gramofon z wzmacniaczem do 500 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:23

gramofon ze wzmacniaczem

#16

Post autor: Magdalena »

Kupiłam...
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

gramofon ze wzmacniaczem

#17

Post autor: eenneell »

Powtrzam SPOKO SPOKO! :!:
Nie kupuj wkładki w ciemno!
jezeli już to poczekaj na gram. podeslij zdjęcie i zobaczymy!
( choć przyjrzałem się zdjęciom i wygląda dobrze!)
głośniki; kolumny 4 0hm max 20-(30)W
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

gramofon ze wzmacniaczem

#18

Post autor: eenneell »

Magdalena pisze:Kupiłam...
Poszły konie po betonie :D
Jeżeli jesteś z Kra lub okolić to moge pożyczyć taką wkładke shur m75 na próbę ( czy nie buuczy!)
Napisz czy daleka podroż czeka Twojego "D' i kiedy dojdzie????
Może takie
http://allegro.pl/jamo-studio-135-80w-1 ... 13816.html
Zaeby nie przesadzić :?:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

gramofon ze wzmacniaczem

#19

Post autor: eenneell »

TERAZ TO MI SIĘ OBERWIE OD Mr. WOJTKA (ET CONSORTES) :oops:
Magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:23

gramofon ze wzmacniaczem

#20

Post autor: Magdalena »

Eenneellu dziękuję Ci bardzo za pomoc. Wiesz, to będzie mój pierwszy gramofon, na czymś się przecież muszę uczyć i zdaję sobie sprawę, że nie jest to sprzęt dla wytrawnego audiofila, więc nikt nie będzie Ci robił wymówek ;)

Niestety, jestem z drugiego końca Polski, ze Szczecina konkretnie. Zapłaciłam już, więc powinien przyjść w tym tygodniu.
Tak jak radzisz, wstrzymam się z wkładką, a głośniki licytuję:)

Jeszcze raz bardzo dziękuję :D
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

gramofon ze wzmacniaczem

#21

Post autor: Waluch »

z całym szacunkiem ,ale kupować to trzeba 'z głową' a nie tylko po to aby wydać pieniądze

ten pseudo-gramofon jest naprawdę marny, do tego nie wiadomo czy sprawny
gniazda na kolumny są do wymiany, bo niby jak podłączysz ? samymi przewodami ?

do tego ten rylec - do wymiany, oczywiście co więcej nie typowe mocowanie wkładki 'Dualowskie' co ogranicza wybór porządnej wkładki

Moim skromnym zdaniem to wyrzucone pieniądze, bo -

należało kupić oddzielnie wzmacniacz z wbudowanym pre phono, bo Magdalena w ogóle go nie posiada , a w przyszłości to i CD można było by wpiąć i tuner żeby radia posłuchać

potem kolumny podstawkowe

następnie na spokojnie poszukać gramofonu z wkładką MM i mocowaniem 1/2 cala wymienić na początek igłę na nową ,żeby nie niszczyć płyt
skalibrować ładnie wszystko i grać ciesząc się muzyką z płyt

Oczywiście nie było by tak tanio, bo lekko licząc trzeba by wydać 600-800 zł ale sprzęt byłby przyszłościowy i by cieszył długi czas

a tak .... zrazisz się tylko, lecz życzę Ci Magdaleno jak najlepiej
Magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:23

gramofon ze wzmacniaczem

#22

Post autor: Magdalena »

Waluchu, dziękuję za Twoją opinię, jednak mogłeś udzielić się wcześniej, gdy potrzebowałam rady. Kupiłam tego Duala jako początek przygody z płytami,a przede wszystkim dlatego, że nie mogę się doczekać, aby odsłuchać otzrymaną kolekcję. Tak więc zakup przyszłościowego sprzętu jest przewidziany, więc możesz rozwinąć swoją wypowiedź i zaproponować jakieś konkrety :)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

gramofon ze wzmacniaczem

#23

Post autor: eenneell »

Nie :!: Nie są to wyrzucone pieniądze!
Za te 50zł masz;
"Duala" z wszystkimi regulacjami ;) (których się nauczysz- a nie jest to b. skomplikowane) ;) Ze wzmacniaczem :) -gotowym do słuchania :!: :)
do którego podłączysz sobie kolumienki
Z możliwością założenia wkładki 1/2
(Oczywiście pod warunkiem, że towar będzie zgodny z deklaracją sprzedawcy :cry: )
Ale to jest zupełnie inne zagadnienie ;)
Magdalena pisze:a głośniki licytuję:)
Ale poczekaj! niech chociaż 1 osoba się wypowie :(
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gramofon ze wzmacniaczem

#24

Post autor: Jaskier »

Waluch dobrze podsumował sprawę:
Waluch pisze:kupować to trzeba 'z głową' a nie tylko po to aby wydać pieniądze
@Magdalena - pośpiech to najgorszy doradca w zakupach i Twój przykład to potwierdza. Załatwiłaś sprawę w kilka godzin, choć eenneell wyraźnie pisał, że do końca aukcji jest jeszcze kilka dni. Napisałaś że masz do dyspozycji 500 zł. Za ten budżet można było kupić lepszy zestaw: gramofon z wkładką MM, wzmacniacz i głośniki. Myślę, że jakieś Tonsile w ok.150 zł, wzmacniacz tez za 100 - 150 zł (i to już całkiem niezły można znaleźć za te pieniądze), a za resztę gramofon. Oczywiście bez rewelacji, ale i tak lepsze byłoby takie rozwiązanie. Moim zdaniem zrobiłaś błąd kupując ten kombajn, zwłaszcza że - jak sama piszesz - zaczynasz przygodę z winylami. Dual nie jest dobry na początek - wiem to z własnego doświadczenia ;) Tym bardziej z piezoelektrykiem...

@eenneel - sam miałeś problem ze swoim Dualem, a polecasz go laikowi i to w dodatku jeszcze w niepewnym stanie? :clap:

P.S. W piezoelektrykach to igła niszczy płyty, a nie nacisk.
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: gramofon ze wzmacniaczem

#25

Post autor: Krzyś »

Waluch pisze:z całym szacunkiem ,ale kupować to trzeba 'z głową' a nie tylko po to aby wydać pieniądze
czasami zakupy pod wpływem impulsu nie są takie złe
Waluch pisze:ten pseudo-gramofon jest naprawdę marny
tutaj wszystko zależy od punktu odniesienia. Taki sam gramofon, tylko z inną wkładką i innym silnikiem okazuje się być całkiem dobry (jak wynika z opinii innych użytkowników)
Waluch pisze:do tego nie wiadomo czy sprawny
jeżeli wystawiający jest uczciwy, to przynajmniej podstawowe funkcje działają
Waluch pisze:gniazda na kolumny są do wymiany, bo niby jak podłączysz ? samymi przewodami ?
Skąd taki wniosek? z opisu wynika, że gniazda są sprawne, wizualnie wyglądają na całe
Waluch pisze:a tak .... zrazisz się tylko,
Bez przesady. Zrazić to się można jakimś badziewiem z supermarketu.

Jeśli nie jest się urodzonym audiofilem, to do płyt winylowych i gramofonów można się zrazić, jeśli:
  1. gramofon gra za wolno/za szybko
  2. gramofon ma problemy z charakterystyką RIAA
Te dwie cechy są charakterystyczne dla gramofonów supermarketowych i innych podobnej klasy. Wydaje mi się, że Dual z lat 70-tych - nawet z wkładką krystaliczną - ma odpowiednie (i stabilne) obroty, oraz że ma dobrze zaprojektowany przedwzmacniacz.

Generalnie to na forum pokutuje przekonanie, że
  1. Wkładka krystaliczna brzmi źle, bo ma w nazwie "krystaliczna"
  2. Wkładka krystaliczna niszczy płyty, bo ma w nazwie "krystaliczna"
  3. Człowiek, który usłyszy gramofon z wkładką krystaliczną, zrazi się do płyt
Moim skromnym zdaniem to są tylko stereotypy. Gdyż:
  1. Wkładka krystaliczna brzmi źle PRZEDE WSZYSTKIM dlatego, że w prawie wszystkich konstrukcjach supermarketowych ją stosujących nikt się specjalnie nie przejmował dobrym odwróceniem charakterystyki RIAA
  2. Płyty są niszczone przez zbyt duży nacisk, ale raczej w rodzaju 5 gram (choć tak właśnie naciskały pierwsze drapaki do LP stworzone na potrzeby nowego formatu, których założenia konstrukcyjne zostały przekazane przez dr Petera Goldmarka), a NIE np. 3,5 gram; popularne supermarketowe drapaki z wkładką piezoelektryczną niszczą płyty dlatego, że mają ten nacisk bliżej 5 gram niż 3,5; nacisk nie zależy od rodzaju wkładki, tylko od rodzaju igły - drapaki z igłą diamentową mogą naciskać słabiej, niż drapaki z igłą szafirową; choć po prawdzie nie słyszałem o drapaku z wkładką piezoelektryczną ale igłą diamentową, natomiast odwrotne przypadki (wkładka MM, igła szafirowa) się zdarzają;
  3. człowieka nie-audiofila odrzuca, jeśli płyta winylowa brzmi GORZEJ niż CD na jego sprzęcie (GORZEJ niż dźwięk referencyjny z CD, do którego ten ktoś jest przyzwyczajony). Brzmi gorzej, jeśli charakterystyka nie ma nic wspólnego z RIAA i/lub gramofon odtwarza płyty za szybko/za wolno/ma niestabilne obroty.
jeżeli ten gramiak ma faktycznie nacisk <3,5 gram to płytom nic nie powinno się stać, a co najwyżej nie będą brzmiały najładniej.

Jeśli ten gramiak brzmi równie dobrze jak np. Denon DP-29F, to Magdaleny - o ile nie jest ona audiofilem, ale raczej fakt nieposiadania przez nią jakiegokolwiek sprzętu audio nie sugeruje audiofilstwa - NIE POWINNO odrzucić. Tym niemniej również uważam, że cokolwiek się pośpieszyła - ale życzę dużo satysfakcji ze słuchania płyt i złapania "bakcyla".


(w zasadzie to mi by taki denon - czy cokolwiek porównywalnego - wystarczył, pozbyłem się go tylko dlatego, że jest skrajnie uciążliwy w obsłudze - trzeba przekładać płytę na drugą stronę, nie można przejść do poprzedniego/kolejnego utworu, nie można programować kolejności odtwarzania, nie ma pauzy itp itd).
Jaskier pisze:P.S. W piezoelektrykach to igła niszczy płyty, a nie nacisk.
Czemu igła? w piezoelektrykach jest jakaś inna? ma jakiś nóż albo rylec? Czy może dlatego, że szafirowa? I czy to znaczy, że szafirowa igła we wkładce MM nie niszczy płyt?
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: gramofon ze wzmacniaczem

#26

Post autor: eenneell »

Dzięki Krzyś! :D
Za wykład :?: :idea: Dokładnie przedstawiłeś moj punkt widzenia :!:
I dlatego nie będę rozwijał tego tematu :!:
Teraz trzeba Magdalenie powiedzieć jak to się obsługuje :!: :idea:
i dobrać kolumienki :!:

PS
nie przesadzajmy; 50 zł to równowartość butelki wina ;)
a radości duuuuuuużo więcej
Magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:23

Re: gramofon ze wzmacniaczem

#27

Post autor: Magdalena »

Tak, załatwiłam sprawę w kilka godzin, a decyzja zakupu była impulsywna, jednak jak zaznaczył Eennaeell - pieniądze prawie żadne.
Zresztą, zakup czegoś innego ciągle jest w planach.

Cieszę się, że tylu znawców tematu się wypowiedziało. Za wszystkie wskazówki bardzo dziękuję.

Tak przy okazji, wszystko zaczęło się od starego radia Aida z gramofonem Ziphona. Bardzo chciałabym ten gramofon uruchomić, ale brakuje igły i wkładki. Może ktoś z Was orientuje się, jaka wkładka i igła pasowałaby? Wiem, Wojtek już mi powiedział, że to stary i niewiele warty sprzęt, ale mimo wszystko chciałabym, aby działał.

Pomożecie?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: gramofon ze wzmacniaczem

#28

Post autor: Robert007Lenert »

Waluch pisze:z całym szacunkiem ,ale kupować to trzeba 'z głową' a nie tylko po to aby wydać pieniądze

ten pseudo-gramofon jest naprawdę marny, do tego nie wiadomo czy sprawny
gniazda na kolumny są do wymiany, bo niby jak podłączysz ? samymi przewodami ?
Przepraszam , ze to pisze...ale informacja powyzej to bzdura. Bez problemu mozna kupic wtyczki /takie z malenkimi srubkami zaciskowymi ktorymi przykreca sie przewody/ Cena jednej takiej mini wtyczki 2,50 zl. Pojawily sie w sklepach /oczywiscie sa to zamienniki a nie wtyczki z epoki/, bo jest moda na stare wzmacniacze a one maja wlasnie takie gniazda glosnikowe. Sam kupilem do mojego Radmora.

Aaaa..... jesli ten Dual naprawde jest sprawny, to bylo warto, nawet gdyby nie chcial wspolpracowac z wkladka MM. Ma bdb ramie, wiec jesli go dobrze ustawisz plyt nie zniszczy. Pomysl o igle do tej wkladki, ktora w nim jest...oczywiscie jak juz go uruchomisz i bedziesz pewna, ze dziala :) nie wczesniej :mrgreen:
Magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:23

gramofon ze wzmacniaczem

#29

Post autor: Magdalena »

Hehe, dobrze, zalecasz mi poczekać, aż gramofon przyjdzie, bo już bym te igły kupiła :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

gramofon z wzmacniaczem do 500 zł

#30

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Czy dual proponował by "krajalnice" przełpmu lat 60/70 oparta na systemie gramofonów ze swojej najwyższej półki ???
Szczerze? Jest to bardzo możliwe :) Zwróć uwagę chociażby na fakt jak długo Dual jeszcze robił i sprzedawał wkładki piezoelektryczne.
eenneell pisze:Zaeby nie przesadzić :?:
Te kolumny Jamo może i zagrają, ale generalnie są one zbyt mocne do tego wzmacniacza.
eenneell pisze:TERAZ TO MI SIĘ OBERWIE OD Mr. WOJTKA (ET CONSORTES) :oops:
Żebyś wiedział...
Aż żałuję, że nie zajrzałem do tego wątku wczoraj i zostawiłem sobie go na dziś.

Nadal podtrzymuję swoją dawną opinię nt. Duala 1224. W tym wypadku dodatkowo pogarsza sprawę zintegrowany wzmacniacz zestrojony pod wkładki piezo, a pod magnetyczne wcale. W związku z tym gadanie że:
eenneell pisze:ale wzmacniacz (to taki zestaw przed+ wzmak) - regulować można-poradzi sobie ;)
... zaliczam do rzeczy co najmniej głupich i nieodpowiedzialnych (w kontekście doradzania).

Ci którzy mnie choć trochę znają z forum wiedzą, że w życiu nie proponowałbym zakupu niepolecanego sprzętu, który "a nuż się uda poprawić" (choć nie jest to za bardzo realne), a tym bardziej komuś nowemu w temacie gramofonów.

eenneell jest akurat znany tutaj z "majster-klepkowego" podejścia i tanich zakupów spod bandery "ryzyk-fizyk" :)

Jaskier całość świetnie podsumował w jednym zdaniu:
Jaskier pisze:@eenneel - sam miałeś problem ze swoim Dualem, a polecasz go laikowi i to w dodatku jeszcze w niepewnym stanie? :clap:
Poza tym zgadzam się z Krzysiem a propos wkładek krystalicznych, ale Waluch też ma rację co do impulsywności zakupu (jak i pozostali którzy o tym wspomnieli).

Relatywnie niska cena oraz to, że Magdalena tak czy siak planuje już zakup lepszego sprzętu to jedyne rzeczy, które ratują moim zdaniem sytuację :)
Magdalena pisze:Tak przy okazji, wszystko zaczęło się od starego radia Aida z gramofonem Ziphona. Bardzo chciałabym ten gramofon uruchomić, ale brakuje igły i wkładki. Może ktoś z Was orientuje się, jaka wkładka i igła pasowałaby? Wiem, Wojtek już mi powiedział, że to stary i niewiele warty sprzęt, ale mimo wszystko chciałabym, aby działał.
Tak przy okazji to sprawa Aidy ma swój osobny wątek i pytanie ponownie o to samo tutaj raczej nie poprawi sytuacji.
eenneell pisze:PS
nie przesadzajmy; 50 zł to równowartość butelki wina ;)
a radości duuuuuuużo więcej
... i kombinacji też.


Swoją drogą, przeglądając dzisiaj aukcje allegro, trafiłem na całkiem sporą ilość udanych kombajnów :)

Panasonic SG-6070
http://allegro.pl/amplituner-panasonic- ... 02735.html

Braun PC-4000
http://allegro.pl/vintage-high-end-brau ... 76107.html

Goldstar GSM-6062
http://allegro.pl/gramofon-goldstar-gsm ... 83016.html

Sony HMP-20
http://allegro.pl/kombajn-sony-gramofon ... 05695.html

Mitsubishi MC-8000 (coś nie może znaleźć nowego właściciela :( )
http://allegro.pl/mitsubishi-mc-8000-ja ... 75765.html

Panasonic SG-3090
http://allegro.pl/national-panasonic-sg ... 29406.html
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ