Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

#16

Post autor: Wojtek »

O to chodzi. Miesiąc-dwa-trzy to jeszcze można rozmawiać, ale rok-dwa to już jest długo i liczenie że ceny się utrzymają jest hiper optymistyczne.

Ja zdaję sobie sprawę że są różne priorytety, a drogi gramofon to zbytek/fanaberia, podobnie jak wkładki, igły czy inne klocki audio.
Mój komentarz nie miał za zadanie stanowić przytyk.

Zmień wkładkę. Większy efekt soniczny za mniejsze pieniądze dostępny już teraz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gyro4841
Posty: 845
Rejestracja: 13 mar 2020, 12:30
Gramofon: Saba PSP 910

Re: Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

#17

Post autor: gyro4841 »

Niektórzy kupują Lenco za 300 PLN. Wkładają go w nową "budę". Dodają nowe ramię (tzn. inne stare i zacnej marki) np. SME i z gramofonu za ok 3 tysiące (300 + koszt ramienia i nowej budy) robią cacko warte z 8 tysięcy. Oczywiście można zmienić na inne ramię (ortofon, Rega itp). To też inwestycja 😀 - filmów na YouTube jest od groma jak że "szmelcu - czyli twego zaporożca" zrobić "cacko tzn mercedesa"
Lenco L78
Thorens TD 126 MK III Electronic -> Yamaha RS700 -> AudioCrystal
Thorens TD 126 MK III Electronic -> GA-31 -> AVT5392 -> ITT Hyperion H3-75
Yamaha WXD10 -> Triodowy wzmacniacz OTL/Burson Soloist SL MKII -> AKG K712
Sir_Gorg
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2022, 18:29

Re: Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

#18

Post autor: Sir_Gorg »

Dobra, dziękuję za wypowiedzi z sensem. Będzie Yamahama, kiedyś. A propos wkładek lepszych od ortofonowej, ramię ProJect 9 jest dość lekkie (i overhang 18mm), więc poza Nagaoka MP110/150/200 co można tam powiesić, żeby odczuć różnicę i żeby pasowało? Jakieś Shure, Sumiko, Goldring, Elac, Grado? Powiedzmy, do 800zł? Szybki bas nie chowany pod kocem, nie eksponowane nadmiernie wysokie tony, ogólnie raczej neutralne brzmienie.
Kobiety są jak baseny. Ich utrzymanie jest absurdalnie drogie w porównaniu do czasu, który spędzasz w środku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

#19

Post autor: Wojtek »

Sir_Gorg pisze:
21 mar 2022, 16:43
dziękuję za wypowiedzi z sensem
Wszystkie są z sensem. To że Tobie się coś nie podoba to osobna kwestia.

Co do wkładki do PJ - nie ten wątek, nie ten dział.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Sir_Gorg
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2022, 18:29

Re: Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

#20

Post autor: Sir_Gorg »

Szczególnie z sensem są te, gdzie jedziecie po mnie, jak po burej suce wytykając brak środków bieżących, planowanie długookresowe i tak dalej. Dziękuję, postoję. Nie mam ochoty przebywać w towarzystwie audiosnobów. Proszę usunąć moje konto. Wracać nie mam zamiaru.
Kobiety są jak baseny. Ich utrzymanie jest absurdalnie drogie w porównaniu do czasu, który spędzasz w środku.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

#21

Post autor: Jozi »

Sir_Gorg pisze:
21 mar 2022, 19:15
Szczególnie z sensem są te, gdzie jedziecie po mnie, jak po burej suce wytykając brak środków bieżących, planowanie długookresowe i tak dalej. Dziękuję, postoję. Nie mam ochoty przebywać w towarzystwie audiosnobów. Proszę usunąć moje konto. Wracać nie mam zamiaru.
Ależ Waść wrażliwy jesteś, och nie widziała d..pa Słońca.
Wyskakujesz z grubymi cebulionami, gdzie na forum ludzie patrzą na 100 czy 200zł, Ty zaś piszesz o wkładkach co wiara taką kwotę za nią na gramofony wydaje, jeszcze na przedwzmacniacz za pozostałość kupuje, śmiesz ludzi od audiosnobów wyzywać.
Nożesz K...a, poszedł w buraki, liście pompować.
Słusznie, że nie masz zamiaru wracać, debile nie są na forum potrzebni....
Jak dla mnie to ten Twój post oględnie mówiąc bardziej był ni z gruchy ni z pietruchy, taki raczej by zadymy narobić.
Jestem na kilku różnych forach i od czasu do czasu nawiedzony, czy debil się trafi. Życie niestety....
Choć jestem od niedawna na forum i nawet jakbym usłyszał jakieś słowa krytyki to w życiu nie wyzywałbym ludzi a Ty jesteś tłuk i burak bez żadnej kultury i braku ogłady nawet w 1 % jak ta plinta w Twoim gramofonie :D :D :D .
Ja osobiście żegnam Pana bez żalu.

P.s.
Szanowny Moderatorze możesz mnie zawiesić w prawach ale nie zdzierżę chamstwa.
Przyszedł burak mądraliński i będzie ludzi obrażał. Noż K...a :D :D :D :D :D
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4590
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

#22

Post autor: zelazny »

Nasty character. Chyba jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką postawą, tu na forum. Jozi mogłeś nie iść jego drogą. :morda:
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Betoniarka vintage do 10 000 cebulionów

#23

Post autor: Bacek »

Sir_Gorg pisze:
21 mar 2022, 19:15
Szczególnie z sensem są te, gdzie jedziecie po mnie, jak po burej suce wytykając brak środków bieżących, planowanie długookresowe i tak dalej. Dziękuję, postoję. Nie mam ochoty przebywać w towarzystwie audiosnobów. Proszę usunąć moje konto. Wracać nie mam zamiaru.
Przesadzasz. Sam na audio snobowanie jestem wyczulony. Koledzy wyrzucali Ci coś innego. Jeżeli pytasz o polecenie sprzętu w danych granicach, dostajesz jakieś odpowiedzi plus konkluzję że lepszy efekt otrzymasz zmieniając wkładkę za 1/5 (albo i mniej) podanego przez ciebie budżetu to gdzie to snobowanie? Po tej informacji to Ty piszesz "Na razie wydatek 2,5k zeta na wkładkę jest poza moim zasięgiem" co stanowi 1/4 budżetu o który pytałeś to raczej wszyscy są w konsternacji.

Gdybyś od razu napisał co i jak (nawet bez rodzinnych szczegółów) nikt nie robił by Ci wstrętów.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ