Zakup gramofonu

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Danczyk
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2023, 17:03

Zakup gramofonu

#1

Post autor: Danczyk »

Dzień dobry,
chciałbym na wstępie się przywitać i spytać się o radę. Chcę kupić córkom nastolatkom gramofon. Dziewczyny oprócz współczesnej muzyki słuchają klasyki rockowej Queen, David Bowie, Pink Floyd itp. W zasadzie liczę się z tym że może to być fanaberia ale w związku że ja również słucham dużo muzyki to mam nadzieję że nie będzie to tylko słomiany zapał. Nie sądziłem tylko że ten zakup jest aż tak skomplikowany. Mój wybórł padł na DP 400 używany 1100 zł

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-de ... VF09L.html

natomiast przeczytałam że nie jest to gramofon zbyt wysokich lotów. Czy rzeczywiście w tej cenie jest on tak beznadziejny?

Drugi sprzęt który wpadł mi w oko to Dual cs 450

Gramofon Dual CS 450 Auto Return Belt Drive
https://allegrolokalnie.pl/oferta/gramo ... belt-drive


z tego punktu zaczynam i proszę o radę. Chciałbym kupić przyzwoity estetyczny gramofon który nie byłby zbyt skomplikowany w obsłudze 😀
Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc mi wybrać odpowiedni gramofon byłbym wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3858
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Zakup gramofonu

#2

Post autor: kinky »

Zaglądałeś na forumową giełdę?
Jest spory wybór :)
Np.
viewtopic.php?f=59&t=20740
viewtopic.php?f=59&t=20558
viewtopic.php?t=16020&start=240#p432874 (cena w 1 poście)
Może jest coś wiecej jak głębiej na giełdzie poszukasz.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup gramofonu

#3

Post autor: Bacek »

A masz ten gramofon do czego podłączyć lub przewidziałem dodatkowe środki na przedwzmacniacz gramofonowy?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Danczyk
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2023, 17:03

Re: Zakup gramofonu

#4

Post autor: Danczyk »

Dziś pierwszy raz się zalogowałem. Więc jeszcze się nie wgryzłem. Trochę też nie wiem czego szukać. Na które egzemplarze zwrócić uwagę. Dziękuję za informację.
Danczyk
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2023, 17:03

Re: Zakup gramofonu

#5

Post autor: Danczyk »

Tak średnio. Dziewczyny mają swoją niewielką wieżę Pioneera i na początek mieliśmy zamiar ją wykorzystać do podłączenia. Dlatego też zwróciłem uwagę na Denona bo miał przedwzmacniacz (no i wizualnie się im podobał).
ODPOWIEDZ