amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Basia
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2023, 22:36

Re: amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

#61

Post autor: Basia »

Wojtek pisze:
13 gru 2023, 21:29
A może chciałaby zachować oryginalny stan kolumn? Wtedy taki adapterek jest wskazany aniżeli przeróbka.
Tak twój pomysł z Kabelem Cross-Tech jest super, tylko czy sprzedawca pójdzie na to. Zapytam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

#62

Post autor: Wojtek »

Wycofałem się ze swojego postu Basia bo nie znalazłem idealnego adapter, a kinky znalazł, więc wystarczy kupić takie dwie sztuki.

Czy sprzedawca allegro zgodzi się zmodyfikować towar? Nie wiadomo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

#63

Post autor: kinky »

Szczerze mówiąc to sam bym zrobił jak pisze Peter i Dark, ale koleżanka chciała przejściówkę - voilà ;)
Teraz myślę, że argument Wojtka ma sens, zachowanie kolumn "w oryginale".
Basia pisze:
13 gru 2023, 21:04
Zdjęcia
Baśka! Pokaż nam w końcu cały sprzęt skoro jest już na miejscu :D
Albo tutaj, albo:
viewtopic.php?t=301
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

#64

Post autor: darkman »

Spoko. Kwestia podejścia. Jak na oryginał to i terminale przywrócić można w SX525, były tam dwa rodzaje w zal. od rocznika: 2 gniazda din speaker + zaciski i druga wersja tylko zaciski.
Ale tak, przejściówka załatwia sprawę.
Basia
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2023, 22:36

Re: amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

#65

Post autor: Basia »

kinky pisze:
13 gru 2023, 22:19
Szczerze mówiąc to sam bym zrobił jak pisze Peter i Dark, ale koleżanka chciała przejściówkę - voilà ;)
Teraz myślę, że argument Wojtka ma sens, zachowanie kolumn "w oryginale".
Basia pisze:
13 gru 2023, 21:04
Zdjęcia
Baśka! Pokaż nam w końcu cały sprzęt skoro jest już na miejscu :D
Albo tutaj, albo:
viewtopic.php?t=301
Haha, to zrobię "haul zakupowy"

1. Gramofon Pioneer PL 12D wylicytowałam na Allegro za 502 zł
Wg opisu "Gramofon 100% sprawny, zachowany w dobrym stanie, na gramofonie wkładka Kenwood w dobrym stanie spokojnie do grania o świetnym brzmieniu. W gramofonie założony nowy pasek" link: https://allegrolokalnie.pl/oferta/pione ... on-vintage

Nie testowałam sprzętu ale jest dobrze, bo talerz się kręci 😂
Wkładka Kenwood będzie do wymiany będzie chodzić Sure M95 - 280 zł (właśnie idzie do mnie od kolegi z tego forum). Igła będzie eliptyczna Stylusa.Co. No jeszcze śrubka, pewnie odkręcona żeby wagę wkładki zmniejszyć ale mierzi mnie to. Pokrywę myślę, żeby wypolerować papierem wodnym 1000 potem 2000 i potem pastą polerską zieloną. Mam nadzieję że ten efekt przydymienia mi nie zniknie.
Zapuszczę jeszcze kilka kropel oleju do otworu przy silniku.
Kalibrację sprzętu będę robić z YouTube, może jakoś pójdzie.

2. Amplituner jak w tytule wątku Pioneer SX 525, chciałam coś z tamtej epoki, żeby "współgrało" z adapterem. Nie wiem na ile to był dobry pomysł. Zakup na OLX za 450 zł. Ogólnie mimo, że znałam wymiary, w mojej wyobraźni wydawał się mniejszy 😂
Więc zobaczę, może kiedy odsprzedam, a może polubię i zachowam. W obudowie brak drewienka po bokach przy desce rozdzielczej. Myślę żeby podkleić tam jakieś drewniane klocuszki taśmą montażową Pattex Super Fix. Kolor obudowy jest czarny (nie okleina), może malowane a może heban 😲? (jest przy desce rozdzielczej kilka odprysków, i tam też drewno jest czarne).

3. Głośniczki Heco Mini Master B100 - OLX 250 zł. Oryginalna wtyczka uratowana dzięki pomocy kolegi z forum - kinky 🥹

4. Płyty 140 £ na odprawie celnej z problemami 🫣 https://www.ebay.com/itm/125171720373

Niby fajnie i spoko ale jednak boję się ciągle, że coś popsuje przy podłączaniu i kalibracji i zajedzie się igła i moje płyty.
Załączniki
IMG_20231214_105146_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20231214_105138_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20231214_105128_Easy-Resize.com.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

#66

Post autor: darkman »

Bardzo przyjemny zestaw vintage i ładny. :clap:

..śrubka od wkładki? Ten typ wkładki /M95/ nie posiada śrubek poza tymi do mocowania w headshellu, a i one to cześć koszyka bardziej niźli wkładki, nie ma też potrzeby z samej zasady by zmniejszać jej wagę.
Pewnie Łukasz wie o co chodzi - być może o ..? To, że chodzi o gramofon?

..aa już widzę chyba, brak jednej śruby mocującej korpus w headshellu. :)
Basia
Posty: 28
Rejestracja: 05 gru 2023, 22:36

Re: amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

#67

Post autor: Basia »

darkman pisze:
14 gru 2023, 12:50
Bardzo przyjemny zestaw vintage i ładny. :clap:

..śrubka od wkładki? Ten typ wkładki /M95/ nie posiada śrubek poza tymi do mocowania w headshellu, a i one to cześć koszyka bardziej niźli wkładki, nie ma też potrzeby z samej zasady by zmniejszać jej wagę.
Pewnie Łukasz wie o co chodzi - być może o ..? To, że chodzi o gramofon?

..aa już widzę chyba, brak jednej śruby mocującej korpus w headshellu. :)
Tak tu są zdjęcia od sprzedawcy...https://allegrolokalnie.pl/oferta/pione ... on-vintage
Wątpię, że ta śrubka się zgubiła. Myślę, że celowo jej tam nie ma.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: amplituner Pioneer SX-525 a nagłośnienie

#68

Post autor: darkman »

No tak brakuje jednej śruby mocującej wkładkę. Gdy będziesz wymieniała wkładkę na Shure, należy ją zamontować na dwóch śrubach. Śruby kupisz bez problemu np na Allegro czy innym czymś np winyle.pl
Śrubki takie stanowią de facto część headshell i powinny być, no ale nie ma. Życie.
Koleś od gramofonu może coś tam bredzić, ale nie wierzmy bobokom, koń jaki jest każdy widzi. :D Spraw sobie śrubki, po prostu. ( z nakrętkami dodam dla jasności :)
ODPOWIEDZ