Gramofon do 400 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
brzydki.brzydal
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2014, 12:32
Lokalizacja: Kraków/Tychy

Gramofon do 400 zł

#991

Post autor: brzydki.brzydal »

Cześć,

Chciałbym zakupić gramofon (w zasadzie to zestaw, bo także amplituner i kolumny).
Budżet - na całość chciałbym przeznaczyć około 1200zł - jeżeli uda się taniej, to fajnie.

Generalnie zestaw na początek - dawno temu słuchałem czarnych płyt na starych unitrach i chciałem sobie przypomnieć jak to było. :)

Jeżeli chodzi o gramofon to akurat biore udział w tej licytacji:
http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-5 ... 11487.html

Do jakiej ceny warto licytować ten gramofon?

Co do pozostałych elementów to oglądałem koluny Wharfedale diamond 10.1 i Mission 71, a z ampitunerow NAD 7030, ale to założe wątki w stosownym miejscu. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 400 zł

#992

Post autor: Wojtek »

brzydki.brzydal pisze:Do jakiej ceny warto licytować ten gramofon?
Więcej jak 4 stówy nie ma co przekraczać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
brzydki.brzydal
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2014, 12:32
Lokalizacja: Kraków/Tychy

Gramofon do 400 zł

#993

Post autor: brzydki.brzydal »

Wojtek pisze:Więcej jak 4 stówy nie ma co przekraczać.
Dzięki. :)

Jeżeli ktoś ewentualnie może polecić coś innego w podobnym przedziale cenowym, to chętnie wysłucham propozycji. :)

Szczerze mówiąc mnie kusi jakis direct drive, ale troche myśle, ze czym cos starsze, to lepiej chyba, żeby było prostsze, bo mniej rzeczy moze sie w tym popsuć. :)
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Gramofon do 400 zł

#994

Post autor: MISSE »

można coś takiego kupić w tej cenie

http://allegro.pl/gramofon-nordmende-rp ... 34547.html
smbh
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:34

Re: Gramofon do 400 zł

#995

Post autor: smbh »

Cześć,
chciałabym kupić swój pierwszy gramofon tyle, że nigdy z tego typu sprzętem nie miałam do czynienia i jestem kompletnie zielona. Interesuje mnie raczej niska półka cenowa, bo nie jestem audiofilem i dopiero zaczynam. Największy problem: nie posiadam głośników. Wiem, że są gramofony z wbudowanymi już głośnikami, ale co o nich sądzicie?

Np. http://www.electronic-star.pl/Auna-TBA- ... i_i969.htm
http://www.hyundai-electronics.pl/gramo ... o/z152544/

Jeszcze jedno, znajomi odradzają mi kupno nowego sprzętu. Jak dla mnie może być używany, ale nie umiem sama doprowadzić go do stanu używalności (np.wymienić paska) i tu jest problem. Czy będę potrafiła dbać o taki sprzęt? Nie mam zacięcia 'złotej rączki'. Może źle, ale wydaję mi się, że nowy nie będzie tak 'wymagający'. A nawet jeśli kupiłabym staruszka to co z głośnikami do niego? Będą pasowały te same co do komputera czy mają z reguły inne wejścia?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Gramofon do 400 zł

#996

Post autor: misienka2008 »

Ze zmiana paska na pewno sobie poradzisz ale zastanow sie nad lepszym rozwiazaniem:

na przyklad: http://allegro.pl/palladium-amplituner-i4860520201.html

Kolumienki w granicach 100 PLN tez sie znajda, a na gramofon zostanie 200 i w tym przedziale cenowym koledzy na pewno podpowiedza co kupic. Amplituner Palladium ma wejscie Phono.
smbh
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:34

Re: Gramofon do 400 zł

#997

Post autor: smbh »

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Rozumiem, że głośniki podłączam do właśnie takiego amplitunera, nie bezpośrednio do gramofonu, tak?
Skoro amplituner ma wejście phono to głośniki i gramofon muszą mieć jakieś konkretne wejścia/wyjścia?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Gramofon do 400 zł

#998

Post autor: misienka2008 »

Glosniki i gramofon do amplitunera. Ten model pokazalem przykladowo bo posiada on tzw. gniazda DIN ale mozna to ominac przejsciowkami ( groszowa sprawa ) albo szukac gramofonu z taka wtyczka. Jest ich calkiem sporo. Taki zestaw zagra duzo lepiej niz glosniki komputerowe.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 400 zł

#999

Post autor: esdarek »

Masz jakikolwiek sprzęt grający typu wieża bumbox,kino domowe itp?
smbh
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:34

Re: Gramofon do 400 zł

#1000

Post autor: smbh »

Mam kino domowe i radio z odtwarzaczem CD. Mogłabym wtedy zrezygnować z kupna kolumn i taki sprzęt podłączyć do amplitunera?
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 400 zł

#1001

Post autor: esdarek »

Oczywiście. Zaoszczędzisz dużo kasy i miejsca w domu. Musisz sobie kupić taką przystawkę:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... =s0-e-1106
Znajomi,którzy polecali Ci kupno używanego gramofonu mieli rację. Jeśli nie chcesz wydać 2000zł(od takiej kwoty zaczynają się nowe gramofony) to zdecydowanie kup używany. Oczywiście jeśli nie jesteś hobbystą ani też złotą rączką dobrze by było kupić taki gramofon, który po zakupie nie będzie wymagał pracy ani też wkładu finansowego. Jestem przekonany, że koledzy znajda dobry sprzęt i na pewno dobrze Ci doradzą. Znam wielu ludzi ,którzy znaleźli tutaj pomoc i są wdzięczni kolegom za dobre rady.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 400 zł

#1002

Post autor: chudy_b »

esdarek to skromny człowiek jest i głupio mu się reklamować, ale to właśnie u niego możesz znaleźć porządny serwisowany sprzęt.

P.S. Ta "przystawka" to się przedwzmacniacz gramofonowy nazywa. Trzeba edukować społeczeństwo ;)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Gramofon do 400 zł

#1003

Post autor: misienka2008 »

No tak, pisalas o podlaczeniu glosnikow komputerowych. Myslalem, ze niczego innego nie masz. Koledzy maja racje.
smbh
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:34

Re: Gramofon do 400 zł

#1004

Post autor: smbh »

To super :) jeszcze tylko to, mam 2 opcje: amplituner i przedwzmacniacz. Czy jeśli bym za jakiś czas zdecydowała, że chcę jednak kupić oddzielne głośniki to w takim wypadku teraz lepiej kupić amplituner czy przedwzmacniacz? Czy będzie jakaś spora różnica w brzmieniu dźwięków przepuszczonym przez te dwie rzeczy? A może ta różnica będzie już słyszalna po podłączeniu do głośników z radia, które już mam? Co polecacie bardziej?
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 400 zł

#1005

Post autor: esdarek »

Jeśli kupisz przedwzmacniacz to podłączysz go pomiędzy gramofon a posiadane kino domowe i będziesz słuchała przez głośniki kina domowego. Jeśli kupisz amplituner to będzie on miał wbudowany przedwzmacniacz i nie będziesz musiała go kupić, ale będziesz musiała kupić jeszcze głośniki. To wyjdzie drożej, zdubluje Ci sprzęt w domu i zajmie sporo miejsca - przemyśl to.

Wyjaśnie półobrazkowo

wersja 1:
gramofon------przedwzmacniacz(kupiony)------kino domowe ktore masz-------gra muzyka

wersja 2:
gramofon--------amplituner(kupiony)-------glosniki(kupione)--------gra muzyka
ODPOWIEDZ