Gramofon do 3-4k

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Gramofon do 3-4k

#16

Post autor: Myszor »

Wojtek pisze: Tyle że wtedy bardziej wybiera wkładkę niż gramofon
Wkładkę do ucha a gramofon do oka ;)
Morbid
Posty: 17
Rejestracja: 20 sty 2016, 10:13

Re: Gramofon do 3-4k

#17

Post autor: Morbid »

Bylem sluchalem:

Rega RP6 na Exact
Rega RP3 na Elys 2

i Pro - Ject 2xperience SB na 2M Bronze ortofon

Ogolnie rzecz biorac.

RP3 w ogole odpada ze wzgledu na wykonanie jest nieschludne, jak dla mnie w tej cenie powinno to lepiej wygladac. Jesli chodzi o odsluch to wiadomo ze na gorszej wkladce - jednak sam wyglad mi nie odpowiada.

RP6 wyglad zewnetrzny znacznie lepszy niz w trojce natomiast budowa ramienia - jak dla mnie to nie to - w RP3 jest takie same, poza tym winda moglaby byc bardziej precyzyjna. Jesli chodzi o odsluch. Podoba mi sie na wolniejszych lightowych kawalkach, natomiast do Hard rocka i metalu moje odczucie wypadlo - tak sobie.
Nie podoba mi sie takze zewnetrzny regulator predkosci obrotow. Taka skrzynka, ktora do niczego nie pasuje

Pro Ject wyglad zewnetrzny OK, ramie zrobione dobrze winda dziala bardzo dobrze. W odsluchu "soft music" jest moze ciut nizej od RP6 natomiast przy Hard rocku i Metal jak dla mnie wypada lepiej od RP6.

Wszystko bylo grane na tym samym sprzecie jedynie wkladki byly rozne.
Musze jeszcze poczytac o charakterystyce EXACT i 2MBronze.

Wojtku, nie wiem dlaczego jestes przeciwny Pro Ject, jak dla mnie gra bardzo dobrze i wyglad niebanalny. Moze ma jakies wady o ktorych nie wiem, a chetnie bym poczytal na ten temat.

Zapomnialbym, na Pro-Ject lepiej sie trzyma plyta dzieki talerzowi dociskowemu.

To takie moje subiektywne odczucia, ale bede szukal dalej

Jesli chodzi o Marantza to nie mialem mozliwosci przesluchac bo akurat dzis nie mieli:(

Pozdrawiam
Morbid
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofon do 3-4k

#18

Post autor: tollo »

Nie myślałeś o Ad Fontesie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#19

Post autor: Wojtek »

Morbid pisze:natomiast budowa ramienia - jak dla mnie to nie to
Ale co dla Ciebie jest "nie to"? Wygląd ramienia?
Bądźmy poważni.
Morbid pisze:Pro Ject wyglad zewnetrzny OK, ramie zrobione dobrze
Bez komentarza.
Morbid pisze:Nie podoba mi sie takze zewnetrzny regulator predkosci obrotow. Taka skrzynka, ktora do niczego nie pasuje
To nie jest regulator obrotów, a zasilacz, który przy okazji ma przyciski wyboru prędkości :)
Dzięki niemu możesz zmieniać prędkość jak cywilizowany człowiek, bez ręcznego przekładania paska pod talerzem.
Morbid pisze:Podoba mi sie na wolniejszych lightowych kawalkach, natomiast do Hard rocka i metalu moje odczucie wypadlo - tak sobie.
Morbid pisze:W odsluchu "soft music" jest moze ciut nizej od RP6 natomiast przy Hard rocku i Metal jak dla mnie wypada lepiej od RP6.
Kwestia doboru wkładki do upodobań muzycznych.
Morbid pisze:Wszystko bylo grane na tym samym sprzecie jedynie wkladki byly rozne.
W efekcie słuchałeś wkładek i oglądałeś gramofony.

Pytałeś o możliwość odsłuchu innych konfiguracji gramofon/wkładka czy olałeś temat?
Morbid pisze:Wojtku, nie wiem dlaczego jestes przeciwny Pro Ject
Przecież już napisałem dlaczego odradzam :) Jak lubisz przepłacać to możesz brać śmiało.
Morbid pisze:Zapomnialbym, na Pro-Ject lepiej sie trzyma plyta dzieki talerzowi dociskowemu.
Ty chyba zdajesz sobie sprawę, że wpływ docisku to kwestia bardzo dyskusyjna, a taki docisk możesz sobie postawić praktycznie na każdym gramofonie?
Nie wiem jakim plusem jest to, że w cenie gramofonu dostajemy zbędne akcesoria :)

Wytknę jeszcze coś:
Gramofony Regi usłyszałeś z tymi wkładkami z jakimi zwyczajowo są one oferowane.
Pro-Ject 2Xperience SB normalnie jest oferowana w pakiecie z 2M Silver (czyli 2M Red).

Dlaczego w salonie do celów pokazowych założyli 2M Bronze, czyli model o 2 oczka wyżej? :) Żeby całość lepiej wypadła, oczywiście :morda:

Jeden plus dla tego modelu PJ: on jest chyba sprzedawany razem z pokrywą, co nie jest standardem wśród dzisiejszych minimalistów. Przy pozostałych trzeba chyba pokrywę dokupić.

W sumie gdyby odliczyć cenę docisku i pokrywy to tym bardziej jest to nierówne porównanie. Nie ta klasa sprzętu po prostu.


Przy okazji zapytam: ten budżet z tytułu tematu jest nadal wiążący?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Morbid
Posty: 17
Rejestracja: 20 sty 2016, 10:13

Re: Gramofon do 3-4k

#20

Post autor: Morbid »

Hej

Wyglad ramienia dla mnie tez sie liczy, patrze na wszystko. Szukalem w roznych artykulach odnosnie ramienia w Rega i Pro-Ject i oba byly chwalone. Natomiast estetyka bardziej na plus dal Pro. Wybacz mi, ale nie naleze do takich ludzi, ktorzy napisza mi ten a ten jest tandeta a ten a ten dobry nie majac porzadnych argumentow za i przeciw (bez komentarza - do mnie nie przemawia). Wspominales o masowej produkcji Pro-Ject natomiast Rega produkuje masowo takze:)
Jesli chodzi o cene, piszesz ze przeplacaniem byloby kupienie Pro-Jecta

Rega 6 obecnie poszla w gore dokladnie zmienili cennik 18.01.2015 i przy tej samej wkladce na ktorej byl odsluch kosztuje w nowej cenie ponad 6k, natomiast sa jeszcze egzemplarze ze starego cennika po 5.3k ale tylko czarne...(mi taki nie pasuje)
Pro ject przy tej wkladce na ktorej byl sluchany 5k przy standardowej 4,1-4,2k.

Dobrze, niech CI bedzie, ze to jest zasilacz - fakt faktem jest to oddzielna skrzynka ktora wygladem nie zachwyca. W Pro-Ject jest to ladnie wkomponowane w zestaw.

Prosze nie zrozum mnie zle, nie pisze tego aby sie klocic, a tylko wyrazam swoja subiektywna ocene odnosnie sprzetu. Dla mnie wyglad zewnetrzny tez sie liczy przynajmniej przy takiej cenie gramofonu.
Ten 1k moglbym wyskrobac od biedy jesli chodzi o budzet:)

Pytalem odnosnie wymiany wkladek, jednak to byl temat nie do przejscia:(

Aha jeszcze cos

Oba modele mialy pokrywe w komplecie i tutaj plus dla PJ o wykonanie plus dla Regi o mozliwosc szybkiego demontazu.
Piszesz o klasie sprzetu natomiast nie bardzo zlapalem co jest ta klasa. Piszesz odnosnie wkladek itd innych kwestji nie podnosisz - ramie talerz itd.
Prosilbym Ciebie o przedstawienie moze jakos tak punktowo twojej opinii za i przeciw odnosnie tych modeli (jesli masz oczywiscie czas i checi za co z gory dziekuje)

np
1- ramie
2 talerz
3 wyglad zewnetrzny itd itd


Tollo - dzieki za podpowiedz, nie myslalem o tym sprzecie - wyglada calkiem fajnie, musze poszukac czy jest gdzie go posluchac w Trojmiescie.

Pozdrawiam
Morbid
Ostatnio zmieniony 21 sty 2016, 21:25 przez Morbid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofon do 3-4k

#21

Post autor: tollo »

Morbid pisze:Tollo - dzieki za podpowiedz, nie myslalem o tym sprzecie - wyglada calkiem fajnie, musze poszukac czy jest gdzie go posluchac w Trojmiescie.
Posłuchać możesz tylko u producenta i osób prywatnych jakie go kupiły. :) Producent to Pan Andrzej z Płocka, czasami zagląda do nas na forum. W 4000zł zmieścisz się w fajnej wersji Ad Fontesa.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Gramofon do 3-4k

#22

Post autor: -Wolf- »

Morbid pisze:Szukalem w roznych artykulach odnosnie ramienia w Rega i Pro-Ject i oba byly chwalone.
Osobiście bardziej bym wierzył ludziom z forum i użytkownikom danego sprzętu niż artykułom. Nigdy nie masz pewności czy dany artykuł nie był "sponsorowany" przez producenta, a z kolei forumowicze i użytkownicy sprzętu nie mają żadnego interesu żeby wprowadzić Cię w błąd :morda:
tollo pisze:
Morbid pisze:Producent to Pan Andrzej z Płocka
A nie z Włocławka? ;)
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#23

Post autor: Wojtek »

Morbid pisze:Szukalem w roznych artykulach odnosnie ramienia w Rega i Pro-Ject i oba byly chwalone.
Nie czytaj prasy audio, proszę. W prasie nie ma złych sprzętów, są tylko ciut lepsze i ciut gorsze albo same dobre. Wszystko warto kupić.
Morbid pisze:Wybacz mi, ale nie naleze do takich ludzi, ktorzy napisza mi ten a ten jest tandeta a ten a ten dobry nie majac porzadnych argumentow za i przeciw
Jako laik, na podstawie czego planujesz oceniać zasadność bądź prawdziwość takich czy innych argumentów osoby doświadczonej w temacie?
Mam wysłać swoje zdjęcie byś po wyglądzie ocenił czy mówię prawdę? :morda: (żarcik)

Morbid, ja rozumiem że możesz mi nie wierzyć, ale powiedz mi jedno: jaki ja miałbym interes w wprowadzaniu Ciebie w błąd? :) No jaki?
W odróżnieniu od sprzedawcy w sklepie nie zarabiam NIC w zamian za dzielenie się swoją opinią i radą, tak jak i pozostali tu zgromadzeni.
Mam nadzieję, że pytanie to da nieco do myślenia.
Morbid pisze:bez komentarza - do mnie nie przemawia
To "bez komentarza" dotyczyło "dobrze zrobionego ramienia" Pro-Jecta. Zabrzmiało to tak jakby Rega odwaliła kaszanę i to widać oczami osoby zielonej :)
Morbid pisze:Wspominales o masowej produkcji Pro-Ject
Nie, nie przypominam sobie. Wskaż zdanie.
Zresztą, nie wiem co w tym złego.

Co do cen to w sumie najlepszy deal to zakup bez wkładki :) Cenniki korygują ze względu na galopujące kursy walut.
Morbid pisze:Pytalem odnosnie wymiany wkladek, jednak to byl temat nie do przejscia:(
To dobrze że zapytałeś. Obawiałem się że będą robili łachę.
Jeszcze byś źle ocenił to czego najbardziej chcą się pozbyć i co wtedy?
Morbid pisze:musze poszukac czy jest gdzie go posluchac w Trojmiescie.
Mam nadzieję że użytkownik się nie obrazi, ale możesz napisać do forumowicza o nazwie Pilot.
Z tego co pamiętam to miał Fontka, z AT-440MLa na pokładzie. Ta sama klasa wkładki co 2M Bronze.

Osobiście nie jestem fanem Ad Fontesa, ale w kwestii cena/jakość całkiem spokojnie bije na głowę to co możesz znaleźć w salonach.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Morbid
Posty: 17
Rejestracja: 20 sty 2016, 10:13

Re: Gramofon do 3-4k

#24

Post autor: Morbid »

Witam ponownie

Zgadzam sie z Toba jak najbardziej ze teksty w prasie audi itd moga byc przeklamane, a w sklepie sprzedawca poleci to na czym ma najwieksza prowizje. Natomiast nie widze problemu w tym aby sie podeprzec jakas lektura. Oczywiscie ze bardzo cenie Wasze rady, dlatego tu napisalem. Nie chodzi o to, ze Ci nie wierze, bardziej o to ze przemawiaja do mnie przyklady. Nie bardzo wiem czym sie kierujesz porownujac te dwa modele. (mowimy juz bez wkladek ktore mozna sobie dobrac do rodzaju muzyki upodoban itd)
Jako laik probuje sie dowiedziec na czym polega ta roznica i szczerze powiem ze nadal nie wiem:(


Jesli ten Pan jest z Wloclawka to chetnie wezme namiar bo tam wlasnie mam rodzine i wkrotce sie wybieram:D

Jesli chodzi o ramie, pisalem tylko i wylacznie o estetyce wykonania i moimi oczami wygladalo to duzo gorzej od PJ. Dlatego pytalem Was o rade odnosnie parametrow. Dlaczego Rega ma lepsze ramie?

http://audiovideo.com.pl/ramiona-gramof ... rb303.html

https://www.google.pl/search?q=ramie+pr ... Ufp1wxM%3A
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Gramofon do 3-4k

#25

Post autor: -Wolf- »

Telefon jest podany. Tylko się dogadać i umówić.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Gramofon do 3-4k

#26

Post autor: Myszor »

Ten ad fontes wygląda na bardzo precyzyjną maszynę. Nie jestem fanem art deco ale w wersji piano black z dobrą wkładką mmm.... Słuchałbym :)
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Gramofon do 3-4k

#27

Post autor: ojcie_c »

Może zainteresuje Cię ten egzemplarz SL-1210mk2: http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 32345.html

Obecnie za 1600 z hakiem, pewnie pójdzie za blisko 3 tysie. Ładny egzemplarz, widać, że nie katowany przez DJa. To pancerna, niezniszczalna maszyna.

Ja kupowałbym.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#28

Post autor: Wojtek »

Morbid:
Jak znajdę czas to spróbuję jakoś sensownie porównać plusy i minusy ramion PJ 9CC i Rega RB-303.

Co do Technicsa to jasna sprawa. Ani nie ma cygańskiego wyglądu ani nie jest wykastrowany :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 3-4k

#29

Post autor: chudy_b »

ojcie_c pisze:Ja kupowałbym.
Za 3 tysie? Trzeba było mówić. Wyprułbym z 1610 trochę gratów i miałbyś 1210 ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3-4k

#30

Post autor: Wojtek »

Haha, to swoją drogą :) ojcie_c zamieniłby siekierkę na kijek, w dodatku z dopłatą :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ