subject of sale - silver sl-q33, first bunch of pictures (cartridge Technics epc 205Cmk3 not include since this one trades at 400-800Euro itself)
ok ,cartrige mam ,nie zalezy mi , mam tylko jedno pytanie ...malutka wajcha ktora slyzy do wolnego opuszczania ramienia jest widoczna na piewrwszym "glownym zdjeciu" natomiast dalej juz nie ,wiem ze to gramofon automatyczny wiec sam sie zalacza itd ale jesli np chce wlaczyc tylko jeden kawalek ....?hmm.. mam mala zagwozdke na pukcie tej windy ale w stantonie jej brak byl koszmarem...

ten ..to moj absolutny faworyt w chwili obecnej...:
http://aukro.cz/zakazkovy-gramofon-tech ... 17466.html

kolejny:
http://aukro.cz/gramofon-technics-sl-q2 ... 17445.html

rowniez ciekawy:
http://aukro.cz/gramofon-dual-505-3-aud ... 30461.html

hmm:
http://aukro.cz/gramofon-dual-505-audio ... 30496.html

prosze ..jestesmy juz naprawde blisko.....:) odrobine cierpliwosci i porad a bedzie po wszystkim ,niezwykle wdzieczny za pomoc!!
bedziebyczo
Posty: 69
Rejestracja: 19 lut 2016, 19:41

2000 i okolice;)

#57

Post autor: bedziebyczo »

zastanawia mnie co dokladnie oznacza ostatnie zdanie opisu odnosi sie ono do praktycznie kazdego gramofonu trgo sprzedawcy:

Kupujący otrzyma: SL-Q2 zobaczyć zdjęcie. Akcesoria opcjonalne (na życzenie): Ciśnienie krążek, ramię do czyszczenia, tunningové stopy. W przypadku zainteresowania mogę być ustawiony na każdy inny i podać insert / systemu; Jak zawsze, Caveat emptor, ale mimo ze wsparciem serwisowym życia dla spokojnego snu

google translate
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

2000 i okolice;)

#58

Post autor: Obywatel »

SL-Q33 ma windę zrealizowaną na silniczku elektrycznym uruchamianym przyciskiem na panelu przednim. Nie posiada on tradycyjnej dźwigni windy.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

2000 i okolice;)

#59

Post autor: Obywatel »

bedziebyczo pisze:Kupujący otrzyma: SL-Q2 zobaczyć zdjęcie.
A to już jest zasadniczo inny gramofon niż SL-Q33. Ujmę to tak: SL-Q2 (półautomat bez repeat) to ubogi krewny SL-Q3 (automat z repeat), a SL-Q3 to ubogi krewny SL-Q33 (automat z repeat, elektryczną windą i rozpoznawaniem wielkości płyty).

Wszystkie trzy to jednak bardzo dobre gramofony.

Musisz konkretnie się z gościem dogadać, co jest (lub co może być i za ile) przedmiotem sprzedaży.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

2000 i okolice;)

#60

Post autor: chudy_b »

Czy kurs korony to 0,16gr za 1 koronę? Jesli tak, to te ceny wydają mi się lekko wywalone w kosmos. Wyprowdźcie mnie z błędu.
ODPOWIEDZ