Gramofon do 1500 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 1500 zł

#976

Post autor: Obywatel »

Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
divarius
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2017, 14:34
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do 1500 zł

#977

Post autor: divarius »

Obywatel, dzięki za odp. A jaki jest koszt takiego przedwzmacniacza przyzwoitego? Przejrzałem trochę allegro i odpowiedni dział tutaj, ale rozpiętość cen też duża.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 1500 zł

#978

Post autor: Obywatel »

W tej kwestii nie pomogę... Sam bym się musiał radzić gdyby mi przyszło kupować przedwzmacniacz. Chociaż ostatnio była gdzieś - cholera - oferta sprzedaży fajnego gramofonu z przedwzmacniaczem, ale już nie pomnę gdzie, kiedy i za ile.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do 1500 zł

#979

Post autor: Myszor »

divarius pisze:Obywatel, dzięki za odp. A jaki jest koszt takiego przedwzmacniacza przyzwoitego? Przejrzałem trochę allegro i odpowiedni dział tutaj, ale rozpiętość cen też duża.

Koszt od 100 do 7000. To tak jak z samochodami :)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gramofon do 1500 zł

#980

Post autor: krolix »

Na początek możesz kupić np. DJ Art Pre II. Nowy kosztuje 235 zł. Wymieniając ewentualnie w przyszłości na lepszy, za dużo na odsprzedaży nie stracisz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15135
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#981

Post autor: darkman »

divarius pisze: Wzmacniacz NAD C 326BEE,
CD NAD C565BEE,
Tuner NAD C 422,
Kolumny Roth Oli 40
Zdecyduj się najpierw na gramofon i/+ wkładkę. To kwestia priorytetowa.
Przedwzmacniacz niezbędny do Twojego NAD dobieramy do zestawu wkładka/gramofon.
- nie kupuj gramofonu z przedwzmacniaczem zintegrowanym,
- nie kupuj pre DJ Art (tylko wkładki MM), jest za słaby do tego zestawu/toru i będzie jego najsłabszym ogniwem,
Wróć do pytania o phono pre w stosownym dziale po decyzji co do gramofonu i wkładki. Chętnie podam z autopsji typy phono pre, które dobrze pracują z C326Bee. Nie rób wcześniej żadnych pochopnych zakupów.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gramofon do 1500 zł

#982

Post autor: krolix »

To prawda, że DJ Art jest tylko do wkładek MM, tylko warto zaznaczyć, że zdecydowana większość słuchających winyli używa wkładek właśnie tego typu. Oczywiście, że można zaproponować lepsze pre, tylko jest szansa, że wtedy wzmak stanie się najsłabszym ogniwem toru albo gramofon - wskutek wyraźnego ograniczenia przeznaczonego na niego budżetu (jak można przeczytać ustalonego na max 1500 PLN, jeszcze kiedy pytający nie wiedział, że będzie musiał kupić pre a możliwe, że nie wie, iż standardem przy kupowaniu używanego gramofonu jest też wymiana igły).
Awatar użytkownika
Abrajaga
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:54
Gramofon: Technics Sl-5310

Re: Gramofon do 1500 zł

#983

Post autor: Abrajaga »

divarius pisze:Obywatel, dzięki za odp. A jaki jest koszt takiego przedwzmacniacza przyzwoitego? Przejrzałem trochę allegro i odpowiedni dział tutaj, ale rozpiętość cen też duża.
Ja kupiłam dzisiaj wzmacniacz Harman Kardon za 450zł, są i tańsze i droższe, musi mieć przede wszystkim "Phono"
Np. możesz kupić taki http://allegro.pl/harman-kardon-hk-6500 ... 83040.html

Jestem tak samo jak ty nowicjuszką i poprzez rady tutaj na forum dużo się dowiedziałam. Nie bój się zadawać pytań :)
Tutaj są naprawdę spoko ludzie co pomogą, doradzą i nawet coś potrafią znaleźć i dać linka co ich zdaniem się opłaca.
Wszystkim którzy mi tutaj pomogli serdecznie dziękuję :D :roll:
Technics Sl- 5310 Harman Kardon PM650 Vxi Beyerdynamic DT 770 PRO 80 OhmHarman Kardon HD 755
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15135
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#984

Post autor: darkman »

Oł heloł moi drodzy. Niech będzie, że to ja się pogubiłem.
ALE
1.Kolega divarius@ ma już cytowany sprzęt.
2.Nie poszukuje zatem wzmacniacza uwzględniwszy nawet ten drobny fakt, iż to nie byłby ten watek.
3.Divarius@ ma intencję nabyć gramofon "do 1500".
4.Nigdzie nie jest napisane, że wydatek na phono pre musi zmniejszyć planowany budżet. To na tym etapie konfabulacja.
5.DJ Art to słaby phono pre w stosunku do posiadanego już przez niego kawałka toru. Nie jest istotną kwestią, że tylko MM - dałem to w nawiasie, bowiem zagra i z MCHO, i z MC via trafo Step Up. Nie w tym jednak rzecz.
6.Nie bardzo rozmumiem dlaczego wzmacniacz posiadany przez olegę miałby się stać najsłabszym ogniwem toru? To bardzo dobry wzmacniacz, który sprawdza się z daleko lepszymi konstrukcjami niż DJ Art :shifty:
7. Dlaczego nieposiadany jeszcze gramofon miałby się stać najsłabszym elementem toru, tego doprawdy też nie jestem w stanie pojąć, ale fantasstyka i futurologia to nie moja działka zaiste i tu wolę patrzeć w kierunku St. Lema, którego cenię, lubię i poczytać.
8. Nie wydaje mi się, by kolegi z ww zestawem nie było stać na wymianę igły w gramofonie. Mogę się oczywiście mylić.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gramofon do 1500 zł

#985

Post autor: krolix »

Jeśli ktoś pisze, że dopiero chce wejść w świat winylu, chce przeznaczyć na to max 1500 zł a zarazem nie wie w tym momencie, że będzie musiał jeszcze kupić pre to oznacza, że z dużym prawdopodobieństwem będzie musiał zmniejszyć budżet na gramofon. Tak mówi logika.
Co do reszty to brak mi czasu na polemikę, bo widzę, że do niczego sensownego ona nie doprowadzi.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15135
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#986

Post autor: darkman »

Nie liczę na to. By połechtać tę próżność dodam, że potrzebne są jeszcze płyty i to najchętniej LP.
To też wydatek. Zatem na pre pozostaje ze 100 zł. Tym to casem vinanco rules i ani mru mru :lol:
Logika w audio to pojęcie zgoła fantastyczne. Każdy ma swoją. Nie warto zatem zaglądać komuś do portfela przez zamkniętą kieszeń, bowiem co komu do domu jak chałupa nie jego?
Polemika nie jest do spędzania czasu tylko do polemizowania. To zresztą nie jest wątek o czasie, tylko o gramofonie w czasie. Kto nie ma czasu, ten nie ma pieniędzy, bo czas to pieniądz. nie ma się zatem co podniecać jego brakiem. Są lepsze podniety gloryfikujące samozajebistość kwalifikowaną.
Chęć polemizowania na temat zalet prostego i taniego preampa wydaje się być atematyczna po prostu w tym wypadku.
Hurraoptymista
Posty: 19
Rejestracja: 22 mar 2016, 14:52

Re: Gramofon do 1500 zł

#987

Post autor: Hurraoptymista »

A tak z ciekawosci, jakie phono pre pracują dobrze z NAD 326Bee? Darkman miał jakieś doświadczenia, będę wdzięczny za podpowiedz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1500 zł

#988

Post autor: Regsoft »

divarius pisze: A jaki jest koszt takiego przedwzmacniacza przyzwoitego?
Nie ten dział 8-)
darkman pisze: vinanco rules
Behringer lepszy :mrgreen:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15135
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#989

Post autor: darkman »

Hurraop@ wbij Waść do działu wzm+pre, rzuć budżetem, wkładką/i, i po sprawie - tam chętnie się podziałkuję doświadczeniami. No problem ju łelkam. :D
muka
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2017, 10:36

Re: Gramofon do 1500 zł

#990

Post autor: muka »

Witam drogich forumowiczów ;)
Jestem nowy na forum i poszukuję używanego gramofonu, który powinien spełnić kilka warunków. Na początku krótko o moim systemie audio:
wzmacniacz Rotel (nie potrzebuję dodatkowego przedwzmacniacza do gramofonu), przyzwoite kolumny podstawkowe i to wszystko stoi w pokoju biurowym. gramofon zawiśnie na ścianie na półce własnej konstrukcji bo podłoga drewniana i biurko masakruje. Posiadam też gramofon Yamaha P320 ale stan igły jest mi nieznany i szkoda mi w niego inwestować.
nowy nabytek powinien zagrać ale też wyglądać - podobają mi się wynalazki projecta, rega, ale też inne marki - kształt nietypowy chętnie, również lakier fortepianowy chętnie (może też być dziwny kolor ale czarny jest ok). zależy mi by obudowa była niewielka, nowoczesna, prosta, bez rozbudowanego frontu z klawiszami. na technice znam się wcale więc na doświadczenie przyjdzie czas z zakupionym wzmacniaczem.
budżet jak w temacie - chętnie do 1500 ale może być sporo mniej i nieco więcej.
\z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ