Gramofon do 300 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Gramofon do 300 zł

#1396

Post autor: misienka2008 »

Ehemmm, ehemmm, wrocilem aby uderzyc sie w piers. Znalazlem:

" Ramie typu „S” ma większą masę efektywną a styki umożliwiające zdejmowanie stolika ( headshella ) dodatkowo ją
zwiększają. Wymagają też wyrównoważenia w płaszczyźnie poprzecznej do czego służy na ogół
dodatkowy trzpień z obciążnikiem. Ramiona tego typu mogące pracować z bardzo podatnymi
wkładkami przy małych naciskach występują rzadko. "

:oops:
Awatar użytkownika
lecorbusierinette
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2014, 00:12
Gramofon: JVC QL-A5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Gramofon do 300 zł

#1397

Post autor: lecorbusierinette »

Witam wszystkich!
Podobnie jak reszta poszukuję gramofonu w tak niskiej cenie jak max 300zł.
Nie zależy mi na idealnym dźwięku gramofonu, tylko aby nie zdarł tych płyt, co mam ( nie japońce, tylko winylki po rodzicach, z hipisami i klasyką itd.) Zwyczajnie przyzwoity do sporadycznego użytkowania, więc bez fajerwerków.

Po przewertowaniu forum wiem, że będzie mi potrzebny przedwzmaczniacz, którym podepnę gramofon do mojej mikrowieży (tak, mam do czego podpiąć!). Liczę się też z kupieniem wkładki, możliwie najdroższej, choć wolałabym gramofon już z dobrą wkładką za 300zł (choć to pewnie nierealne).

Na allegro tyle widzę, ale zupełnie nie wiem co jest dobre, może fachowcy mi pomogą, proszę?
Ja nikogda nie budu Maria Magdalena :whistle:
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 300 zł

#1399

Post autor: esdarek »

Fajne.
Zawsze się zastanawiam jak to jest ,że te gramofony mają działać po 30-40 latach od wyjścia z fabryki. Porównajmy z samochodami (jestem fanem starych amerykańskich aut-zbieram takie). Ok olej,płyn w skrzyni ,płyn hamulcowy, płyn chłodniczy itp trza zmieniać b. często. Niestety sworznie, końcówki drążków, drążki,amortyzatory, przeguby, stabilizatory, ich drążki i w cholerę innych części w tym czasie się zużyło i albo trza je wymienić ,albo zregenerować albo przynajmniej rozebrać ,zweryfikować i wyczyścić i nasmarować gdyż żaden smar, a już na pewno nie taki sprzed 30 lat nie jest wieczny. Nie wiem czy o tym nie wiecie czy macie to gdzieś polecając innym gramofony? Od razu napisze, że nie chodzi mi o własny interes i reklamę. Okazało się, że jest taki popyt na DOBRZE ZREGENEROWANE GRAMOFONY że mógłbym się z tego utrzymywać. Nie ważne czy chodzi o remont gramofonów klienta czy o sprzedaż profesjonalnie przygotowanych. Założyłem sobie specjalnie w tym celu firmę żeby konkurencja nie była wcześniej w skarbówce;) Ludzie piszą do mnie czy mam coś do sprzedania, dlaczego nie mam nic aktualnie na allegro. Widać więc, że świadomość techniczna w narodzie jest. Można miec działający gramofon i za 200-300 zł. Ważne aby był po przeglądzie, po wymianie zużytych części, po smarowaniu,regulacji i kalibracji. Co mi np. po świetnym DUAL'u 721 który ma urwany resor przeciwwagi, zatarte lub luźne łożyska ramienia, zerwaną oponkę przesuwu ramienia, nigdy nie smarowaną oś talerza, przekręcona sprężynę przeciwwagi itp. Wiekszość gramofonów jest OK ale 90% z nich nie trzyma fabrycznych ustawień!!!
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofon do 300 zł

#1400

Post autor: tollo »

esdarek, dostajesz ostrzeżenie, nie będę dalej tolerował Twoich praktyk. Wyjaśnienie masz w odpowiednim miejscu. Chciałby napomnieć, że chyba każdy ma świadomość, że kupując używany gramofon tak samo jak używany samochód - trzeba w nim coś zrobić. Jednak na pewno jako doświadczony serwisant i miłośnik samochodów wiesz, ze naprawa gramofonu jest dużo łatwiejsza niż naprawa klasyka z USA. Nie wspominając już o konserwacji. Jeżeli użytkownik będzie chciał dokonać przeglądu gramofonu to na pewno dostanie odpowiednie instrukcje tutaj na forum. :) Należy zwrócić uwagę, że każdy ma rozum i w miare sprawne ręce, a na pewno w takim stopniu by sobie poradzić z gramofonem - wymiana lubrykantów nie jest czymś trudnym. :) Oczywiście bez użycia Twojego znienawidzonego Plaka... :) Oczywiście nie zakładajmy, że gramofon jaki zostanie zakupiony na allegro wymaga przeglądu od razu! Uwierz, że są też na tym znienawidzonym przez Ciebie portalu są osoby, które też się znają na tym i również serwisują gramofony. Powiem Ci więcej! Osoba prywatna też może sprzedawać zadbany i zakonserwowany gramofon! Jedna prośba, nie mów mi tylko, że się na Ciebie uwziąłem, wystarczająco długo toleruje Twoje zachowanie.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon do 300 zł

#1401

Post autor: Reymont »

esdarek ja Twoja robote szanuje a oficjalne ostrzezenie na Twoja korzysc ;)
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 300 zł

#1402

Post autor: esdarek »

zawsze potraficie mnie zaskoczyć ;)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Gramofon do 300 zł

#1403

Post autor: misienka2008 »

lecorbusierinette pisze: Zwyczajnie przyzwoity do sporadycznego użytkowania, więc bez fajerwerków.
Jesli do sporadycznego sluchania to skup sie na napedach bezposrednich ( Direct Drive ). Zawsze, nawet po roku nieuzywania, odpali. O zaletach paskowcow mozna dyskutowac jesli slucha sie czesto plyt.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Gramofon do 300 zł

#1404

Post autor: ROCHO »

lecorbusierinette jak nie zależy Ci bardzo na marce i
lecorbusierinette pisze:Nie zależy mi na idealnym dźwięku gramofonu, tylko aby nie zdarł tych płyt, co mam
mogę sprzedać Tobie mojego RELOOP 2000M ;)
Awatar użytkownika
lecorbusierinette
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2014, 00:12
Gramofon: JVC QL-A5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gramofon do 300 zł

#1405

Post autor: lecorbusierinette »

Hej! Dzięki wielkie za odpowiedzi! ;)
To teraz odniosę się do wszystkich po kolei:
Wielkie dzięki, tollo, przeglądałam te oferty wcześniej, ale z polecenia zawsze łatwiej. SABA/SONY PSP 240 całkiem całkiem, i direct drive jak radził misienka2008. Zdecydowanie nie chcę brnąć we wkładki T4P.
Jestem w pełni świadoma, że stary sprzęcik jest jak stary samochód ale... ma duszę, prawda?
ROCHO pisze:lecorbusierinette jak nie zależy Ci bardzo na marce i
lecorbusierinette pisze:Nie zależy mi na idealnym dźwięku gramofonu, tylko aby nie zdarł tych płyt, co mam
mogę sprzedać Tobie mojego RELOOP 2000M ;)
Ale ten sprzęt nowy kosztuje 700zł, a ja mam skromny budżet w wysokości 300 zł, i to chyba zbyt niska cena za pełnowartościowy, nowoczesny sprzęt. :think:

Z jednej strony taki djski sprzęcik, byłby w miarę bezpieczny, nawet mogłabym się pobawić w dj'a na domowej imprezie...

Prawdę mówiąc jestem w kropce w tym momencie. Trudny wybór, bo i tu plusy, i tu minusy :?:
Ja nikogda nie budu Maria Magdalena :whistle:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 300 zł

#1406

Post autor: Wojtek »

lecorbusierinette pisze:Ale ten sprzęt nowy kosztuje 700zł, a ja mam skromny budżet w wysokości 300 zł, i to chyba zbyt niska cena za pełnowartościowy, nowoczesny sprzęt. :think:
ROCHO ma na sprzedaż używkę, a nie nówkę ;)
lecorbusierinette pisze:Prawdę mówiąc jestem w kropce w tym momencie. Trudny wybór, bo i tu plusy, i tu minusy :?:
Kup 2 gramofony, jeden do domu, a drugi na imprezowanie :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
lecorbusierinette
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2014, 00:12
Gramofon: JVC QL-A5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gramofon do 300 zł

#1407

Post autor: lecorbusierinette »

Wojtek pisze: ROCHO ma na sprzedaż używkę, a nie nówkę ;)
Z tego, co widziałam na forum, ma on około pół roku. Nie znam się na tym, jak szybko spada cena gramofonu.
Wojtek pisze:Kup 2 gramofony, jeden do domu, a drugi na imprezowanie :D
Byłoby idealnie, ale na razie jednak skupię się na gramofonie do domu. Rozumiem, że ten Reloop jednak nie będzie najlepszy do domowych odsłuchów?
Przypomnę raz jeszcze, że jakość dzwięku nie musi być idealna - może to moja kontraudiofilia, ale winyl musi dla mnie brzmieć nie tak czysto i gładko, aniżeli wysokiej jakosci digital remastery.
Ja nikogda nie budu Maria Magdalena :whistle:
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Gramofon do 300 zł

#1408

Post autor: ROCHO »

http://allegro.pl/reloop-rp-2000m-i4733765811.html

Aukcja wygasła ale mogę jeszcze raz wystawić.Można się dogadać ;) .W tej chwili jest zapakowany w pudle i czeka na sprzedaż.Jeżeli taki odpowiada
lecorbusierinette pisze:Z jednej strony taki djski sprzęcik, byłby w miarę bezpieczny, nawet mogłabym się pobawić w dj'a na domowej imprezie...
W opisie napisałem,,poprawiane były kable sygnałowe ( proponuję dla osoby ,która kupi niech zrobi to po swojemu wg uznania )" bo i tak większość bawi się tymi kabelkami.Włącznie ze mną.Mogą zostać oryginalne lub zmienione na Schultz DK4 z wtykami Amphenol.
Awatar użytkownika
lecorbusierinette
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2014, 00:12
Gramofon: JVC QL-A5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Gramofon do 300 zł

#1409

Post autor: lecorbusierinette »

ROCHO pisze:W opisie napisałem,,poprawiane były kable sygnałowe ( proponuję dla osoby ,która kupi niech zrobi to po swojemu wg uznania )" bo i tak większość bawi się tymi kabelkami.Włącznie ze mną.Mogą zostać oryginalne lub zmienione na Schultz DK4 z wtykami Amphenol.
Nie znam się zupełnie na tych kablach, wolałabym na razie nie manipulować za dużo.

Wydaje mi się, że jednak wolałabym zainwestować na razie w sprzęt do słuchania w domu. Życzę powodzenia ze sprzedażą, a jeżeli się nie uda, to może jak utonę w miłości do winyli, to za kilka miesięcy postanowię pobawić się w DJkę ;)


Zostanę przy SABAch. Który lepszy:
http://allegro.pl/gramofon-saba-sony-ps ... 56438.html - w opisie direct drive, ale na obudownie wyraźnie widzę "belt drive"
http://allegro.pl/profesjonaly-gram-sab ... 59514.html - ten jest na 100% direct drive, tylko czemu taki brudny ten talerz... ale to chyba nie ma wpływu na jakość?
Ja nikogda nie budu Maria Magdalena :whistle:
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Gramofon do 300 zł

#1410

Post autor: ROCHO »

Przy kablach nie musisz manipulować bo nie ma przy czym manipulować. Gramofon ma kable.
lecorbusierinette pisze:Wydaje mi się, że jednak wolałabym zainwestować na razie w sprzęt do słuchania w domu.
Na tym gramofonie też można słuchać.
lecorbusierinette pisze:Nie zależy mi na idealnym dźwięku gramofonu, tylko aby nie zdarł tych płyt, co mam ( nie japońce, tylko winylki po rodzicach, z hipisami i klasyką itd.) Zwyczajnie przyzwoity do sporadycznego użytkowania, więc bez fajerwerków.
ODPOWIEDZ