PIONEER PL-512X vs AKAI AP 206C

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
rutra83
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:19

PIONEER PL-512X vs AKAI AP 206C

#1

Post autor: rutra83 »

Witam,

Proszę o poradę, chcę zacząć przygodę z winylami. Mam na oku dwa gramofony:

PIONEER PL-512X
http://allegro.pl/doskonaly-gramofon-pi ... 45154.html

AKAI AP 206C
http://allegro.pl/show_item.php?item=4157552787

Proszę doradźcie, czy są to gramofony dobrej klasy, ile można za nie zapłacić w takim stanie, czy będzie trzeba wymienić zaraz po zakupie wkładkę, igłę a jeśli tak to na jakie?...

Dziekuję.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gomes
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2014, 22:18
Lokalizacja: West Lothian

Re: PIONEER PL-512X vs AKAI AP 206C

#2

Post autor: Gomes »

O Chryste Panie! Nigdy nie przeglądałem allegro.pl na okoliczność cen gramofonów, ale z tego co widzę i porównuję do brytyjskiego eBay to jakas maskara!
Chyba zacznę kupować na eBay i sprzedawać na allegro, świetny interes, nawet doliczając koszt przesyłki zagranicznej.
Co do dwóch modeli które podałeś to AKAI jest bez wątpienia faworytem, jest cięższy od Pioneera i ma napęd direct drive, w ogóle wygląda solidniej.
Na eBay PL-512X sprzedają się średnio po £20 a AP 206C po £65, nie słuchłem żadnego z nich, mogę tylko doradzić na podstawie osiąganych cen.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

PIONEER PL-512X vs AKAI AP 206C

#3

Post autor: kielek »

rutra83 pisze:, czy będzie trzeba wymienić zaraz po zakupie wkładkę, igłę a jeśli tak to na jakie?
Wymienia się zasadniczo igłę,bo ten element się zużywa o wymianie wkładki myśli się zazwyczaj jak coś nie pasuje w brzmieniu lub jak chce się wskoczyć na wyższy pułap.
Co do gramofonów to zgadzam się z przedmówcą,że Akai byłby raczej lepszym wyborem,ale na miłość boską nie za tą kasę(700zł)! Jak dla mnie to jego wartość to góra 500zł. Tego Pioneera tak do 350-400zł można zalicytować.
rutra83
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:19

PIONEER PL-512X vs AKAI AP 206C

#4

Post autor: rutra83 »

Panowie,

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Z każdym jednym postem dowiaduję się czegoś nowego, dlatego jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to nie krępujcie się :)...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PIONEER PL-512X vs AKAI AP 206C

#5

Post autor: Wojtek »

Gomes pisze:O Chryste Panie! Nigdy nie przeglądałem allegro.pl na okoliczność cen gramofonów, ale z tego co widzę i porównuję do brytyjskiego eBay to jakas maskara!
Chyba zacznę kupować na eBay i sprzedawać na allegro, świetny interes, nawet doliczając koszt przesyłki zagranicznej.
Ameryki nie odkryłeś :) Skądś te sprzęty na alle muszą się brać. Choć nie wszystko jest u nas droższe.

Nic więcej do dodania w sumie nie mam, poza tym że ten model Akai już od dłuższego czasu trzyma wyższe ceny bez konkretnego uzasadnienia.
Pioneer to podstawowy paskowiec ze swojej serii, a za podobne pieniądze (do 400 złotych) można wyhaczyć chociażby Technicsa SL-Bx albo starszego Pioneera PL-12D czy PL-112D :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Gomes
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2014, 22:18
Lokalizacja: West Lothian

PIONEER PL-512X vs AKAI AP 206C

#6

Post autor: Gomes »

Wojtek pisze:...albo starszego Pioneera PL-12D czy PL-112D :)
PL-12D tudzież PL-12D MKII to bardzo udane "budżetowce", niestety maja swoje słabe strony, szczególnie te egzemplarze które nie były smarowane zgodnie z zaleceniem producenta, przewineło się około 10 egzemplarzy przez mój warsztat ale kilka z nich miało "zarżnietę" bearing'i. To jest konstrukcja budżetowa, dlatego materiały użyte były słabej jakości, otóż obudowa łożyska talerza zrobiona była z miękkiego stopu (na moje oko to mosiądz albo jakaś pochodna), bolec stalowy, ale najwiekszy problem to mocny naciąg paska który miał "obciążyć" motor (zbyt luźny/zużyty pasek powodował wzrost obrotów talerza).
I tu się robił problem, jeśli użytkownik nie smarował odpowiednio często łożyska to tuleja się wycierała, co powodowało falowanie dźwięku, tego niestety nie da się uratować.
Friendee_36
Posty: 101
Rejestracja: 08 kwie 2017, 11:09

Re: PIONEER PL-512X vs AKAI AP 206C

#7

Post autor: Friendee_36 »

ODPOWIEDZ