T+A triton R 90

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dardian
Posty: 85
Rejestracja: 02 cze 2014, 13:27
Gramofon: Siemens rw 666
Lokalizacja: Koszalin

T+A triton R 90

#1

Post autor: dardian »

Witam wszystkich i zwracam się zapytaniem do obeznanych z tematem. Zakupiłem niedawno kolumny Triton R 90. Firma zacna choć na temat samych kolumn trudno było cokolwiek sensownego znaleźć w necie. Pieniądze nie duże bo dałem za nie 200 zł zaryzykowałem. Teraz dalsza część zestawu. Wzmacniacz Yamaha AX 300, gramofon JVC L- A21 wkładka Z1s. I teraz pytanie. Czy to powinno się dobrze dogadywać. Jazz brzmi rewelacyjnie ale przy rocku więdną uszy. Zbyt dużo surowej góry średnica ok ale basu za grosz . Wiem że wzmacniacz też jest specyficzny. Dodam że kupiłem go dwa dni wcześniej z premedytacją. Jak dotąd gramofon podłączony był do kina domowego ale zapragnęłam lepszego efektu.
Pytanie jest następujące czy ktoś miał styczność z tymi kolumnami i wie jak powinny grać a może nie dogadają się z moją Yamahą.
Dziękuję z góry za odpowiedź
Gramofon:JVC L-A21, Siemens rw 666
Ampli: Yamaha AX300, AKAI AM 2400
Kolumny: T+A triton R90, RFT B9271 Corona
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 595
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: T+A triton R 90

#2

Post autor: caveas »

Wzmacniacz jest dobry - gra równo.
Zestawy głośnikowe? Jeśli przestrzeń dobra to...
Dedykować aktywny subwooferek lepszej firmy- zatkać w nim dziury.
Jeśli jesteś zainteresowany jak to zgrać, podłączyć to na maila.
Równowaga, moc i radość z łojenia wróci.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
dardian
Posty: 85
Rejestracja: 02 cze 2014, 13:27
Gramofon: Siemens rw 666
Lokalizacja: Koszalin

Re: T+A triton R 90

#3

Post autor: dardian »

Dziękuję bardzo za odpowiedź Straciłem już nadzieję że ktoś że ktoś odpiszę. Od tego czasu poprawiłem trochę ustawienie kolumn dokupiłem podstawki i jest o niebo lepiej Jeszcze raz dziękuję za informację
Gramofon:JVC L-A21, Siemens rw 666
Ampli: Yamaha AX300, AKAI AM 2400
Kolumny: T+A triton R90, RFT B9271 Corona
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 595
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: T+A triton R 90

#4

Post autor: caveas »

Co prawda już trochę wody upłynęło to warto sprawdzić jeszcze raz polaryzację głośników (bateryjka 1,5 V i zgodność kolorów kabelków i wyprowadzeń) oraz pewność wszystkich styków . AX-300 to dwie różne konstrukcje różniące się wiekiem lekko rzecz biorąc 20 lat. Ta z klapką ma regulowany kontur. Można subtelnie sobie ustawić brzmienie zwłaszcza dla cichszego słuchania. W starej 300 tej jeszcze z lat 70 można dodać delikatnie basu tak do 2,3 .
Nie od parady wzmacniacze nosiły napis natural sound i (moim zdaniem ) kasowały japońską konkurencję z tej samej półki cenowej.
Od zawsze wiadomo, że poprawne, a w następnym kroku optymalne ustawienie głośników jest decydujące dla brzmienia.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
ODPOWIEDZ