Gramofon do 3-4k

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#61

Post autor: Wojtek »

westi pisze:Gramiak jest przepiękny ale marka mi zupełnie nieznana.
Skoro nie siedzisz w sprzęcie audio to co w tym dziwnego? :morda:
westi pisze:Do tego cena chyba lekko przesadzona?
Ten sklep nie ma niskich cen :morda:
Bacek pisze:Ale w zasadzie 99% usterek można wykryć przy bezpośredniej kontroli nawet przez niewykwalifikowanego użytkownika.
No nie wiem czy to takie proste, szczególnie jak ktoś nie ma doświadczenia z gramofonami i sobie pomyśli że "to tak widocznie musi grać", mimo że z wadą.

westi:
Rega to taka sama "deska" jak wspomniany Thorens/Dual, przy okazji totalnie goła, tyle że mimo wszystko z lepszym ramieniem.
Napędowo trzeba się wspierać z upgrade kitem by było sensownie, a tak to napęd jest "wesoły" jeśli chodzi o stabilność obrotową :)

Wkładek nie chcę proponować bo za mało wiem, a Ty chyba też jeszcze za mało wiesz byśmy mogli coś sensownie typować poza ogólnikami ;)

Poluj za Luxmanami :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Gramofon do 3-4k

#62

Post autor: blackholesun »

Wojtek pisze:Napędowo trzeba się wspierać z upgrade kitem by było sensownie, a tak to napęd jest "wesoły" jeśli chodzi o stabilność obrotową
Wojtek, rozwiń wypowiedź.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#63

Post autor: Wojtek »

Na własne uszy słyszałem jaką różnicę robi zastosowanie lepszego, zewnętrznego zasilacza (http://www.rega.co.uk/tt-psu.html) względem "gołej" RP3. Przy RP1 powinno być podobnie.
Świat Pro-Ject ma ten sam bałagan w postaci swoich "speed boxów".

Kupujemy nowy gramofon za parę klocków, a otrzymujemy napęd z kołysaniem obrotów wołających o pomstę do nieba, a stare budżetowe tanizny (również paskowe, oczywiście) sprzed dekad się chichrają jak tak można i cóż to za postęp technologiczny.

Dopiero od modelu RP-6 jest "normalnie" i mamy coś takiego w standardzie, jak Budda/Allach/Jahwe/inny przykazał ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Gramofon do 3-4k

#64

Post autor: blackholesun »

Ja na własne uszy słyszałem trochę inaczej :) Miałem w domu trzy Planary 3 i RP6. Na żadnym z tych gramofonów nie słyszałem _żadnego_ kołysania obrotów. Nie czytałem tez słowa o tym na żadnym forum. Natomiast każdy z tych gramofonów kręci sie szybciej, niż 33.3 rpm i tego nie zmieni TT-PSU, aż do modelu RP10. I o tym powszechnie wiadomo. Taka jest strategia marketingowa Regi, zeby kręciły sie szybciej, przez co dźwięk wydaje sie atrakcyjniejszy.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 3-4k

#65

Post autor: Bacek »

Wojtek pisze:
Bacek pisze:Ale w zasadzie 99% usterek można wykryć przy bezpośredniej kontroli nawet przez niewykwalifikowanego użytkownika.
No nie wiem czy to takie proste, szczególnie jak ktoś nie ma doświadczenia z gramofonami i sobie pomyśli że "to tak widocznie musi grać", mimo że z wadą.
Bez przesady. Włączony talerz nie może bić na boki ani góra dół na krawedziach. Duże kropki na talerzu mają stać w miejscu. Zdjety talez nie moze mieć od spodu zadnych obic na magnesie. A na YouTube jest kilka filmików jak zrobić podstawowy test ramienia. Te kroki wyeliminują większość usterek. No i oczywiście puścić płytę i posłuchać czy obydwa kanały grają.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#66

Post autor: Wojtek »

blackholesun pisze:Ja na własne uszy słyszałem trochę inaczej :)
A słuchałeś muzyki czy sprawdzałeś płytą testową? :) Muzyką trudniej wychwycić na słuch, zależy od materiału.
blackholesun pisze:Na żadnym z tych gramofonów nie słyszałem _żadnego_ kołysania obrotów.
Kurde! Odkryliśmy właśnie gramofon co ma kołysanie 0.0% :morda: Żarcik ;)
blackholesun pisze:Nie czytałem tez słowa o tym na żadnym forum.
I co z tego? :morda:
blackholesun pisze:Natomiast każdy z tych gramofonów kręci sie szybciej, niż 33.3 rpm i tego nie zmieni TT-PSU, aż do modelu RP10. I o tym powszechnie wiadomo. Taka jest strategia marketingowa Regi, zeby kręciły sie szybciej, przez co dźwięk wydaje sie atrakcyjniejszy.
O kurde, tego nawet nie wiedziałem do tej pory. Dzięki za dodatkową amunicję. A już miałem zwidy, że Rega jest jednak porządniejsza niż Pro-Ject :morda:
Bacek pisze:Bez przesady. Włączony talerz nie może bić na boki ani góra dół na krawedziach. Duże kropki na talerzu mają stać w miejscu. Zdjety talez nie moze mieć od spodu zadnych obic na magnesie. A na YouTube jest kilka filmików jak zrobić podstawowy test ramienia. Te kroki wyeliminują większość usterek. No i oczywiście puścić płytę i posłuchać czy obydwa kanały grają.
Nadal mówimy o ludziach niedoświadczonych/niewykwalifikowanych? Takich co nawet nie wiedzą czym jest lampa stroboskopowa i do czego służy? :morda:
No właśnie ;) Także no, coś tam trzeba wiedzieć by móc ocenić, mimo wszystko.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 3-4k

#67

Post autor: Bacek »

Nie no jasne ze jak nic nie wiesz to nic nie sprawdzisz. Mówię o sytuacji w której ktoś przeczyta/obejrzy poradnik co sprawdzić przed kupnem. To nie jest geometria ramienia. Tego nie trzeba zrozumieć tylko powtórzyć kilka kroków.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#68

Post autor: Wojtek »

blackholesun:
Na obronę Regi, dopuszczam myśl że słyszałem różnicę na nie do końca sprawnym egzemplarzu. Zgaduję oczywiście, ale prawdopodobieństwo istnieje :)

Niemniej szczerze mówiąc nie wiem co gorsze: świadomość że obroty falują (bądź nie) czy świadomość, że "fabryka" woli jak talerz kręci się przy 34-36 RPM zamiast trzymać się standardu :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
westi
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2016, 20:51

Re: Gramofon do 3-4k

#69

Post autor: westi »

Jesteście Panowie nad wyraz pomocni. Chociaż im częściej czytam Wojtka tym bardziej przekonuje się że mnie nie stać na gramofon. W przedziale do 1500 nic nie gra, teraz okazuje się że w pułapie ok 3k też lipa bo falują, na 10k mnie nie stać. Niech to gęś kopnie ;p
Może inaczej jeszcze zapytam. Luxman http://allegro.pl/luxman-pd-288-i5982687795.html którego pokazałem najpierw będzie grał duuuuuuużo lepiej niż taki np DUAL http://allegro.pl/dual-cs-721-ful-autom ... 01461.html czy http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-741q ... 80518.html ? Nie wiem czy te gramofony są w jakikolwiek porównywalne. Ile faktycznie wart jest ten konkretny Luxman (chcę zadzwonić do nich negocjować cenę) :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#70

Post autor: Wojtek »

westi pisze:Chociaż im częściej czytam Wojtka tym bardziej przekonuje się że mnie nie stać na gramofon.
No coś ty :) Jest potężny wybór dobrego sprzętu.
westi pisze:którego pokazałem najpierw będzie grał duuuuuuużo lepiej niż taki np DUAL
Raczej nie, chociaż to jeszcze zależy z czym (tzn. jaką wkładką).

CS 741Q sobie odpuść.
westi pisze:Ile faktycznie wart jest ten konkretny Luxman (chcę zadzwonić do nich negocjować cenę) :)
1000? Powodzenia w negocjacjach :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 3-4k

#71

Post autor: Bacek »

westi pisze:Jesteście Panowie nad wyraz pomocni. Chociaż im częściej czytam Wojtka tym bardziej przekonuje się że mnie nie stać na gramofon. W przedziale do 1500 nic nie gra, teraz okazuje się że w pułapie ok 3k też lipa bo falują, na 10k mnie nie stać.
Wojtek co najwyżej pisze że w cenie do 3Kpln za nowy sprzęt nie ma nic ciekawego.

Ja tam ciągle optuję za 12x0. O ile nie przeszkadza Ci brak autostopu to nic lepszego w zbliżonych pieniądzach nie znajdziesz. Kwestia tylko wypatrzenia niezamęczonego egzemplarza.

Swoją drogą już kilka razy podchodziłem do koncepcji autostopu w Technicsie i chyba w końcu będę musiał go zrealizować bo ostatnio raz zdarzyło mi się płytę na godzinę zostawić na końcu.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#72

Post autor: Wojtek »

Bacek:
Kup se Pan SL-17x0/16x0 mk2 i tyle :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Gramofon do 3-4k

#73

Post autor: kangie »

Może i mocne słowa, ale myślę, że taki sprytny SL-1700 MKII potrafi rozłożyć na łopatki dzisiejsze "drogie" konstrukcje. Nie chcę medrkować do jakiej kwoty, ale tak jak kiedyś długo przyglądałem się i przysłuchiwałem Transrotorowi z fabrycznym ramieniem (nie SME) co prawda na wkładkach nie najwyższych lotów, czyli kwota 10 000zł wchodzi w grę (bez wkładki) - to miałem myśli, że sensowniej szukać takiego Technicsa, kupić porządną wkładkę i cieszyć się brzmieniem z czarnej płyty. Za co tyle płacić? Za wygląd? Za brzmienie? Za jakie brzmienie? Za skomplikowany napęd paskowy?

P.S. Żeby nie było. Miałem kiedyś dylemat na co wydać 10 000zł i ten Transrotor był na liście osłuchiwanych przeze mnie klocków. Podobał mi się skurczybyk i miałem chcicę na niego ;) Dzisiaj na szczęście trochę inaczej myślę, niż kiedyś.
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 3-4k

#74

Post autor: Bacek »

Wojtek pisze:Bacek:
Kup se Pan SL-17x0/16x0 mk2 i tyle :morda:
Ojtam, ojtam. Wolę 1210. To wszystko jest na tych samych częściach więc jestem prawie pewien że da się jakiegoś Frankensteina wystrugać. Obrazek
Załączniki
frankenstein.gif
frankenstein.gif (49.2 KiB) Przejrzano 450 razy
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Gramofon do 3-4k

#75

Post autor: ojcie_c »

Na allegro są dwa pudełkowe SL-1210mk2 za baaardzo kosmiczną cenę...

...ale obie nówki sztuki, nieśmigane.

EDIT: Qrde, ktoś je kupił.... :shock:

Plus jakiś tydzień temu poszedł dobry egzemplarz za (chyba) 4 tysiące.

Reszta to jakiś szrot "po DJach", którzy windują ceny, jadąc na "legendarności" modelu... :roll:

Czy _musisz_ mieć koniecznie czarny/ciemnografitowy?
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
ODPOWIEDZ