Gramofon do 1500 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Berenguer deMontagut
Posty: 31
Rejestracja: 12 sty 2013, 01:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do 1500 zł

#31

Post autor: Berenguer deMontagut »

Pozwolicie, że podepnę się do tematu? :)

Poszukuję "nowego" używanego gramofonu.
Po 8 miesiącach spędzonych z bardzo fajnym Hitachi ht-354 poleconym oczywiście tu na forum przez Wojtka (jeszcze raz wielkie dzięki) przyszedł czas na rozstanie z dotychczasowym sprzętem.
Hitachi trafia do naszych przyjaciół jako prezent ślubny, a ja z okazji 30-tych urodzin mam sobie wybrać jego następcę :)

No to ruszamy na poszukiwania, a szukam:
- pełny automat z funkcją "repeat"- wiem, wiem, groźba awarii, za dużo elementów; ja wiem, ale po tych 8 miesiącach z półautomatem wiem, że najbardziej brakuje mi funkcji powtarzania płyt; oczywiście obrócić i tak winyl trzeba, ale często gdy robię coś w domu nie mam możliwości podejścia do gramofonu i nastaje cisza, a fajnie by było jakby dalej muzyka grała (nawet ta sama strona)
- budżet: do 1500 zł na gotowo, czyli za gramofon z dobrą wkładką, która pogra jakiś czas

Reszta toru: amplituner Denon DRA-545RD i kolumny Audio Academy Phoebe I
Muzyka: 60% klasyka jazzu - Coltrane, Armstrong, E. Fitzgerald, 30% gitarowy blues - np. Bonamassa, 10% rock - Queen, Dylan, Hendrix

Chciałbym, żeby gramofon i wkładka grały ładnie "górą" i dodały trochę dołu, bo bas w tym ampli i kolumnach AA jest bardzo spokojny. W obecnym zestawie z Hitachi i wkadką AT 95 góra i średnica grały tak jak lubię, dołu trochę brakowało.

Na koniec moi faworyci:
1) Sony PS-X60 (jest na wiadomym portalu i parę razy przewijał się tu na forum)
2) Pioneer PL560 (też jest dostępny i to nawet poniżej budżetu)
3) Technics 1300 mk1 (mk2 nie podoba mi się z wyglądu).

Tego ostatniego nie ma w tej chwili w sensownych cenach, ale czasami pojawiają się na allegro w ok. 1000 zł.

No i właśnie. Co tu wybrać. Polować, na któryś z tych trzech czy może polecicie coś innego, co miałbym szansę upolować u nas w kraju? Generalnie nie spieszy mi się (mam czas do końca września :) ). Przeglądam allegro i widzę, że wybór po wakacjach jest jakby mniejszy niż w poprzednich miesiącach. Może niektórzy sprzedawcy teraz pojechali na urlop.

Przepraszam za tak długi post. Mam nadzieję, że dobrnęliście do końca i coś doradzicie :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 1500 zł

#32

Post autor: Wojtek »

Oprócz tego co wymieniłeś jest jeszcze oferta z Sony PS-X6 i Dual 701 z Shure V15 III. Podchodzą pod gusta? :)
Raczej z każdego z wymienionych gramofonów powinieneś być zadowolony.

Pioneer jest bardzo ładny, ale Sony go bije technicznie. Z dwóch Sony, nowszy PS-X60 wypada lepiej, a ma na pokładzie Ortofona M15E. Wkładka "stara ale jara" ;)

Dual 701 to nieco starsza konstrukcja w porównaniu do reszty, ale za to równi "legendarna", w dodatku z flagową wkładką Shure'a.
Z tym że "Dual to Dual" ze swoją specyficzną mechaniką, więc nieco młodszy solidny Japończyk byłby tutaj pewniejszym wyborem.

Za tańszym Technicsem SL-1300 raczej nie warto czekać przy takim wyborze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9656
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Gramofon do 1500 zł

#33

Post autor: Cracker »

Bierz Pioneera, będziesz zadowolony.
Mam dwa takie i trzeci niekompletny na części zamienne. :D
Służą mi niezawodnie od kilkunastu lat. Solidny patefon, średniej klasy do codziennego użytku.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Berenguer deMontagut
Posty: 31
Rejestracja: 12 sty 2013, 01:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do 1500 zł

#34

Post autor: Berenguer deMontagut »

Cracker pisze:Bierz Pioneera, będziesz zadowolony.
Wziąłem :)
Craker i Wojtek: dzięki za rady. Pioneer właśnie został podłączony i WOW! :) Poprzedni zestaw Hitachi ht-324 + audio-technica at95, a obecny Pionek pl-560 + Nagaoka mp-100... to jest przepaść. Separacja dźwięków, niskie, wysokie tony, po prostu wszystkiego jest tu więcej. Jeszcze raz dzięki za pomoc i nie zaśmiecam już wątku, bo tak naprawdę to zrobiłem offtopic (zapłaciłem po negocjacji 850 zł a wątek jest do 1500). Niebawem wrzucę foto do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9656
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Gramofon do 1500 zł

#35

Post autor: Cracker »

Najważniejsze że jesteś zadowolony. :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon do 1500 zł

#36

Post autor: zbyszek1982 »

Zaczynam się powoli rozglądać za nowym gramofonem. Obecnie mam Duala CS-455.

Chciałbym kupić coś w przedziale 1000-1500zł, oczywiście używany. Zależy mi na tym, żeby ramie pozwalało na regulację VTA i ew. korektę azymutu. Za jakimi modelami się najlepiej rozglądać w tych pieniądzach?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Gramofon do 1500 zł

#37

Post autor: Pawelec »

ja ze swojego podwórka, też miałem cs 455 (super gramofonik), potem udało mi się zdobyć Luxmana PD 288 (gra u mnie do tej pory) mam równieś cs 5000 (wystawiony na allegro) i czekam teraz na Luxmana PD 121 do którego kupiłem ramię SME 3009 II Improved na którym wisi Shure V 15 III. Całość z kosztami dostawy zamyka się 1800 PLN. Myślę, że czekając na okazje to można jeszcze troszkę zaoszczędzić. Co prawda ostatnio wyczyytałem, że do Luxmanów się dokłada, ale u mnie się sprawdza i dlatego będzie następny. Oczywiści można poszukać body Thorensa, Linna lub jeszcze inne. Taka ot zajawka do przemyśleń :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
peace_maker2
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:52

gramfon w przedziale 1000-1500zl

#38

Post autor: peace_maker2 »

Witam użytkowników,

Zarejestrowałem się na tym forum z oczywistego powodu - szukam gramofonu ale przede wszystkim pomocy przy zakupie.

Interesuje mnie manual ew. półautomat. Full automat to ostateczność jakby trafiła się naprawdę fajna okazja (po głowie chodzi mi Dual CS 455-1).
Jeżeli chodzi o przedział cenowy to 1500 zarezerwowałem na nowy sprzęt. Na używany nie chciałbym wydać więcej niż 1000zl.
Na tą chwilę mam niezły mętlik w głowie dlatego byłbym wdzięczny za jakieś propozycje modeli na które warto zwrócić uwagę (w manualu lub w półautomacie, jak pisałem wcześnie full automat to ostateczność.). Będę też wdzięczny za namiary na sprawdzonych sprzedawców np. na allegro.

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: gramfon w przedziale 1000-1500zl

#39

Post autor: Reymont »

Ja tradycyjnie polecę...

Technics sl-1200mk2 - manual
Technics sl-1210mk2 - manual
Technics sl-1300mk2 - automat
Technics sl-1310mk2 - automat
Technics sl-1400mk2 - półautomat
Technics sl-1410mk2 - półautomat
Technics sl-1500mk2 - manual
Technics sl-1510mk2 - manual
Technics sl-1600mk2 - automat
Technics sl-1610mk2 - automat
Technics sl-1700mk2 - półautomat
Technics sl-1710mk2 - półautomat
Technics sl-1800mk2 - manual
8-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 1500 zł

#40

Post autor: Wojtek »

peace_maker2 pisze:Full automat to ostateczność jakby trafiła się naprawdę fajna okazja (po głowie chodzi mi Dual CS 455-1).
Używane 455tki generalnie nie są zbyt drogie, ale nie zawsze są dostępne.
peace_maker2 pisze:Jeżeli chodzi o przedział cenowy to 1500 zarezerwowałem na nowy sprzęt. Na używany nie chciałbym wydać więcej niż 1000zl.
Dlaczego?
peace_maker2 pisze:Na tą chwilę mam niezły mętlik w głowie dlatego byłbym wdzięczny za jakieś propozycje modeli na które warto zwrócić uwagę (w manualu lub w półautomacie, jak pisałem wcześnie full automat to ostateczność.). Będę też wdzięczny za namiary na sprawdzonych sprzedawców np. na allegro.
Ja mogę Tobie dać co najwyżej konkretne oferty. Tworzenie pustych list z modelami nie ma zbyt wiele sensu, szczególnie jeśli chcesz coś kupić niedługo, a nie za X czasu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
peace_maker2
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:52

Re: Gramofon do 1500 zł

#41

Post autor: peace_maker2 »

Odpowiem na pytanie "dlaczego ?"

Bo do tysiąca można kupić fajny używany sprzęt, czego nie można powiedzieć o nowym. Z drugiej strony kupując używkę ryzykuje się w pewien sposób, więc redukuję ryzyko wtopy o 500 zl ;) . Ale zawsze są wyjątki np. jakby coś było naprawdę warte uwagi i można byłoby sprawdzić osobiście to zmienia postać rzeczy.

Wojtek będę wdzięczny za wspomniane ew. oferty.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Gramofon do 1500 zł

#42

Post autor: krolix »

Szukaj Technicsa SL 12x0. Nawet za używany, jeśli jest w dobrym stanie, warto dać te 1500 zł... chociaż za tę cenę teraz pewnie będzie ciężko dostać zadbany egzemplarz...
peace_maker2
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:52

Re: Gramofon do 1500 zł

#43

Post autor: peace_maker2 »

Rozumiem, że to są dj-skie gramofony. ktoś mnie kiedyś przestrzegał przed tym, żeby nie trafić na egzemplarz po wojażach dj-skich
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Gramofon do 1500 zł

#44

Post autor: krolix »

Nie, to nie są dj-skie gramofony. Technics SL-1200 został zaprojektowany jako sprzęt domowego użytku, dopiero później odkryto, że doskonale nadaje się do dj-ki, m.in. ze względu na swoją "pancerność". W kolejnych modyfikacjach producent dodał bajery przydatne dla dj-ów, z drugiej strony w wersji M5G (ostatniej dostępnej poza Japonią) dodał też wysokiej jakości okablowanie ramienia.
Faktem oczywiście jest, że przy zakupie używanego Technicsa Sl-12x0 (nieużywane kosztują obecnie 7-8 tys. zł i ciągle drożeją) trzeba uważać, żeby nie natrafić na właśnie takiego zajechanego przez dj-a. Kiedy sprzedawana jest para technicsów, widać dj-ską wkładkę i dj-jską slipmatę powinna zapalać się ostrzegawcza lampka, chociaż oczywiście musi to oznaczać, że gramofon jest "zużyty". Widziałem wiele wystawionych na sprzedaż par technicsów, wyglądających na praktycznie nie używane, części też są powszechnie dostępne, są ludzie zajmujący się sprzedażą tych gramofonów po przeprowadzonej konserwacji itd itp.
Naturalnie Technics SL-12x0 to nie jedyna sensowna opcja w przedziale do 1500 zł. Ja po prostu lubię ten gramofon. ;)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon do 1500 zł

#45

Post autor: Reymont »

Jeśli ktoś szuka fajnego sprzętu w dobrej cenie to jest ciekawa oferta:
http://allegro.pl/technics-sl-1600-mk2- ... 70185.html
Ja czatuję na 1610, lub PS-X70 ;)
ODPOWIEDZ