Gramofon do 500 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 500 zł

#1666

Post autor: esdarek »

Jest to automatyczny paskowiec z funkcją powtarzania odtwarzania strony. Ma ramię typu prostego dość lekkie, ale sztywne. Zawieszone na 4 łożyskach kulkowych z regulacją, Dużą zaletą i niezbyt częstym rozwiązaniem w tej klasie jest niezależne zawieszenie subchassis z talerzem i ramieniem względem plinty gdzie zamontowano silnik. Takie rozwiązanie znacząco (korzystnie) wpływa na podniesienie odstępu zakłóceń od sygnału. Do tego mamy dość elastyczne gumowe nóżki więc całość ma dobrą izolację od warunków zewnętrznych. Spód to stalowa wytłoczka, na tyle ciężka, że dobrze stabilizuje gramofon. Mamy reg. obrotów ze stroboskopem, antyskating sprężynowy, połcalową głowicę w standardzie tonara na której wisi wkładka sony z nową igłą. Talerz jest stosunkowo ciężki a przewody sygnałowe spełniają obecne normy gdyż zakończone są wtykami RCA/cinch+osobny przewód masowy z widełkami. Wydaje mi się, że gramofon wyróżnia się na tle plastikowych gramofonów w podobnej klasie. Niestety nie mam pewności kto wyprodukował ten model dla Uhera. Najbardziej prawdopodobne ze względu na wnętrzności jest japońskie Sansui. Nie można wykluczyć też innych producentów OEM np. CEC. Gramofon nie jest żadnym osiągnięciem techniki ani też audiofilskim artefaktem ,ale na pewno jest poprawnym gramofonem do odsłuchu winyli z dużymi możliwościami rozwoju. Gramofon oczywiście po regulacjach, smarowaniu, przeglądzie,czyszczeniu i konserwacji co na allegro nie jest czymś oczywistym. Starałem się opisać go obiektywnie, czy mi się udało-niech wypowiedzą się inni.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Gramofon do 500 zł

#1667

Post autor: Dante »

Ten Uher to CEC ST-5... ileś tam. Nie jestem w stanie wskazać dokładnie, bo ma ramię z np. ST530/540 ale to jest direct drive. Napęd paskowy jak w ST 510, ale w nim jest inne ramię. Podejrzewam, że dla Uher'a złożyli coś pomiędzy.
Ramię to jest lekkie, zakres wagowy wkładek 4-6,5 g.
Z Sansui czy nawet Luxmanem ma tyle wspólnego, że Cec robił budżetowe gramofony dla nich, które za pomocą logo producenta kosztowały głupie pieniądze.
Takim nieporozumieniem był np. Luxman PD-210.
Edit: Bardzo podobną (a może nawet identyczną) do tego Uhera konstrukcją jest też Luxman P-100/P-405.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2015, 11:25 przez Dante, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 500 zł

#1668

Post autor: Wojtek »

Sansui chyba nie robiło gramofonów OEM. Bardziej na odwrót (ktoś inny robił niektóre gramofony Sansui). Ten Uher to CEC.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 500 zł

#1669

Post autor: esdarek »

No to znowu coś wiem-dzięki. Zawsze można na Was liczyć, a Dante to taki gramofonowy Sherlock Holmes :D Już nie pierwszą rzecz mi znalazł i wyjaśnił. Jeszcze raz dzięki i idę poprawić opis.
yatsek
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2015, 20:20

Re: Gramofon do 500 zł

#1670

Post autor: yatsek »

Czyli brać? Cena wpisuje się w mój budżet. Jeśli pogra trochę, to czemu nie? Na pewno będzie lepszy (mam nadzieję) niż Philips 406 automatic. Kupować na allegro, panie Darku? Czy może poczekać, aż będzie Pan miał Duala, Thorensa w podobnych pieniądzach?

Dzięks
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 500 zł

#1671

Post autor: esdarek »

Absolutnie nie mam zamiaru decydować za kupującego. Uważam, że to uczciwy gramofon niemniej bez rewelacji. Gra co najmniej poprawnie, ma prostą ,a nawet komfortową obsługę, nie brakuje mu niczego i zdecydowanie pogra jeszcze paaaaaarę lat:) Bardzo niezręcznie mi pisać o własnych sprzętach :oops:
yatsek
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2015, 20:20

Uher Reference No. 1

#1672

Post autor: yatsek »

No to mam tego Uhera, CEC'a czy tam Luxman'a. Pierwsze wrażenie pozytywne. Działa, gra fajnie. Automatyka OK, choć nie zawsze "trafia" na początek płyty. Automatycznego ponownego odtwarzania nie próbowałem jeszcze. Kurczę, stroboskop.... przypomina mi Daniela, kiedyś brajdak miał a ja po nim. 13 lat temu wyrzuciliśmy go do kontenera na śmieci. Faaaak. Ogólnie pierwsze wrażenie dobre :clap:

Teraz leci Izrael z płyty Biada, Biada :violin:
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 500 zł

#1673

Post autor: esdarek »

Z tyłu za ramieniem masz taki gumowe zatyczki. Pod nimi są śruby do regulacji trafiania w początek płyty. Dziwne, ,że nie trafia. Sprawdź nacisk i antyskating. Jeśli jest ok to pozostaje tam ( do tej zewnętrznej, po Twojej prawej ) włożyć plaski cienki śrubokręt i o kilka stopni przekręcić śrubę regulacyjną w lewo lub prawo tak aż będzie trafiać za każdym razem. U mnie trafiał:)
yatsek
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2015, 20:20

Re: Gramofon do 500 zł

#1674

Post autor: yatsek »

Antyskating, jak nacisk ustawiłem na 2. Postąpiłem wg instrukcji na forum, chyba nie da się nie zrobić tego dobrze. 8-)
Tam są dwie śruby, jedna jest do początku - która, czy obie?

Dzięki
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gramofon do 500 zł

#1675

Post autor: esdarek »

Da się zrobić źle. Znaczna część moich klientów (nie mówię ,że akurat Ty) zakładają ciężarek i ustawiają w/g jego skali nacisk. Niestety pierw trza ramię wytarować. Ciężarek najczęściej podczas zdejmowania i pakowania zmienia położenie skali (mimo tego,że zawsze rozbieram ciężarki i smaruję je lepkim smarem do wind aby płynnie, ale dość ciężko chodziła skala). Rozumiem,że ramię wytarowałeś?
endriu
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2015, 10:43
Gramofon: SL-1510/Grado Silver

Gramofon do 500 zł

#1676

Post autor: endriu »

Mój Dual 617Q wymaga remontu,a że posiadam w nim sprawną wkładkę z dodatkową nową igłą raczej pozostanę przy systemie ULM.Jakiego Duala poszukiwać do 500 zł aby nie być rozczarowanym dzwiękiem po 617Q?
Moje typy-
http://allegro.pl/dual-cs-741q-fhttp:// ... 5101416178.
http://allegro.pl/dual-626-gwarancja-i- ... 16178.html
Bardziej podoba mi się 626,ale dzwięk ważniejszy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 500 zł

#1677

Post autor: Wojtek »

Bierz 741Q.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
endriu
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2015, 10:43
Gramofon: SL-1510/Grado Silver

Re: Gramofon do 500 zł

#1678

Post autor: endriu »

http://allegro.pl/dual-cs-741q-full-aut ... 15507.html
Wojtek pisze:Bierz 741Q.
Ze względu na wkładkę ,czy z zasady jest lepszy choć brzydszy.?Poprzedni link do 741 nie działał a istotna jest jego wkładka-czy jest lepsza od standartowej Ortofona?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 500 zł

#1679

Post autor: Wojtek »

Lepsza? Trudno powiedzieć. Inna? Na pewno. Generalnie rzadko się spotyka u nas Duale ULM bez wkładki ULM (ale to tylko plus :) ).
Generalnie seria 7xx stoi wyżej od 5xx czy 6xx.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
endriu
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2015, 10:43
Gramofon: SL-1510/Grado Silver

Gramofon do 500 zł

#1680

Post autor: endriu »

Dzięki Wojtku,jest jaśniej.
ODPOWIEDZ