Gramofon do Denon DL-103

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do Denon DL-103

#31

Post autor: Bacek »

Z oryginalnym headshellem to 16 gram. CZyli nadal średnia masa.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Gramofon do Denon DL-103

#32

Post autor: pandywan »

Na razie w głowie mam 2 opcje:
1. Kenwood KD-990 + Denon DL-103 (z lub bez R);
2. Rega RP6 (z modyfikacjami od Tangospinera) + Hana EL.
Czego mogę spodziewać się po obu konfiguracjach?
Rozumiem, że ramie w KD-990 nie pasuje do Hany i innych bardziej podatnych wkładek (co poza 103 by się tam sprawdziło?)... Z drugiej strony słyszałem o udanych próbach łączenia ramiopn Regi z Denonem (dociążenie wkładki, inna przeciwwaga).
Na ile gorszy jest napęd Regi?? Czy nie warto Waszym zdaniem?
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do Denon DL-103

#33

Post autor: Piterski »

Jeśli miał bym wydać taką kasę na gramofon Rega P6 to chyba wolał bym kupić nowego Technics SL-1200GR.
Ani to ramie Regi nie jest jakieś wyjątkowe a żądanie takich pieniędzy za taką konstrukcję jak Rega to dla mnie czysty marketing.

Dla mnie zadbany Kenwood KD-990 bezdyskusyjnie stanowi inny poziom jakości i moim zdaniem jest znacznie lepszym wyborem jeśli chodzi o perspektywy dalszego rozwoju systemu. Gramofon i wkładka to dopiero połowa, a drugą niestety często zaniedbywaną jest preamp.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Gramofon do Denon DL-103

#34

Post autor: pandywan »

Rega, o której piszę razem z nową Hana EL miałbym w cenie KD-990, bez wkładki.
Mam co prawda 103r na stanie... Z wątku rozumuję, że przy tym pułapie wkładek dużo lepszy napęd wiele nie wniesie... Czy potwierdzacie?
Proszę o odniesienia do dźwięku, jego jakości, różnic jakich mogę się spodziewać w brzmieniu tych zestawień...
Wiem, że błądzę... dlatego dopytuję jaki kierunek wstępnie obrać.
Pre, które posiadam brzmi dla mnie dużo lepiej niż iskra zasilana ferrum hypsos, póki co więcej porównań nie robiłem (wypożyczyłem iskrę na kilka dni żeby zobaczyć gdzie jestem...).
Ps. Miałem w domu Technicsa 1500c, wrócił do kolegi bez większego bólu ( ps2. Jako interkonekt poza siktechem sq80, grało chwilę na shulz dk4 i mogami koncentryczym, jestem poza domem, nie pamietam numeru- z siltechem było dla mnie lepiej).
Zakładając wątek miałem w planie napęd ostateczny dla mnie, ale przemyślałem sprawę i może droga małych, bardziej zbalansowanych kroków będzie ciekawsza...
Ps3. Uświadomiłem sobie, że mój ukochany denon 103 to być może nie koniec drogi i są wkładki o podobnym charakterze, które grają lepiej (lepsza holografia, więcej szczegółów...), stąd pomysł z Rega. Czy wybierając Kenwooda nie ograniczę się do wkładek o niskiej podatności? Jakie mamy alternatywy dla 103 w cenie do 2-3 kzł, o parametrach pasujących do ramienia w kd-990?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do Denon DL-103

#35

Post autor: darkman »

Piterski pisze:
16 mar 2024, 19:10
Jeśli miał bym wydać taką kasę na gramofon Rega P6 to chyba wolał bym kupić nowego Technics SL-1200GR.
Ani to ramie Regi nie jest jakieś wyjątkowe a żądanie takich pieniędzy za taką konstrukcję jak Rega to dla mnie czysty marketing.
Takie i moje zdanie, poza tym, że nie owijając w bawełnę Rega P6 to lekki, żywicowy "plastic fantastic" z linii nowych gramofonów w odsłonach brandowych. Ramię headshell fixed utrudni nieco postulowaną łatwość zmiany wkładek, a w każdym razie na headshellach osobnych kolega ich nie potrzyma sobie, bo i po co?

@pandywan, a czytałeś temat "dlaczego nie kupować nowych gramofonów"? Trochę tamtejszych uwaga na pewno nieco ukierunkuje też myślenie o tych sklepowych ofertach z aktualnej sprzedaży salonów itd..
Wartość obiektywna tego gramofonu to jakieś 2-3 tysiące max, ale i tak bym nie dał. Za takie pieniądze da się kupić już całkiem fajny gramofon z epoki. Wzmiankowany model w ogóle nie da się porównać z Kenem 990, bo to inna bajka i nie ma do niego startu. To za przeproszeniem jakiś mazalians.
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Gramofon do Denon DL-103

#36

Post autor: pandywan »

Dziękuję wszystkim za rady, myślę, że udało się Wam mi pomóc i wybór padł na:
- Kenwooda KP-1100
lub
- Kenwood KP-9010.
Jeśli nie znajdę ciekawego egzemplarza będę szukał KD-990.
Poczytawszy zdecydowałem się na KP-1100 / 9010 ponad KD-990 z powodu teoretycznie lepszego ramienia - możecie potwierdzić wyższośc tych modeli nad 990?
Ostatnie pytanie - czy warto dokładać do modelu KP-9010 względem KP-1100.
Jak ewentualnie kształtują się koszty serwisu tych modeli - jestem w stanie zaryzykować i ciągnąć sprzęty z Japonii (proszę o dokładne zdjęcia i film z działającym sprzętem). Ryzyk fizyk, jak to często słyszałem w domu :lol:
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41580
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do Denon DL-103

#37

Post autor: Wojtek »

pandywan pisze:
16 mar 2024, 16:42
To sporo lżejsza wkaldka i bardziej podatna
Oj tam, buda lżejsza, ale podatność jest niewiele wyższa od 103.
Przy dzisiejszych trendach, większość nowych wkładek jest pod nacisk 2g.
Zresztą, przy szlifie eliptycznym i lepszym, byłoby to nawet wskazane.
pandywan pisze:
16 mar 2024, 16:42
w recenzjach tylko nowe modele
Jak chcesz zdurnieć to czytaj prasę audio :) Lepiej tego nie robić. Dlaczego?
Bo tam wszystko jest super i nie ma łajna.
Bo jeszcze niedajboże sponsorzy się wycofają :D
pandywan pisze:
16 mar 2024, 16:42
Naczytałem się recenzji, każda lepsza od poprzedniej i wyobraźnia szaleje :oops:
No właśnie.
darkman pisze:
16 mar 2024, 17:03
Seria Hana to lekkie wkładki 5g, dedykowane bardziej pod ramiona lekkie i średnie powiedzmy
Co do zasady to bardziej podatność igły dyktuje nam dopasowanie do masy efektywnej ramienia niż waga budy, dlatego o masie własnej zwykle nawet nie dyskutujemy.

Kenwood ma ramię średnie nadal. Mało który gramofon ma rasowo ciężkie ramię, szczególnie wśród starszych, kiedy to trendy były bardziej skierowane na niższą podatność aniżeli wyższą (w domach, bo profesjonalnie to zawsze sztywniaki królowały :P ).
pandywan pisze:
16 mar 2024, 18:58
Rozumiem, że ramie w KD-990 nie pasuje do Hany i innych bardziej podatnych wkładek (co poza 103 by się tam sprawdziło?)
Nie rozumiesz.
pandywan pisze:
16 mar 2024, 18:58
Z drugiej strony słyszałem o udanych próbach łączenia ramiopn Regi z Denonem (dociążenie wkładki, inna przeciwwaga).
Niepotrzebne druciarstwo.
pandywan pisze:
16 mar 2024, 19:17
Rega, o której piszę razem z nową Hana EL miałbym w cenie KD-990, bez wkładki.
Hm, jeśli tak myśleć to kup jakiegoś przyzwoitego vintage za tysiaka, a reszta na Hanę. Też zagra fajnie.
pandywan pisze:
16 mar 2024, 19:17
Z wątku rozumuję, że przy tym pułapie wkładek dużo lepszy napęd wiele nie wniesie... Czy potwierdzacie?
Możemy się tylko powtarzać.

Dla mnie gramofon nie gra. Nie wiem czemu oczekujesz odpowiedzi jaki ma bas Rega, a jaki Kenwood.

Ramiona mają przede wszystkim zadanie nie przeszkadzać wkładce w pracy. Oczywiście ma to jakieś przełożenie na dźwięk, ale o jakiej skali wpływu mówimy? 5-10%?
Wkładka i preamp robią główną robotę w tym co słyszysz na końcu.
pandywan pisze:
16 mar 2024, 19:17
Czy wybierając Kenwooda nie ograniczę się do wkładek o niskiej podatności?
A jaką to wkładkę z naciskiem niższym niż 1.5g planujesz powiesić?
Czyżby żadną?
No to masz problem z głowy tak jakby.

A jeśli już bardzo byś chciał... to zamiast oryginalnego koszyka co waży blisko 12g pakujesz ori Technics 7.5g i już masz masę efektywną bliską SL1200. I już można się cieszyć Shure V15 III czy czym tam :morda:
pandywan pisze:
16 mar 2024, 23:03
Jak ewentualnie kształtują się koszty serwisu tych modeli - jestem w stanie zaryzykować i ciągnąć sprzęty z Japonii (proszę o dokładne zdjęcia i film z działającym sprzętem). Ryzyk fizyk, jak to często słyszałem w domu :lol:
Oj nie polecam w ciemno ciągnąć egzemplarz z Japonii na własną rękę. Tylko jeśli masz już kogoś kto ci ogarnie serwis.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do Denon DL-103

#38

Post autor: Bacek »

pandywan pisze:
16 mar 2024, 23:03
Ostatnie pytanie - czy warto dokładać do modelu KP-9010 względem KP-1100.
Te dwa powinny by tym samym, tak przynajmniej vintageknob twierdzi.
http://www.thevintageknob.org/kenwood-KP-1100.html
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Gramofon do Denon DL-103

#39

Post autor: pandywan »

Czy jest tu ktoś z Warszawy lub okolic kto potrafi przeglądać i serwisować Kenwooda KP-1100 /KP-9010?
Szukam ładnego egzemplarza inw razie problemów będę potrzebował pomocy...
Ahaja - dziekiuje za zwrócenie uwagi no te Kenwoody - piękne są, im więcej o nich czytam tym bardziej mi się ten kierunek podoba. Ta baza z odlewu aluminium to coś pięknego. Panowie przekonaliście mnie i już na te Regi I tym podobne patrzę pod innym kątem :idea:
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do Denon DL-103

#40

Post autor: Piterski »

pandywan pisze:
18 mar 2024, 10:09
Czy jest tu ktoś z Warszawy lub okolic kto potrafi przeglądać i serwisować Kenwooda KP-1100 /KP-9010?
Napisz do Pawelca może ma w planach sprowadzić, któryś z tych modeli. Będziesz miał po przeglądzie i z gwarancją.
Kombinując sam może kupisz taniej ale czy nie dojedzie do Ciebie złom to gwarancji już nie będziesz miał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Gramofon do Denon DL-103

#41

Post autor: pandywan »

Cześć,
proszę o Waszą pomoc w oględzinach. Mam na oku kilka Kenwoodów KP-1100, czy takie ślady jak na załączonych zdjęciach dyskwalifikują ten sprzęt? Czy takie ślady można doczyścić domowymi sposobami - jakby rdza, wżery? Przeciwwaga również jest dość brudna...
Dodam, że gramofon jest w pełni sprawny technicznie, winda ładnie, powoli opuszcza ramię, na końcu płyty ramię się podnosi i napęd się wyłącza, obie prędkości działają sprawnie (dostałem film). Czy prosić dodatkowo o film, na którym można zobaczyć stabilność obrotów (choćby sprawdzone telefonem)?
Z góry dziękuję Wszystkim za pomoc i poświęcony czas!
Załączniki
Tu widać brudną przeciwwagę - da się to oczyścić?
Tu widać brudną przeciwwagę - da się to oczyścić?
śruby z wżerami - da się to oczyścić?
śruby z wżerami - da się to oczyścić?
Ken_1.jpg
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Gramofon do Denon DL-103

#42

Post autor: pandywan »

Tu mam drugi interesujący egzemplarz (nazwijmy go Kenwood B), na zdjęciach wygląda lepiej, jednak nie widziałem czy rzeczywiście wszystko w nim działa (ciężko doprosić się o film lub nawet dodatkowe zdjęcia). Poniżej zdjęcia poglądowe.Ten ma headshell, poprzedni sprzedawany bez headshella.
Załączniki
Ken_b_2.jpg
Ken_b_1.jpg
Ken_b_0.jpg
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Gramofon do Denon DL-103

#43

Post autor: pandywan »

A to mój 3 typ, tym razem KP-9010, tu również nie widziałem filmu czy wszystko działa sprawnie, próbuję go zdobyć, oraz kilka ostrzejszych zdjęć (choć na zdjęciach dostępnych wygląda dobrze). Ta opcja droższa o ok 1 kpln od dwóch poprzednich.
Rzućcie proszę okiem i wypowiedzcie się co myślicie na ten temat...
Załączniki
Ken_9010_b.jpg
Ken_9010_a.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41580
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do Denon DL-103

#44

Post autor: Wojtek »

Wżery/rdza - to już wiemy skąd przypłynął :morda:

Dobrze by było oceniać konkretne oferty, a nie same fotki i "hej który lepszy?"

Nie bałbym się że ktoś Ci to sprzątnie sprzed nosa, chyba że to takie oferty "tylko na priv", ale jeśli tak to tym bardziej bym uważał, szczególnie jeśli nie znasz ludzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do Denon DL-103

#45

Post autor: Piterski »

Ja mam wrażenie, że one są jeszcze za oceanem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ