Gramofon do 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Gramofon do 1000 zł

#676

Post autor: MISSE »

Będziesz obskakiwać dyskoteki???

Jeśli nie to daruj sobie. Generalnie chyba jedna fabryka pod Pekinem
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Gramofon do 1000 zł

#677

Post autor: wlodekg0 »

Ja tam się nie znam, szukam gramofonu do 1000 zł i potrzebuję porady, szukam w necie, czasem znajduję taką jak powyżej, a czasem ranking jak poniżej

http://przejrzyscie.pl/rtv/gramofony/najlepsze

audiofilem nie jestem, po prostu oczekuję opinii.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon do 1000 zł

#678

Post autor: zbyszek1982 »

Skoro wolisz sugerować się takimi rankingami niż opinią kogoś kto miał już co najmniej kilka gramofonów, to wal śmiało do sklepu po Hyundaia z pozycji 5.

Za 300zł kupisz na Allegro gramofon używany, który będzie lepszy od któregokolwiek ze sprzętów na tej liście. Do 1000zł nie kupisz żadnego nowego gramofonu godnego uwagi.

Jak już koniecznie ma być nowy, to niech to będzie Debiut Carbon, Rega RP1, albo Dual CS455. Wszystkie startują cenowo trochę powyżej tysiąca. Pro-Ject i Rega mają przy tym znośne wkładki. Te wszystkie pseudo technicsy sobie daruj.
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Gramofon do 1000 zł

#679

Post autor: wlodekg0 »

Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Gramofon do 1000 zł

#680

Post autor: wlodekg0 »

A Twoja opinia jest pierwszą w odpowiedzi na mój temat, wcześniej nie miałem się czym sugerować, w każdym razie dzieki, każda opinia mile widziana ;)
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Gramofon do 1000 zł

#681

Post autor: MISSE »

Myślę że to jest oferta dla Ciebie ;)

po przeglądzie i od kolegi z forum

http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-t33- ... 96403.html
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon do 1000 zł

#682

Post autor: zbyszek1982 »

Ten gramofon ma wkładkę z mocowaniem t4p. Lepiej kupić taki ze standardowym mocowaniem.
MISSE pisze:Myślę że to jest oferta dla Ciebie

po przeglądzie i od kolegi z forum

http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-t33- ... 96403.html
Ano.
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Gramofon do 1000 zł

#683

Post autor: wlodekg0 »

dzięki :)
bartipsk
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2014, 15:12

Re: Gramofon do 1000 zł

#684

Post autor: bartipsk »

Witam panowie, proszę o pomoc poszukuje gramofonu dla taty w prezencie urodzinowym, zainteresowałem się tym modelem :

http://allegro.pl/gramofon-akai-ap-b20c ... 10604.html

jest nieco zmieniony niż oryginał, stopki i okleina czy wpływa to jakoś na jego pracę no i poproszę o ogólną ocenę fachowców ja jestem zupełnym laikiem z góry dzięki

ps. śmiało możecie mi państwo polecić jakieś modele byłbym wdzięczny
macias
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2014, 16:01

Gramofon do 1000 zł

#685

Post autor: macias »

Nowy i na dodatek laik tutaj.

Moja krótka historia marzeń o gramofonie to: zachorowałem na pro-jecta (wtedy pociągał mnie "minimalizm" tego sprzętu), trafiłem na to forum to wyzdrowiałem (w moim budżecie nie ma czego szukać), zachorowałem na Duale (i ewentualnie podobne konstrukcje do 500 PLN), potem dowiedziałem się co to ULM....

Więc nie chcę ramion ULM, to znaczy, że chcę mieć względną dowolność doboru wkładki (z czasem, jak się słuch mój ułoży i gust wyrobi).

Tymczasem w oko wpadły mi gramofony Dual CS 721 na zagranicznym serwisie aukcyjnym. Z tego co rozumiem, ta seria nie ma ULM (choć ramię nie jest też "ciężkie"). Czy wybór takiego egzemplarza (dobrze zachowany, sprawny) z wkładką Shure V15 III do 1000 PLN to dobra inwestycja Waszym zadaniem? Tak, zdaję sobie sprawę co to za wkładka, że będę musiał zainwestować w nową igłę, której może nie być tak łatwo zdobyć (poza niezbyt polecanymi tzw. tanimi zamiennikami). Byłbym jednak skłonny zainwestować ~500 PLN na igłę, lub po prostu całą wkładkę (klasy Ortofon 2M) a inwestycję w igłę do Shure'a pozostawić na lepsze czasy.

Wyprowadźcie laika z błędu :)

Z góry dziękuję!
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Gramofon do 1000 zł

#686

Post autor: MISSE »

bartipsk:
To jest licytacja i widać że licytujących jest kilku;
Nie jest to jakiś specjalnie topowy model

Ciężko kupić używany gramofon na prezent niespodziankę. Łatwiej jeśli osoba obdarowywana poda konkretne wymagania. :lol:

macias;

Dual 721 za 1000zł z V15III lub Ortofonem M20 to niezła cena. Na eBay.de na pewno coś trafisz.
Pamiętaj że to min 30-letni sprzęt więc jak coś, to poradzisz sobie???

Nie zniechęcaj się wszystkiego można się nauczyć, a gramofon jest fajny.
Jeśli będziesz miał wkładkę tjw. to zamiennik nawet tani powinien zagrać minimum jak Ortofon M2 (red) 8-)
macias
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2014, 16:01

Gramofon do 1000 zł

#687

Post autor: macias »

No właśnie prostota Pro-Ject'ów wydawała mi się pod tym względem idealna. Czy sobie poradzę - się okaże. Dual jak rozumiem - to marka dość popularna w kraju naszym pięknym, więc jest nadzieja, że ktoś życzliwy wesprze wiedzą i doświadczeniem przy ewentualnej naprawie.

Dzięki, no to idę na łowy :)
bartipsk
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2014, 15:12

Re: Gramofon do 1000 zł

#688

Post autor: bartipsk »

jest też forma kup teraz druga taka sama aukcja.. dzięki za opinie pod kątem technicznym na nią liczyłem, dla jednego trudno dla innego nie :)

mogę poprosić o ocenę http://allegro.pl/sliczny-gramofon-c-e- ... 24636.html ?

widze że są tu też osoby które odnawiają i wystawiają sprzęt przed chwilką poszedł dual którym też byłem zainteresowany :cry: więc jeśli macie Panowie coś do polecenia śmiało
Ostatnio zmieniony 16 lis 2014, 18:58 przez bartipsk, łącznie zmieniany 1 raz.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon do 1000 zł

#689

Post autor: zbyszek1982 »

macias pisze:[Dual 721] z Shure V15 III do 1000 PLN to dobra inwestycja Waszym zadaniem? Tak, zdaję sobie sprawę co to za wkładka, że będę musiał zainwestować w nową igłę, której może nie być tak łatwo zdobyć (poza niezbyt polecanymi tzw. tanimi zamiennikami). Byłbym jednak skłonny zainwestować ~500 PLN na igłę, lub po prostu całą wkładkę (klasy Ortofon 2M) a inwestycję w igłę do Shure'a pozostawić na lepsze czasy.
Cena za tego Duala z V15 jest do przyjęcia. Co do wkładki, to wczoraj miałem przyjemność słuchać jej z tym "niezbyt polecanym" zamiennikiem od Wamata i nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Nie wiem czy jest sens od razu kupować igłę z zaawansowanym szlifem, bo z igłą eliptyczną gra to bardzo dobrze. Chyba wszyscy trochę demonizują tego nieszczęsnego Wamata. Po tym co usłyszałem sam zaczynam się zastanawiać nad zakupem V15 typ III. Na co dzień używam Ortofona 2m Red.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Gramofon do 1000 zł

#690

Post autor: ROCHO »

Posiadam DUALa 721 z wkładką V15 typ III.Za swój gramofon dałem powyżej tyś. Jeżeli masz okazję kupić za taką cenę, to bierz.Co do inwestowania w wkładki ? Twoja kasa.Posiadam w tej chwili igłę eliptyczną kupioną w Williams Schallplattennadel Shop - THAKKER i jestem zadowolony a już myślę nad zmianą na szlif Hyper Ellipticalt Stylus.Czemu nie na nową wkładkę np AT 120 ? Bo tak można by było w kółko kupować a zawsze coś by nie pasowało.Pasuje mi V15 i tak na chwilę obecną pozostanie.Nie mam jeszcze porządnego wzmacniacza ani kolumn bo nie mam kasy.Co odłożę parę złoty to kupię winyla.
ODPOWIEDZ