Gramofon do 800 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 800 zł

#631

Post autor: kielek »

Wojtek pisze: Sprzedający wspomina o gwarancji, ale zapomniał dodać cokolwiek o czasie jej trwania
I tutaj kolego Wojtku cała różnica między nim a esdarkiem ;)
Pisać można wiele,ale liczą się fakty,które są takie że esdarek daje rok gwarancji na piśmie a w tym przypadku zero konkretów,dlatego póki co nie mamy co porównywać "roboty "tych panów.
sunkist
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2016, 18:27

Re: Gramofon do 800 zł

#632

Post autor: sunkist »

kielek pisze:
Wojtek pisze: Sprzedający wspomina o gwarancji, ale zapomniał dodać cokolwiek o czasie jej trwania
I tutaj kolego Wojtku cała różnica między nim a esdarkiem ;)
Pisać można wiele,ale liczą się fakty,które są takie że esdarek daje rok gwarancji na piśmie a w tym przypadku zero konkretów,dlatego póki co nie mamy co porównywać "roboty "tych panów.

Jeśli mowa o esdarku, ma taki http://allegro.pl/gramofon-micro-seiki- ... ign=oferta gramofon na sprzedaż, nie mogę znaleźć za dużo informacji o tym gramofonie, że od esdarka warto kupić to wiem ale czy ten gramofon to dobry wybór ??

Dodam, że trochę utargowałem ale aktualna cena jest, jaka jest, więc piszę w tym dziale.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 800 zł

#633

Post autor: Wojtek »

Ten gramofon występuje pod wieloma markami i modelami :) To dobry sprzęt.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
sunkist
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2016, 18:27

Re: Gramofon do 800 zł

#634

Post autor: sunkist »

Dzięki za konkretną odpowiedź Wojtek :-) Chyba go kupię.
SophieCherry
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:02

Re: Gramofon do 800 zł

#635

Post autor: SophieCherry »

Witam wszystkich forumowiczów,
Zbliżają się święta i razem z tatą postanowiliśmy sprawić sobie wzajemny prezent i kupić gramofon. Nigdy nie miałam do czynienia z gramofonami dlatego moje pojęcie jest zerowe.. Wstępnie, kwota miała być niewielka, myślałam, że dla takich laików, którym zależy jedynie na przyjemności słuchania z racji tradycjonalnych upodobań i miłości do muzyki, sprzęt oferowany przez sieciówki do 300 złotych w zupełności wystarczy. Trochę poczytałam na tym forum i przekonanie mnie, że moje myślenie jest błędne, odbyło się bezboleśnie i szybko. Postanowiliśmy sięgnąć w jeszcze ciemniejsze zakątki naszych kieszeni i na dzień dzisiejszy dysponuję budżetem w wysokości 800 złotych. Sprzętu mamy tyle co pojęcia o nim, czyli żadnego. Czy jest tutaj jakaś dobra duszyczka, która mogłaby mi pomóc? Czy taka kwota jest już wystarczająca, żeby kupić gramofon i wszystkie akcesoria? No i najważniejsze.. Czy ktoś mógłby podrzucić mi jakieś konkretne egzemplarze? Powiem szczerze, szukałam na forum, dużo czytałam, opinii jest wiele a nasze potrzeby małe. Nie chcę brać się za coś, do czego kompetencji nie mam żadnych. Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 800 zł

#636

Post autor: Regsoft »

Na pierwszy ogień przy tych warunkach cenowych mógłbym polecić automat z wkładkami T4P od Technics'a. Niewymagający wiele od użytkownika. Kultura i bezproblemowość. Na pewno nie zrazi do winyli. A cena za przyzwoity stan to jak te sieciówki o których wspominałaś. Zerknij na ofety np. SL-Q300 czy SL-QD33. Może właśnie jeden czeka na Ciebie :lol:
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Gramofon do 800 zł

#637

Post autor: pawlos »

Czyli w 800 zł musi się zmieścić gramofon , wzmacniacz lub amplituner i kolumny ?
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
SophieCherry
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:02

Re: Gramofon do 800 zł

#638

Post autor: SophieCherry »

Tak, z tego co czytałam na forum, dla początkującej osoby za 700 złotych jest możliwe zebranie takiego zestawu, który będzie w miarę w porządku.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 800 zł

#639

Post autor: kielek »

SophieCherry pisze:Tak, z tego co czytałam na forum, dla początkującej osoby za 700 złotych jest możliwe zebranie takiego zestawu, który będzie w miarę w porządku.
To już naprawdę budżet na granicy,by coś skompletować rozsądnego,weź pod uwagę wzrost cen gramofonów oraz że mamy okres przedświąteczny i związane z tym żniwa dla handlarzy sprzętem.
Podziel tą kwotę na osobne segmenty i w odpowiednich wątkach pytaj o wzmacniacz,kolumny i gramofon.Nie prowadzimy wątków zbiorczych.
Podzieliłbym to na twoim miejscu po 200 zł na element a 100 zł zostawiłbym na nową igłę,jakieś kabelki by to jakoś połączyć.
SophieCherry
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:02

Re: Gramofon do 800 zł

#640

Post autor: SophieCherry »

kielek pisze:
SophieCherry pisze:Tak, z tego co czytałam na forum, dla początkującej osoby za 700 złotych jest możliwe zebranie takiego zestawu, który będzie w miarę w porządku.
To już naprawdę budżet na granicy,by coś skompletować rozsądnego,weź pod uwagę wzrost cen gramofonów oraz że mamy okres przedświąteczny i związane z tym żniwa dla handlarzy sprzętem.
Podziel tą kwotę na osobne segmenty i w odpowiednich wątkach pytaj o wzmacniacz,kolumny i gramofon.Nie prowadzimy wątków zbiorczych.
Podzieliłbym to na twoim miejscu po 200 zł na element a 100 zł zostawiłbym na nową igłę,jakieś kabelki by to jakoś połączyć.
A czy to można jakoś wykorzystać? http://static.elektroda.pl/attach/228265197_4745.jpg
Stoi w moim pokoju i głównie zbiera kurz, ale mimo, że starocie to w połączeniu z jakimś odtwarzaczem (laptopem, telefonem) działa pierwszorzędnie.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 800 zł

#641

Post autor: kielek »

Od biedy tak ;) tylko oprócz gramofonu będziesz musiała prawdopodobnie dokupić przedwzmacniacz gramofonowy( koszt od 100 zł wzwyż)
SophieCherry
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:02

Re: Gramofon do 800 zł

#642

Post autor: SophieCherry »

Ok, czyli na początek powiedzmy, że wystarczy. Teraz kupię gramofon, przedwzmacniacz i prawdopodobnie igłę a za jakiś czas, gdy odłożę, zainwestuję w nowe i lepsze kolumny. A powiedz mi, Regsoft pisał mi o SL-QD33 i SL-Q300, przejrzałam obie wersje na allegro i zwróciłam uwagę na ten http://allegro.pl/gramofon-techics-sl-q ... 00327.html, co sądzisz?
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Gramofon do 800 zł

#643

Post autor: pawlos »

niedoczytałem ,że jest wieżyczka Sony , to śmiało można fajny gramofon i przedwzmacniacz kupić

Jeżeli t4p technicsa to polecam jak zawsze sl-qx300 ,ma podstawowe regulacje i jest metalowy w przeciwieństwie do q-300 i qd33

http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 08118.html

http://allegro.pl/technics-sl-qx300-qua ... 72968.html
Ostatnio zmieniony 10 gru 2016, 15:32 przez pawlos, łącznie zmieniany 1 raz.
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 800 zł

#644

Post autor: kielek »

SophieCherry pisze: uwagę na ten http://allegro.pl/gramofon-techics-sl-q ... 00327.html, co sądzisz?
Nie znam się zbytnio na tych T4P,ale widzę w tym egzemplarzu brak przycisku start/stop a zamiast jakaś nalepka HiFi. Ogólnie jak na start w sensie obsługi i wszelakich ustawień T4P są dobre,bo nie wymagają od użytkownika zbytniej wiedzy a pozwalają się także cieszyć dźwiękiem na niezłym poziomie,więc kolega Regsoft dobrze radzi ;) Poszukaj może innego egzemplarza,bo ten z linku nie wiem czy wszystko jest z nim całkiem ok.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 800 zł

#645

Post autor: Regsoft »

kielek pisze: T4P są dobre,bo nie wymagają od użytkownika zbytniej wiedzy
Jak postanowiłem wrócić do gramofonów to zacząłem właśnie od używanego Technics'a T4P z silnikiem bezpośrednim (odpadają problemy z paskiem). W związku z tym, że gramoholizm wciągnął mnie jak bagno to zmieniłem na cały sztapel sprzętu z zupełnie innej bajki. Technics'a sprzedałem koledze który się zaraził ode mnie (jak kupujesz używkę to specjalnie straty na tych operacjach nie ma) ale sympatia pozostała. Nie wymaga doktoryzowania się w tym kierunku a frajda i odpowiednie traktowanie płyt murowane. Kwestia tylko znalezienia odpowiedniego ezemplarza, nowej igły (wymiana banalna), no i musi być u Ciebie przedwzmacniacz (licz koło 100 zł) do tej mini-wieżyczki. Forumowicze pomogą ... :)
ODPOWIEDZ