Gramofon do 200 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Gramofon do 200 zł

#1426

Post autor: Waluch »

jaras1202 pisze:Dobra, dobra po co ta agresja i złość. Każdy kombinuję jak może. Za licytuję go bo dostałem konkretne argumenty przemawiające za kupnem tego gramofonu. Ale też chce się z tym wstrzymać jak najdłużej aby nie podbijać sobie ceny.
Jakby Ci się nie udało z Telefunkenem to pojawił się jeszcze Fisher
http://allegro.pl/fisher-mt-6320-direct ... 37031.html
ewentualnie Sanyo
http://allegro.pl/gramofon-sanyo-tp-30- ... ml#thumb/7

wyboru w/w linków nie będę uzasadniał
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1427

Post autor: Wojtek »

jaras1202 pisze: Dobra, dobra po co ta agresja i złość. Każdy kombinuję jak może. Za licytuję go bo dostałem konkretne argumenty przemawiające za kupnem tego gramofonu. Ale też chce się z tym wstrzymać jak najdłużej aby nie podbijać sobie ceny.
Z jednej strony tak, a z drugiej strony świadomie ryzykujesz utratę okazji. Twój wybór :)
Tylko o to mi chodziło w poprzednim wpisie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jaras1202
Posty: 13
Rejestracja: 30 kwie 2016, 21:21

Re: Gramofon do 200 zł

#1428

Post autor: jaras1202 »

Każdy z nas ma swojego konika. A omnibusem się nie urodziłem.
Darkman - pytasz czy zaskoczony młodzieniec -Tak zaskoczony, bo nie wie działem że kogoś nękam. Jeśli tak to bardzo przepraszam.
Dziękuję Wojtku zdaję sobie z tego sprawę.
Waluch wielkie piwko dla ciebie :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1429

Post autor: darkman »

jaras1202 pisze: Tak zaskoczony, bo nie wie działem że kogoś nękam.
Bynajmniej takie twierdzenie nie padło. Tryb był przypuszczająco alternatywny. Taki zabieg semantyczny zaledwie.
Nie ma się co obruszać, bo nikt tu nie chce dla ciebie xle. Takie forum. Dziwne trochę. Wiem.
Szczęśliwi Francuzi mający 5cio czasową gramatykę.
powodzenia zatem,
jaras1202
Posty: 13
Rejestracja: 30 kwie 2016, 21:21

Re: Gramofon do 200 zł

#1430

Post autor: jaras1202 »

darkman pisze:
jaras1202 pisze: Tak zaskoczony, bo nie wie działem że kogoś nękam.
Nie ma się co obruszać, bo nikt tu nie chce dla ciebie xle.,
Wiem, że każdy udzielający się tutaj chce dobrze i pomóc jak się da.
Mam 30lat i chcę zacząć słuchać starych kawałków, a jak już pisałem audiofilem nie jestem i do bogaczy też nie należę.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1431

Post autor: darkman »

No to te 3 sztuki, które Waluch wskazał są OK, bo wariant cenowy nie pozwala na więcej. Zresztą więcej w tym wypadku to pojęcie względne. Zawsze możesz nadrabiać potem "na raty", wkładką, igłą itd.. spirala zbrojeń.
Natomiast ten 860 wymaga potem jakiejś pokrywy (kolejny wydatek, ale wersja na później czyli pomalutku).
Wybór należy do Ciebie. Szukanie w tym przedziale cenowym do łatwych nie należy i tu warto brać pod uwagę drobne sugestie kolegów.
Parę kosmetycznych zabiegów potem musisz wykonać w takim gramofonie, ale wszystko w zasadzie masz opisane na forum.
Z tej trójki najmniej chętnie wziąłbym Sanyo, ale ja po prostu nie lubię tej firmy (niewiele to znaczy bo Mercedesa też nie lubię).
Chociaż jakiejś zgrabnej Mercedes na ziąb bym z domu nie wyrzucił.
jaras1202
Posty: 13
Rejestracja: 30 kwie 2016, 21:21

Re: Gramofon do 200 zł

#1432

Post autor: jaras1202 »

Darkman też myślałem nad tymi dwoma bez sanyo.
Fisher brak igły - dla zielonego gościa może się to źle skończyć. Może trochę później jak moja wiedza będzie trochę szersza w tych tematach.
Telefunken brak pokrywy - na znalezienie orginalnej pokrywy raczej bym nie liczył, ale myślę o zrobieniu jej ze szkła. Co prawda nie będzie uchylna ale będzie.
Mam też takie pytanie bo 860 ma wyjście dźwiękowe din. Czy przerabiać to na rca czy przejściówka taka:
http://www.conrad.pl/Kabel-przej%C5%9Bc ... &pi=325110
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1433

Post autor: darkman »

Igła - zasadniczo i tak zaleca się wymianę na nową.
Pokrywa - potem można zamówić z plexi, koszt około 120-150 zet(taniej też się da - podaję standard), jak się trafi używana to polerka we własnym zakresie,
Din - jeśli tor (wzmak lub pre lub ampli) masz z RCA to założyć RCA, przejściówka też daje radę ale to dodatkowe złącze - z tym się nie musisz spieszyć.
jaras1202
Posty: 13
Rejestracja: 30 kwie 2016, 21:21

Re: Gramofon do 200 zł

#1434

Post autor: jaras1202 »

Niestety telefunkena ktoś kliknął a ja nie zdążyłem przebić. Zostaje fisher - zobaczymy. Ewentualnie podrzuci ktoś jaką tam dobrać igłę?
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Gramofon do 200 zł

#1435

Post autor: Ramirez »

Może najpierw go wylicytuj a później będziesz się zastanawiał nad igłą. Telefunkena mogłeś mieć gdybyś nie pożałował 50 zet, bo kup teraz było chyba 250.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1436

Post autor: Wojtek »

jaras1202 pisze: Niestety telefunkena ktoś kliknął a ja nie zdążyłem przebić.
Mówiłem że tak będzie :morda: Tyle Panie masz z tego kombinowania ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4072
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Gramofon do 200 zł

#1437

Post autor: trafalgar »

:violin: Mogę koledze zdradzić w tajemnicy że sprzedawca może sprzedać tego Fishera za 200zł z przesyłką poza allegro.Wiem to bo pisałem do niego w tej sprawie.Sam chciałem go kupić,ale trafił się inny gramofon.Pozdro.
Adamus99
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2016, 01:18

Re: Gramofon do 200 zł

#1438

Post autor: Adamus99 »

Hej
Chciałbym kupić dziewczynie na prezent gramofon. Nigdy żadnego nie miała, więc to będzie jej pierwszy. Niestety mogę wydać tylko około 200 złotych, z tego co wyczytałem z wcześniejszych wypowiedzi nie warto kupować gramofonów nowych właśnie w tych okolicach cenowych. Ale nie chciałbym dawać na prezent używanego sprzętu. Chciałbym też żeby gramofon nie obsługiwał tylko i wyłącznie winyli ale także np. usb, czy możecie polecić mi jakiś sprzęt spełniający dane warunki? Na razie wpadł mi w oko gramofon soundmaster pl530 oraz produkt firmy medion. Proszę o wyrozumiałość, bo jestem z tego tematu kompletnie zielony, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon do 200 zł

#1439

Post autor: chudy_b »

Adamus99 pisze: nie chciałbym dawać na prezent używanego sprzętu. Chciałbym też żeby gramofon nie obsługiwał tylko i wyłącznie winyli ale także np. usb, czy możecie polecić mi jakiś sprzęt spełniający dane warunki?

No raczej nie możemy.

Za dwie stówki kup swojej dziewczynie duzy bukiet kwiatów + dobre wino. Bedziesz Pan zadowolony ;) ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#1440

Post autor: darkman »

W 2 stówkach to i jakiś winyl do tego wina i kwiatów się zmieści. Na dobry początek. Gramofon odpuść.

p.s. Chudy, dobre wina to wina tanie :D , bo smakowite, zaiste.
ODPOWIEDZ