Gramofon do 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6398
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1000 zł

#1531

Post autor: Regsoft »

:banana-tux: :banana-tux: :banana-tux:
highlander_there_can_be_only_one_quote.jpg
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 679
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Gramofon do 1000 zł

#1532

Post autor: Dante »

Z wymienionych przez Obywatela moim zdaniem:
1. http://allegro.pl/gramofon-hitachi-ht-4 ... 29603.html
2. http://allegro.pl/gramofon-sanyo-q40-po ... 21408.html
3. http://allegro.pl/saba-psp-250-i6563486709.html
Wszystkie trafiają się za połowę tej ceny na allegro, ale nie w takim stanie.
malka
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2016, 00:21

Re: Gramofon do 1000 zł

#1533

Post autor: malka »

Dante, powiesz mi coś o wyższości tych modeli nad pozostałymi?
mondry
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2016, 14:07

Re: Gramofon do 1000 zł

#1534

Post autor: mondry »

Dante pisze: Wszystkie trafiają się za połowę tej ceny na allegro, ale nie w takim stanie.
Co do stanu, to się zwykle okazuje, gdy gramofon postawimy na półce i posłuchamy.
Z tym bywa różnie:

- Brumii coś delikatnie,
- Buczy w jednym kanale,
- Buczy w obu kanałach,
- Jeden kanał gra głośniej
- Nie buczy jak igła w stanie spoczynkowym ale buczy jak osiądzie na płycie
- Nie buczy jak igła na płycie ale buczy jak ramię w stanie spoczynkowym
- Owszem automatyka ogóle działa, ale jeden element nie działa, np funkcja "powtarzanie odtwarzania" nie działa i gramofon odtwarza płytę "w kółko"
- Obroty są stabilne jak skała, ale od czasu do czasu gramofon lubi losowo zwolnić na chwilę
- Widna sprawa, ale z każdym kolejnym tygodniem igła za szybko opada, albo odwrotnie nie chce opaść na płytę
- Talerz piękny świecący, ale jak się bliżej przyjrzeć, to coś za bardzo ramię pracuje w pionie
- Talerz kręci równo, ale coś ta slipmata za bardzo pofalowana, albo nie do końca centryczna.
- Wkładka jest, tyle że kompletnie nie pasuje do tego ramienia, bo akurat taką miał sprzedający pod rękę do zamontowania
- Wkładka jest, tyle że igła kompletnie zajechana, zwichrowana
- Chcesz wypoziomować gramofon, a tu okazuje się że gumowe nóżki sparciały, albo stwardniały, kompletny brak amortyzacji
- Pokrywa jest, nawet ładnie wygląda, ale niestety opada na gramofon, bo zawiasy wyrobione i nie pomaga ich dociągnięcie

Jeśli to was jeszcze nie zniechęciło do zakupu, to bywa też tak, ze trafia się egzemplarz w stanie idealnym, ale to bardzo rzadki przypadek

W przypadku wyżej wymienionych gramofonów, sprzedający wzięli szmatę i dobrze umyli, a także wypolerowali egzemplarze. To cieszy, reszta to duża loteria
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon do 1000 zł

#1535

Post autor: zbyszek1982 »

mondry pisze:
Dante pisze: Wszystkie trafiają się za połowę tej ceny na allegro, ale nie w takim stanie.
Co do stanu, to się zwykle okazuje, gdy gramofon postawimy na półce i posłuchamy.
Z tym bywa różnie:

[...]

Jeśli to was jeszcze nie zniechęciło do zakupu, to bywa też tak, ze trafia się egzemplarz w stanie idealnym, ale to bardzo rzadki przypadek

W przypadku wyżej wymienionych gramofonów, sprzedający wzięli szmatę i dobrze umyli, a także wypolerowali egzemplarze. To cieszy, reszta to duża loteria
Jak żyć, panie mondry? Jak żyć?
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1160
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gramofon do 1000 zł

#1536

Post autor: rafikdm »

mondry
Nie w każdym przypadku
Mojego sanyo q40 serwisował esdarek , facet z naszego forum który zna się na rzeczy, więc nie pisz że prawie wszystkie są przejechane szmatą.
Wszystkie czynności wymienione w opisie aukcji zostały dokonane. Do tego wstawiona jest prawie nowa igła do całkiem przyzwoitej wkładki shure 75.
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
AT 630
MaCaBRiaa
Proton D1200
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Theta Carmen II
Sonus Faber Grand Piano Home

Yamaha CR 820
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
Toshiba SS 810
mondry
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2016, 14:07

Re: Gramofon do 1000 zł

#1537

Post autor: mondry »

rafikdm pisze:mondry
Nie w każdym przypadku
Mojego sanyo q40 serwisował esdarek , facet z naszego forum który zna się na rzeczy, więc nie pisz że prawie wszystkie są przejechane szmatą.
Wszystkie czynności wymienione w opisie aukcji zostały dokonane. Do tego wstawiona jest prawie nowa igła do całkiem przyzwoitej wkładki shure 75.
Nie odnoś tego co napisałem do tych konkretnych ofert, pisałem ogólnie.
To że są ładnie umyte, pokrywa wypolerowana, to akurat duży plus.
Tylko wiesz co, nie ma żadnej informacji, jaki konkretnie model wkładki, i jaka konkretnie igłą jest w niej zamontowana, oraz zdjęcia tejże igły i wkładki.
Poza tym, może że to rzecz gustu, ale nigdy bym nie kupił gramofonu sfotografowanego na takim tle, ze tak powiem odpustowo-wiejsko-czarodziejskim.

pozdrawiam i życzę dużego zainteresowania ofertą
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 679
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Gramofon do 1000 zł

#1538

Post autor: Dante »

mondry już raz takie rewelacje czytałem i już raz ktoś dostał (słusznie zresztą) kopa w d*pę na tym forum za to, ale kontynuuj. Zobaczymy jak będzie ;)
Od siebie dodam, że na jakieś 14 gramofonów kupionych przez ostatnie 2 lata, tylko 2 były szrotem, statystycznie jeszcze tak źle nie jest.
malka pisze: Dante, powiesz mi coś o wyższości tych modeli nad pozostałymi?
Hitachi ma kwarcową stabilizację, co przy gramofonach tej wagi pomaga. Wkładka też potrafi świetnie zagrać. Mechanicznie prosty, ewentualne naprawy to nie dramat.
Sanyo to kundelek, napęd ichniejszej produkcji, ramię Micro Seiki. Nie topowe, ale akceptuje większość wkładek dostępnych na rynku, dodatkowo ma wymienne headshell'e. Postawiłem go na drugim miejscu, bo Shure m75 to raczej taka se wkładka.
Saba to w dużej mierze JVC, dobrze zrobiony gramofon, choć potrafi mieć swoje kaprysy. Jeśli w omawianym egzemplarzu mata nie była konserwowana (a pewnie nie była) to jest twarda jak asfalt i równie łamliwa więc bym ją wymienił po zakupie. Wkładka to "bida" założona na sztukę, czyli AT 91.
Jest jeszcze kilka ciekawych gramofonów do 1000 zł, ale w przypadku np. Duala, obawiałbym się konieczności jakiegoś poprawiania, np:
http://allegro.pl/dual-704-shure-v-15-o ... ml#thumb/1
malka
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2016, 00:21

Re: Gramofon do 1000 zł

#1539

Post autor: malka »

Dante, dziękuję.
Zapisuję sobie Hitachi i biorę gompod uwage :)
Przeglądam dalej fora, portale sprzedażowe i aukcyjne, odnotowujac, że wkładka AT91 jest słaba a Shure m75 taka se ;)

Regsoft, może opowiesz coś o swoim egzemplarzu do spieniężenia?
mondry
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2016, 14:07

Re: Gramofon do 1000 zł

#1540

Post autor: mondry »

Hitachi ma kwarcową stabilizację, co przy gramofonach tej wagi pomaga. Wkładka też potrafi świetnie zagrać. Mechanicznie prosty, ewentualne naprawy to nie dramat.
Ta wkładka w tym egzemplarzu to mi wygląda, na Audio Technica 11, może model produkowany dla Hitachi, pod innym brandem, więc szału racze nie będzie :) , trochę drogi ten zestaw, jak na taką wkładkę w nim zamontowaną ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6398
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 1000 zł

#1541

Post autor: Regsoft »

malka pisze: Regsoft, może opowiesz coś o swoim egzemplarzu do spieniężenia?
Tu go widać http://www.winyl.net/download/file.php? ... &mode=view :D

Czarny, automatyczny Denon DP-35F z pierwszej połowy lat 80-tych (nie mylić z nowymi Denonami). Przygotowany przez pawlosa. Smary, bajery, polery. Chodzi idealnie. Ze względu na niezależny silnik ramienia automat działa bezszelestnie. Silnik bezpośredni (bez paska) sterowany kwarcem. Szerokość zwykłej wieży więc można go trzymać na głębszym wzmacniaczu. Oczywiście czarnym. Ramię z dociskiem elektromagnetycznym (siłę docisku ustawia się potencjometrem). Dwa oryginalne koszyki. Na jednym oryginalna wkładka Denon DL-60 z nowiutką igłą eliptyczną z Thakkera (zrobiła tylko testy bo mam wiele lepszych wkładek). Główna wada to lekka przecierka na przodzie obudowy (pawlos ma za dużo gramofonów), którą przez lenistwo zamaskowałem czarnym markerem (zaleta tego koloru) zamiast czymś zakleić :roll: W razie wstępnego zainteresowania zapraszam na PW. To nie jest miejsce na ogłoszenia. Sprzęt nie jest oficjalnie wystawiony do sprzedaży na forum więc jestem nie do końca przygotowany do tematu ... :?

W ogóle to najlepiej aby ktoś przyjechał (okolice Trójmiasta), obejrzał, posłuchał, polubił i zabrał bo nie lubię pakowania :lol:
malka
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2016, 00:21

Re: Gramofon do 1000 zł

#1542

Post autor: malka »

Dziękuję, za informację :D Jesienna wycieczka nad morze jest coraz bardziej kusząca.

A co powiecie Państwo obtakiej sztuce? http://allegro.pl/gramofon-thorens-auto ... 58114.html

Wiem, wiem, wyjąć z pudełka i niech sobiei gra, to ppójście na łatwiznę, ale czym więcej czytam,, tym głupsza jestem. A jeszcze miesiąc temu (wtedy zaczęłam rozglądać się za gramofonem) myślałam, że budowa domu jest trudna.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 1000 zł

#1543

Post autor: Obywatel »

malka pisze:
A co powiecie Państwo obtakiej sztuce? http://allegro.pl/gramofon-thorens-auto ... 58114.html
Do Denona DP-35F ma się tak jak Wartburg do BMW.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
malka
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2016, 00:21

Re: Gramofon do 1000 zł

#1544

Post autor: malka »

Dziękuję, obrazowo jak dla blondynki.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do 1000 zł

#1545

Post autor: darkman »

Dodam, że to już nowa, współczesna odsłona Thorensa i z tymi z epoki ma wspólną tylko nazwę, produkcja dalekowschodnia. Gdybyś planowała oba, to nie da się postawić koło Denona 35F, bo to będzie mezalians.
ODPOWIEDZ