Gramofon do 1500 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1500 zł

#826

Post autor: Regsoft »

zuberro pisze: Dzieki za link, napisałem wiadomość czekam na odpowiedź
Brzmi zachęcająco. Rano go jeszcze nie było. :D
Człek się chyba dopiero co zarejestrował ale czasem trzeba zaryzykować 8-)
Jeśli masz do czynienia z kompletnym i sprawnym X60 to cena jest okazyjna.
Daj znać ...
zuberro
Posty: 27
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:54
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#827

Post autor: zuberro »

W poszukiwaniach gramofonu zabrnąłem daleko...tak dla poprawy (?) humoru : http://sprzedajemy.pl/gramofon-technics ... nr47727712.
"Tryśnięty na zółto" :)

Swoją drogą biedny gramofonik...
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1500 zł

#828

Post autor: Regsoft »

zuberro pisze: W poszukiwaniach gramofonu zabrnąłem daleko...
Dogadałeś się w sprawie tego X60?
zuberro
Posty: 27
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:54
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#829

Post autor: zuberro »

Sprzedawca ma się zorientować jak wygląda sprawa wysyłki do Polski (jaka kwota). Niestety nie odpisał na pytania dotyczące stanu technicznego.. ale czekam jeszcze.
zuberro
Posty: 27
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:54
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#830

Post autor: zuberro »

Regsoft pisze:
zuberro pisze: W poszukiwaniach gramofonu zabrnąłem daleko...
Dogadałeś się w sprawie tego X60?
Dostalem info ze gramofon ma problem ze zbyt szybkim przesuwaniem sie ramienia nad talerz, po wyborze automatycznego startu. Ponoc potrzebna jest reczna korekta. Czy wiecie cos o tym problemie? Czy to poważna sprawa?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1500 zł

#831

Post autor: Regsoft »

zuberro pisze: Czy to poważna sprawa?
Trudno powiedzieć. Niewiele wynika z tej informacji. Jaka korekta? Ustawienie punktu startu automatu jest banalne. Ale równie dobrze to może być walnięta automatyka. Mechanicznie albo elektrycznie. Czasem wystarczy wyczyścić i przesmarować zębatki i prowadnice oraz prawidłowo skalibrować sterowanie. Czasem proste to nie jest i jeśli pozostałe funkcje prawidłowo działają to sprzęt można użytkować jedynie w trybie ręcznym.
saintkrusher
Posty: 14
Rejestracja: 18 sty 2017, 18:51

Re: Gramofon do 1500 zł

#832

Post autor: saintkrusher »

Hej. Co powiecie o tych gramofonikach?
http://allegro.pl/gramofon-thorens-td-3 ... ml#thumb/1
http://allegro.pl/gramofon-technics-sl1 ... 86674.html
Warte tej ceny nawet jeśli są rzeczywiście w świetnym stanie jak twierdzi sprzedawca? I jak się ma do nich model Thorens TD 115 z wkładką Ortofon i nową igłą (dokładnej specyfikacji nie znam), wiem tylko tyle że gniazdo ma wymienione, kable wymienne (można podpinać interkonekty jakie się chce i odmalowany. Stan ponoć super. Na ile wycenilibyście taki gramofon? Więcej informacji będę miał jutro bo będę miał okazję go widzieć i posłuchać. Na co zwrócić szczególnie uwagę i co z ceną? Ile max można dać?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Gramofon do 1500 zł

#833

Post autor: Pawelec »

Jeżeli chodzi o Technicsa z SME to ta cena jest moim zdaniem wielką okazją. Tak jak w opisie sprzedający nie przesadza, że samo ramię jest warte tyle. Obawiam się, że na tej cenie się nie skończy. SL 150 jako napęd jest równie dobry. Całość świetnie ze sobą współpracuje. Wymaga jednak od właściciela chęci dużej współpracy czyli pewnego doświadczenia by wydobyć z niego wszelkie możliwości (ustawienia, kalibracja)- tu się nie zgadzam z opisem. Jedyna wada (dla niektórych zaleta) to to, że jest w pełni manualny ;)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 21:31 przez Pawelec, łącznie zmieniany 2 razy.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
saintkrusher
Posty: 14
Rejestracja: 18 sty 2017, 18:51

Re: Gramofon do 1500 zł

#834

Post autor: saintkrusher »

A jak pozostałe? Nie znam się na gramofonach, dlatego myślę że taki zaawansowany technicznie technics będzie na początek niezbyt dobrym wyborem. I jak ten Thorens TD 115?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Gramofon do 1500 zł

#835

Post autor: Pawelec »

Tak bardzo bym się nie bał. Wszystkiego można się nauczyć. Tym łatwiej, że jest forum. Inwestując w taki gramofon masz pewność, że jest on na lata i dobrze traktowany odwdzięczy się z nawiązką. W thorensa TD115 to bym się nie pchał a TD 318 też do łatwych nie należy ale jest to dobra konstrukcja. Czy warta tych pieniędy? Nawet przy stanie gabinetowym - tak jak w opisie - okazją bym tego nie nazwał.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
saintkrusher
Posty: 14
Rejestracja: 18 sty 2017, 18:51

Re: Gramofon do 1500 zł

#836

Post autor: saintkrusher »

Kurcze, strasznie dużo tego na rynku wtórnym i tak naprawdę nie wiadomo czy sprzęt który się kupuję jest sprawny technicznie i można go podłączyć i grać czy tylko ładnie wygląda bo został odrestaurowany na handel. Jak widzę na allegro gości którzy mają po kilka lub kilkanaście gramofonów to się boję od takich ludzi kupować sprzęt. Macie jakiś sprawdzonych ludzi którzy nie wciskają szmelcu i cenowo też nie przesadzają? Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#837

Post autor: Wojtek »

saintkrusher pisze: Kurcze, strasznie dużo tego na rynku wtórnym i tak naprawdę nie wiadomo czy sprzęt który się kupuję jest sprawny technicznie i można go podłączyć i grać czy tylko ładnie wygląda bo został odrestaurowany na handel.
Trzeba mieć świadomość, że kupuje się używany sprzęt, a nie nówkę.
saintkrusher pisze:Jak widzę na allegro gości którzy mają po kilka lub kilkanaście gramofonów to się boję od takich ludzi kupować sprzęt.
Dlaczego?
saintkrusher pisze: Macie jakiś sprawdzonych ludzi którzy nie wciskają szmelcu i cenowo też nie przesadzają?
Jeszcze frytki i cola do tego? :)

Jak dla mnie to nie wiem w sumie czemu celujesz w ten pułap finansowy na pierwszy gramofon skoro tak się obawiasz wtopy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
saintkrusher
Posty: 14
Rejestracja: 18 sty 2017, 18:51

Re: Gramofon do 1500 zł

#838

Post autor: saintkrusher »

nie celuję w ten pułap finansowy, tylko chcę mieć pewność że gramofon który kupię będzie sprawny i posłuży mi na lata. Wolał bym się raczej nie pakować w sprzęt który okazał by się póżniej do remontu i początkowy wydatek np. 600 złotych zamieni się w dołożenie do niego drugie tyle i wyjdzie mnie prawie tyle co te dwa które wskazałem w linkach.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 1500 zł

#839

Post autor: Dragant »

Niestety to nie do końca tak działa. W każdym z pułapów budżetowych można kupić coś naprawdę fajnego, nie wymagającego dużego nakładu pracy i funduszy. Dobrze utrzymany gramofon za 300zł może sprawić mniej problemów niż "kot w worku" za 2.000zł, który pięknie wygląda tylko na zdjęciach.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 1500 zł

#840

Post autor: Wojtek »

saintkrusher pisze: nie celuję w ten pułap finansowy, tylko chcę mieć pewność że gramofon który kupię będzie sprawny i posłuży mi na lata.
OK, ale sama cena Tobie tego nie zagwarantuje, tak jak napisał Dragant :)

To jest zupełnie jak z używanymi samochodami. Zawsze można trafić na coś co trzeba doprowadzić do porządku by działało OK.
Na szczęście do większości popularnych modeli gramofonów mamy dzisiaj materiały i wiele "popularnych" problemów zostało już wcześniej przez kogoś rozwiązanych, więc nawet jeżeli taka sytuacja się zdarza to nie jest to tragedia na poziomie wyrzucania sprzętu do kosza.

Tak więc nie ma co się zrażać.

Ew. możesz kupować sprzęty po remoncie z kilkumiesięczną (lub nawet roczną) gwarancją, ale wtedy ograniczasz sobie wybór i siłą rzeczy w zamian za ten "luksus" dopłacasz do rynkowej wartości danego modelu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ