Gramofon do 700 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 700 zł

#856

Post autor: Obywatel »

Kichal pisze: Tego porównania za bardzo nie rozumie, chyba jestem za młody :D Ale mogę strzelać, że to z grubsza ten sam poziom tylko inna firma oraz zupełnie inny mechanizm działania ?
Ujmę to inaczej:
Dual CS-455 / Uher UT-333 / Denon DP-300F mają się do Pioneera PL-516x, 518x jak chińska pierdziawka do Passata :)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 700 zł

#857

Post autor: Wojtek »

Kichal:
Musisz niestety wziąć poprawkę na to, że Obywatel ma jakąś niezrozumiałą awersję do gramofonów z prostymi ramionami i traktuje je z góry jako towary niższej kategorii względem tych co mają ramiona w kształcie S czy J.
Wiem, też się śmieję :)

Denon DP-300F nie jest niepolecany dlatego że jest nowy.
W sumie to żaden nowy gramofon nie jest niepolecany dlatego że jest nowy, choć niektórzy z głupoty może myślą inaczej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gramofon do 700 zł

#858

Post autor: Kichal »

Wojtek pisze: Denon DP-300F nie jest niepolecany dlatego że jest nowy.
W sumie to żaden nowy gramofon nie jest niepolecany dlatego że jest nowy, choć niektórzy z głupoty może myślą inaczej.
Takiej opinii o tym Denonie się spodziewałem, wolałem się upewnić, żeby nie być w błędzie :D No to będę zwracał uwagę na tego Duala/Uhera i jednym okiem szukał jakichś Sansui czy Pioneerow.

Tez na początku uznawałem gramofony z prostym ramieniem jako zabawkę. Ale trzeba w końcu spróbować.

I tak ciagle nie mogę sobie tego Sansui SR 222 MKV za 400zl darować i płacze co wieczór z głowa w poduszce xD chociaż w sumie nie znam o nim żadnej opinii wiec może nie ma za czym
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 700 zł

#859

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze: Musisz niestety wziąć poprawkę na to, że Obywatel ma jakąś niezrozumiałą awersję do gramofonów z prostymi ramionami i traktuje je z góry jako towary niższej kategorii względem tych co mają ramiona w kształcie S czy J.
W dużym stopniu zweryfikowałem już swój pogląd - jest mnóstwo zacnych gramofonów z prostym ramieniem, ale Dual CS-455 / Uher UT-333 / Denon DP-300F są co najwyżej średnie. PL-516x, 518x chyba obiektywnie stoją wyżej - pomijając kształt rurki ramienia.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 700 zł

#860

Post autor: Wojtek »

No dobra, to muszę oddać - te Pionki są z pewnością solidniejsze od lekkich Duali.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gramofon do 700 zł

#861

Post autor: Kichal »

Wojtek pisze: No dobra, to muszę oddać - te Pionki są z pewnością solidniejsze od lekkich Duali.
Obywatel pisze: PL-516x, 518x chyba obiektywnie stoją wyżej - pomijając kształt rurki ramienia.
Jeszcze w sumie takie szybkie pytanie - czym się różni "x" na końcu modelu ? Bo widzę, że są 516 i 516x, 518 i 518x. Ciężko to wygooglować, żeby znaleźć odpowiedź :D

PL-516x pamiętam, że pół roku temu stały po 300-500zł w zależności od stanu. Czy to mimo wszystko czyni je lepszymi od gramofonów za 200-400zł więcej ? Co prawda 200zł w tą czy w tą w świecie gramofonów to parę groszy i pewnie dużo ma to wspólnego z popytem na dany model niż faktycznie obrazuje jakość towaru.

Czy moglibyście podać mi modele warte zainteresowania z Pioneerów PL-5xx(x) lub pokrewne w cenie powiedzmy do 1000zł ? Chcę się zamknąć w 700zł ale na przyszłość żebym wiedział. Z tego co widzę, podobne są 512, 514, 516, 518, 540, 560 (Dwa ostatnie na oko już mogę strzelać, że są ponad 1000zł no i są ułożone od najtańszego zapewne :D )
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 700 zł

#862

Post autor: Wojtek »

Kichal pisze: czym się różni "x" na końcu modelu ? Bo widzę, że są 516 i 516x, 518 i 518x. Ciężko to wygooglować, żeby znaleźć odpowiedź :D
Jakbyś popatrzył na zdjęcia z google to pewnie byś skumał że "X" = czarny kolor :morda:
Kichal pisze: Czy moglibyście podać mi modele warte zainteresowania z Pioneerów PL-5xx(x)
Wszystkie?
Kichal pisze: lub pokrewne
Oj, pokrewnych to już jest sporo.
Kichal pisze: w cenie powiedzmy do 1000zł ?
Radzę przeczytać tytuł tematu.
Kichal pisze: Chcę się zamknąć w 700zł ale na przyszłość żebym wiedział.
To poczekajmy do przyszłości :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gramofon do 700 zł

#863

Post autor: Kichal »

Wojtek pisze: Jakbyś popatrzył na zdjęcia z google to pewnie byś skumał że "X" = czarny kolor :morda:
Haha, a ja próbowałem rozkminić, że może jeden to paskowy a jeden DD, albo że jakaś ulepszona wersja czy coś :D

No nic, to będę się dalej rozglądał. Dość susza jest ostatnio z pionkami. Mam w obserwowanych na allegro i olx rzeczy z hasłem "pioneer" i od pół roku nie wpada nic ciekawe w rozsądnej cenie poza PL-12D/AC/112D/120-II.

Jak zwykle dzięki za pomoc :D Jak coś upoluję to dam znać. Najpierw muszę jeszcze zregenerować swojego ITT w marcu bo teraz jestem poza domem :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 700 zł

#864

Post autor: Lord_Nikkon »

Witam wszystkich.

Poszukuje zastępstwa do mojego już bardzo mocno wysłużonej Unitry Bernard z wkładką AT91. :( Gramofon już porostu się kończy a naprawa jest już mało opłacalna. Dlatego zwracam się z pytaniem do ekspertów. Co kupić?

Ogólnie lubię gramofony Sony raz za jakość a po drugie za wzornictwo. ;)

Typuje dwa gramofony (straszliwa posucha panuje ostatnio):

Sony PS-X4
http://allegro.pl/sony-ps-x4-zadbany-gr ... 57035.html

lub

Sony PS-11
http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-11-d ... 67340.html

Ceny kosmiczne ale to chyba jakiś trend.
Ogólnie zależy mi na (wybaczcie za niemal na pewno złe słownictwo) na stylistyce talerza wyposażanej w stroboskop. Mam do tego sentyment i zawsze kojarzyło mi się z gramofonami z młodości (ot takie fiksum dyrdum). PS-11 oparty jest na pełnej, manualnej, regulacji talerza a X4 na quartzu. Pytanie czy ktoś miał do czynienia z jednym i drugim oraz jak to ocenia?

Może ktoś znalazł coś ciekawego co mi umknęło.

Mam to zamiar zasilić docelowo Ortofonem 2M RED. Typ muzyki to Soul czasami Pop i Jazz i oczywiście Pink Floyd. ;)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i sugestie.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1209
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Gramofon do 700 zł

#865

Post autor: tollo »

Lord_Nikkon pisze: Gramofon już porostu się kończy a naprawa jest już mało opłacalna. Dlatego zwracam się z pytaniem do ekspertów. Co kupić?
Na pewno nie Fonice :morda:

W skrócie: PS-X4 > PS-11. Przewaga PS-X4 jest znaczna. Jedyne co w nim niepokoi to stan talerza, jest na pewno do wyczyszczenia, chyba, że Ci to nie przeszkadza. Możliwe, że jest z nim coś jeszcze "nie tak", ta oferta wisi już naprawdę długo a nikt się nie połasił, a to fajny model, może chłopaki z forum coś więcej o nim wiedzą, mnie troszkę tutaj nie było i nie jestem na bieżąco.
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 700 zł

#866

Post autor: Lord_Nikkon »

No właśnie mnie zastanawia właśnie że oferta już chwilę wisi, bo widzę już ją od pewnego czasu. Stan talerza to rzeczywiście istotna kwestia ale na pewno da się to jakoś zapolerować, nie takie magiki widziałem. ;)

Ogólnie w tej aukcji dziwi mnie fakt że tylko płatność kurierowi a nie na konto. Coś mi tu się nie podoba. :roll: :roll:

Co do Unitry to problem dotyczy silnika i ramienia. Za dużo roboty. Lubię dziada ale mam ochotę coś zmienić. Zresztą ładowanie Ortofona 2M red do Unitry jakoś mi nie pasuje. :lol: :lol:

Wracając do Sony ogólnie posucha jak nie wiem co. Gdzie można jeszcze szukać takich zabawek??
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 700 zł

#867

Post autor: Regsoft »

Lord_Nikkon pisze: Ogólnie lubię gramofony Sony
Ja też :lol:
Lord_Nikkon pisze: No właśnie mnie zastanawia właśnie że oferta już chwilę wisi, bo widzę już ją od pewnego czasu.
Wczoraj go zaproponowałem do rozważenia w wątku do 1000 zł.
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=53 ... 25#p156045
Talerz brzydki, headshell nieoryginalny, z tyłu wydrapany numer seryjny.
Gramofony najlepiej odbierać samemu bo można ocenić pracę automatyki i wygląd.
Płacisz przy odbiorze abyś się nie mógł rozmyślić w ciągu 2 tygodni (sprzedaje firma, ale to już nie jest wtedy zakup zdalny).
Lord_Nikkon pisze: Gdzie można jeszcze szukać takich zabawek??
eBay ...
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 807
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Gramofon do 700 zł

#868

Post autor: Dimas »

Lord_Nikkon pisze:
Wracając do Sony ogólnie posucha jak nie wiem co. Gdzie można jeszcze szukać takich zabawek??
Tylko bez opcji wysyłki :think:
Plattenspieler von Sony, 210 € VB
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... ium=social
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 700 zł

#869

Post autor: Obywatel »

Lord_Nikkon pisze: Co do Unitry to problem dotyczy silnika i ramienia. Za dużo roboty. Lubię dziada ale mam ochotę coś zmienić.
Teraz kup sobie coś innego, ale Unitrę zostaw sobie na przyszłość - może najdzie Cię kiedyś ochota na reaktywowanie Bernarda :)
Ja - choć dawno już poszedłem w Technicsy - oddałem kiedyś za darmo GS-461 w dobrym stanie i teraz tego trochę żałuję.
Lord_Nikkon pisze: Zresztą ładowanie Ortofona 2M red do Unitry jakoś mi nie pasuje. :lol: :lol:
Dlaczego? Ani Bernard nie jest tak bardzo złym gramofonem, ani 2M Red nie jest też żadną rewelacją.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 700 zł

#870

Post autor: Lord_Nikkon »

Nie no może macie rację. Kurde jak nic nie znajdę z Sony to chyba kupię jakiegoś Adama lub klamoty do Bernarda i go odnowię przy pomocy swojej smykałki do mechaniki.

Nawet nie wiecie jak mi podoba się X4 (PS-11 też). Rozpuszczę wici po Krakowskich komisach i zobaczymy co z tego wyjdzie. :lol:

W razie czego zawsze mogę zawalczyć z Sansui P-50 miałem takiego za granicą ale nie miał "tego czegoś" :roll: Bernard ma ;)
http://allegro.pl/cec-bd-5200-ortofon-f ... ml#thumb/1

Nie żebym na starość zrobił się leniwy ale chciałbym mieć pół-automat z automatycznym powrotem ramienia. Z tego co pamiętam do tylko Adam to miał. Adama już sobie wyobrażam z Ortofonem 2M Red, ale nie znam nikogo kto by taki eksperyment zrobił i jaki z tego wyszedł efekt.

Na domiar złego chce aby "latający talerz" był w kolorze grafitu lub czarny.

Niby jest tutaj Adam ale za 10 dni cena poszybuje w kosmos. :cry:

http://allegro.pl/gramofon-unitra-gs-42 ... ml#thumb/5

Najbardziej chyba możliwym modelem jest CEC poniżej ale nic nie mogę znaleźć o tym modelu :?

http://allegro.pl/cec-bd-5200-ortofon-f ... ml#thumb/1

albo Toshiba ale ktoś ją wypaskudził naklejką Black Sabbath którego nie lubię :twisted:

http://allegro.pl/gramofon-toshiba-sr-f ... ml#thumb/4

Panowie pomóżcie. :D Nie wiem co brać. Nie mam aż takiego rozeznania. Nie potrzebuję High-Endu bo nie jestem audiofilem. Potrzebuję gramofon z ramieniem typu S, koszykiem 1/2" Semi-automat lub manual i najlepiej utrzymany w ciemnej tonacji lub ewentualnie w drewnie jak Adamy. Pomóżcie coś wybrać, bo nie chcę się wpakować na jakąś minę. 8-)
ODPOWIEDZ