Gramofon do 200 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofon do 200 zł

#1456

Post autor: cooledit »

Żeby troche gumke poluzować poniżej link na Allegro do gramofonów w przedziale 150 - 200 zł

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... ice_to=200

A tu link do polecanego już kiedyś w tym temacie przez kolegów Dual`a 510

http://allegro.pl/dual-510-audiofilski- ... 05865.html
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1457

Post autor: darkman »

W sumie chłopaki, to pomijając fakt niezbity, że młodzież dzisiaj jest kompletnie pozbawiona tzw., kindersztuby, muszę przyznać; Osobliwie stoję też na stanowisku, że osoba pozbawiona tej cechy nie zasługuje na moja wypowiedź, ale czynię wyjątek, bo coś w tym jest:
- istotnie to dość trafne - co kogo obchodzi po co mi gramofon - no wybaczcie koledzy ale to akurat się zgadza i z moją filozofią vinyla ;)
- 'po co jest ten temat'? - faktycznie, ja tez nie wiem, bo albo koleżka przeczyta całość i wyciągnie jakieś wnioski,albo to bez sensu - raczej bez sensu.. no bo gramofon za 200? Cóż zawsze to będzie kontrowersyjny temat, jakby nie było?!

Zatem @Soczky,
kup sobie jakąś Unitrę za tę kasę, poszukaj dobrego w miarę stanu. Model z mojej porady to Unitra 80xx lub Altus P-100. Jak wyglądają ->
google, wpisać, popatrzeć.
Altus P-100 -> tu:
sprzedam->sprzęt->
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=8340
ten jest mój, wrzucam bo to nie oferta(!), bowiem zrezygnowałem ze sprzedaży, z resztą teraz byłby już droższy (dostał Shura starego), ale wygląda tak i dostaniesz ten model za małe pieniądze na aukcjach itd..
Nie jest to cud techniki, ale da radę tej Twojej jednej płycie. Tani pasek, tania igła-można dostać jeszcze, przejściówka na RCA, itd..
No cóż, tyle mojej rady. Kupisz podobny z wyglądu, sensownie już za 80-120 pln, coś trzeba będzie porobić przy nim, ale jak umiesz to poradzisz, jak nie umiesz to się naumiesz. Czyż nie? Twoje pokolenie teraz wszystko umie wygóglać i bez pokory ogłosić się erudytą wiedzy szczególnej. Zatem do dzieła. Pokaż nam środkowy palec na dobranoc i spij snem sprawiedliwych.
Uwierz, że użycie wielkiej litery w słowie "Twojej", było dla mnie sporym wyzwaniem, ale niech tam. Pisanie dlaczego(?) nie wchodzi w rachubę, gdyż stoję na stanowisku, że jak matka nie nauczyła, to i ja się free nie podejmuję.

p.s. i jeszcze jedno.. nie pisz Stary, że jest mało płyt hip hop i rap, bo to na prawdę dowcip kończącego się dnia tyle, że żenujący.


O @Cool,
510 calkiem spoko, też do wzięcia i git.
Soczky
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2016, 23:19

Re: Gramofon do 200 zł

#1458

Post autor: Soczky »

darkman pisze: p.s. i jeszcze jedno.. nie pisz Stary, że jest mało płyt hip hop i rap, bo to na prawdę dowcip kończącego się dnia tyle, że żenujący.
No pewnie, polskich płyt winylowych w kategorii hip hop, które są dostępne nie jako limited jest mnóstwo -.-
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1459

Post autor: darkman »

Postaraj się jakoś z tym żyć. The Sky is the limit.
Soczky
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2016, 23:19

Re: Gramofon do 200 zł

#1460

Post autor: Soczky »

wyobraź sobie, że ostatnio prawie przez to się zabiłem.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1461

Post autor: darkman »

Przemyśl to jeszcze. Ostrożnie jednak(sic!) Myślenie niewprawnym szkodzi.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 200 zł

#1462

Post autor: Obywatel »

Soczky pisze: A jeżeli bez sensu jest za tyle kupować to po co jest ten temat?
Kupno gramofonu za 2 stówki jest możliwe pod kilkoma warunkami:
1. Posiadasz wzmacniacz i kolumny, do których możesz podłączyć gramofon
2. Trafisz okazję w postaci gramofonu, w którym nie będziesz musiał wymieniać igły.

Jednak przeglądając link do Allegro, przypomniałem sobie o istnieniu DUALi ze wzmacniaczem:
http://allegro.pl/gramofon-dual-1214-hs ... 41360.html
http://allegro.pl/gramofon-dual-1215-hs ... 02596.html

To są wcale niegłupie propozycje jak na Twoje potrzeby. Dokupujesz kolumny i cieszysz się dźwiękiem, który miażdży Artura i dzisiejsze plastikowe wynalazki. Co więcej w tych kombajnach masz pełnoprawny wzmacniacz, do którego możesz podłączyć np. odtwarzacz CD czy komputer.

P.S. A tu masz nawet aukcję z kolumnami:
http://allegro.pl/gramofon-dual-1224-i6 ... ml#thumb/1
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Soczky
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2016, 23:19

Re: Gramofon do 200 zł

#1463

Post autor: Soczky »

Obywatel pisze:
Soczky pisze: A jeżeli bez sensu jest za tyle kupować to po co jest ten temat?
Kupno gramofonu za 2 stówki jest możliwe pod kilkoma warunkami:
1. Posiadasz wzmacniacz i kolumny, do których możesz podłączyć gramofon
2. Trafisz okazję w postaci gramofonu, w którym nie będziesz musiał wymieniać igły.

Jednak przeglądając link do Allegro, przypomniałem sobie o istnieniu DUALi ze wzmacniaczem:
http://allegro.pl/gramofon-dual-1214-hs ... 41360.html
http://allegro.pl/gramofon-dual-1215-hs ... 02596.html

To są wcale niegłupie propozycje jak na Twoje potrzeby. Dokupujesz kolumny i cieszysz się dźwiękiem, który miażdży Artura i dzisiejsze plastikowe wynalazki. Co więcej w tych kombajnach masz pełnoprawny wzmacniacz, do którego możesz podłączyć np. odtwarzacz CD czy komputer.

P.S. A tu masz nawet aukcję z kolumnami:
http://allegro.pl/gramofon-dual-1224-i6 ... ml#thumb/1
o dziękuje za wreszcie jakąś konstruktywną odpowiedź. Kolumny mam, stare ale są.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 200 zł

#1464

Post autor: Obywatel »

Soczky pisze: Kolumny mam, stare ale są.
Jeśli w głośnikach nie rozsypały się zawieszenia to wiek kolumn nie jest żadną przeszkodą.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1465

Post autor: Wojtek »

Soczky pisze: o dziękuje za wreszcie jakąś konstruktywną odpowiedź
Wszystkie jakie padły do tej pory były konstruktywne.
Tylko pytający ma zakuty łeb i sam chyba nieświadomie sobie szkodzi, bo nie daje sobie pomóc ;)

Dowiedzieliśmy się w końcu, że masz jakieś kolumny. Jakie?
Co z wzmacniaczem? Jest czy nie jest?

Jeśli to są zbyt trudne pytania to myślę że nie ma sensu kontynuować tej dyskusji, dla dobra wszystkich.

Obywatel:
Ja wiem że to kategoria do 200 złotych, ale nikomu bym nie polecał pakowanie się w kombajny z idlerem i piezoelektryczną wkładką.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Soczky
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2016, 23:19

Re: Gramofon do 200 zł

#1466

Post autor: Soczky »

Wojtek pisze:
Soczky pisze: o dziękuje za wreszcie jakąś konstruktywną odpowiedź
Wszystkie jakie padły do tej pory były konstruktywne.
Tylko pytający ma zakuty łeb i sam chyba nieświadomie sobie szkodzi, bo nie daje sobie pomóc ;)

Dowiedzieliśmy się w końcu, że masz jakieś kolumny. Jakie?
Co z wzmacniaczem? Jest czy nie jest?

Jeśli to są zbyt trudne pytania to myślę że nie ma sensu kontynuować tej dyskusji, dla dobra wszystkich.

Obywatel:
Ja wiem że to kategoria do 200 złotych, ale nikomu bym nie polecał pakowanie się w kombajny z idlerem i piezoelektryczną wkładką.
Nie wiem jakie to są kolumny, wzmacniacz mam.
Zresztą ty już nie musisz się udzielać czlowieku. Naprawdę nie mam zamiaru pisać z osobami, które ironicznie/ agresywnie mi odpowiadają.
Obrażanie innych jest takie fajne? Z resztą nie odpisuj, nie ma sensu debilowi odpowiadać przecież, w ogolę dziwię się, że chce ci się odpowiadać.
a co do tych odpowiedzi konstruktywnych to przytoczę parę zdań:
"A Co Cię do tego skłoniło? Tania była? Czarny kolor lubisz?"
"Wszystko jasne. Raz na miesiąc odbębnię pokutę i przeoram tę jedyną płytę."
"Jak Ty dasz radę?"
"Skoro ceny płyt Ciebie przerastają to czy jest sens w ogóle rozważać temat?"
"żart dnia, tle że żenujący"
"Postaraj się jakoś z tym żyć."

Dziękuje, z panem już kończę dyskusję.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Gramofon do 200 zł

#1467

Post autor: trafalgar »

Moja osobista rada,wynikająca z mojego małego doswiadczenia-dołóż te 100zł i kup co ma już namiastkę gramofonu.......i więcej pokory,to bardziej popłaca.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1468

Post autor: Wojtek »

Soczky pisze: w ogolę dziwię się, że chce ci się odpowiadać.
Ja generalnie jestem cierpliwy i lubię pomagać. Nawet samozwańczym debilom.

Skoro masz jakiś wzmacniacz to sprawdź co to konkretnie jest (marka, model) i podaj nam.
Gdyby to nie było ważne z perspektywy tego co chcesz osiągnąć to bym nie pytał rzecz jasna :)

Generalnie chodzi nam wszystkim (a przynajmniej tym, którzy jeszcze dotrwali do tego momentu) o to by mieć pewność że jak już wybierzesz i kupisz gramofon do 200 złotych to będziesz miał do czego go podłączyć.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 200 zł

#1469

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze: Ja wiem że to kategoria do 200 złotych, ale nikomu bym nie polecał pakowanie się w kombajny z idlerem i piezoelektryczną wkładką.
Jeśli tak, to w takim razie wycofuję tamte porady. Pakowanie się w takie coś nie ma sensu. Nie wiedziałem, że tam siedzą wkładki piezo.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Gramofon do 200 zł

#1470

Post autor: pawlos »

Napisz kolego proszę jaki masz wzmacniacz , czy ma wejście phono ? bo czytam czytam , chcę pomóc a nijak nie mogę .
Wczoraj już całe alledrogo przeleciałem :)
Daj sobie pomóc :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
ODPOWIEDZ