Gramofon do 400 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 400 zł

#1501

Post autor: esdarek »

Do grzebania każdy gramofon jest dobry. Inna sprawa czy chce się tylko grzebać czy też po tym grzebaniu gramofon ma jeszcze działać :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 400 zł

#1502

Post autor: Wojtek »

esdarek, skoro kolega chce próbować, świadomie, to czemu go zniechęcasz? Daj mu szansę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gramofon do 400 zł

#1503

Post autor: esdarek »

esdarek pisze:Godna pochwały postawa!
Oj Wojtek chyba opuściłeś w/w post ;)
Carga
Posty: 19
Rejestracja: 30 sty 2016, 21:40

Gramofon do 400 zł

#1504

Post autor: Carga »

Co porywam się z motyką ....? :)
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Gramofon do 400 zł

#1505

Post autor: bluegi »

Z czym? Z kupnem gramofonu?:D Przywrócenie do działania w temacie polecanych tu gramofonów to trochę zbyt wzniosła ocena sytuacji wg mnie :D Zasadniczo widzę, ze ludzie polecają tu sprawne gramofony, a jak coś jest niesprawne np zawias, to od razu alarmują :) No kupujesz gramofon, z opisu sprawny, z wyglądu zadbany, na forum polecany, do tego możesz wybrać sprzedawcę który daje rozruchową gwarancję czy czas na zwrot, cóż może się nie udać:) Kupujesz, pyk działa. Wszystko. Jeżeli chcesz jak pisałeś przyszłościowo poznać działanie zajrzeć, przeczyścić, przesmarować i w związku z tym szukasz czegoś manualnego, łatwiejszego, to na forum również widzisz z jaką skomplikowaną technologią masz do czynienia :) Piszę o konserwacji sprawnego gramofonu. Bo kupienie zepsutego gramofonu to już inna bajka :)
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 400 zł

#1506

Post autor: esdarek »

Zdradź mi bluegi jak rozpoznajesz na allegro sprawny gramofon. Taka wiedza by pozwoliła w moim przypadku zaoszczędzić masę kasy, czasu i nerwów. Jak masz sposób jestem w stanie zapłacić! Tylko nie pisz, że sugerujesz się opisem z cyklu: "talerz kręci, ramię chodzi, trzyma obroty ,sprawny w 100%". Gramofon sprawny w 100% to trochę więcej rzeczy niż kręcący się talerz i przesuwające się ramię. Ja osobiście wolę jak ktoś pisze, że "uszkodzony" lub "stan nieznany" albo "nie potrafię sprawdzić" bo to przynajmniej jest bliższe prawdy.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Gramofon do 400 zł

#1507

Post autor: bluegi »

Ja robię tak:D Precondition: wiem jakiego modelu szukam. Kroki :D
1. Sprawdzam czy sprzedawca ma napisane "gwarancja rozruchowa 7 dni" czy "czas na zwrot 14 dni". Plus komentarze i gwiazdki oczywiście.
2. Po zdjęciach oceniam cały stan. Pokrywę, obudowę, ramię, kable, czy wszystko oryginalne itd. Najlepiej gdyby były oryginalne plomby (tak miałem w CEC-u). Dzięki temu szacuję podejście poprzednich użytkowników tego gramofonu do sprzętu.
3. Jeżeli coś jest nieoryginalne, kombinowane, oceniam ryzyko dodatkowych uszkodzeń, które mogły powstać podczas modyfikacji. Np zamiast DIN-a miałem czincze, ale zrobione "po zewnętrznej" więc ryzyko żadne. Gramofony rozkręcane, kombinowane, malowane, od nikogo kto nie jest np użytkownikiem tego forum nie kupuję, bo nie wiadomo co się z gramofonem działo. Zresztą ogólnie nie kupuję, bo lubię jak wszystko wygląda jak najbliżej stanu oryginalnego/fabrycznego.
4. Czytam opis i szukam zapewnień, że sprawne w 100%. Jeżeli widzę coś w deseń "nie potrafię sprawdzić" czy "stan nieznany" a ktoś ma pół allegro gramofonów, to odrzucam. Znaczy że stan tragiczny. Na pewno ma sprawny gramofon i jakąś płytę i sprawdzić może, ale ściemnia lub sprawdził i wie że to już złom. Co innego jeżeli sprzedaje to normalny gość np na olx'ie (nie handlarz), który skądś przywiózł, czy wyszperał z szafy, wygląda na sprawny i cena dobra. I poza tym ma wystawione np lusterko do opla, a najlepiej całego opla. Wtedy znaczy że po prostu potrzebuje sianka i może dobry gramofon pogonić w dobrej cenie:) Wtedy ryzykuję.
5. Kupuję, pisząc grzecznie prośbę o napisanie "uwaga szkło" i zdjęcie talerza, bo bardzo bardzo mi zależy. Najbardziej na świecie i z góry dziękuję.
6. Jak przyjedzie od razu sprawdzam. Czyli ustawiam nacisk, podłączam, ustawiam anty skating, odpalam płytke, słucham.
Następnie zakładam słuchawki i bez odpalanie płyty kręcę wzmacniaczem do ponad połowy żeby sprawdzić czy nic nie "sieje". Oceniam. Następnie kładę na niegraną część płyty. Oceniam. Porównuje. Itd. Słucham kilku płyt czy dobrze brzmią, czy trzyma ścieżkę. Jeżeli sprawny, to się cieszę i wystawiam komentarz. Jak coś nie bangla, oceniam (bez rozkręcania) czy dam rade naprawić. Gdyby był to np gramofon z kwarcem z falującymi obrotami, od razu bym odesłał. Jeżeli prościutki paskowiec z falującymi obrotami, spokojnie biorę na klatę :) Jest forum, są życzliwi ludzie,koledzy, jest olej w głowie i chęci jak stąd tutaj i tam dalej :)
Póki co metoda działa :D
Wtopiłem tylko raz i to z własnej głupoty kupując właśnie szrota typu "tylko cośtam ale cośtam bo cośtam i dlatego to".
Ostatnio zmieniony 04 lut 2016, 14:02 przez bluegi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 400 zł

#1508

Post autor: esdarek »

No to działamy podobnie ;) Niestety widać mam większego pecha. Nie chce mi się błagać handlarzy o sprawdzenie bo i tak sprawdzą tylko, że się kręci. Oczywiście też proszę, a nawet wysyłam instrukcję jak pakować gramofon. Część ludzi się stosuje, cześć uważa, że jestem kretynem i jak proszę o demontaż talerza to pytają, czy jak kupuje telewizor to każę wymontować ekran do transportu. Życie.
Kupuję też szroty od złomiarzy na części i...często są technicznie w lepszym stanie niż te "w 100% sprawne".
Najgorsze gramofony to są te grzebane. Czasem nie nadają się nawet na części...
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Gramofon do 400 zł

#1509

Post autor: bluegi »

No tak no... :) Chciałbym jeszcze tylko doprecyzować, dlaczego pisanie że 'wszystko z allegro co nie po renowacji to szroty' jest wg mnie zbyt wzniosłe :D
Nie ma się co oszukiwać, że na pierwszy strzał widzi się dość poważny rozrzut cenowy. Można kupić jakiegoś technics'a t4p za 600 po renowacji, a można za 150, podczas gdy za 600 da się wyrwać coś z QD czy DD z o wiele wyższej półki, ale również bez renowacji.
I wszystko zależy kto czego szuka. Taka renowacja, to jest przede wszystkim cholernie ciężka praca, która oprócz samego oleju w głowie wymaga też doświadzczenia, bo można sobie np 1,5h polerować talerz i nic nie wypolerować (stracić czas) czy narobić uszkodzeń np krzywo spolerować talerz. To samo z każdym innym tematem od polerowania pokrywy po kalibrację wkładki, bo wszędzie można coś spieprzyć. I wiadomo, że nikt tego za darmo robić nie będzie, a pełna renowacja nie trwa godzinkę czy dwie żeby miała kosztować stówkę czy dwie. Natomiast nie wszystkie te operacje są niezbędne każdemu człowiekowi szukającego gramofonu :D Renowacja vs nierenowacja:
- wchodzi dziewczyna, pisze że szuka gramofonu dla mamy, bo po tacie płyty zostały -> tylko po renowacji
- wchodzi koleś, mówi że ma kilka czarnych płyt britney spears, których chętnie by posłuchał, ale są zbyt duże do napędu w kompie -> tylko po renowacji
- wchodzi kobiecinka, szuka prezentu dla zapracowanego męża -> dobrze by było po renowacji
- szukam ja, jakem bluegi, gramofonu dla kogoś na prezent i mimo, że sam co nieco dam rade zrobić, kupuję tylko po renowacji, z gwarancją, wycackany, daje razem z gramofonem numer telefonu np do takiego Esdarka, mówię że tu jest człowiek, coś będzie źle to jego męcz, masz elegancką gwarancję. W sklepie już takiego gramofonu nie kupisz. I jest wypas, a ja śpię spokojnie.
ALE
- załóżmy wchodzi student, szuka tylko ładnie grającego gramofonu, makaron z keczupem to dla niego rarytas, po co pisać że nic na allegro nie zagra ani pół, a za 200, czy 300 nie da się kupić rozsądnie grającego gramofonu? Bądź przywrócić go do stanu w którym będzie tylko miło grał niewielkim nakładem kosztów i pracy? Hipotetycznie (nie o Tobie Carga:D). Trzeba mu pomóc znaleźć coś co zagra. Przednia zabawa swoją drogą :)
- czy wchodzi dziewczyna, szuka gramofonu dla chłopaka, który właśnie skończył montować sobie lampowy piec i szuka gramofonu. Coś nie pójdzie, chłopak opanuje :)
Różnych rzeczy różni ludzie szukają wg mnie. Warto wtedy wg mnie przedstawić takim ludziom możliwość taką i taką, po renowacji, bez renowacji i niech kombinują. Tańszy wypas, droższy słabszy ale pewniak, taniutki prosty na początek, do grzebania itd itd. nie zniechęciwszy człowieka na starcie :) Wiesz, mieć jakiś wybór, możliwości :) A przy okazji i nakręcanie koniunktury w taki sposób powinno się pozytywnie odbić na wszystkich.
Takie moje bardzo subiektywne zdanie i sorry za offtop ,ostatni raz :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 400 zł

#1510

Post autor: Wojtek »

bluegi pisze:jest wg mnie zbyt wzniosłe :D
Wg mnie też, ale na pocieszenie powiem że mieliśmy już z esdarkiem podobne przebijanki na łamach forum :)

Nie ma co demonizować.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 400 zł

#1511

Post autor: esdarek »

Święte słowa bluegi. Dobrze jakby też koledzy pamiętali, że nie każdy musi mieć plintę z drewna tekowego, 10" ramię, 3 kg talerz itp. Jak komuś, kto chce tylko słuchać od czasu do czasu płyt polecam Duala CS 415/435 i podobne to słyszę, że to nie działa, że to "wydmuszka" ,a np.Technics SL-BXX to "plastik-fantastik". Hobbyści-majsterkowicze nie muszą mieć gramofonu po renowacji , ale zdecydowanie nie wszyscy muszą mieć sprzęt audiofilski bo masą ustawień i skomplikowaną obsługą łatwiej zniechęcić niż ceną ;)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 400 zł

#1512

Post autor: Obywatel »

bluegi pisze:ma kilka czarnych płyt britney spears
To Britney wydaje na winylu :?: :o
bluegi pisze:po co pisać że nic na allegro nie zagra ani pół, a za 200, czy 300 nie da się kupić rozsądnie grającego gramofonu?
Z 300 zł nie da się znaleźć gramofonu :?: :) Dziś np. znalazłem na Allegro taką ofertę:
http://allegro.pl/gramofon-bernard-gs-4 ... ml#thumb/1

Wiem że to tylko Bernard, ale za to w ładnym stanie i za małe pieniądze. Licytacja nie powinna poszybować bo te modele nie mają wzięcia.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Gramofon do 400 zł

#1513

Post autor: andre »

Ostatnio był do wzięcia enerdowski DD full automat za 25 pln .
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 400 zł

#1514

Post autor: esdarek »

a ja widziałem cyryla za 15 zł 8-)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 400 zł

#1515

Post autor: Obywatel »

A Britney jednak wydaje na winylu - i to w 1998 roku :shock: - czyli początku najgorszych czasów dla czarnej płyty.

http://www.discogs.com/Britney-Spears-B ... ase/420965
esdarek pisze:a ja widziałem cyryla za 15 zł 8-)
Bo Cyryl to szmelc ;) - nie to co np. elitarny Emanuel - jedyny taki na Allegro :lol:

http://allegro.pl/gramofon-stereofonicz ... 38393.html
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ