Gramofon do 200 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Gramofon do 200 zł

#106

Post autor: eenneell »

Micke pisze: i dowiedziałem się że to wcale nie był zły wybór jak na początek, Kamil twierdzi że z wkładką wcale nie będzie problemu, a nie jak mnie tu straszycie...
Ja nie straszę :twisted: tylko sie zmartwilem słowami Mr Wojtka :oops:
Wkladkę kupisz sobie np Ortofon om 5-10-20 (cięzar wkladki podobny do Dual DN 239 )
Nie chce mi sie wierzyc. ze tam nie ma zadnej regulacji :!: (zapewne jest fabrycznie zapieczętowana- czyli jakas sruba "zalakowana"- kroplą lakieru) :) :?:
matchew999
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2011, 18:18

Re: Gramofon do 200 zł

#107

Post autor: matchew999 »

eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Gramofon do 200 zł

#108

Post autor: eenneell »

już poszedł! :oops: (może i dobrze :?: )
matchew999
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2011, 18:18

Re: Gramofon do 200 zł

#109

Post autor: matchew999 »

Tak, ja go kupiłem :)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Gramofon do 200 zł

#110

Post autor: eenneell »

To brawo :!:
Wygląda ok :!: zadbany :!: :?: Dobra cena!- no i dobra wkładka! Igłę pewnie warto kupić nową (i tak trzeba kiedyś kupić :idea: :!: )
Jedyna (niby-wada -dla mnie) to, taka że nie automat :oops:
matchew999
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2011, 18:18

Re: Gramofon do 200 zł

#111

Post autor: matchew999 »

Przy zakupie kierowałem się raczej wyczuciem, niż wiedzą.Myślę, że jak na pierwszy gramofon to jest bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Gramofon do 200 zł

#112

Post autor: Micke »

Dla ciekawych, mój Dual też jak na pierwszy zakup jest wyczesany. Naprawdę nie wiem o co wam kurde chodziło... Igła i wkładka faktycznie są chyba z niewielkim przebiegiem (jak było pisane) bo brzmienie jest super. Jedyne do czego mogę się przyczepić to porysowana pokrywa.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Gramofon do 200 zł

#113

Post autor: eenneell »

Micke pisze:Jedyne do czego mogę się przyczepić to porysowana pokrywa.
To trzeba wypolerować ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41796
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#114

Post autor: Wojtek »

Micke pisze:Anyway byłem dzisiaj w Muzycznej Piwnicy, i dowiedziałem się że to wcale nie był zły wybór jak na początek, Kamil twierdzi że z wkładką wcale nie będzie problemu, a nie jak mnie tu straszycie...
Zależy jak na to patrzeć. Zaraz wyjaśnię. Zarówno Kamila, jak i jego szefa znam osobiście, aczkolwiek już dawno nie miałem z nimi do czynienia w sferze sklepowej.
Jeśli Kamil twierdzi, że nie będzie problemu z wymianą wkładki na inny model, to krótko mówiąc, z całym szacunkiem, chyba go powaliło albo po prostu nie skojarzył modelu gramofonu dobrze :) W tym przypadku nie ma akurat cudów i niejasności.

Dual 415 nie ma podstawowych regulacji ramienia. Jest fabrycznie zestrojony do wkładki, z którą jest sprzedawany (Dual DMS 239). To jest jego główna wada (bo poza tym faktycznie nie jest taki zły, ot prosty gramofon z normalnym napędem).
Teraz pewnie chodzi Tobie po głowie pytanie, dlaczego to jest takie ważne?

Otóż, jak za jakiś czas będziesz chciał poprawić brzmienie swojego gramofonu (szczególnie jak wcześniej wspomniałeś o byciu majsterkowiczem), co robi się przede wszystkim poprzez zmianę wkładki bądź igły na lepszy model, to jedyne co Ci będę mógł doradzić (i ktokolwiek inny siedzący w temacie też ) to to, że będziesz musiał pożegnać się ze swoim gramofonem i szukać innego :)
Dlaczego? Bo jak wspomniałem wcześniej, nie zestroisz ramienia do jakiejkolwiek innej wkładki, poza tą, którą już masz zamontowaną.

To nie jest cecha normalna nawet dla używanych gramofonów do 200 złotych, dlatego też pod tym kątem nie był to najlepszy wybór, bo po prostu długoterminowo (albo i krótko, to zależy od Ciebie) trochę szkoda kasy :)

No ale najważniejsze, że na początek jesteś zadowolony i jest OK ;)
eenneell pisze:Wkladkę kupisz sobie np Ortofon om 5-10-20 (cięzar wkladki podobny do Dual DN 239 )
Dlaczego dalej wprowadzasz człowieka w błąd?
eenneell pisze:Nie chce mi sie wierzyc. ze tam nie ma zadnej regulacji :!: (zapewne jest fabrycznie zapieczętowana- czyli jakas sruba "zalakowana"- kroplą lakieru) :) :?:
Dlaczego nie? Nie ma regulacji (nawet ukrytej, dla serwisantów np.). Taka to już jest konstrukcja.

Dual 415 ma fabrycznie ustawiony nacisk (i antyskating) na 2,5g, pod kątem zamontowanej wkładki Dual DMS 239 ze sferycznym szlifem.

Nawet jeśli udałoby nam się znaleźć inną wkładkę o takiej samej wadze (4,5g) to i tak rozważanie zamiany jest pomylone z wielu względów.
Nie dość, że nie ma jak dobrze spełnić geometrii ramienia (overhang) nie borykając się z walką z fabrycznym wyważeniem, to jeszcze zostaje nam fabrycznie ustawiony nacisk, co w przypadku lepszej wkładki z eliptycznym szlifem powodowałoby straszne rycie się igły i płyty, nie wspominając o zniekształceniach w odtwarzanym dźwięku.

Krótko mówiąc, teoretycznie da radę, ale w praktyce byłaby to dość mocna głupota.

Jako ciekawostkę dodam, że Dual 415-2 nadal jest produkowany. Można go też nabyć pod banderą Thorens TD-170. Nówka kosztuje w okolicach tysiaka PLNów.
Niestety, ten fakt nie polepsza gramofonu. Świadczyć może jedynie o tym jak ostro takie "szacowne" firmy potrafią zdzierać kasę z nieświadomych klientów.

matchew999:
Ten Sansui P-1000 jest w porządku, nic dodać nic ująć jeśli chodzi o ten przedział budżetowy, aczkolwiek dziwię się dlaczego nie zdecydowałeś się jednak na tego Loewe?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Gramofon do 200 zł

#115

Post autor: Micke »

Pożyjemy zobaczymy ;) Bedę się martwić jak przestanie grać tak zajebiście... sprzętu na rynku nie brak, a z czasem skompletuje porządny sprzęt (czyt. jak uzbieram ze 2 - 3 kołą na wzmak kolumny i lepszy gramofon [o ile będę potrzebować]). Póki co jestem szczęśliwy z tego co mam. A cena też wysoka nie była (za ten sprzęt na pewno nie dałbym około 1000zł...)

A Kamil pewnie nie skojarzył modelu, ale jeszcze z nim pewnie porozmawiam na ten temat...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41796
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#116

Post autor: Wojtek »

Micke pisze:ale jeszcze z nim pewnie porozmawiam na ten temat...
Pytanie tylko po co? ;) Nic nowego nie odkryje. Zresztą, chłopaki z piwnicy zawsze bardziej znali się na płytach niż na sprzęcie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Gramofon do 200 zł

#118

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Dlaczego dalej wprowadzasz człowieka w błąd?
Niby wkładka przyklejona :?: nie kumam :!:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41796
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#119

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Niby wkładka przyklejona :?: nie kumam :!:
Przyklejona nie jest, ale za cholerę nie ustawisz Ortofona OM na tym ramieniu, więc po co w ogóle to rozważać?
Co najmniej głupie kombinacje zostawiam kombinatorom ;) Ja tylko przedstawiam fakty.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Gramofon do 200 zł

#120

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Przyklejona nie jest, ale za cholerę nie ustawisz Ortofona OM na tym ramieniu, więc po co w ogóle to rozważać?
Co najmniej głupie kombinacje zostawiam kombinatorom ;) Ja tylko przedstawiam fakty
Czy próbowałeś i nie wyszło? czy jak :?:
Bo jeżeli czytasz , to czytaj dalej... i nie opieraj całej wiedzy na teorii ( zwłaszcza z sieci)...
Wojtek pisze:Nawet jeśli udałoby nam się znaleźć inną wkładkę o takiej samej wadze (4,5g) to i tak rozważanie zamiany jest pomylone z wielu względów.
Nie dość, że nie ma jak dobrze spełnić geometrii ramienia (overhang) nie borykając się z walką z fabrycznym wyważeniem, to jeszcze zostaje nam fabrycznie ustawiony nacisk, co w przypadku lepszej wkładki z eliptycznym szlifem powodowałoby straszne rycie się igły i płyty, nie wspominając o zniekształceniach w odtwarzanym dźwięku.
Zastanów się czasem nad tym; czy to co cytujesz (bo tego nie da się wymyślić, tak! Ot!) to w to wierzysz :?: Takim gadaniem jak; "rycie się igły i płyty itd", itp... to bardziej obrażasz Swoją inteligencję, niż Mick'a, czy innych tu na Forum :oops:
SORKI :!:
ODPOWIEDZ