Gramofon do 500 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
thomas
Posty: 25
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:41

Re: Gramofon do 500 zł

#2881

Post autor: thomas »

Może nie potrzebnie sie uparłem na technicsa na początku . Biorę pod uwagę to ze sl23 jest na pasku i skoro Technics nie robi tego najlepiej to może faktycznie go wyklucze. Chciałbym jednak mieć wybór 1 z 3 Wiec pytanie co jeszcze jest warte uwagi. Ta saba mi wizualnie nie pasuje, wiem ze to ma grać a nie wyglądać ale jakoś nie jestem przekonany. Poza tym juz nie aktualne a i automatu nie szukałem.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 500 zł

#2882

Post autor: kielek »

thomas pisze: Biorę pod uwagę to ze sl23 jest na pasku i skoro Technics nie robi tego najlepiej to może faktycznie go wyklucze
To nie jest tak do końca. Po prostu jest też sporo firm co robiła lepsze paskowce a także sporo co robiła na zbliżonym poziomie,ale ceny ich produktów są często niższe,poza tym paskowce Technicsa są po prostu ot, przeciętne.Technics słynie głównie z bardzo dobrych napędów DD i naklepał sporo modeli,które są popularne,bo to stosunkowo trwałe i nieźle wykonane konstrukcje.
Wrzuć jakieś propozycje jakie Ci się gramofony podobają ,jakie masz konkretne wymagania to coś się wymyśli.Technicsa mimo wszystko bym nie skreślał,ale też nie zamykałbym się na inne firmy.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 500 zł

#2883

Post autor: kielek »

thomas pisze:i automatu nie szukałem
To dziwne,bo Technics SL D3 takowym jest...
thomas
Posty: 25
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:41

Re: Gramofon do 500 zł

#2884

Post autor: thomas »

kielek pisze: Technicsa mimo wszystko bym nie skreślał,ale też nie zamykałbym się na inne firmy.
To jest tak że wybór jest spory, a dla osoby początkującej nadmiar informacji powoduje że nie wiadomo na co się zdecydować dlatego skupiłem się na jednej firmie. Ale masz rację może nie ma co się zamykać.
kielek pisze: To dziwne,bo Technics SL D3 takowym jest...
No tak, jest, ale ja go nie brałem pod uwagę, po prostu przeglądałem aukcję i chciałem tylko sobie potwierdzić że coś tu jest nie tak z tą ceną.

Wracając do tematu.
Szukam półautomatu, aczkolwiek manual też wchodzi w grę. Natomiast automatu w ogóle nie brałem i raczej nie biorę pod uwagę.
Wizualnie podoba mi się właśnie SL 23, jest prosty czyli coś co lubię, zwłaszcza wersja czarna.
Wkładka na 1/2 cala.
Sprzęt do którego podłącze gramofon to ONKYO A9030 + kolumny Pylon Pearl 25.
Muzyki słucham różnej, przeważa gitarowa.
Brzmienie ciepłe, selektywne z lekką dominacją dołu.Ale to rozumiem rola wkładki i igły nie samego gramofonu. więc póki co skupmy się na bazie :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 500 zł

#2885

Post autor: Obywatel »

thomas pisze: Wizualnie podoba mi się właśnie SL 23, jest prosty czyli coś co lubię, zwłaszcza wersja czarna.
Wkładka na 1/2 cala.
Skoro Ci się podoba i będziesz w stanie znaleźć przyzwoity egzemplarz za rozsądną cenę, to bierz. To nie jest tak, że paskowe Technicsy to są jakieś gnioty.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 500 zł

#2886

Post autor: kielek »

thomas pisze: Brzmienie ciepłe, selektywne z lekką dominacją dołu.Ale to rozumiem rola wkładki i igły nie samego gramofonu
Za brzmienie to w głównej mierze odpowiada jednak wkładka co słusznie zauważyłeś , choć oczywiście gramofon coś od siebie daje i czym lepsza konstrukcja napędu,ramienia,budowy plinty czy masy talerza to wkład ten jest już zauważalny,ale tak czy siak to wkładka jednak ma największy procentowy udział w tym aspekcie. Wiadomo,że czym lepszy gramofon tym więcej "wyciśnie" z danej wkładki,dlatego często nie ma sensu co szaleć z wkładkami przy słabym gramofonie,bo będzie to tzw. przerost formy nad treścią.
paese
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2017, 22:24

Re: Gramofon do 500 zł

#2887

Post autor: paese »

Witam,
proszę o polecenie jakiegoś sprzętu dla kogoś zupełnie zielonego do 500zł - ma po prostu przyzwoicie grać. Najlepiej automatyczny lub półautomatyczny z wbudowanym przedwzmacniaczem oraz łatwo dostępną, przystępną cenowo wkładką, gdyby trzeba było wymienić.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 500 zł

#2888

Post autor: kielek »

paese pisze: z wbudowanym przedwzmacniaczem
Na to raczej nie ma co liczyć,gdyż w gramofonach z epoki była to bardzo rzadko spotykana rzecz.
paese pisze: łatwo dostępną, przystępną cenowo wkładką, gdyby trzeba było wymienić.
Wkładek zasadniczo się nie wymienia,chyba że na jakiś inny lepiej pasujący model. Chyba bardziej chodzi o igłę?
Proponuję coś samemu sobie wyszukać co się podoba a na pewno ktoś te wybory zweryfikuje i oceni co warto brać a co nie.
paese
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2017, 22:24

Re: Gramofon do 500 zł

#2889

Post autor: paese »

Rozumiem, dziękuję. Wiem, że Państwo stanowczo odradzają zakup nowych gramofonów mając budżet powiedzmy do 700zł, ale może jednak jest jakiś model, który by przeszedł? Myślałam może o czymś firmy Lenco? Proszę nie bić, jeśli to jednak beznadziejny pomysł :shhh: Naprawdę nie potrzebuję jakiegoś wybitnego sprzętu, chciałabym coś po prostu w miarę przyzwoitego. Na przedwzmacniaczu zdecydowanie mi zależy, gdy budżet pozwoli na pewno będę myśleć o osobnym wzmacniaczu. Trochę boję się kupować używany sprzęt ze względu na swoje niewielkie pojęcie w temacie.
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gramofon do 500 zł

#2890

Post autor: rafikdm »

:naughty: :evil:
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gramofon do 500 zł

#2891

Post autor: Kichal »

paese pisze: Naprawdę nie potrzebuję jakiegoś wybitnego sprzętu, chciałabym coś po prostu w miarę przyzwoitego.
Nawet nie proponujemy wybitnego sprzętu bo za taki musiałabyś dać duużo więcej, przyzwoity/dobry to raczej max co możesz w tej kwocie wyciągnąć jeśli chodzi o używany a jeśli chodzi o nówki to najwyżej taki, który się kręci i tyle.

Ja bym kryterium wbudowany przedwzmacniacz od razu odpuścił. Możesz kupić osobno przedwzmacniacz za 100zł nówkę na allegro (Vivanco). A do czego chcesz ten sprzęt w ogóle podłączyć ?

Ja mając 700zł to bym wlaśnie tak zrobił -
100zł - przedwzmacniacz jeśli masz do czego podłączyć (wzmacniacz/wieża bez wejścia phono)
120zł - ew. wymiana igły z wkładką jeśli w sprzęcie byłaby uzywana, za tyle można kupić jakąś AT95E czy ortofona 5E
~500zł - gramofon. Za tyle można kupić meeega fajny sprzęt używany. Pioneera, Akai, Technicsa, CEC, ITT, Kenwood i milion innych.
paese pisze: Trochę boję się kupować używany sprzęt ze względu na swoje niewielkie pojęcie w temacie.
Tutaj zarówno możesz mieć problem z używanymi i nowymi. Tym bardziej nowymi w takiej cenie gdzie to jest taka sama loteria jak w przypadku używanych, z tym, że przy używanych można liczyć na uczciwość sprzedawców, którzy mimo wszystko starają się mieć dobrą opinię (tym bardziej teraz jak na allegro sprzedawca nie może wystawić kupującemu komentarza, więc ludzie nie boją się walić negatywów) a w przypadku nowych to po prostu jest tandeta i tyle
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 500 zł

#2892

Post autor: kielek »

Odradzamy zakup tanich nowych gramofonów tylko dlatego,by forumowicz nie wtopił kasy w wyrób gramofono podobny,który często potrafi zniszczyć płyty i jest to tylko i wyłącznie związane z dobrem takiej osoby i jej płyt a nie jakimś naszym" widzi mi się".W trosce o dobro" klienta" nikt z nas nie poleci Ci Lenco z marketu za 700 zł i nie jest związane z żadnym audiofilstwem czy coś w tym stylu. Dużo lepszej klasy sprzęt przy odrobinie szczęścia,czasu kupisz jako używany i spokojnie zostanie Ci na pre gramofonowe a i może na normalny wzmacniacz. Jak dobrze by pokombinować to i może pozostało by na jakieś małe kolumienki ;)
paese
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2017, 22:24

Re: Gramofon do 500 zł

#2893

Post autor: paese »

W przypadku używanego jednak wolałabym kupić tańszy, nie mam zaufania,ani wiedzy. Szukam trochę na oślep na allegro, bo niestety się nie znam. Czy coś z tego byłoby w porządku?
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 80447.html
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 13284.html
http://allegro.pl/gramofon-direct-drive ... 96576.html

Jeśli ktoś z Państwa miałby chwilę czasu i rzucić okiem na to, co jest obecnie na allegro z gramofonów do ok. 370zł i coś pomóc wybrać, byłabym wdzięczna. Nie wiem, w jaką firmę celować, jaki model, na co najlepiej zwrócić uwagę.

I załóżmy, że wybiorę używany bez przedwzmacniacza, dokupię polecony wyżej vivanco - to wszystko? Mogę od razu podłączyć do kolumny/wieży?
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4066
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Gramofon do 500 zł

#2894

Post autor: trafalgar »

Zauważyłem że ten pierwszy nie ma ani zawiasów ani pokrywy,a to dodatkowe koszty.Pozostałe maja wkladki typu T4P,no tu jest mniejsze pole manewru jeśli chodzi o wymianę.Tak .kupisz przedwacniacz typu vivanco lub inny w tej cenie,podlaczysz pod wieże i powinno grać.
paese
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2017, 22:24

Re: Gramofon do 500 zł

#2895

Post autor: paese »

Popatrzyłam trochę na allegro i na razie mam tyle:
- Technics SL-BD3
1. http://allegro.pl/technics-sl-bd3-gramo ... 69199.html
2. http://allegro.pl/gramofon-technics-slb ... ml#thumb/1
3. http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... ml#thumb/1

- Technics SL-D310
4. http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... ml#thumb/1

- Technics SL-DD20
5. http://allegro.pl/gramofon-direct-drive ... 96576.html

- Technics SL-BD20D
6. http://allegro.pl/technics-sl-bd20d-i6798189378.html

- Pionier PL-335
7. http://allegro.pl/pioneer-pl-335-gramof ... 13812.html

- Lenco L236
8. http://allegro.pl/lenco-l236-automatic- ... ml#thumb/1

Czy coś z tego warto wybrać? Zależy mi by w razie czego wkładka/igła/jakieś inne części były łatwo dostępne, naprawa zwyczajnie możliwa, a najlepiej by prawdopodobieństwo, że coś w nim padnie było niewielkie. Przypominam, w temacie niestety nie jestem obeznana, więc grzebanie i wymienianie czegoś w gramofonie odpada - poza tymi najprostszymi czynnościami. Zależy mi na grającym sprzęcie, który mnie nie zawiedzie i nie zniechęci do winyli.
ODPOWIEDZ