Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
kemmner
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:10

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#1

Post autor: kemmner »

Jesteśmy z moją dziewczyną (nie)szczęśliwymi posiadaczami Daniela ze wzmacniaczem. Niestety w biedaczku coś padło (najprawdopodobniej wzmacniacz właśnie) i odtwarzanie płyt stało się niemożliwe w dotychczasowy sposób. Pytanie czy warto inwestować kasę w naprawę tego sprzętu i np. zakup lepszej wkładki czy lepiej kupić coś nowszego, np. Denona wymienionego w tytule? Nie mamy audiofilskich wymagań, ma po prostu grać przyzwoicie :) Najchętniej coś ze zintegrowanym przedwzmacniaczem byśmy zakupili żeby już nie dokładać kolejnej skrzynki na półce ze sprzętem.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#2

Post autor: bluegi »

Moim zdaniem warto się pobawić Danielem. A skąd diagnoza, że przedwzmacniacz? Na jakimś "aux" we wzmacniaczu gra cichutko? Jeżeli tak, to można dokupić sam przedwzmacniacz (np art dj pre) I nową igłę czy całą wkładkę.
Lub sprawdzić na wejściu"phono" jeżeli masz.
Jeżeli wszystko nie, to zamiast denona jak dla Was wg mnie warto wybrać coś stąd: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=1467673 i poprosić o przedwzmacniacz. Osobiście podchodzi mi yamaszka :P
kemmner
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:10

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#3

Post autor: kemmner »

Nie wiem czy dobrze rozumiem mechanizm działania, ale Daniel ma chyba nie tyle wbudowany przedwzmacniacz co po prostu wzmacniacz. Nie da się tego daniela podłączyć do innego sprzętu inaczej niż przez port słuchawkowy - ten sprzęt nie ma innego "wyjścia" ma tylko wejścia (na radio lub magnetofon) . Daniel przestał dawać dźwięk wzmocniony zarówno na słuchawki jak i na głośniki. Stąd pomysł, że padł wzmacniacz bo cała reszta sprzętu działa.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#4

Post autor: chudy_b »

Ominięcie wbudowanego w Daniela wzmacniacza to prosta sprawa. Ale wtedy będziesz potrzebował zewnętrznego wzmacniacza z wejściem PHONO. Rozumiem, ze talerz kręci i cała automatyka działa?
kemmner
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:10

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#5

Post autor: kemmner »

talerz kręci, ramię działa, chociaż pewnie nie poszkodziło by wymienić jakieś elementy eksploatacyjne. Sam gramofon też cicho "burczy" gdy jest włączone zasilanie...

On teraz jest podłączony do zewnętrznego wzmacniacza, ale wejścia phono to on raczej nie ma... (podłączone jest to kablem wyjście słuchawkowe (daniel) - aux (denon))
jdas
Posty: 65
Rejestracja: 04 lut 2016, 19:20

Re: Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#6

Post autor: jdas »

O ile mnie pamięć nie zawodzi to tego Daniela możesz połączyć do dowolnego wzmacniacza poprzez gniazdo magnetofonowe.
kemmner
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:10

Re: Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#7

Post autor: kemmner »

A to gniazdo nie sluzy przypadkiem do podlaczenia magnetofonu do wzmacniacza wbudowanego w Daniela?
artpaw5
Posty: 242
Rejestracja: 23 paź 2014, 19:54
Gramofon: Dual CS500 Dual 704
Lokalizacja: Dolna Saksonia Niemcy

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#8

Post autor: artpaw5 »

Gniazdo magnetofonowe w Danielu ma wejście i wyjście ,nagrywałem w latach w dawnych czasach płyty pożyczane o znajomych.Więc można podłączyć pod AUX.
kemmner
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:10

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#9

Post autor: kemmner »

czyli wtedy potrzebowałbym jeszcze przedwzmacniacza?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#10

Post autor: Obywatel »

Polecam przeczytać zawartość tej strony:
http://www.naprawagramofonow.pl/

Niestety nie ma tam dobrych wiadomości dla posiadaczy Danieli ze wzmacniaczem :(
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#11

Post autor: chudy_b »

kemmner pisze:czyli wtedy potrzebowałbym jeszcze przedwzmacniacza?
Nie. O ile ten wbudowany w Daniela jest sprawny. Oczywiście nie wypowiadam się o jakości tego modułu, bo nie mam pojęcia co sobą prezentuje. Pewnie szału nie ma.
kemmner
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:10

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#12

Post autor: kemmner »

Właściwie to nie ma tam żadnej wiadomości poza tym, że spec ze strony ich nie naprawia :roll:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#13

Post autor: zbyszek1982 »

Spec jest tak wyspecjalizowany, że naprawia tylko jeden model gramofonu ;)
Do tego naprawdę nie potrzeba wiedzy tajemnej.
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#14

Post autor: kangie »

zbyszek1982 pisze:Spec jest tak wyspecjalizowany, że naprawia tylko jeden model gramofonu ;)
Do tego naprawdę nie potrzeba wiedzy tajemnej.
Czy miales kiedys Daniela? To dosc upierdliwy w naprawach gramofon. Przydaje sie dostep do czesci zamiennych (dawcow). Z teco co wiem Jedrzej ma tego sporo.
Mialem przyjemnosc poznac tego goscia od Danieli. Naprawia je hobbystycznie. Dodatkowo zwiazany jest z realizacja nagran / dzwieku. Nie ma przymusu aby naprawiac wszystkie gramofony.
"Life is too short for boring HiFi..."
kemmner
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:10

Re: Remont Daniela ze wzmacniaczem czy Denon DP 300F

#15

Post autor: kemmner »

chudy_b pisze:
kemmner pisze:czyli wtedy potrzebowałbym jeszcze przedwzmacniacza?
Nie. O ile ten wbudowany w Daniela jest sprawny. Oczywiście nie wypowiadam się o jakości tego modułu, bo nie mam pojęcia co sobą prezentuje. Pewnie szału nie ma.
No to może zaryzykuje zakup kabelka za 10 zł i to sprawdzę...

A co myślicie o tej ofercie?

http://olx.pl/oferta/thorens-td-170-gra ... 3ae8184a45
ODPOWIEDZ