Prośba o pomoc w doborze gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#46

Post autor: RadioactiveTangerine »

Ok, dzięki. Będę musiał poczekać na Wojtka. W każdym razie mogę się wstrzymać z zakupem. Temat wciąż jest otwarty.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#47

Post autor: Wojtek »

O rany, ale kołomyja z tym tematem. Zaskakujące zwroty akcji itd. :)

Skoro masz tą wieżę Elta i ma ona czinczowe wejście AUX (czyli innymi słowy wejście liniowe na urządzenia zewnętrzne) i masz sprawny gramofon Unitra Bernard to wystarczy ci zakup przedwzmacniacza gramofonowego.

Z tego co zrozumiałem, typy podłączeń w twoim przypadku są 2:

1. Podłączenie gramofonu do wieży
Gramofon -> kabel lub przejściówkaDIN5-2xRCA (cinch) -> Przedwzmacniacz -> kabel cinch-cinch -> wieża

2. Podłączenie gramofonu do komputera:
Gramofon -> kabel lub przejściówka DIN5-2xRCA (cinch) -> Przedwzmacniacz -> kabel cinch-mały/mini jack -> karta dźwiękowa komputera

To tyle. Nie ma nad czym się rozwodzić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#48

Post autor: RadioactiveTangerine »

Ja nie wiem czy ma AUX bo nie pisze AUX, ma jakieś Coaxial. Ja się nie znam i nie chciałbym wyjść tym zdaniem na głupka ;)
I wystarczy kupić przejściówke 5 Din - 2 RCA i przedwzmacniacz (i lepszą "dźwiękówkę" bo mam zintegrowaną) oraz podłączyć to do siebie a resztę według Twoich schematów?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#49

Post autor: Wojtek »

RadioactiveTangerine pisze:I wystarczy kupić przejściówke 5 Din - 2 RCA i przedwzmacniacz (i lepszą "dźwiękówkę" bo mam zintegrowaną) oraz podłączyć to do siebie a resztę według Twoich schematów?
Gdyby było inaczej to bym tego nie pisał. Naprawdę nie musisz się w ten sposób upewniać :)

O wejściu AUX powinna być informacja w instrukcji. Tak czy siak, na poniższej stronie natrafiłem na wzmiankę o wejściu AUX :)
http://www.agdrtv.com.pl/wieze_hi-fi/EL ... HARLIE.php

EDIT:
OK, jednak więcej opisów w sieci stwierdza, że Elta 2566 ma wyjście audio, a nie wejście, tak więc odpada.
Pozostaje jedynie opcja podłączenia gramofonu pod komputer.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#50

Post autor: RadioactiveTangerine »

Nic nie działa. Próbowaliśmy i do kompa, i do wieży. Nie wiem już co robić, dźwieku w ogóle nie ma.

Mam ten przedwzmacniacz Vivanco, kabel din5 - chinch i jeszcze jeden (chinch - chinch). Coś jeszcze potrzeba?

Udało się podłączyć wzmacniacz (zepsuty) i gramofon ale dźwięk cichy (z wieży). Straciłem motywację do tego, gdybyśmy mieli sprawny wzmacniacz to dałoby się do wież podłączyć (chociaż tyle).

Edit: przed chwilą próbowałem z ojcem u brata podłączyć. Oczywiście też 0 rezultatów. Kompletnie nie wiem co robić. To było moje marzenie by mieć gramofon, okazało się nierealne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#51

Post autor: Wojtek »

O wieży to już mówiliśmy, że nie ma żadnego wejścia audio, więc niedziwota :)
RadioactiveTangerine pisze:i jeszcze jeden (chinch - chinch). Coś jeszcze potrzeba?
Jak znajdziesz przy kompie wejście audio na cinch to daj znać :) A tak na serio to tam są zazwyczaj jedynie wtyki typu mały jack.
Co zresztą zostało chyba już dwukrotnie opisane na łamach tego wątku :)
RadioactiveTangerine pisze:Udało się podłączyć wzmacniacz (zepsuty) i gramofon ale dźwięk cichy (z wieży).
Do jakiego wejścia we wzmacniaczu (jakim?) podłączyliście przedwzmacniacz gramofonowy albo sam gramofon i jak połączyliście ów wzmacniacz z wieżą? :)
RadioactiveTangerine pisze:Edit: przed chwilą próbowałem z ojcem u brata podłączyć. Oczywiście też 0 rezultatów.
Oczywiście z tych dwóch zdań nie wiemy nic na temat jak to robiliście u brata :)
RadioactiveTangerine pisze:To było moje marzenie by mieć gramofon, okazało się nierealne.
Sory, ale czy ty jesteś jakiś emo? Bo to brzmi jakbyś miał się nam popłakać zaraz :)

Przepraszam za ostry ton, ale moja cierpliwość do tej sprawy się kończy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#52

Post autor: RadioactiveTangerine »

Ja mam skłonności emowate :) (tylko jeszcze się nie tnę, więc spoko). Z ojcem robiliśmy to tak jak u mnie, czyli po staremu. Gramofon był podłączony do Phono In we wzmacniaczu. A wzmacniacz do wiezy ojciec jakoś podłączył, nie wiem jak :). Zrobiliśmy co tylko mogliśmy. "Prawie" się udało.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#53

Post autor: Wojtek »

RadioactiveTangerine pisze:A wzmacniacz do wiezy ojciec jakoś podłączył, nie wiem jak :).
Jak wieża nie ma żadnego wejścia audio, co już ustaliliśmy, to czemu się dziwisz, że nie ma dźwięku? Możecie łączyć jak chcecie, ale jak urządzenie nie ma takiej funkcjonalności to chyba nic nie zdziałacie.

Pozostaje kwestia komputera. Obstawiam że albo nie podłączasz przedwzmacniacz z komputerem tak jak opisałem (poprzez mały jack do wejścia liniowego, kolor niebieski po stronie karty dźwiękowej) lub też masz problem z ustawieniem systemu w kompie by łapał dźwięki z ów wejścia.

Tak to dla mnie brzmi. O ile oczywiście nie przekombinowaliście z czymś w inny sposób niż opisywany przeze mnie i innych wcześniej na łamach wątku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#54

Post autor: RadioactiveTangerine »

Moim zdaniem raczej ta 2 opcja. Wszystkie kable zostały podłączane na różne sposoby. Mogę spróbować najwyżej sterowniki przeinstalować.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#55

Post autor: Wojtek »

Zainstaluj sobie najnowszy sterownik, jeśli możesz. Potem pokombinuj w ustawieniach karty dźwiękowej. Jak jest wszystko dobrze to powinieneś normalnie słyszeć dźwięk z gramofonu przez głośniki komputerowe :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#56

Post autor: RadioactiveTangerine »

Ok. Poszukam sterów nowszych i jeszcze raz pokombinuję w ustawieniach karty ale chyba więcej się nie da. Najwyżej się upewnie :)

EDIT:
Już problem rozwiązany. Dziękuje wszystkim a zwłaszcza Wojtkowi, Gregowi i Wuwuzeli. Problem okazał się wewnątrz - miałem wyciszone gniazdo line in. Chyba problem jest tylko w obrotach ale dźwięk już jest. W każdym razie dzięki :).
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#57

Post autor: Obywatel »

kaZ pisze:w tym przedziale cenowym to ten MEDION lub AEG będą duzo lepsze od Elty
Witam. Mam pytanie odnośnie tych dwóch gramofonów - zbiorczo ponieważ wydają się to być bliźniacze konstrukcje. Mianowicie, czy to są gramofony magnetyczne czy piezoelektryczne? Wiem, że ich konstrukcja sugeruje to pierwsze, ale z drugiej strony specyfikacja techniczna nie stwierdza tego jednoznacznie.

Byłbym wdzięczny za potwierdzenie, że są to gramofony magnetyczne ponieważ noszę się z zamiarem zakupu któregoś z nich.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#58

Post autor: Wojtek »

Gramofony te raczej mają wkładki z ruchomym magnesem. Jednakże mają one też wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (bez możliwości wyłączenia).

Jeśli zamierasz kupić je tylko po to by za chwilę zmienić im wkładkę to nie wiem czy nie lepiej byłoby jednak kupić coś starszego (w tym przedziale cenowym).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#59

Post autor: Obywatel »

No tak myślałem, żeby za jakiś czas zmienić wkładkę na jakąś markową. Gramofon zamierzam podłączyć do klasycznego amplifiera (KENWOOD KA 660D) z wejściem 'phono'. Czy ten przedwzmacniacz w czymś będzie przeszkadzał?

Jak się domyślam ten wbudowany przedwzmacniacz ma na celu umożliwienie podłączenia tego gramofonu do każdego wzmacniacza - również bez wejścia 'phono' - po prostu pod wejście 'aux'. Czy słusznie rozumuję?

A zatem zakup tego gramofonu do wzmacniacza posiadającego wejście 'phono' nie jest najszczęśliwszym wyborem? Szkoda bo chciałem kupić coś z konwersją do mp3.

Czyli pozostają Daniele, Adamy, Bernardy, Fryderyki lub ewentualnie te nowsze Foniki... :?:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o pomoc w doborze gramofonu

#60

Post autor: Wojtek »

Tak, tak i tak.
Obywatel pisze: Szkoda bo chciałem kupić coś z konwersją do mp3.
Żaden automat nie zrobi tego tak dobrze jak "ręczna" konwersja przy pomocy komputera. Już sam podział na utwory staje się często problemem nie do przejścia dla algorytmu oprogramowania :)
Obywatel pisze:Czyli pozostają Daniele, Adamy, Bernardy, Fryderyki lub ewentualnie te nowsze Foniki... :?:
Czemu bierzesz pod uwagę tylko krajowe wyroby? :)

Skoro dyskusja już nie dotyczy wspomnianych wcześniej modeli AEG i Medion to radzę poczytać trochę forum i ew. założyć własny wątek co do zakupu gramofonu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ