Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#16

Post autor: sylwesterjaszewski »

darkman pisze:
12 lut 2024, 13:55
sylwesterjaszewski pisze:
11 lut 2024, 15:09
jednak wolałbym ds-5000 ponieważ są jeszcze bardziej bez sensu 🤣
I tym tekstem mnie kupiłeś na max :D :clap:
Lubię stawiać sprawy jasno, 80% rynku audio jest bez sensu, stawia na lans, czary, snobizm i takie tam. Myślę, że taki zestaw w idealnych proporcjach łączy wszystkie te cechy czyli: jest bez sensu, są lansiarskie, czarujące, snobistyczne. Tylko czy jeszcze do tego zagrają :think:
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#17

Post autor: Ukaniu »

sylwesterjaszewski pisze:
12 lut 2024, 21:49
lansiarskie, czarujące, snobistyczne
I bardzo wyjątkowe... jako jedne z nielicznych potrzebują obsługi płynem hamulcowym :angelic-innocent:
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#18

Post autor: Piterski »

Najbardziej w takiej egzotyce się trzeba obawiać wtopy z uszkodzonymi lub robionymi przetwornikami i z ich ewentualna dostępnością.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#19

Post autor: darkman »

sylwesterjaszewski pisze:
12 lut 2024, 21:49
Tylko czy jeszcze do tego zagrają :think:
To na pewno, a z resztą się zgadzam :). Dodałbym "kupione okazyjnie", ale to dla porządku tylko, bo nie mam nic przeciw temu, choć zawsze brzmi to dla mnie trochę komicznie.
Sam jestem snobem, ale takim trochę kieszonkowym bardziej i sprawia mi to przyjemność :)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#20

Post autor: Arkadyo »

sylwesterjaszewski pisze:
12 lut 2024, 21:49
darkman pisze:
12 lut 2024, 13:55
sylwesterjaszewski pisze:
11 lut 2024, 15:09
jednak wolałbym ds-5000 ponieważ są jeszcze bardziej bez sensu 🤣
I tym tekstem mnie kupiłeś na max :D :clap:
Lubię stawiać sprawy jasno, 80% rynku audio jest bez sensu, stawia na lans, czary, snobizm i takie tam. Myślę, że taki zestaw w idealnych proporcjach łączy wszystkie te cechy czyli: jest bez sensu, są lansiarskie, czarujące, snobistyczne. Tylko czy jeszcze do tego zagrają :think:
Ten zestaw nie jest bez sensu... Nie wiem czemu już któryś raz z kolei powielasz tą nieszczęsną inwektywę. Kolumny są piękne, tak obudowy jak wykon samych przetworników to klasa sama w sobie. Projekt jest przemyślany i wykonany z ogromną starannością. Czy zagrają? Oczywiście, że zagrają choć rozpatrzeć możnaby stosunek - koszt/efekt. Na YT znalazłem reckę tego modelu jakiegoś rosjanina. W zasadzie potwierdził moje powyższe spekulacje. Kolumny mają mocny doł az do około 1khz - a tutaj drzemie dynamika każdej kolumny. Przez to kolumny grają efekciarsko bo jest naprawde sporo "mięsa" na basie jak i na dolnych rejestrach wszystkich instrumentów. Gitary w wspólczesnym death metalu zrobia tutaj miazgę. Osobiscie bardzo lubię takie granie, bo kolumny które mają zaniedbany ten obszar efektywnościowo - tutaj miesci sie efekt baffle step i krzywe izofoniczne naszego słuchu - grają płasko i bez wyrazu. Taki suchy kaszel vs mokry :D.
Rosjanin twierdzi, że czują się dobrze w wolnych kawałkach i srednioszybkich a w szybkich troche sie gubią - jak pisałem, masa 40cm basa swoje robi. Oczywiscie pomieszczenie obowiązkowo duże bo szkoda ich na jakas norę gdzie bedzie duszone to, co w nich najlepsze. Dalej jest o szerokiej i głebokiej scenie wynikającej z wielodrożności choć narzeka na trochę mało "zaangażowania" na górze. No niestety żaden wielodrozny system nie zagra tutaj jak szerokopasmówka. Za to góra jest bardzo szczegółowa i detaliczna. Jak to na metalach. Precyzja i jeszcze raz precyzja. Jak na mój gust mógłby wspomnieć, że odkręcanie gałki volume na wzmaku niewiele bedzie tutaj psuło, co zawsze ma miejsce w systemach mniej drożnych gdzie przetworniki grające szersze pasmo muszą się bardziej wychalać siejąc zniekształceniami liniowymi i nieliniowymi.
Kolumny mają podwójny terminal więc górę i dól mozna gonić osobno bo uważam, że metalowe kopułki to bardzo dobry kompan dla lampy i gramofonu. Natomiast na dół potężny tranzystor.
Wszystko tutaj rozbije się o cenę zakupu i "Twoje widzi mi się" z którym nie zamierzam dyskutować a tym bardziej krytykować.
To tylko kasa a jestem zwolennikiem motta - lepiej zgrzeszyć i żałować niż odwrotnie.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#21

Post autor: darkman »

Arkadyo pisze:
13 lut 2024, 10:09
Nie wiem czemu już któryś raz z kolei powielasz tą nieszczęsną inwektywę.
Pojechałeś grubo z tą inwektywą. :lol:


"
Co to jest inwektywa? Znaczenie i etymologia wyrazu

Inwektywa do polszczyzny została zapożyczona od łacińskiego invectīvus oznaczającego 'obraźliwy, obelżywy'. Choć zapis tego wyrazu został nieznacznie zmieniony, to jego znaczenie pozostało identyczne.

Oznacza to, że inwektywą jest każde obraźliwe słowo lub wyrażenie naumyślnie kierowane pod czyimś adresem. Wypowiedź zawierająca inwektywę może być wyrażona ustnie lub pisemnie. Celem inwektywy, czyli zniewagi słownej, jest pogardzenie kimś, sprawienie, by poczuł się urażony. Każdej inwektywie towarzyszą wyrazy powszechnie uważane za wulgarne lub o zabarwieniu negatywnym."
https://polszczyzna.pl/inwektywa-co-to- ... dy-uzycia/

Kolega wyraża swoje zdanie na ww temat i tyle. Z jakiegoś konkretnego powodu demonizujesz jego wypowiedź? Czy tak dla sportu tylko?
Moim zdaniem niepotrzebnie w ogóle zacytowałeś tekst.
A ponieważ przy okazji zacytowałeś też mnie, to odniosę się i tak: kolega Sylwek znakomicie wpisał się w dywagacje forumowe prezentując swoją niczym nie skażoną asertywność w stosunku do panujących uogólnień i głosów nieznoszących sprzeciwu. Ma własne zdanie i w dodatku trzeźwe do bólu. Być może je zmieni kiedyś po zapoznaniu się z większą ilością konstrukcji audio, bądź też potwierdzi swoje wątpliwości.
Kolumny, kolumnami . Bardzo fajne i piękne, zapewne zasługują na wysoką ocenę ale nie róbmy z tego sprawy o nomenklaturze duchowej. Bez jaj.
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#22

Post autor: sylwesterjaszewski »

Na chwilę obecną zdecydowany jestem na walkę o zdobycie takiego zestawu. Próbuję oszacować koszty i realne możliwości. Będę Was informował na bieżąco, ale uprzedzam, że to będzie operacja rozciągnięta w czasie na miesiące.

W ten weekend będę przeprowadzał zaawansowaną symulację 3d usytuowania ich moim salonie. Uwzględnione będą warunki odsłuchowe, techniczne, logistyczne, społeczne i organizacyjne. Użyte zostaną zaawansowane techniki wizualizacji 3d z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych.

Mówiąc to samo po polsku:

Sprawdzę w internecie wymiary, zrobię z kartonu pudła o takich samych wymiarach, ustawię na miejscu i będę sprawdzał czy się przejdzie i dlaczego nie. Później będę tłumaczył Żonie, że to tak musi być i mniejszych nie ma a z tej szafki to i tak rzadko korzysta także to nic nie szkodzi, że się jej nie da otworzyć :lol: a ten kabel to tak musi być. A tak w ogóle to nie muszę się martwić, że coś z nimi pod moją nieobecność zrobi bo sztuka waży 87kg i tak beze mnie ich nie ruszy :dance:

Trochę mnie martwi, że mam tylko 26m kw. salonu.
Załączniki
Na zdjęciu to nie ja, tylko jakiś szczęściarz z NY. To tak dla uzmysłowienia sobie powagi sytuacji.
Na zdjęciu to nie ja, tylko jakiś szczęściarz z NY. To tak dla uzmysłowienia sobie powagi sytuacji.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#23

Post autor: darkman »

Ze sklejki, a bardziej z OSB Se zrób, no bo jak wejdziesz na kartony do zdjęcia? ;)

26 m2 spoko, ja mam tyle w studio 25m, tylko gitary, syntezator, 2 piece lampowe i monitory bliskiego pola + pierdoły do realizacji dźwięku, mikrofony. Jeszcze się normalnie paczka fajek mieści z zapalniczką Zippo, bo gitar jest 9 ale kawa się zmieści też jeśli w małej filiżance.
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#24

Post autor: sylwesterjaszewski »

darkman pisze:
13 lut 2024, 17:08
Ze sklejki, a bardziej z OSB Se zrób, no bo jak wejdziesz na kartony do zdjęcia? ;)

26 m2 spoko, ja mam tyle w studio 25m, tylko gitary, syntezator, 2 piece lampowe i monitory bliskiego pola + pierdoły do realizacji dźwięku, mikrofony. Jeszcze się normalnie paczka fajek mieści z zapalniczką Zippo, bo gitar jest 9 ale kawa się zmieści też jeśli w małej filiżance.
Jak ja miałbym na nie wejść to i MDF mógłby nie dać rady
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#25

Post autor: Piterski »

Ależ to są potwory 8-)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#26

Post autor: sylwesterjaszewski »

Piterski pisze:
13 lut 2024, 20:44
Ależ to są potwory 8-)
Były jeszcze większe i cięższe DS-9000 ale są praktycznie nie do zdobycia za normalne pieniądze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#27

Post autor: Wojtek »

Hmm trzeba będzie się zainteresować tematem :think:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#28

Post autor: Arkadyo »

sylwesterjaszewski pisze:
13 lut 2024, 16:18
Trochę mnie martwi, że mam tylko 26m kw. salonu.
Może powinienes pomyśleć o DS -3000. W pomieszczeniu takiej wielkości wielkiej różnicy w graniu nie będzie poza 2x mniejszą skutecznością a wysterowac i ustawic bedzie łatwiej.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#29

Post autor: darkman »

Dobry kierunek. Ten właśnie model na zdjęciach Mario Xy wygląda bardzo zgrabnie. To opinia subiektywna, bo jeszcze nie widziałem ich na żywo, natomiast to "mój size", coś jak JBLki setki mniej więcej, choć nie sprawdzałem dokładnie wymiarów, bo może bardziej jak XPL 160, ale to taki ideał gabarytowy dla mnie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Diatone DS-5000 czy ktoś miał kontakt na żywo.

#30

Post autor: Bacek »

Wojtek pisze:
13 lut 2024, 23:05
Hmm trzeba będzie się zainteresować tematem :think:
Nawet są u nas, tylko cena taka trochę spora.

https://www.olx.pl/d/oferta/diatone-ds- ... derIndex=0
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ