Gramofon do 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1000 zł

#1726

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Nie wiem czy jeszcze jest
Jest, jest ... choć blisko było ... i może niedługo :mrgreen: ... ale to inny zupełnie przedział finansowy :?
josephson pisze: co mi radzicie
Nie wiem co na to Koledzy ale całkiem (z opisu) sensownie wygląda oferta : http://allegro.pl/sony-ps-x4-zadbany-gr ... 57035.html
PS-X4 to poprzednik mojego PS-X50 z 1978 roku. Półautomat z powrotem ramienia. Może nie jest to PUA ale ramię całkiem przyjemnie reaguje nawet na ciekawsze wkładki. Silnik (długo opisywać), plinta z SBMC (ciężka, sztywna), zawieszenie przyzwoite. Wygląd sam oceń. Wkładka XL-15 z dobrą igłą na pewno nie przyniesie wstydu, a masz system rozwojowy. Headshell 2g lżejszy od oryginalnego SH-145 ale przy tej wkładce da radę. Reszta do dopytania i oceny na miejscu. Jak w dobrym stanie to kiedyś możesz odsprzedać bez większej straty zamieniając na coś lepszego. Oczywiście to tylko subiektywne rady. Może ktoś oprotestuje? :?
Awatar użytkownika
josephson
Posty: 29
Rejestracja: 21 lut 2017, 09:52
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do 1000 zł

#1727

Post autor: josephson »

Nie wiem co na to Koledzy ale całkiem (z opisu) sensownie wygląda oferta : http://allegro.pl/sony-ps-x4-zadbany-gr ... 57035.html
Rzeczywiście, przyjrzałem się ofercie i wygląda to na solidny gramofon, ciężki z dobrymi parametrami. Patrząc po historii podobnych aukcji cena też jest atrakcyjna. Jednak nie ma o nim aż tak wielu informacji w internecie jak np o Dualach itd.
Na naszym forum pojawiają się gdzieniegdzie głosy, że to solidna szlifierka.
Mam nadzieję, że ktoś zabierze jeszcze głos w tej sprawie.
Sony PS-X60 ( EPC-205C IIL) - Nuda Mini- Unison Research Simply Italy - Audio Physic Sitara 25+
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1000 zł

#1728

Post autor: Regsoft »

josephson pisze: Jednak nie ma o nim aż tak wielu informacji
Informacjami służę ale liczy się konkretny egzemplarz. O nieoryginalnym headshellu pisałem. Talerz optycznie też zachwytu nie budzi. Z tyłu ktoś wydrapał numer seryjny na plincie. itd. :roll:
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gramofon do 1000 zł

#1729

Post autor: ojcie_c »

Ten egzemplarz zaczynał na allegro od 900 zł, potem był wystawiony za 800, teraz za 750. Wysyłka tylko za pobraniem.

Podejrzanie mi to wygląda. Pisałem już o tym gdzieś wcześniej...
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1000 zł

#1730

Post autor: Regsoft »

ojcie_c pisze: Podejrzanie mi to wygląda.
Obniżanie ceny jak nie schodzi czy wysyłka za pobraniem w przypadku firmy nie jest żadną zbrodnią. Podejrzliwość intuicyjna czy znasz tego osobnika lub bliżej ten egzemplarz? :?

Przede wszystkim zainteresowany musiałby sobie najpierw porozmawiać ze sprzedającym. Może da się wynegocjować inne warunki. Przede wszystkim odbiór własny i sprawdzenie przed zakupem. Kurierzy są marudni jak muszę dłużej czekać :roll:
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gramofon do 1000 zł

#1731

Post autor: ojcie_c »

Podejrzliwość intuicyjna - raz się naciąłem na jednego sprzedającego, wysyłającego wyłącznie za pobraniem, towar okazał się być niezgodny z opisem - od tamtego zdarzenia unikam takich sprzedawców.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1000 zł

#1732

Post autor: Regsoft »

ojcie_c pisze: od tamtego zdarzenia unikam takich sprzedawców
Wolisz bez paragonu, za wyższą cenę i z wysyłką po przedpłacie? :shock:

Zakup starego gramofonu jest zawsze obarczony ryzykiem ale "intuicyjnie" ja bym go na pewno nie skreślał.
Choć faktycznie ostrożności nigdy za wiele :roll:
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3783
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 1000 zł

#1733

Post autor: Obywatel »

ojcie_c pisze: sprzedającego, wysyłającego wyłącznie za pobraniem
Ludzie mają różne (czasami niczym nieuzasadnione) zajawki i wymagania. Całe szczęście, że Allegro coraz bardziej temperuje takich ludków z ułańską fantazją, którzy formułują na swoich aukcjach różne, niezgodne z regulaminem obostrzenia typu "nie akceptuję płatności przez PayU" albo "nie akceptuję zwrotów" czy "wysyłka tylko za pobraniem" - choć na tym ostatnim wcale nie powinno sprzedającemu zależeć.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
josephson
Posty: 29
Rejestracja: 21 lut 2017, 09:52
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do 1000 zł

#1734

Post autor: josephson »

Informacjami służę ale liczy się konkretny egzemplarz.
Mało informacji znalazłem na temat tego gramofonu. Na pewno wkładka będzie do wymiany, ale najpierw pytanie do Was czy jest to coś czym warto sobie w ogóle zawracać głowę:
http://allegro.pl/micro-seiki-dd-1-i6721599375.html
?
Osobiście przesunąłbym nieco budżet w stronę zestawu gramofon - wkładka, a przedwzmacniacz na drugi plan.
A tutaj już lepsza wkładka, manual, ale brak stabilizacji obrotów. Zmienili na licytację od złotówki, a było chyba 1300.

http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 03543.html
Sony PS-X60 ( EPC-205C IIL) - Nuda Mini- Unison Research Simply Italy - Audio Physic Sitara 25+
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 1000 zł

#1735

Post autor: Lord_Nikkon »

Jeśłi chodzi o gramofon wspominany wyżej http://allegro.pl/sony-ps-x4-zadbany-gr ... 57035.html, to ja jutro jadę w delegację i akurat będę miał sporo czasu aby zadzwonić do tego sprzedawcy. Z Krakowa do okolic Oświęcimia daleko nie jest. Jeśłi facet się zgodzi na inspekcję to super to już jakiś sukces. Już miałem z wariatami do czynienia, ale kota w worku nie będę kupował bo to za dużo kasy aby wywalić ją w błoto. Jak się nie zgodzi lub będzie kręcił to niech się dalej buja.

Zresztą warto zauważyć, że w aukcji słowem nikt sprzedawca nie wspomina nawet o szczątkowej gwarancji.

Ciekawi mnie o co chodzi z tymi wydrapanymi numerami. Przypomina mi to stocki magazynowe w jakiś outletach.

Talerz czyba da się wypolerować.

Sumą sumarów. Jak się facet zgodzi na oględziny to pogadamy i poproszę ekspertów o rady na co patrzeć i na co zwrócić specjalną uwagę.
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gramofon do 1000 zł

#1736

Post autor: ojcie_c »

Sprawdź, czy system X-Tal trzyma poprawnie obroty, z tego co piszą na zagranicznych forach, w tej rodzinie (Sony PS-X4/5/6/7) lubią pojawiać się usterki tego systemu, objawiające się cosekundowym "wajchnięciem" obrotów, widocznym na stroboskopie. Ponadto upewnij się, czy ramię nie ma luzów na łożyskach i czy łagodnie opada na płytę. Skontroluj też antiskate.

Jeszcze dla Twojej informacji: headshell nie jest oryginalny dla tego modelu. Obczaj też, czy wszystko jest OK z przeciwwagą ramienia, na zdjęciach jest dziwnie założona podziałką do tyłu (powinna być odwrotnie). Koniecznie załóż ją poprawnie i sprawdź, czy nie ma problemu z wyważeniem ramienia na "0".
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3783
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 1000 zł

#1737

Post autor: Obywatel »

Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 1000 zł

#1738

Post autor: Lord_Nikkon »

Ok dzwoniłem do sprzedawcy i zgodził się na odsłuch i sprawdzenie wszystkiego na miejscu.
ojcie_c pisze: Sprawdź, czy system X-Tal trzyma poprawnie obroty, z tego co piszą na zagranicznych forach, w tej rodzinie (Sony PS-X4/5/6/7) lubią pojawiać się usterki tego systemu, objawiające się cosekundowym "wajchnięciem" obrotów, widocznym na stroboskopie.
Widziałem na YT i wiem o co chodzi. Czegoś takiego nie wezmę za żadne skarby. Łatwo zobaczyć więc tutaj raczej problemów nie widzę. ;) ;)

https://www.youtube.com/watch?v=hu9YyEF9myw
ojcie_c pisze: Ponadto upewnij się, czy ramię nie ma luzów na łożyskach i czy łagodnie opada na płytę. Skontroluj też antiskate.
Opadanie i podnoszenie łatwo zauważyć bo właśnie moja Unitra coś ma skopane i całe ramie opada jak kamieć a na koniec płyty odbija jak z procy :morda:

Nie wiem za bardzo jak sprawdzić luzy. :? Jakby chodziło o luzy zaworowe albo luzy na piastach to znam co najmniej trzy sposoby :lol: Czy mógłbyś mi przybliżyć co trzeba zrobić?
ojcie_c pisze: Jeszcze dla Twojej informacji: headshell nie jest oryginalny dla tego modelu.
Już to zauważyłem ale cóż począć? Pytanie czy ten który tutaj jest da radę? :?:
ojcie_c pisze: Skontroluj też antiskate.
Tutaj chyba nie powinno być problemu. Odpalę płytę i zobaczę czy ramię da się wyregulować aby nie uciekało (mam nadzieję, że dobrze piszę).
ojcie_c pisze: Obczaj też, czy wszystko jest OK z przeciwwagą ramienia, na zdjęciach jest dziwnie założona podziałką do tyłu (powinna być odwrotnie)
To że jest założona podziałką do tyłu to jeszcze małe piwo. Pytanie dlaczego. Najgorsze jest to, ze jak ściągnę przeciwwagę to o ile było cokolwiek wyregulowane to ustawienia weźmie szlag ale z drugiej strony i tak trzeba będzie go wyregulować jak kupię. 8-)
ojcie_c pisze: Koniecznie załóż ją poprawnie i sprawdź, czy nie ma problemu z wyważeniem ramienia na "0".
Tutaj proszę o rozwinięcie. Domyślam się, że chodzi o ustawienie na pozycję 0 podziałki i sprawdzeniu jak się zachowuje ramie. Czyli mam wyciągnąć headshella i zobaczy czy ramie nie opada w którymś kierunku? :think: Z tego co pamiętam jak tata mi tłumaczył to jest "pozycja neutralna" i powinien trzymać idealnie poziom.

Tak czy siak oddam gramofon do regeneracji z smarowaniami itd. ale silnik i ramie musza być w dobrym stanie bo inaczej zakup bez sensu. Mam nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiałem. :pray:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#1739

Post autor: darkman »

Lord_Nikkon pisze: Czyli mam wyciągnąć headshella i zobaczy czy ramie nie opada w którymś kierunku? :think: Z tego co pamiętam jak tata mi tłumaczył to jest "pozycja neutralna" i powinien trzymać idealnie poziom.
Nie i nie.
Ustawić jeśli już trzeba 0 i 0.
Doczytaj pse w FAQ kalibracji.Ważne. Pooglądaj rysunki poglądowe.
Ojciec_napisał o odwróconej przeciwwadze tylko. nie ma zatem potrzeby rozbierania gramofonu do rosołu.
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Gramofon do 1000 zł

#1740

Post autor: Lord_Nikkon »

darkman pisze: Ustawić jeśli już trzeba 0 i 0.
Dzięki. Czyli mam po prostu spróbować ustawić wkładkę na szablonie? Przepraszam ale napisałeś to bardzo lakonicznie. :cry:
darkman pisze: Doczytaj pse w FAQ kalibracji.Ważne. Pooglądaj rysunki poglądowe.
Domyślam, że chodzi Ci o ten wpis. http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1032
darkman pisze: Ojciec_napisał o odwróconej przeciwwadze tylko. nie ma zatem potrzeby rozbierania gramofonu do rosołu.
Źle mnie zrozumiałeś. Zazwyczaj przeciwwagi się raczej nie ściąga od tak dla draki. Ja sobie nie przypominam abym w mojej Unitrze kiedykolwiek czuł taką potrzebę. Ciekaw jestem co powie na to sprzedawca.
ODPOWIEDZ