Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TMTaG
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2022, 12:42
Gramofon: AT-120XUSB

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#121

Post autor: TMTaG »

MMarek pisze:
09 sty 2021, 20:03
marian07 pisze:
09 sty 2021, 18:22
W biedronce można nabyć gramofon za 250 zł
NIE!!!
nie można!!!
marian07 pisze:
09 sty 2021, 18:22
Może niefortunnie napisałem
delikatnie mówiąc... :roll:
można było, ale to nawet nie był gramofon, tylko jakiś chłam hykkera
foto-materialy-prasowe.png
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#122

Post autor: Merrick »

TMTaG pisze:
27 lip 2022, 15:17
można było, ale to nawet nie był gramofon, tylko jakiś chłam hykkera
To już chyba lepiej kupić Bambino :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
TMTaG
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2022, 12:42
Gramofon: AT-120XUSB

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#123

Post autor: TMTaG »

Merrick pisze:
27 lip 2022, 23:49
TMTaG pisze:
27 lip 2022, 15:17
można było, ale to nawet nie był gramofon, tylko jakiś chłam hykkera
To już chyba lepiej kupić Bambino :lol:
Tak :lol:
zet
Posty: 28
Rejestracja: 05 wrz 2022, 22:29

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#124

Post autor: zet »

Witam wszystkich forumowiczów!
Zepsuliście mi dzień, tydzień, a może nawet miesiące beztroskiego i bezciśnieniowego poszukiwania gramofonu. Już prawie kupiłem at lp120, używanego Gemini lub Reloop. Jakoś zacięcie dj- skie mi pasuje...po prostu.
Z drugiej strony dziękuję wszystkim za to, że lampka mi się zapaliła i zrezygnowałem z tego zakupu. Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi z tematu ponownie zgadzam się z tym wszystkim. Dobrze posłuchać mądrych, doświadczonych.
Zaryzykuję pytanie, za co pewnie dostanę hejt hejt hejt, ale: Co kupić w niedużym budżecie 500-1000, może wie więcej? Czy na prawdę nie ma nic poza będącym w ofercie sl1200mk7? Może ktoś coś ma godnego polecenia? Nie jestem dj,, nie upieram się przy tej formie sprzętu. Najważniejsze, nie szerszy niż 45 cm. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#125

Post autor: Wojtek »

Są inne wątki od porad zakupowych przy określonym budżecie. Wspomniany SL1200mk7 kosztuje ponad 4k, a nie 500-1000 zł.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zet
Posty: 28
Rejestracja: 05 wrz 2022, 22:29

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#126

Post autor: zet »

No tak, przejrzęjak najbardziej.
Nie mniej jednak... Co z takimi sprzętami...:?
DUAL CS-522
TECHNICS SL-BD20D
Technics-SL-22
Sony PS LX300H
oraz budżetowe duake z serii dj ft 250, 300 ...
Czy te staruszki warte są zakupu, wyczyszczenia, przekierowania lutow, wymiany kabli na nowsze..?? Dzięki za info
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#127

Post autor: domibobi »

zet pisze:
06 wrz 2022, 15:08
Dzięki za info
Masz również wątek z polecanymi gramofonami, warto się zapoznać. I zdecydowanie, pytać tam gdzie miejsce na takowe pytanie. Porządek musi być 😀
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
zet
Posty: 28
Rejestracja: 05 wrz 2022, 22:29

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#128

Post autor: zet »

Zaczynam szperać. Sporo tych wypowiedzi, ciężko złapać wątek. Można prosić jakieś linki do ciekawych tematów? Może jest jakiś spis sprzętów w różnych kategoriach, takie coś w rodzaju TOP10 w kategorii DD i sortowanie po cenie itp... Generalnie kumam gramofony, wiem jak działają, miałem kilka UNITRA (Bernard - grałem na nim cały czas moje 5 ulubionych płyt i cuty zgrywałem, Daniel i Adam (mega ładny), był też Hitachi nie pamiętam jaki. Wszystkie w erze CD i PC poszły w śmietnik teraz odkopać byłoby cudnie)...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#129

Post autor: Wojtek »

zet pisze:
06 wrz 2022, 23:15
Może jest jakiś spis sprzętów w różnych kategoriach, takie coś w rodzaju TOP10 w kategorii DD i sortowanie po cenie itp...
Nie ma takich rzeczy, bo byłoby to zbyt trudne do utrzymania.

Lista polecanych do ręki: viewtopic.php?f=46&t=9997
Wątki zakupowe łatwo znaleźć, są na górze działu, podzielone budżetowo.

Nie zaśmiecajmy już tego wątku bo polecą nożyczki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
totep
Posty: 72
Rejestracja: 28 paź 2020, 10:40
Gramofon: Pro-Ject Debut Pro

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#130

Post autor: totep »

Na forum jestem od dawna (choć z dluuuugą przerwa). Poprzednio odpadłem na wątku o igłach i własnoręcznym robieniu gramofonów. W końcu naszło mnie na zmiany i kupno własnego gramofonu i rozpoczęcie przygody z winylami. Zacząłem szukać nowego sprzętu, bo do używanych nie miałem przekonania. Padło na PJ Debut Pro. Jestem z niego bardzo zadowolony, co oczywiście nic nie znaczy, bo to jest mój pierwszy w życiu taki sprzęt. Po zakupie zacząłem wczytywać się w forum i się zaczęło - a może lepiej było poczytać i kupić coś innego - z epoki. Póki co pieniądze wydałem i na razie musi zostać Chic pewnie będę się rozglądał i za jakiś czas powrócę do tematu. Na razie kupuje płyty - różne z Biedronki też :oops:
W tzw. międzyczasie, za poradą tutejszego forumowicza) zmieniłem Denona PMA 730 na chińska hybrydę (nie wiem czy tu można się do tego przyznawać?) - poprawa dźwięku zadziwiająca. Sorry za ewentualny offtop ale chciałem jakoś zacząć. Chętnie usłyszę słowa pochwały lub krytyki ;-)
totep
Posty: 72
Rejestracja: 28 paź 2020, 10:40
Gramofon: Pro-Ject Debut Pro

Re: Dlaczego nie warto kupować tanich (i tych nieco droższych) nowych gramofonów

#131

Post autor: totep »

Dodam jeszcze, że używam pożyczonego preamps i nieśmiało rozglądam się za czymś własnym, ale jak poczytałem forum to mam oczywiscie zawrót głowy :-))
ODPOWIEDZ