Gramofon do 300 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Dobry, używany gramofon do 300zł

#631

Post autor: Winters »

Maslosia pisze: A co sądzicie o gramofonie Ultra G-1100? Mój kolega powiedział mi, że słyszał, że ponoć gramofony Ultra są dobre.
omamo!

Chyba Unitra G-1100 :D czyli popularny Daniel. Trochę przekombinowany jeżeli chodzi o automatykę i jak to przy polskim sprzęcie bywa jakość strasznie się waha od egzemplarza do egzemplarza. Jeżeli np. znajdziesz taki na strychu/w piwnicy (co wcale rzadkie nie jest), to można coś pokombinować. Kupować - odradzam.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dobry, używany gramofon do 300zł

#632

Post autor: krolix »

Winters pisze:
krolix pisze:Nie rozumiem też, dlaczego ignorujecie wzmiankę o czyszczeniu i smarowaniu sprzętu - to drugie, to jest coś, co producenci zalecali i zalecają robić regularnie w określonych odstępach czasu, a co tak naprawdę niewielu użytkowników gramofonów robi.
Nie wszyscy producenci, bo nie zawsze jest to konieczne do działania sprzętu. Mocno mechaniczne gramofony takie jak Duale -- oczywiście.
Proszę Cię, nawet "pancerny" Technics SL-1200 wymaga oliwienia co 2000 godzin pracy...
krolix pisze: Te gramofony są poprostu marnej jakości. Na tyle marnej, że to się nie opłaca. W ogóle. Nawet zajechany, ale porządny direct-drive sprzed lat jest lepszy i tyle.
Jak będzie sprawny to tak. Gorzej jak nie będzie trzymał obrotów, będzie miał gdzieś uszkodzone ramię, rozregulowaną automatykę (potem się ludzie dziwią, że im igła na dobrze zachowanych płytach skacze a niektórzy, o zgrozo, uważają, że tak ma prawo być) itd. Tymczasem powtórzę - grono zadowolonych z reloopa jest całkiem spore więc myślę, że jako pierwszy gramofon ten sprzęt nie jest wcale taki zły.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Dobry, używany gramofon do 300zł

#633

Post autor: Winters »

Ty chyba czytasz, to co chcesz przeczytać, a nie to, co ja piszę.

A jak nie naoliwisz to w 2001. godzinie wybuchnie, albo przestanie totalnie działać?
krolix pisze:Gorzej jak nie będzie trzymał obrotów, będzie miał gdzieś uszkodzone ramię, rozregulowaną automatykę (potem się ludzie dziwią, że im igła na dobrze zachowanych płytach skacze a niektórzy, o zgrozo, uważają, że tak ma prawo być)
Widziałem/miałem niejeden gramofon wyciągnięty z wystawki albo ze strychu po 20 latach nieużywania. I co? I wszystkie działały. Owszem, po konserwacji grały lepiej, ale to totalny szrot zdarza się rzadko. Żeby kupić gramofon z uszkodzonym ramieniem (powiedzmy skrzywionym, bo w przypadku tej części gramofonu nie ma zbyt wiele innych możliwości) to trzeba chyba kupować na ślepo.

Mi nie chodzi o totalne zmiecenie Reloopów z powierzchni ziemi -- ja problem zakupowy widzę inaczej niż Ty i moim zdaniem minusy tego wyboru przeważają to, że jest nowy.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Maslosia
Posty: 14
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:59

Dobry, używany gramofon do 300zł

#634

Post autor: Maslosia »

Haha, przepraszam. :) robię kilka rzeczy na raz i sę trochę zamotałam. Tak, chodziło mi o Unitre. Jaki wstyd...

Ja w tym momencie nie wiem już jaki kupić. Może zapytam jeszcze raz- co byście polecali?
Il mio tesoro
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dobry, używany gramofon do 300zł

#635

Post autor: krolix »

Winters pisze:Ty chyba czytasz, to co chcesz przeczytać, a nie to, co ja piszę.

A jak nie naoliwisz to w 2001. godzinie wybuchnie, albo przestanie totalnie działać?
Próbujesz sprowadzić sprawę do absurdu, ale - za przeproszeniem - absurdalne moim zdaniem jest twierdzenie, że najwyżej Duala trzeba (w miarę) regularnie konserwować. 2000 godzin to 2-3 lata użytkowania. Zapewne i po 2500 godzinach bez smarowania nic się jeszcze nie stanie, ale Ty polecasz ludziom jako pierwszy gramofon taki, który ma prawie 40 lat. Czyli taki, gdzie wszelkie ewentualne zaniedbania się kumulują, dając dość często efekt taki, że gramofon już na starcie nie działa tak jak trzeba, albo wkrótce zacznie się sypać. OK, jak ktoś jest gotowy na to, że włoży w taki gramiak swoją pracę, to nie ma problemu, tylko że niejeden raz na tym forum widać, że gramofonu szukają ludzie jeszcze bez większych wymagań co do jakości dźwięku, którzy chcą kupić sprzęt, podłączyć go i słuchać muzyki nie bawiąc się w naprawy czy regulacje (vide polecany tutaj niedawno Thorens), których często nie dadzą rady wykonać.
krolix pisze: Widziałem/miałem niejeden gramofon wyciągnięty z wystawki albo ze strychu po 20 latach nieużywania. I co? I wszystkie działały. Owszem, po konserwacji grały lepiej, ale to totalny szrot zdarza się rzadko. Żeby kupić gramofon z uszkodzonym ramieniem (powiedzmy skrzywionym, bo w przypadku tej części gramofonu nie ma zbyt wiele innych możliwości) to trzeba chyba kupować na ślepo.
A ja np. widziałem kupiony na allegro gramofon, który miał nawet sporą dziurę w obudowie, której na zdjęciach oczywiście nie było widać. Czytałem też _na tym forum_ niejeden raz historie o problemach z kupionymi na allegro gramofonami. Dlatego powtórzę się - nie odradzałbym od razu osobom niedoświadczonym kupna owego reloopa, który potrafi się sprawować całkiem przyzwoicie, a kosztuje tyle, co przyzwoita wkładka czyli wcale nie jest to żaden specjalny wydatek. Co innego, jeśli ktoś na starcie pisze, że już jakieś gramofony miał a teraz szuka czegoś od nich wyraźnie lepszego.

Dla mnie EOT, chyba że znowu przeczytam, iż moich gramofonów nie trzeba smarować. ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dobry, używany gramofon do 300zł

#636

Post autor: kielek »

Panowie przepraszam,że się wtrącę między wódkę a zakąskę,ale mimo że bardzo fajnie czyta się Wasze spory odnośnie gramofonów -nowy czy używany?plusy i minusy? to jest to jednak wątek zakupowy dotyczący gramofonów do 300 zł.Wydaje mi się,że narobiliście koleżance nieco mętlik w głowie,która chce zakupić swój pierwszy gramofon :) Może lepiej założyć osobny wątek odnośnie takich sporów,gdzie swobodnie można przedstawiać swoje racje,bo znając naszego Admina to i tak tu zrobi z tego powodu porządek :)
Od siebie to koleżance na początek poleciłbym jakiś prosty gramofon z mocowaniem T4P(niestety używany,bo w tym przedziale cenowym nie kupi się jednak gramofonu nowego),gdyż odpadają na wstępie wszelkie ustawienia itd a to dla kobiety nie zaznajomionej z tematem może być kłopotliwe na początku i pozwala się cieszyć dość szybko muzyką z płyt.Zresztą Winters podał w linku taki gramofon w linku przed tą całą "wojną"(chodzi o Technicsa)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Dobry, używany gramofon do 300zł

#637

Post autor: eenneell »

Stare "okazyjne"- czyli tanie gramofony są dla "dłubaczy" :!:
Jeżeli Ktoś ma "talent a-techniczny" to powinien się zastanowić czy kupować "stary-okazyjny", czy "stary-zrobiony", czy po prostu nowy ;)
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego,że dla wielu konserwacja starego gramofonu -czyli samodzielne; czyszczenie/smarowanie/regulacja- jest etapem nie-do-przejścia :twisted:
A NIKT nie jest w stanie polecić dobry, używany gramofon do iluś -tam -zł z ręką na sercu (no chyba, że sam sprzedaje, lub poleca od osoby, którą zna, a i tak 100% pewności nie ma) :(
To takie moje "wcięcie między wódkę, a zakąskę" :)
edtit
koincydencja z tą "wódką i zakąską" :lol: :lol: :lol:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Dobry, używany gramofon do 300zł

#638

Post autor: kielek »

eenneell pisze:koincydencja z tą "wódką i zakąską"
Jaka tam koincydencja eenneell :) weekend jest(Sylwester tuż,tuż) i wszystko nam się z jednym kojarzy :D
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Dobry, używany gramofon do 300zł

#639

Post autor: Winters »

krolix pisze:Próbujesz sprowadzić sprawę do absurdu, ale - za przeproszeniem - absurdalne moim zdaniem jest twierdzenie, że najwyżej Duala trzeba (w miarę) regularnie konserwować. 2000 godzin to 2-3 lata użytkowania.
Absurdu? Nie, odwołuję się do własnego doświadczenia i nie masz za co przepraszać, chociaż to "najwyżej Duala" to wyciągnąłeś nie wiadomo skąd. Nigdzie nie napisałem, że nie trzeba smarować w ogóle. To często nie jest koniecznością, bez której gramofon nie będzie działać. Wiem ile to jest 2000 godzin.

To powiedz mi - Reloopa nie trzeba smarować, czy kupujemy go tylko na 2-3 lata, a potem na śmietnik jak z wieloma reczami teraz?
krolix pisze:Zapewne i po 2500 godzinach bez smarowania nic się jeszcze nie stanie
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że po 25 000h gramofon nadal będzie działał. Właśnie dlatego SL-1200 jest uważany za "pancerny".
krolix pisze:ale Ty polecasz ludziom jako pierwszy gramofon taki, który ma prawie 40 lat.
Nie ja jeden i nie tylko tutaj. Śmiem uważać, że wiem, co mówię :)
krolix pisze:[...]dając dość często efekt taki, że gramofon już na starcie nie działa tak jak trzeba, albo wkrótce zacznie się sypać
Spór jest właśnie o to "często"; dla mnie to bzdura. Albo ja żyję w innej rzeczywistości.
krolix pisze:[...]nie bawiąc się w naprawy czy regulacje (vide polecany tutaj niedawno Thorens), których często nie dadzą rady wykonać.
Reloopa nie trzeba regulować?
Właśnie dlatego poleciłem też Technicsa, w którym rzeczywiście wystarczy podłączyć i słuchać.
krolix pisze:A ja np. widziałem kupiony na allegro gramofon, który miał nawet sporą dziurę w obudowie, której na zdjęciach oczywiście nie było widać.
Nie kupuje się sprzętu bez odpowiedniej ilości zdjęć, po których można ocenić całość urządzenia.
krolix pisze:nie odradzałbym od razu osobom niedoświadczonym kupna owego reloopa
Dobrze, przecież nikt Ci nie zabrania. Ja się poprostu z tym nie zgadzam i tyle.
krolix pisze:wcale nie jest to żaden specjalny wydatek
To już jest grząski grunt. Może dla Ciebie nie, ale nie każdy ma odpowiednią ilość gotówki.
kielek pisze:jakiś prosty gramofon z mocowaniem T4P(niestety używany,bo w tym przedziale cenowym nie kupi się jednak gramofonu nowego),gdyż odpadają na wstępie wszelkie ustawienia itd a to dla kobiety nie zaznajomionej z tematem może być kłopotliwe na początku i pozwala się cieszyć dość szybko muzyką z płyt.Zresztą Winters podał w linku taki gramofon w linku przed tą całą "wojną"(chodzi o Technicsa)
To też jeszcze raz polecam QD33, właśnie dlatego, o czym pisze kielek.

Plus:

http://allegro.pl/technics-sl-q200-d-d- ... 81352.html
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Maslosia
Posty: 14
Rejestracja: 28 gru 2012, 12:59

Dobry, używany gramofon do 300zł

#640

Post autor: Maslosia »

Dziekuje za konkretna odpowiedz. :) Teraz mi pomogliście, bo tak jak Kielek powiedział - zrobiliście mi mętlik w głowie. :)
Il mio tesoro
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dobry, używany gramofon do 300zł

#641

Post autor: krolix »

Winters pisze: To powiedz mi - Reloopa nie trzeba smarować, czy kupujemy go tylko na 2-3 lata, a potem na śmietnik jak z wieloma reczami teraz?
Nowy Reloop z pewnością będzie w pełni sprawny, a smarować go trzeba będzie za 2-3 lata. Do tego czasu świeżak winylowy zdobędzie minimum potrzebnego doświadczenia jeśli chodzi o gramofony. Jak będzie chciał, to przerzuci się na sprzęt z wyższej półki mając już jakąś wiedzę z czym to się je, a Reloopa da się sprzedać.
Reloopa nie trzeba regulować?
Czym innym jest banalne kalibrowanie w pełni sprawnego ramienia, a czym innym ustawianie ramienia rozregulowanego, nie czyszczonego od 40 lat, z nie wiadomo jak działającym antyskatingiem itd. No i przede wszystkim polecanie jako pierwszego gramofonu Thorensa, w którym trzeba jeszcze regulować zawieszenie to jest jednak spora pomyłka.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Dobry, używany gramofon do 300zł

#642

Post autor: Kocewicz »

krolix pisze:ustawianie ramienia rozregulowanego, nie czyszczonego od 40 lat
To ramiona się rozregulowują i brudzą, utrudniając odsłuch? Ciekawa teoria ;) Poza tym skąd zakładasz, że gramofony oferowane na aukcjach nie były konserwowane od momentu zakupu? Oj, chyba Niemców (główne źródło odzysku większości polecanych gramofonów) za mało znasz...
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Dobry, używany gramofon do 300zł

#643

Post autor: Winters »

krolix pisze:Do tego czasu świeżak winylowy zdobędzie minimum potrzebnego doświadczenia jeśli chodzi o gramofony.
Jeżeli będzie jak normalny człowiek poprostu słuchał na nim płyt, bez przesiadywania na forach i wyczytywania wszystkiego, co się da na temat budowy i konserwacji, to po 2-3 latach użytkowania gramofonu nagle pozna arkana serwisowania mechanizmu? Tak pstryk i już? Fajnie.
krolix pisze:Czym innym jest banalne kalibrowanie w pełni sprawnego ramienia, a czym innym ustawianie ramienia rozregulowanego, nie czyszczonego od 40 lat, z nie wiadomo jak działającym antyskatingiem itd.
Hmmm... popatrzmy. Powiedzmy, że mamy przeciętny gramofon z lat 70. Na przykład tego Sansui, albo innego Pioneera, albo cokolwiek. Ustawiamy nacisk i anty-skating. Powiedz mi w jaki sposób coś może się tam zmienić? Przeciwwaga magicznie zmieni swoją masę, tak samo z ciężarkiem od anty-skatingu? Wiesz, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie grawitacja się raczej nie zmienia i wszystko waży tyle, ile powinno.

Z tym nieczyszczeniem powinieneś jeszcze dodać, że powszechnie wiadomo, że na zachodzie na gramofonach jedzono rozmaite tłuste potrawy (np. w Niemczech specjalnością był bratwurst alla Dual).
krolix pisze:No i przede wszystkim polecanie jako pierwszego gramofonu Thorensa, w którym trzeba jeszcze regulować zawieszenie to jest jednak spora pomyłka.
Dzięki - jednakowoż nadal będe je polecał na prawo i lewo, bo wychodzę z założenia, że jak ktoś nie ma doświadczenia z regulacją tego zawieszenia to nie nabędzie go na prostszym gramofonie bez takiej możliwości. To nie jest czarna magia, ludzie. Wszystko jest opisane w instrukcjach, które są powszechnie dostępne w internecie.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Mikorz
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2012, 12:39

Dobry, używany gramofon do 300zł

#644

Post autor: Mikorz »

Ktoś coś wie może na temat tego gramofonu?
http://allegro.pl/top-klasa-benytone-mp ... 65020.html
Ketler
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2012, 16:05

Dobry, używany gramofon do 300zł

#645

Post autor: Ketler »

Panowie czy ten QD33 wart jest swojej ceny?

http://allegro.pl/technics-sl-qd33-i2903753763.html
ODPOWIEDZ