Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
marcinxd7
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:41

Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#1

Post autor: marcinxd7 »

Witam

Jak większość pytających się jaki gramofon kupić, jestem zielony w tym temacie. Wcześniej był już jeden wątek z podobnym zapytaniem, jednak tutaj na forum nie ma takiego "gnębienia noobów" i ciągłego odsyłania na google więc postanowiłem przed kupnem dopytać się ekspertów :)

Przeznaczyłem na zakup 1000zł, lecz w miarę potrzeby mogę dołożyć spokojnie koło 200. W cenie chciałbym zmieścić gramofon+wkładkę.
Na gramofonie lecieć będą głównie płyty z gatunków reggae, funk i rap, jednak lubię też jazz i muzykę poważną więc chciałbym żeby brzmiały dość przyzwoicie.

Szukając gramofonu kierowałem się słowem kluczowym 'Technics' i docelowo wybrałem model SL-2000. Spotkałem jednak opinię że używany jest dość przeorany, ponieważ jest to gramofon dj-ski? Na allegro są aktualnie 2 w stanie "kolekcjonerskim" za 1000zł i jeden używany za 800zł.

Ostatecznie nie musi być technics, byle zmieścił się w budżecie (najlepiej poniżej granicy), był dobry w stosunku jakość/cena i porządny do słuchania ww gatunków.

Z góry baaardzo dziękuję :clap:

PS.: Wymyśliłem żeby na razie, jako że mam b.dobre słuchawki, do gramofonu dołączyć wzmacniacz słuchawkowy a za 3-4 miesiące uzbierać na głośniki i resztę? Sprawdzi się?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#2

Post autor: Sindsoron »

ja za wiele Ci nie pomogę, bo jeszcze za słabo się na tym znam... ale jak dla mnie to szukaj modeli SL-1710 i SL-1210. Słuchawki powinny Ci wystarczyć na jakiś czas...
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Re: Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#3

Post autor: ziomus666 »

Nie radzę, lepiej kupić najnowszy gramofon albo z używanych sl 1900

Nie można podłączyć tak słuchawek musisz mieć amlituner ze wzmaczniaczem lub mikser.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#4

Post autor: Sindsoron »

Z tego co ja wiem to SL-1210 to jeden z najlepszych gramofonów technicsa + to jedyny do tej pory produkowany, a SL-1710 to taka jego udomowiona wersja.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#5

Post autor: Wojtek »

marcinxd7:
Te SL-2000 na allegro mają zawyżone ceny. Od dłuższego czasu "wiszą" na allegro w oczekiwaniu na oświecenie sprzedawców :)
W wolnej chwili postaram się przepatrzeć aukcje do 1000 złotych.
marcinxd7 pisze:Spotkałem jednak opinię że używany jest dość przeorany, ponieważ jest to gramofon dj-ski?
Raczej nie.
marcinxd7 pisze:PS.: Wymyśliłem żeby na razie, jako że mam b.dobre słuchawki, do gramofonu dołączyć wzmacniacz słuchawkowy a za 3-4 miesiące uzbierać na głośniki i resztę? Sprawdzi się?
Pewnie, ale i tak w takim układzie będzie potrzebny przedwzmacniacz gramofonowy.
ziomus666 pisze:Nie radzę, lepiej kupić najnowszy gramofon albo z używanych sl 1900
Wolę nie pytać dlaczego tak uważasz :)
ziomus666 pisze:Nie można podłączyć tak słuchawek musisz mieć amlituner ze wzmaczniaczem lub mikser.
marcinxd7 napisał, że ma wzmacniacz słuchawkowy, więc w czym problem?
Sindsoron pisze:Z tego co ja wiem to SL-1210 to jeden z najlepszych gramofonów technicsa + to jedyny do tej pory produkowany, a SL-1710 to taka jego udomowiona wersja.
Brakuje dodania, że chodzi o serię MK2 tych modeli :) Aczkolwiek starsze modele też są niczego sobie.
SL-12x0 (x to albo 1 albo 0, różnica w kolorze) należy do całej serii gramofonów, bardziej lub mniej udomowionych. Dzielą się podzespołami (ten sam silnik, talerz, ramię...) jak i designem, stąd mimo wszystko moim zdaniem warto celować w braciszków legendarnego SL-1200mk2 :)
SL-1700 mk2 to półautomat, stąd "udomowienie" :) Sam posiadam SL-1600mk2 (pełny automat) i mogę polecać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
sebawu
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2010, 00:15
Gramofon: Technics sl-q2

Re: Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#6

Post autor: sebawu »

U mnie gra Technics sl-q2 z wkładką ortofona 2m red na przemian z grado blue (dużo lepiej brzmi muzyka elektroniczna) wpięte pod stary amplituner. Gra pięknie.

Mogę bez owijania w bawełnę polecić tańszy ale dobry sl-q2, zresztą doradzano mi go tu na forum, mieli racje.

pozdrowienia
8-)
marcinxd7
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:41

Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#7

Post autor: marcinxd7 »

Pewnie, ale i tak w takim układzie będzie potrzebny przedwzmacniacz gramofonowy.
Czyli nie da się podłączyć słuchawek z samym wzmacniaczem słuchawkowym?


Za ile technicznie opłacałoby się wziąć tego Technicsa sl 2000 [załóżmy w stanie b.dobrym]?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#8

Post autor: Wojtek »

marcinxd7 pisze:Za ile technicznie opłacałoby się wziąć tego Technicsa sl 2000 [załóżmy w stanie b.dobrym]?
Góra 400-500 złotych (z jakąś dobrą wkładką w zestawie). Wiem, mocny kontrast z cenami na aukcji, co nie? :)

Już SL-D3 albo Q3 byłby moim zdaniem lepszym wyborem od SL-2000.

Wydaje mi się, że sprzedawcy myślą, iż SL-2000 jest bardzo bliski z SL-1200 i jego braciszkami. Niestety, tak nie jest :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marcinxd7
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:41

Re: Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#9

Post autor: marcinxd7 »

Wojtek pisze: Pewnie, ale i tak w takim układzie będzie potrzebny przedwzmacniacz gramofonowy.
Czyli co trzeba posiadać, żeby jak najtaniej podłączyć słuchawki do gramofonu?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon ~1000zł, najlepiej Technics

#10

Post autor: Wojtek »

marcinxd7 pisze:Czyli co trzeba posiadać, żeby jak najtaniej podłączyć słuchawki do gramofonu?
Nie wiem, czy byłeś dobry w szkole z czytania ze zrozumieniem, ale już powtarzam :)

Musisz kupić sobie przedwzmacniacz gramofonowy. U ciebie połączenie będzie wyglądało tak:
Gramofon -> przedwzmacniacz gramofonowy -> wzmacniacz słuchawkowy -> słuchawki
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ