Gramofon do 4000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Hoja
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:48

Gramofon do 4000 zł

#1

Post autor: Hoja »

Szukam gramofonu , który będzie pracował przez przedwzmacniacz lampowy , raczej manual lub półautomatyczny . Będzie to mój 2 gramofon , w obecnej chwili słucham winyli na Technicsie SL-J110R plastikowy automat - myślę że czas na zmianę na bardziej profesjonalny. Myślałem o nowym ale naoglądałem się , naczytałem i nie mam pojęcia co wybrać , jestem głupi. Trafiłem tu z polecenia więc zwracam się z prośbą o radę co kupić ? nie musi być nowy , ważne żeby pięknie grał i wyglądał. Muzyka jaką słucham to głównie Pink Floyd , Sade , Prince , Bluessa , trochę Jazzu i muzyki elektronicznej. Może ktoś ma coś fajnego na sprzedaż ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 577
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Gramofon do 4000 zł

#2

Post autor: MDMA66 »

Przeczytałem Twój post z powitaniem, odnoszę wrażenie ze tam jest więcej zamieszczonych informacji o Twoim torze niż tutaj. Co do planów zakupowych to dobry trop zmienić gramofon plus wkładkę, ale na Twoim miejscu uporządkował bym coś na lini piec-kolumny, bo jak czytam ze masz subwoofer to uważam ze coś tu nie domaga, bo dobry piec plus paczki,dają efekt zbędnego pudła w postaci subwoofera. Doprecyzuj jaki masz tor audio i zapraszam na giełdę forumową.
Hoja
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:48

Re: Gramofon do 4000 zł

#3

Post autor: Hoja »

Nie jestem specjalistą w dziedzinie audio , dopiero się uczę mimo 50 lat na karku . Jestem zwykłym kierowcą tzw. Tira , który w weekendy lubi siedzieć przy muzyce , z racji tego że straciłem w styczniu żonę i zostałem sam postanowiłem pójść w muzykę , to mnie leczy. Podaje wszystkie swoje klocki , których używam do odsłuchu : Amplituner Yamaha RX-V359 + CD Yamaha S-557 , gramofon Technics SL-J110R z wkładką niebieską "E" + przedwzmacniacz lampowy CAT Audio , korektor ADC Sound Shaper SS-115 , subwoofer Magnat Alpha RS8 , głośniki Yamo S-809 . Odnośnie krytyki co do suba , ewentualnie korektora - używam tych klocków tylko przy niskiej jakości płyt , lub kiedy chcę mocniejszego uderzenia np. przy Amy Winehouse czy muzyce filmowej Michała Lorenca. Uważam że gramofon i wkładkę mam niskiej jakości dla tego postanowiłem zainwestować w coś lepszego i bardziej cieszącego oko. Jeżeli nikt mi nic nie poradzi to po prostu pojadę do salonu HI-FI Szczecin ( jestem ze Stargardu ) i tam mnie pewnie na coś naciągną. Bardzo przepraszam ale jakoś ciężko mi się porusza na Winyl.net , gdzie tu co i jak . Jak coś to jestem na" FB" Mariusz Hoja , mogę też podać tel.505 965 342
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 4000 zł

#4

Post autor: darkman »

Hoja pisze:
01 kwie 2022, 17:45
gramofon Technics SL-J110R
No tak tu by się przydał bardziej mobilny system koszyka i kładki.
Budżet Mariuszu bym podzielił na gramofon i dobrą wkładkę (dobra wkładka - trudne słowo :lol: ale dasz radę) ;)
Jeśli pasują tobie Technicsy, to może iść w tym kierunku? Przy fajnym modelu typu Technics 1500C wyczerpiesz budżet ale będzie od razu z przyzwoita wkładką 2Mred (bo chyba z iną nie oferują).
To jesli idzie o nowy sprzęt, skoro już nas postraszyłeś pójsciem do sklepu :)

Generalnie lepiej iść w sprzęt z drugiej ręki i z epoki winyla. Tu, potrzebne będą preferencje: auto/semi auto/manual, napęd pas/direct - z Technicsów w budżecie mniejszym niż zakładany: SL-1600, 1610 i sporo jeszcze na dobrą wkładkę. Kwestia co się podoba?
ale, Bo może inny brand, coś podpowiedz, to będzie chłopakom łatwiej, może coś jest na giełdzie forum - wtedy to najczesciej z dobrej ręki i już przygotowany do grania, zatem niewiele trzeba własnego zaangazowania.

Jeśli konkretniejszy model vintage w bdb stanie zachowania to też w budżecie, ale zwykle bez wkładki i headshella (to dodatkowy wydatek), choć to nie reguła.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2418
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Gramofon do 4000 zł

#5

Post autor: Lukasz31 »

Ja osobiście sprzedałbym wszystko co masz :D
I wtedy za tą kasę złożył zestaw vintage :P
Hoja
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2022, 19:48

Re: Gramofon do 4000 zł

#6

Post autor: Hoja »

Nie jestem maniakiem Technicsa ani żadnej innej marki bo jestem w tym temacie zielony . Na dzień dzisiejszy słucham na takim gramofonie bo kiedyś taki kupiłem . Jak najbardziej jestem na TAK jeżeli chodzi o sprzęt z drugiej ręki - dobrej sprawdzonej ręki. Z tego co się naczytałem to bardziej prawdziwe są z napędem paskowym i manual - jestem za , jeżeli ma to wpływ na jakość odsłuchu. Konkretnego modelu nie podam bo jestem w tym za cienki ale widziałem tu fajne gramofony chyba Pawelec poleca ? np. Pioneer PL-50 piękna klasyka , jestem otwarty na propozycje . Chciałbym kupić gramofon kompletny , zadbany - przygotowany do grania z dobrą wkładką , jeżeli trafił by się fajny model to podniosę swój budżet. Ze sklepem nie straszyłem , to jest jakieś tam wyjście awaryjne - ostateczność. Między nami mówiąc nie mam do sklepów zaufania bo sprzedadzą mi to co oni będą chcieli i na czym mają największą prowizję, a na dodatek ten nowy sprzęt jest chyba mocno oszukany .
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Gramofon do 4000 zł

#7

Post autor: Jozi »

Lukasz31 pisze:
01 kwie 2022, 19:23
Ja osobiście sprzedałbym wszystko co masz :D
I wtedy za tą kasę złożył zestaw vintage :P
Ja tak robię i dużo poniżej kwoty co Kolega chce wydać na gramofon złożę linię do słuchania, która nie będzie wybitna ale jakoś ucha nie powinna skaleczyć.
Stary vintage jak dla mnie lepiej brzmi jak te nowe sprzęta, może stary już jestem i mało wymagający :lol: :lol: :lol: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 4000 zł

#8

Post autor: darkman »

Hoja pisze:
01 kwie 2022, 19:41
to bardziej prawdziwe są z napędem paskowym i manual - jestem za , jeżeli ma to wpływ na jakość odsłuchu.
Nie są i nie ma.
To dużo bardziej złożone zagadnienie na inny czas.
Awatar użytkownika
Marek HiFi
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2022, 09:37

Re: Gramofon do 4000 zł

#9

Post autor: Marek HiFi »

Ja od lat, miłośnik pływających Thorens ów, w tym budżecie z SME można kupić...ciekawą sztukę z oryginalnie montowanym ramieniem. Polecam.
Jeśli kolega chce coś co wygląda nowocześniej, klasycznie i też pięknie pracuje to Technics SL-M1.. Jeden się znajdzie. :dance:
Tandberg TR 2075, ERA 444+Rega+Denon 103 , Thiel cs1.5
gyro4841
Posty: 845
Rejestracja: 13 mar 2020, 12:30
Gramofon: Saba PSP 910

Re: Gramofon do 4000 zł

#10

Post autor: gyro4841 »

Przejrzyj post z polecanymi gramofonami. Wybierz to co ci się podoba i znajdź ofertę - wyrazie czegoś jakbyś nie wiedział to pytaj się tu na forum a wszyscy ci doradza. Jest wiele marek gramofonów godnych polecenia. To tak jak z samochodami: jeden całe życie będzie jeździł oplem (bo to super samochód), a drugi tylko Toyotą.
Jak chcesz super gramofon to zgłoś się do forumowego kolegi który sprowadza gramofony.
Pamiętaj - gramofon to tylko początek toru audio. Nawet najlepszy i najdroższy sprzęt będzie badziewnie grał jeśli nie pomyślisz o kolejnych kostkach układanki: gramofon (wkładka+płyty), preamp, wzmacniacz i kolumny. Jeszcze dochodzą kable (najważniejsze są na początku tj pomiędzy gramofonem i przedwzmacniaczem - nie mówimy o kosmicznych cenach tylko o dobrej izolacji przeciwzakluceniowej bo ten sygnał jest najbardziej podatny na zniekształcenia). Pozdr
Lenco L78
Thorens TD 126 MK III Electronic -> Yamaha RS700 -> AudioCrystal
Thorens TD 126 MK III Electronic -> GA-31 -> AVT5392 -> ITT Hyperion H3-75
Yamaha WXD10 -> Triodowy wzmacniacz OTL/Burson Soloist SL MKII -> AKG K712
ODPOWIEDZ