Gramofon do 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 1000 zł

#1786

Post autor: Lord_Nikkon »

darkman pisze: Ano ładny, czysty i błyszczący. A pisałeś, że świetny. To gdzie jest haczyk?
Haczyk no właśnie, że drogo ale patrzyłem w Japonii i dokładnie ten sam drapak jest w bardzo podobnej cenie - http://page14.auctions.yahoo.co.jp/jp/a ... s519050076

Po drugie sprzedawca będzie w Krakowie w niedzielę wiec odpada transport i "delikatność" poczty czy kurierów. :evil:

Po trzecie człowiek zajmuje się profesjonalnie sprzętem audio i jakoś mu ufam zwłaszcza, że mamy wspólne kontakty. 8-) Gramofon wyszykuje i nie będę się bawił i cudował oraz zastanowił jak to wszystko ustawić. 8-) Ja wiem że to cały fun ale na to przyjdzie jeszcze czas. :dance:

Zresztą jak wcześniej pisałem, te zabawki mają już swoje lata i mógłbym kupić za połowę tej ceny ale to jest wtedy jak jajko niespodzianka. Właśnie dlatego nie kupiłem X4 bo facet nie wzbudził mojego zaufania i za przeproszeniem nawet nie nagrał $!@#$ filmiku czy X4 działa.

Oczywiście, że sprzęt jest tyle wart ile ludzie za niego zapłacą ale wystarczy popatrzeć na allegro na X7 - http://allegro.pl/sony-ps-x7-wysoki-mod ... 05555.html

2500 zł to jest ostre przegięcie więc wydaje mi się, że u mnie to raczej cena promocyjna. ;) ;) Poza tym co mam innego wziąć? Pytałem się o opinię o Technicsie SL-1900 - http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 79406.html ale nikt nic nie powiedział ergo nie biorę go pod uwagę.
Regsoft pisze: Widać kwestia osobnicza bo znajomy kupił używanego Pickeringa V15 (100 zł) i nowego eliptyka (150 zł) i twierdzi, że moja XL-25A gra lepiej. A to przecież żaden wypas. I jak widzę 2M Red jakoś wciąż nie może się obronić. U Ciebie też poległ
No ja słuchałem Ortofona 2M Red i spodobało mi się jego brzmienie ale to kwestia gustu. Ostatnio trochę rotuję sprzętem więc wszystko do ustalenia.
Regsoft pisze: Headshell oryginalny. Sony SH-145. Trudno powiedzieć. Cena na kolana nie rzuca choć nie jest jakaś kosmiczna. Hmmm. Ostatnio te X6 faktycznie trochę poszły w górę (bo dodatkowo dosyć ładne) ale to wciąż sporo kasy. No powiem wprost. Okazja toto jak dla mnie nie jest. Rozumiem, że automatyka i obroty bez zarzutu? Optycznie chyba OK. Ten Pickering z nową igłą eliptyczną?
Cena nie rzuca ale przynajmniej masz drapaka po pełnym serwisie. Może i okazja nie jest ale jak pisałem wcześniej - jajka niespodzianki są mało atrakcyjne. Sprzedawca potwierdził, że automatyka i obroty są idealne ale gramofon jest nadal na warsztacie/serwisie.

BTW. Staram się aby opuścił choćby o 100zł. Zawsze to coś. a i łatwiej łyknąć, bo jakby żona się zwiedziała to mnie tym gramofonem chyba ... :violin: :violin: albo wywaliła na strych i kazała z nim spać. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#1787

Post autor: Wojtek »

caveas pisze: Robione dla Duala AT71 w wersji E i S oraz z igłami od Wamatu kasują tę nową 95E choćby radością grania.
Co jest ciekawe, biorąc pod uwagę że generator AT3400 i AT95 bazują na tym z AT71 :)
Regsoft pisze: Widać kwestia osobnicza bo znajomy kupił używanego Pickeringa V15 (100 zł) i nowego eliptyka (150 zł) i twierdzi, że moja XL-25A gra lepiej. A to przecież żaden wypas.
I co z tego? :)
Lord_Nikkon pisze: No ja słuchałem Ortofona 2M Red i spodobało mi się jego brzmienie ale to kwestia gustu. Ostatnio trochę rotuję sprzętem więc wszystko do ustalenia.
Bierz poprawkę na to że raczej nie masz specjalnego doświadczenia we wkładkach jeszcze :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#1788

Post autor: darkman »

Lord_Nikkon pisze: Cena nie rzuca ale przynajmniej masz drapaka po pełnym serwisie.
No przy tym założeniu i Twoim opisie uwarunkowań, jak coś urwiesz to chyba OK. Jest ładny.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1000 zł

#1789

Post autor: Regsoft »

Lord_Nikkon pisze: Cena nie rzuca ale przynajmniej masz drapaka po pełnym serwisie
No to jednak zmienia postać rzeczy. A zaufanie do sprzedawcy jeszcze bardziej. Jest OK. 8-)
Wojtek pisze: I co z tego?
To, że buda musi być. A nie jakiś mokry siennik :lol:
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 1000 zł

#1790

Post autor: Lord_Nikkon »

Wojtek pisze: Bierz poprawkę na to że raczej nie masz specjalnego doświadczenia we wkładkach jeszcze
Może i masz rację bo rozmawiam z prawdziwymi wyjadaczami :) ale miałem już do czynienia z low endem w postaci wszystkich Unitra MF AudioTechnica AT 91 AT 95 oraz 120. Ortofon to takie pierwsze zetknięcie z wkładką powyżej 200zł. Może wezmę tego Pickeringa V15 i wtedy będę podejmował decyzje. Zależy mi na ciepłym graniu jakie miałem (błagam nie śmiejcie się) na MF104. Te niedoróbki i pewna "kluskowatość" dźwięku jakoś kojarzą mi się z dzieciństwem :lol: :lol:
darkman pisze: No przy tym założeniu i Twoim opisie uwarunkowań, jak coś urwiesz to chyba OK. Jest ładny.
Tak jak wcześniej pisałem. Chce kupić coś względnie pewnego. Wy macie doświadczenie i łatwiej Wam coś upolować. Ja chcąc nie chcąc muszę wywalić więcej na coś pewnego, bo patrząc po wpisach to okazje skończyły się jakiś czas temu. :roll: Wiem, że nie zajmujecie się szukaniem sprzętu ale przewaliłem do góry nogami Allegro OLX etc i nie ma nic ciekawego, z mojego punktu widzenia. :(
Regsoft pisze: No to jednak zmienia postać rzeczy. A zaufanie do sprzedawcy jeszcze bardziej. Jest OK.
No właśnie. Porządny serwis to takie "must be" po kupnie (coś jak wymiana rozrządu i oleju po kupnie używanego auta) a serwis takiego gramofonu pewnie parę złotych kosztuje. ;) Do tego dostawa do Krakowa. Jedno trzeba absolutnie zrobić. Odpalić i sprawdzić wszystko. Zaufanie zaufaniem ale za te pieniądze to jest absolutnie konieczne. :P

Dziś oglądałem na żywo - http://allegro.pl/unikatowy-sony-ps-475 ... 63710.html i powiem Wam że kawał pudła. Ogólnie stan prawie idealny (pokrywa trochę porysowana) ale technicznie - bajka. Jednak cena za model bez automatyczne podnoszenia ramienia na końcu płyty - słabo. Czasami zdarza mi się zasnąć przy płycie i boję się że rano to w płycie ział by otwór :P Ogólnie sprzęt fajny i świetny design ale 1200 zł po rabacie to trochę za dużo. Nie wiem co w nich jest takiego obłędnego. :think: :think:
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 1000 zł

#1791

Post autor: Obywatel »

Lord_Nikkon pisze: miałem już do czynienia z low endem w postaci wszystkich Unitra MF AudioTechnica AT 91 AT 95 oraz 120.
AT-120 i low end :?: :o To jest już całkiem przyzwoita średnia półka.
Lord_Nikkon pisze: Zależy mi na ciepłym graniu jakie miałem (błagam nie śmiejcie się) na MF104. Te niedoróbki i pewna "kluskowatość" dźwięku jakoś kojarzą mi się z dzieciństwem :lol: :lol:
Wcale nie ma się z czego śmiać. Pomimo wielu brzmieniowych niedostatków dźwięk starych igieł ma swój urok. Mam porównanie pomiędzy wywołaną tu do odpowiedzi AT-120E i Technics 207C. W porównaniu do prawie 40-letniej igły Technicsa AT brzmi nienaturalnie i metalicznie. 207C urzeka właśnie naturalnością i ciepłem brzmienia starego sferyka.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gramofon do 1000 zł

#1792

Post autor: ojcie_c »

Lord_Nikkon pisze: Swoją drogą jaka jest różnica między X7 a X6.
Ramię. W X6 aluminium, w X7 kompozyt.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1000 zł

#1793

Post autor: Regsoft »

ojcie_c pisze: Ramię. W X6 aluminium, w X7 kompozyt.
Racja :clap: Ta czarna rurka jest z włókna węglowego. Ale nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że daje to lepszy dźwięk :?
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gramofon do 1000 zł

#1794

Post autor: Kichal »

Lord_Nikkon pisze:
Ja chcąc nie chcąc muszę wywalić więcej na coś pewnego, bo patrząc po wpisach to okazje skończyły się jakiś czas temu. :roll: Wiem, że nie zajmujecie się szukaniem sprzętu ale przewaliłem do góry nogami Allegro OLX etc i nie ma nic ciekawego, z mojego punktu widzenia. :(
Niestety prawda jest taka, że ze sprzętem używanym tak to wyglada. Raz jest wysyp i nie wiadomo co wybrać, a raz nic nie ma przez pare dni czy tygodni. Ustaw sobie na Allegro i olx powiadomienia mailowe raz dziennie jak się pojawią nowe gramofony w danym przedziale cenowym i czekaj cierpliwie. Na okazje to nie ma co się zbytnio nastawiać, ale można przynajmniej nie przepłacić i kupić w zwykłej cenie :D

Ja zauważyłem, ze u mnie pojawiają się zawsze super okazje jak nie mam pieniędzy :mrgreen:
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 1000 zł

#1795

Post autor: Lord_Nikkon »

Regsoft pisze: Racja Ta czarna rurka jest z włókna węglowego. Ale nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że daje to lepszy dźwięk
Wiesz aż takim audiofilem nie jestem. Nawet jeśli to nie ta klasa sprzętu za gramofonem ;)
Kichal pisze: Ja zauważyłem, ze u mnie pojawiają się zawsze super okazje jak nie mam pieniędzy
Coś w tym jest. To jest mniej więcej ta sytuacja, czekasz na przystanku, zapalasz peta i tu nagle przejeżdża Twój autobus. :lol: Ja trochę myślę X6 to top moich marzeń, koszt znaczny, ale sam widzisz, że na allegro to syf malaria i nic nie ma, albo sezon okazji już się skoczył albo sprzedawcy się wycwanili. :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#1796

Post autor: Wojtek »

Lord_Nikkon pisze: Ortofon to takie pierwsze zetknięcie z wkładką powyżej 200zł.
Problem w tym że to ta sama klasa co OM 10 który jest tańszy. AT120 to już bliżej 2M Blue / OM 20.
Generalnie nie opłaca się brać 2M Red.
Lord_Nikkon pisze: Wiem, że nie zajmujecie się szukaniem sprzętu
A jednak...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 1000 zł

#1797

Post autor: Lord_Nikkon »

Wojtek pisze: Problem w tym że to ta sama klasa co OM 10 który jest tańszy. AT120 to już bliżej 2M Blue / OM 20.Generalnie nie opłaca się brać 2M Red.
Nie zdawałem sobie z tego sprawy. Jednak jak kupię ten X7 to na początku polecę na Pickeringu V15 (podobno ma mieć nową igłę) i posłucham
Wojtek pisze: A jednak...
Miałem na myśli przeszukanie allegro i coś wybrać dla mnie :lol:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#1798

Post autor: darkman »

Lord_Nikkon pisze: Miałem na myśli przeszukanie allegro i coś wybrać dla mnie :lol:
Ty tak na poważnie? :text-blondmoment:
:D
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 1000 zł

#1799

Post autor: Lord_Nikkon »

HEHEHE. Właśnie dlatego tak napisałem.
soundcheck
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2016, 13:33

Re: Gramofon do 1000 zł

#1800

Post autor: soundcheck »

Witam, przymierzam się do zakupienia jednego z poniższych modeli. Sprzedający polecany, sprzęt po przeglądzie - wygląda rozsądnie. Który według was będzie lepiej służył? O tym ISP niewiele w necie można przeczytać, Philips natomiast wygląda nieco gorzej, ale jakby mniej anonimowy, no i ma rozsądną wkładkę. Jak wam się widza te ceny - przepłacanie, czy akuratnie? A może jest według was coś bardziej polecanego w tym przedziale cenowym 600-700zł?

http://allegro.pl/gramofon-philips-312- ... 82436.html
http://allegro.pl/gramofon-isp-sp-3000- ... 18869.html
ODPOWIEDZ