JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#31

Post autor: Wojtek »

Roju pisze:to model 035TiA jest jakby kopią oryginalnego 035Ti
Nie jakby, po prostu jest.
Roju pisze:Nie wiem natomiast czy otwory do mocowania będą "kompatybilne" żeby potem nie trzeba przerabiać obudowy.
Jest o tym wzmianka w opisie aukcji.
Roju pisze:Czy jest to oficjalny produkt od JBL-a?
Pytasz serio? Przeczytaj jeszcze raz i pomyśl.
Roju pisze:że nie zauważył żadnych różnic w jakości dźwięku to dlaczego na końcu zaznaczył żeby te 035TiA wymieniać zawsze parami a nie pojedyńczo?
Taki dobry zwyczaj? ;)
Roju pisze:Jeszcze jedno. W takim razie mam rozumieć, że ten egzemplarz 035TiA jest oryginalny (nie chiński tylko z USA)?
Na to wygląda.

Jednakże jeśli modele TiA mają inaczej rozmieszone terminale, przez co nadają się do bud T3, a z kolei do budy T są wersje Ti... to chyba powinieneś szukać modelu 035Ti, co nie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#32

Post autor: Roju »

Pewnie was tu zamęczę w tym temacie ale zaryzykuję ;)
Znalazłem jeszcze aukcję na e-bay-u od gościa (właściwie to od Pani)z Polski, który sprzedaje same cewki do głośników. Co prawda opis aukcji jest po niemiecku ale z tego co zrozumiałem to cewki są odpowiednie do mojego typu tweetera. Czy byłoby to wyjście w moim przypadku - tzn jak wiadomo poszła mi cewka kiedy oderwał się magnes więc praktycznie to ona tylko jest do wymiany. Jest też jeszcze kwestia wycentrowania głośnika ale znam gościa, który się tym zawodowo zajmuje i posiada takie specjalne urządzenie do ustawiania. Pytanie tylko czy wymieniając nawet samą cewkę pogorszy się jakość takiego tweetera? Poniżej daję linka do tej aukcji

http://www.ebay.pl/itm/231459592781?ssP ... 1423.l2649
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#33

Post autor: chudy_b »

Ja co prawda w dziedzinie renowacji kolumn mam zerowe doświadczenie, ale do takich kolumn jak Twoje szukałbym jedynie oryginalnych kompletnych głośników. W żadne renowacje bym się nie bawił. To nie taka prosta sprawa. Jesli chcesz mieć oryginalnie brzmiące kolumny, szukaj oryginalnych głośników.
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#34

Post autor: Roju »

Zdaję sobie sprawę z tego, że najlepszym wyjściem jest zakup całego, oryginalnego głośnika. Niestety ceny są w niektórych przypadkach wręcz kosmiczne (razem z przesyłką po przeliczeniu wychodzi ok. 500-600 złotych). A jak już się trafi w miarę rozsądna propozycja cenowa to znowu sprzedający nie jest zainteresowany wysyłką do Polski :( I tak w kółko.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#35

Post autor: chudy_b »

Uzbrój się w cierpliwość. To że teraz czegoś nie ma na ebay-u, nie znaczy że nie będzie za tydzień, miesiąc. Na okazję trzeba poczekać. Te cewki też tanie nie były, a jeden zły ruch i lądują w koszu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#36

Post autor: Wojtek »

Roju pisze:A jak już się trafi w miarę rozsądna propozycja cenowa to znowu sprzedający nie jest zainteresowany wysyłką do Polski
A pytałeś go o to czy tylko wyczytałeś w opisie? Czasem okazuje się, że nie ma problemu, jak się człowiek odezwie (oczywiście w języku ojczystym sprzedawcy).

Jak trafi się uparciuch to rzucasz hasło na forum i może ktoś znajomy z UK np. przejąłby paczkę i przesłał dalej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#37

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:oczywiście w języku ojczystym sprzedawcy
Angielski przeważnie wystarcza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#38

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Angielski przeważnie wystarcza.
W sumie tak. Znam niemiecki więc do Niemców piszę po ichniemu, ale z francuskim, włoskim czy japońskim już miałbym kłopoty :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#39

Post autor: Roju »

Wojtek pisze:A pytałeś go o to czy tylko wyczytałeś w opisie?
Zawsze pytam osobiście. Znam angielski więc nie mam z tym problemu. Nawet jak jest zaznaczona wysyłka na cały świat to też pytam ponieważ nie zawsze sprzedający dokładnie określi koszt do danego kraju.
Wojtek pisze:Znam niemiecki więc do Niemców piszę po ichniemu, ale z francuskim, włoskim czy japońskim już miałbym kłopoty :)
Ja akurat niemieckiego czy francuskiego nie znam ale jakby co to zawsze wspomagam się google translatorem. Chociaż przyznam, że w przypadku japońskiego, chińskiego czy innych egzotycznych języków to byłby już problem :)

Nawiasem mówiąc to rozrzut jeśli chodzi o koszt przesyłki tez jest dość spory. Przykładowo kobieta, która sprzedawała ten model 035TiA wyceniła wysyłkę do Polski na $16.75 US (zwykłą) lub $30.40 (rejestrowana + ubezpieczenie). W innym przypadku gość zażyczył sobie aż 60 dolarów za wysyłkę :shock: Dużo osób z USA korzysta też i proponuje e-bayowski tzw.Global Shipping Program ale to akurat wolę omijać szerokim łukiem.

Jeszcze taka kwestia żeby już zakończyć wątek wysyłkowy. Wiem, że w przypadku sprowadzania z USA elektroniki nakładane jest cło i podatek VAT. Ale czy obowiązuje on też w przypadku zakupu rzeczy używanych - bo nie wiem czy po takim zakupie głośnika nie dostanę "pisma - niespodzianki" z urzędu celnego?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#40

Post autor: Wojtek »

Roju pisze:Przykładowo kobieta, która sprzedawała ten model 035TiA wyceniła wysyłkę do Polski na $16.75 US (zwykłą) lub $30.40 (rejestrowana + ubezpieczenie).
Z Polski do Polski? Chyba znalazłem ukrytą marżę :morda:
Roju pisze:Ale czy obowiązuje on też w przypadku zakupu rzeczy używanych
Nie ma znaczenia czy coś jest nowe czy używane. Ważna jest cena i rodzaj towaru :) No i to że kupujemy od kogoś (a ten wystawia nam rachunek/fakturę), a nie dostajemy prezent z zagranicy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#41

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:Nie ma znaczenia czy coś jest nowe czy używane.
Jesteś siur?

Kupowałem używane sprzęty z USA od prywatnych ludzi z wartością podlegającą ocleniu, ale nigdy tego nie zrobili. Może miałem farta. Kupiłem rzecz nową od firmy i cło przywalili od razu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#42

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Jesteś siur?
Siur ajm siur ;)
chudy_b pisze:Może miałem farta.
Tak.

A co jak kupimy rzecz używaną od firmy? :morda: (pytanie retoryczne)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#43

Post autor: chrzan49 »

Dla celników ważne co stoi na invoicie(fakturze).
T
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#44

Post autor: pawlos »

Ja mam takie pytanie jaka jest realna wartośc tych kolumn, bo dostałem ofertę od osoby prywatnej za 150 euro w stanie " ładnym" ?

i czy zgrają się z yamaszką ca-810 lub ewentualnie cr-1020
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: JBL-L80T GI - dwa głośniki nie grają

#45

Post autor: KUTI »

Wojtek pisze:
Jak trafi się uparciuch to rzucasz hasło na forum i może ktoś znajomy z UK np. przejąłby paczkę i przesłał dalej.
Przesyłka Polskim kurierem od drzwi do drzwi z UK do PL to koszt £20 za 20 kg, ale tez jest kurier 32kg za £20, ostatnio przejąłem i wysłałem paczkę dla Pawelca
A z PL do UK 100 zł
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
ODPOWIEDZ