MORDAUNT SHORT

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

MORDAUNT SHORT

#1

Post autor: ROCHO »

Witam

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą marką kolumn MORDAUNT SHORT.A dokładniej chodzi o model MORDAUNT SHORT MS 45Ti

http://allegro.pl/mordaunt-short-ms-45t ... ule_id=201

Dzięki z góry za opinie i pomoc.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: MORDAUNT SHORT

#2

Post autor: Regsoft »

ROCHO pisze: Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą marką kolumn MORDAUNT SHORT
No ba ... niektóre Avanty to do dziś moje ulubione maleństwa ... kiedyś Denon polecał do mini systemów ... w PL mało popularne bo wtedy nie miały dystrybucji a ceny nowych były mało zachęcające ... niestety nie znam 45Ti ... choć miałem przyjemność słuchania również większych MS to tamte już nie robiły na mnie takiego wrażenia jak ich drobiazgi ... oczywiście nie mam pojęcia czy opinie o samej firmie cokolwiek Ci dadzą ... większe krzesiły sympatyczny dźwięk ze znikomej mocy ale im głośniej tym mniej mnie osobiście przekonywały ... i nie dlatego że było mało sympatycznie tylko dlatego że większe kolumny już sporo firm potrafi zrobić i za mniejszą cenę bywały ciekawsze ... lubię brytyjskie konstrukcje ale nie wiem czy te bym brał w ciemno bez odsłuchu ... z drugiej strony jeśli mają tą magię MS do której osobiście mam słabość to może być kupa radości ... :D
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: MORDAUNT SHORT

#3

Post autor: ROCHO »

Dzięki Regsoft za odpowiedz.
Opis zachęca do kupna. Masz rację, że najlepiej sprawdzić przed kupnem. Ale nie zawsze jest taka możliwość. Trzeba wtedy zdać się na opinię Twoją lub innych.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: MORDAUNT SHORT

#4

Post autor: Regsoft »

ROCHO pisze: Ale nie zawsze jest taka możliwość.
Mordaunt Short faktycznie lubię ale to sprzęt z końca lat 80tych. Cena jest spora. W GB gdzie faktycznie były popularne pewnie da się wyrwać za 50-100 GBP w zależności od stanu. Sprzedaje firma co jest oczywiście wartością dodaną i możliwością własnego odsłuchu/transportu w Wa-wie. Na pewno jednak nie traktowałbym to jako okazji. Musisz mieć pewność, że to jest właśnie Twoje brzmienie bo łatwo nie odsprzedasz za tyle kasy.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: MORDAUNT SHORT

#5

Post autor: ROCHO »

Regsoft. A czy te kolumny dały by radę przy muzyce rockowej? Nie dudniły by? Wzmacniacz to CARVER CM-1090.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: MORDAUNT SHORT

#6

Post autor: Regsoft »

Nie znam 45Ti. Znam nowsze. Natomiast w kwestii dudnienia to mam pewne przemyślenia. Mogę zadudnić każdą przyzwoitą kolumną z większym głośnikiem basowym jeśli zagra w nieodpowiednio przygotowanym pomieszczeniu. Poczekaj. Może ktoś zna ten model aby cokolwiek sensownego napisać ...
ODPOWIEDZ