ATL Hans Deutsch HD308S

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

ATL Hans Deutsch HD308S

#1

Post autor: bluegi »

amrowek pisze:jak podłączysz i posłuchasz pochwal się
i nas dobij :D
Haha nie no spokojnie, dobicia nie będzie, ale po kolei :D
Mam te Hanse Dojcze :D Dzięki za polecenie, jest spoko :dance: Tą nazwę chyba markerem jakimś zamaluję, bo na dłuższą metę mogę z nią nie wytrzymać, a zapowiada się dłuższa meta.
Pyk:
hd.JPG
i tak gabarytowo:
DSC05473.JPG
Ogólnie, moim skromnym zdaniem, są to świetne kolumny i dziwię się, że koleś faktycznie się z nimi jakiś czas na allegro bujał :) ALE :) Jest to zupełnie coś innego, niż Braun LS 60, które miałem dotychczas.
Powiedziałbym nawet, że ciężko je jakkolwiek porównywać :D
Brauny grają tak, jakbyś każdą częstotliwość dokładnie wykroił i zapodał idealnie w swoim czasie i miejscu. Natychmiastowo. Czyli słuchając blusika z winyla, przy kwestiach gdzie są np. szybkie przejścia na werblu, słychać idealnie każde stuknięcie pałeczki w werbel i odbicie się sprężyny od tego werbla. No i do tego idealny precyzyjny, chociaż króciutki backgroundzik z basu. To samo jak chcesz się wsłuchać w "szklankę" stratocastera.
W HD 308 góra jest czyściuteńka, bardzo ładna, podobna do Braunów, ale dół jest już troszkę mętny. Nie jest tak dokładny jak w Braunach, wszystko bardziej pływa, kapitalnie wypełnia pokój przy cichutkim słuchaniu, no cała paleta częstotliwości, ale gdzieś to wszystko troszeczkę mętnieje :)
HD 308 miażdżą Brauny jeżeli chodzi o wypełnianie pomieszczenia. I jest to wypełnienie bardzo mięciutkie, relaksujące i ogólnie same delicje :D
A Brauny miażdzą HD 308 precyzją. Na nich słychać wszystko, ale jest to sypanie każdej częstotliwości na chwileczkę i już. Co powoduje że słuchasz, jest pięknie, ale mimo wszystko mało muzycznie/melodyjnie, nie wiem jak to opisać :) Instrumenty nie budują takiej przestrzeni o.
No i te HD 308 potrafią przygrzać przy większej mocą mocnym środkiem włącznie. Brauny panikują. HD są takie... bardziej w kierunku pożądniejszych media marktowych sprzedawanych z jakimiś amplitunerami denona (tak wiem, zadne w media markt pożądne nie są:P) Koleżka np kupił taki zestaw za kila koła (nie pamiętam kompletnie co to tam było, jakiś denon, jakieś dali) i z nimi spokojnie bym te 308 pozestawiał :) Bardziej do wszyskiego. Cyfry i analoga.
A Brauny mają swój genialny styl i wg mnie są idealne typowo do analoga.
Reasumując z bólem serca chyba Brauny zawiozę tacie jak kiedyś pojadę odwiedzić, żeby posłuchał sobie czegoś innego, a u mnie zostają HD 308 ;) ze względu na przekrojowość.
To taka szybka recenzyjka po kilku godzinach słuchania, także też trzeba brać poprawkę :) Ale słucham mega intensywnie i przerzucam kable pomiędzy zestawami z prędkością ostrzy w blenderze :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ATL Hans Deutsch HD308S

#2

Post autor: Wojtek »

Pozwoliłem sobie wydzielić wpis z recenzją :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

ATL Hans Deutsch HD308S

#3

Post autor: amrowek »

ciekawe jak by zagrałny na przewodach ze srebrem,
kurna żebym miał wiecej miejsca :D
no to teraz ceny tych ATL HD skocża na alledrogo
kolejnym produktem ze stajni ATL są 7xx Pro warte zachodu
@bluegi
hm te podstawki pod HD???
czyli krótko "miód" w uszach :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

ATL Hans Deutsch HD308S

#4

Post autor: amrowek »

takie tam dywagacje i pytanie do admina W...
czy nie można np wydzielić działu pt. kolumny forumowiczów - testy, wrażenia, opinie
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: ATL Hans Deutsch HD308S

#5

Post autor: zbyszek1982 »

Te dziury za wysokotonowcem to jest wylot bass reflexu?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ATL Hans Deutsch HD308S

#6

Post autor: Wojtek »

Wydzielać z czego? Jak chcesz to możesz taki nowy temat założyć.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

ATL Hans Deutsch HD308S

#7

Post autor: pan_winyl »

Czekaj czekaj, one czasami nie z Krakowa przyjechały?
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATL Hans Deutsch HD308S

#8

Post autor: bluegi »

amrowek pisze:@bluegi
hm te podstawki pod HD???
No niestety póki co tak jest. To są taborety z ikei. Na codzień stoją pod nimi jeszcze półki, które wyciągam na potrzeby zdjęcia bo robi się trochę ikea rosja :D Jestem w trakcie ogarniania standów, także niebawem się poprawi :)
stand.jpg
zbyszek1982 pisze:Te dziury za wysokotonowcem to jest wylot bass reflexu?
Widzisz... Dobre pytanie :D Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że tak.
Da się tam normalnie wsunąć palce, dziura na całej szerokości jest
Jest też taki "schemat" pod 306 (źródło: http://www.hifi-studio.de/hifi-klassike ... D-306S.htm):
schemat.jpg
Tutaj znaleziony w sieci środek 306 (nic nie widać, ale widać że mogłoby być widać :P):
sodek306.jpg
Natomiast jak chciałem sprawdzić osobiście, to skończyło się to tak:
srodek.jpg
I ta gąbka i tulejka są czymś podklejone i nie da się wyjąć, także póki co odpuściłem wyrywanie, ale sprawdzę to na 100% :D

Bo jak wkładam nos w ten otwór gdzie wysokotonowiec, tak żeby moje oko było w środku, to nic nie dmucha w oko (okiem testowałem po ręce:P), przynajmniej do głośności, którą znosi mój pies. Ja zniósłbym jeszcze ciut więcej. Nie miałem do czynienia z takim szerokim bass reflexem i nie wiem jakie ciśnienie wytwarza tam podmuch.
Także to jest drobna wątpliwość.

I kolejna to taka, że na innym forum ktoś pisał:

"Kolumny Hansa Deutscha miały w oznaczeniu HD oraz trzy cyfrowe oznaczenie numerowe z cyfrą 3 na przedzie.
Czyli np HD 304, HD 306, HD 310...
Od 1989 kolumnami zajął się Klaus Dotter, jego kolumny oznaczane były 3 cyfrową liczbą z 7 na przedzie
oraz dopiskiem PRO. 701 PRO, 706 PRO, 715 PRO...
W przeciwieństwie do kolumn HD, kolumny Klausa miały już tradycyjną budowę z bassreflexem."
(źródło: http://www.audiostereo.pl/vintage-class ... 76920.html)

Nie wiem dlaczego ktoś tak napisał, skąd te info.

Btw zaciski ma też solidniejsze niż 306
tyl.jpg
pan_winyl pisze:Czekaj czekaj, one czasami nie z Krakowa przyjechały?
Hmm, chyba nie:) Ja je odebrałem osobiście u gościa, który mieszka praktycznie na peryferiach Wrocławia. I miał całą chatkę różnego fajnego sprzętu, którego pochodzenia nie znam, ale wyglądało jak prosto z Niemiec.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

ATL Hans Deutsch HD308S

#9

Post autor: zbyszek1982 »

Ciekawe, wygląda to jak prosta konstrukcja tubowa.
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATL Hans Deutsch HD308S

#10

Post autor: bluegi »

Nom :) Ja to ustale i jak będę pewny na 100% to dam znać. Póki co nagrałem jeszcze taką próbkę telefonem.
Tak mniej więcej, co z nich do telefonu dociera. Stoją po lewej i prawej tam gdzie taborety, ale ciemno i nie widać. Pies pazurami stuka po podłodze, ale to nic :D
Ustawienia barwy oczywiście na 0. W akcji CEC :P
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

ATL Hans Deutsch HD308S

#11

Post autor: pan_winyl »

Pytałem bo nawet ostatnio HD widziałem w Krakowie i zastanawiałem się czy moich Arcusów nie poddać pod osąd :P ale póki co tylko one ogarniają Kenwooda :D
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

ATL Hans Deutsch HD308S

#12

Post autor: Myszor »

Stary, czy Ty zdjęcia hasselbladem robisz ? Wczytują się jak tiff 30mb :)
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

ATL Hans Deutsch HD308S

#13

Post autor: bluegi »

Haha, nie no :D Zazwyczaj w nocy, telefonem, przy jednej bocznej lampce jeżeli wrzucam poglądowo i taki efekt. Bo w temacie o CEC-u raz po raz chwyciłem normalny aparat :D
Tak teraz słucham tego filmiku... no nic to nie ma wspólnego z tym co ja realnie słyszę :P Ale można posłuchać jak CEC ładnie gra :)
pan_winyl pisze:Pytałem bo nawet ostatnio HD widziałem w Krakowie i zastanawiałem się czy moich Arcusów nie poddać pod osąd :P ale póki co tylko one ogarniają Kenwooda :D
O widzisz, to ja podsuwam pomysł żeby je skonfrontować z jakąś solidną konstrukcją zamkniętą jeśli nie było okazji, tak poza tym :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2016, 00:00 przez bluegi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

ATL Hans Deutsch HD308S

#14

Post autor: amrowek »

@bluegi
wszystko fajnie pięknie no ale żyby je uslyszeć to też musimy mieć HD308S
atak.... :D

najważniesze że nie złąujesz
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

ATL Hans Deutsch HD308S

#15

Post autor: trafalgar »

A w moim miasteczku małym gościu od którego kupiłem cantony ma na zbyciu też atl tylko model hd 310 za 300zl,zastanawiam się czy brać.
ODPOWIEDZ