Jakiś tani gramofon all-in-one

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakiś tani gramofon all-in-one

#16

Post autor: Wojtek »

Duale HS mają standardowe mocowanie 1/2'', tak więc z wkładkami problemu nie ma ;)

Cała ta seria jest skonstruowana w taki sposób, że zamiast "gółej" obudowy zewnętrznej gramofonu mamy obudowę wzmacniacza, a w nim osadzony i podwieszony jakiś "normalny" gramofon Duala :)

Pierwsza z brzegu aukcja, Dual HS 130 z gramofonem Dual 1224: http://allegro.pl/dual-1224-hs-130-gram ... 19459.html

Co prawda nie mają wbudowanych głośników, ale cóż, takie rzeczy to chyba tylko w Erze (albo w Bambino :D).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aDRi
Posty: 8
Rejestracja: 05 lis 2010, 00:53

Re: Jakiś tani gramofon all-in-one

#17

Post autor: aDRi »

Witam

Jestem tutaj nowy i najpierw wypadałoby się przywitać, więc cześć wszystkim:)

Nie wiem czy odpowiedni ale temat ale się tutaj podepnę bo mój problem dotyczy takiego gramofonu.

Niedawno w prezencie dostałem gramofon Watson z cd i radiem, spodziewałem się tego prezentu i wyraziłem akceptację dla niego więc nie mam do nikogo pretensji;p

Wiedziałem, że za tą cenę nie będzie żadna rewelacja ale nie oczekiwałem niczego od niego oprócz prawidłowego odtwarzania płyt.

Niestety tu jest problem ponieważ płyty grają trochę szybciej niż powinny, zripowałem winyl na mp3 i średnio wychodzi, że przy utworze 4 minutowym piosenka jest krótsza o ok. 10 sek.

Przy słuchaniu jakoś nie daję się to mocno we znaki ale jak się potem porówna na kompie to różnica w tempie wyraźna.

Stąd moje pytanie czy da się coś z tym zrobić, czy oddać sprzęt od razu i odebrać gotówkę i zainwestować w coś porządnego.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Jakiś tani gramofon all-in-one

#18

Post autor: Krzyś »

aDRi pisze:Niestety tu jest problem ponieważ płyty grają trochę szybciej niż powinny, zripowałem winyl na mp3 i średnio wychodzi, że przy utworze 4 minutowym piosenka jest krótsza o ok. 10 sek.
Może to dziwne, ale większość sprzętów all-in-one, miniwież, wynalazków Watsona, Crowleya, Elty i Manty ma złą prędkość obrotową talerza - czasami zbyt wolno, czasami zbyt szybko... Można prędkość oczywiście wyregulować (np. w wieży Philipsa AS 680 potencjometry do regulacji obu prędkości są w obudowie silniczka, który zawiera zintegrowany stabilizator), i prawdopodobnie w każdym sprzęcie taki potencjometr występuje, natomiast nie obędzie się bez otwierania urządzenia (co oznacza potencjalną możliwość zepsucia czegoś, utraty gwarancji i możliwości zwrotu sprzętu). Stąd najlepszym pomysłem (również z uwagi na jakość tego sprzętu) byłoby
aDRi pisze:oddać sprzęt od razu i odebrać gotówkę i zainwestować w coś porządnego.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakiś tani gramofon all-in-one

#19

Post autor: Wojtek »

aDRi pisze:Nie wiem czy odpowiedni ale temat ale się tutaj podepnę bo mój problem dotyczy takiego gramofonu.
No nie za bardzo, bo autor tematu, Wuwuzela, pytał o rekomendację co do sprzętu :) Na przyszłość radzę jednak zakładać odrębne tematy dyskusyjne, co by nam się zsypy nie porobiły.

Krzyś już za mnie odpowiedział co i jak ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aDRi
Posty: 8
Rejestracja: 05 lis 2010, 00:53

Re: Jakiś tani gramofon all-in-one

#20

Post autor: aDRi »

aDRi pisze:Witam

czy oddać sprzęt od razu i odebrać gotówkę i zainwestować w coś porządnego.

przepraszam, że robienie małego bałaganu. Udało mi się w końcu go oddać po lekkich problemach bo "real" nie był jakiś chętny do oddania pieniędzy i zanim je zwrócili, musiałem przetestować jeszcze jeden egzemplarz no i było dokładnie to samo.

Kasę zwrócili na podstawie tego, że cała dostawa była uszkodzona i sami też ten sprzęt mają zamiar oddać:P

Dzięki za rady.
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Jakiś tani gramofon all-in-one

#21

Post autor: Krzyś »

aDRi pisze:przepraszam, że robienie małego bałaganu. Udało mi się w końcu go oddać po lekkich problemach bo "real" nie był jakiś chętny do oddania pieniędzy
nie mają takiego obowiązku, więc to, że odzyskałeś kasę jest wielkim sukcesem (por. przepisy o rękojmi - zawierając umowę cywilno-prawną ze sklepem zgodziłeś się (a w zasadzie ten, kto Ci kupił gramofon) na parametry techniczne tego urządzenia, czyli m. in. jakąś tam ustaloną prędkość obrotową +/- ileśtam procent tolerancji, a 10 sekund różnicy to nie jest naprawdę dużo, i pewnie się mieści w granicach tolerancji producenta)
aDRi pisze:i zanim je zwrócili, musiałem przetestować jeszcze jeden egzemplarz no i było dokładnie to samo.
powinieneś skakać do góry z radości, że uznali to za wadę. Gdyby urządzenie było oddane do serwisu Watsona, założę się o cokolwiek, że nie zostało by uznane za wadliwe - bo kręci i gra, a to że trochę za szybko, to co z tego, bo i tak mieści się w ich normach (a może wręcz specjalnie gra za szybko - żeby przy odtwarzaniu starych, startych płyt dziadka - które to zastosowanie wydaje mi się najsensowniejsze dla tego urządzenia - płyty brzmiały jak należy, mimo stawiania większego oporu igle)
aDRi pisze:Kasę zwrócili na podstawie tego, że cała dostawa była uszkodzona i sami też ten sprzęt mają zamiar oddać:P
ciekawe, czy to prawda (; pewnie skończy się tak, że wycyganią od Watsona upust na te gramiaki, i zrobią "promocję" (: (choć nie wiem, czy takie praktyki jak upust od dystrybutora w ramach rekompensaty za wadliwy sprzęt do hipermarketu mają miejsce)

(ja kiedyś miałem taką sytuację z discmanem elty z media marktu - wziąłem do sklepu kilka złośliwych płyt z mp3, żeby sprawdzić, który discman sobie z nimi poradzi; elta z wystawy doskonale sobie radziła, a samsung z wystawy kaszlał i zacinał się; niestety, elta zapudełkowana, którą kupiłem, w ogóle tej płyty nie odtwarzała. Nauczyło mnie to prostej zasady - jeżeli samsung z wystawy ma problemy z odtwarzaniem płyty, to każdy inny samsung też będzie miał problemy; jeżeli elta z wystawy dobrze odtwarza płytę, to druga elta wcale nie musi (; discman poszedł do naprawy gwarancyjnej, a że producent nie stwierdził żadnych wad, to wrócił w dokładnie takim samym stanie, nie licząc zgubionej jednej gąbki do słuchawek - Łaska Boska, że nie musiałem pokrywać kosztów nieuzasadnionego zwrotu towaru; oczywiście o tym, że można zwrócić towar w ciągu wtedy jeszcze tygodnia, dowiedziałem się poniewczasie)
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ