Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
kejti97
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2015, 21:31

Re: Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#16

Post autor: kejti97 »

Latro pisze:temat do usunięcia, spamem aż wali po oczach :hand:
Niestety jesteś w błędzie. To żaden spam. Potrzebuję rady, a nie dowiem sie tego przeciez od sprzedawcy tego gramofonu, dlatego pisze na forum bo moze znajdzie sie jakis znawca w tym temacie.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#17

Post autor: klin »

Używane na allegro albo w innym serwisie. Paru kolegów z forum sprzedaje też używane gramofony po totalnym serwisie czyli esdarek (link pod jego postem powyżej) ale też ostatnio MISSE miał na sprzedaż gramofon:

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59 ... 69#p106669
Ta opcja o tyle ciekawa, że w zestawie miałabyś od razu przedwzmacniacz do gramofonu.

Jest tez na forum dział zakupu gramofonu w interesującym przedziale cenowym gdzie koledzy Ci poradzą co kupić - oczywiście z używanych gramofonów.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#18

Post autor: esdarek »

Za 500 znajdziesz spokojnie jakiś przyzwoity model po renowacji z gwarancją który nie zniechęci Cię do winyli kalecząc uszy i płyty. Znane mi gramofony (jeśli mówimy o nowych) zaczynają się od 1500 zł. Wszystko poniżej to szukanie jelenia i kasa w błoto.
Jest jakiś ważny powód dla którego musisz mieć nowy gramofon? Np. zapach nowego plastiku, styropiany wyprofilowane pod konkretny model itp?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3791
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#19

Post autor: Obywatel »

esdarek pisze:Znane mi gramofony (jeśli mówimy o nowych) zaczynają się od 1500 zł.
Zgadzam się z powyższym, niemniej zawsze zastanawiają mnie takie gramofony:
http://www.electronic-star.pl/Gramofon- ... i81842.htm

Ma wszystko, co trzeba, wygląda przyzwoicie i jest niezłej marki. Czemu zatem jest taki tani? Gdzie jest haczyk?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#20

Post autor: esdarek »

Ja niestety miewam od czasu do czasu wątpliwą przyjemność oglądać coś takiego z bliska, a nawet w środku. Robiąc średnio 10 gramofonów na m-c mam jako takie pojęcie co i jak zamontowane jest w gramofonie i uwierz mi ,że 599 to o minimum 300 za dużo za tą zabawkę. Tam nic nie jest tym na co wygląda. Malowany,metalizowany plastik i to nawet bardzo tandetny oraz blaszka przyklejona od wewnątrz do podstawy butaprenem aby miało toto te 4 kg. Masakra!!!
Szkoda z Denon, Akai, Lenco, Dual-firmy znane z jakości i solidności robią takie badziewie wprowadzając w błąd laików. No chyba ,że Denon i Akai wzorem Duala i Lenco zmieniły właścicieli i z poprzednimi mają tylko wspólną nazwę.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#21

Post autor: ROCHO »

Faktycznie ten gramofon AKAI podany przez Obywatela zachęca wyglądem do jego kupna. No czego się tu czepiać. Mi osobiście też się podoba. Do tego firma znana więc nie powinno być źle.Ale jak pisze esdarek brak wiedzy kieruje na tego typu gramofony. Bo albo chce się mieć gramofon za 600 zł nowy i ładny albo za 600 zł używany, starszy od nie jednego właściciela ale grający i grający. Do tego dobrze grający. Więc warto usiąść i się zastanowić aby nie wydać kasy. Wiem bo miałem taki prezent.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#22

Post autor: tollo »

Z nowych? Nie. Z Używanych? Tak. Kolega Dante z forum ma na sprzedaż używany gramofon Onkyo w cenie 200zł oraz bradzo fajne JVC za 550zł odezwij się do niego. :) To sprawdzony sprzęt oraz użytkownik.
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#23

Post autor: ISOPHON »

AKAI kiedyś i dziś to dwie różne firmy..ten gramofon??? to plastikowy badziew..przeca to widać.
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#24

Post autor: ojcie_c »

esdarek pisze: Szkoda z Denon, Akai, Lenco, Dual-firmy znane z jakości i solidności robią takie badziewie wprowadzając w błąd laików.
To Hanpin robi dla nich, niestety...
Info z zaprzyjaźnionego vinylengine.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
TMTaG
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2022, 12:42
Gramofon: AT-120XUSB

Re: Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#25

Post autor: TMTaG »

Nie kupuj tego! Crosley Cruiser to wyrób Gramofonowo-Podobny. Brzmi strasznie. Lepiej trochę dołóż i kup Audio-Technicę At-LP60 lub nawet od biedy jakiegoś lepszego ION'a
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4743
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#26

Post autor: Mawis »

TMTaG pisze:
19 lip 2022, 17:35
Nie kupuj tego! Crosley Cruiser to wyrób Gramofonowo-Podobny. Brzmi strasznie. Lepiej trochę dołóż i kup Audio-Technicę At-LP60 lub nawet od biedy jakiegoś lepszego ION'a
Złota łopata za odpowiedź na pytanie sprzed 7 lat :D :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4589
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#27

Post autor: zelazny »

I parę diamentów. ;)
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1690
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#28

Post autor: MacPhisto »

Jaja będą jak Kejti97 odpisze... ,,dzięki za odpowiedź warto było czekać biorę AT,, :lol: 8-)
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Crosley Cruiser - pierwszy gramofon?

#29

Post autor: pawelgrab »

MacPhisto pisze:
20 lip 2022, 17:35
Jaja będą jak Kejti97 odpisze
aktualne :lol: , są nadal w ofercie jako nowe :think: i cena dobra - przez 7 lat spadła o 50 zł :roll: :

https://allegro.pl/listing?string=Crosl ... 0Turquoise
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
ODPOWIEDZ