Pioneer PLX-500

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
raq
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2017, 08:18

Pioneer PLX-500

#1

Post autor: raq »

Witam
Chcialbym nabyc nowy gramofon i wybor padl na Pioneer PLX-500
chodzi o przedzial cenowy do 1500 i zalezy na nowym do domowego uzytku.
Co myslicie o w/w sprzecie ?
http://stereoikolorowo.blogspot.com/201 ... x-500.html
Wiem ze wiekszosc poleci uzywane jednak chcialbym nowy.
Dziekuje za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pioneer PLX-500

#2

Post autor: darkman »

Trudne warunki stawiasz i brak wyboru/odniesienia. Właściwie ów post ma znamiona skończonego.
Co do mnie to nie polecę Ci używanego. Sens kupna nowych gramofonów zaczyna się obecnie tak dość bezpiecznie od 3k. Ta wartość niestety cały czas rośnie ze względu na zalew rynku przez konstrukcje niskiej jakości oraz trudny do uzasadnienia popyt.
Jeśli Ci się podoba. To kup. Za pół roku powiedz nam czy jesteś zadowolony.
(nie czytałem recenzji na SiK, potrafię sobie ją wyobrazić, choć lubię tam zaglądać czasem).
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pioneer PLX-500

#3

Post autor: zbyszek1982 »

darkman pisze: nie czytałem recenzji na SiK, potrafię sobie ją wyobrazić
Wszystkie są w zasadzie takie same i wszystko gra świetnie :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PLX-500

#4

Post autor: Wojtek »

Na SiK, podobnie jak w prasie audio, nie ma kiepskich sprzętów.

Czasami zdarza się zdziwienie, że wkładka za 500 czy 600 złotych "potrafi tak dobrze grać" względem tych za kilka tysięcy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
raq
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2017, 08:18

Re: Pioneer PLX-500

#5

Post autor: raq »

darkman pisze:Trudne warunki stawiasz i brak wyboru/odniesienia. Właściwie ów post ma znamiona skończonego.
Co do mnie to nie polecę Ci używanego. Sens kupna nowych gramofonów zaczyna się obecnie tak dość bezpiecznie od 3k. Ta wartość niestety cały czas rośnie ze względu na zalew rynku przez konstrukcje niskiej jakości oraz trudny do uzasadnienia popyt.
Jeśli Ci się podoba. To kup. Za pół roku powiedz nam czy jesteś zadowolony.
(nie czytałem recenzji na SiK, potrafię sobie ją wyobrazić, choć lubię tam zaglądać czasem).
szukalem opini o tym sprzecie ale niestety brak , widocznie za nowy i malo uzytkownikow.
>3k troche na poczatek za duzo ;) poprzeczka zatrzymana na <1/2 tej ceny.
Dziekuje.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pioneer PLX-500

#6

Post autor: darkman »

raq pisze: widocznie za nowy i malo uzytkownikow.
Zasadniczo przyczyna jest inna. Ten sprzęt nie odbiega 'poziomem' od konstrukcji podobnych, które wystepują pod nazwami różnych manufaktur. Jedna cholera czyli kategoria "dziecię globalizacji".
Poszukaj czegoś innego.
Niestety cena nie idzie w parze z jakością w tym wypadku, mimo, że to przyzwoita kwota na gramofon.

Koledzy, którzy uparli się z różnych przyczyn na nowe sprzęty kupowali głownie Duala.
Jednak jeśli zerkniesz na tutorial reanimacji Duali naszego kumpla Olsza99@ :D - to ze starego Duala z epoki można zrobić cudo po prostu i perfekt wykonane.
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pioneer PLX-500

#7

Post autor: Kichal »

Już lepiej kup jakiś używany od esdarka jak zależy Ci na gwarancji (daje roczną) i braku problemów technicznych. Będziesz miał sprzęt 10x lepszy możliwe że nawet za niższą cenę. A za kwotę do 1500 to już kupisz jakiegoś niezniszczalnego technicsa z kwarcem, który zmiażdży większość w tej cenie. Mogę zaryzykować, że z gramofonami jest tak jak z obecnym sprzętem rtv/agd, nowa pralka podziała z 4 lata, a stara dopóki nie wyrzucisz. Z tym, że jeśli chodzi o gramofony to nie nastąpił prawie żaden postęp, przez który warto by było kupić nowy gramofon - wszystko co mają nowe gramofony miały też stare (a przynajmniej w tej cenie, pomijam wszystkie gramofony co wyglądają jak kombiwary bo to już level up), a pralki wiadomo, jakieś super tryby i wygrywanie melodyjek :D Więc płacisz po prostu więcej, za to samo tylko gorszej jakości zrobione w chinach w tej samej fabryce co odlewają kuboty i w najlepszym wypadku parę dni po gwarancji i tak Ci się rozpadnie i nic z nim nie zrobisz. Za taką kasę, jak absolutnie nie bierzesz pod uwagę używek to już chyba lepiej jakiegoś pro-jecta albo regę, bo te wszystkie wzorowane na SL-1210 to z reguły o dupę rozbić

Podejrzewam, że ten pioneer to jest to samo co Audio Technica AT-LP120, a tutaj jak wpiszesz w forumowej szukajce to prawdopodobnie nie znajdziesz osoby, która go poleci, a nawet znajdziesz tematy z problemami.

To jest chyba mój faworyt :lol: :lol: :lol: :lol: (odpalcie od 30 sekundy)
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PLX-500

#8

Post autor: Wojtek »

Kichal pisze: Już lepiej kup jakiś używany od esdarka jak zależy Ci na gwarancji (daje roczną) i braku problemów technicznych.
Pewnym problemem może być to, że co zerkam na aktualną ofertę esdarka to zazwyczaj jest bardzo mały wybór (1-2 sztuki).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
raq
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2017, 08:18

Re: Pioneer PLX-500

#9

Post autor: raq »

Długo zastanawiałem się nad wyborem używanego z dobrych rąk ;). Pozostałem jednak przy nowym Pioneer. Jest juz PLX-500w biały prezentuje sie pięknie a jak gra to się przekonam. Pewnie następny będzie coś z wyzszej polki . Narazie plan jest taki wymiana wkładki na bardziej "szlachetną" i wyciągnięcie co się da z tego egzemplarza. Dziekuje za cenne wskazówki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PLX-500

#10

Post autor: Wojtek »

raq pisze: Dziekuje za cenne wskazówki.
Dziękujesz za wskazówki mimo że w praktyce olałeś je?

Staram się zrozumieć logikę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
raq
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2017, 08:18

Re: Pioneer PLX-500

#11

Post autor: raq »

Nie olalem wcale. Jednak musialem isc w domu na kompromis z tego powodu ze bedzie stal na widoku w centralnym punkcie to warunek mialem
bialy albo wcale ;) Niestety z ciekawych odrestaurowanych niestety nie znalazlem. Dlatego ten Pioneer i white ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PLX-500

#12

Post autor: Wojtek »

Współczuję trudnych warunków domowych. Innymi słowy: przede wszystkim musi wyglądać :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ