Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#16

Post autor: Bacek »

Translate z poziomu przeglądarki CHrome jest dużo wygodniejszy
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#17

Post autor: Piterski »

Tłumaczenie jest fatalne, może na angielski będzie wierniejsze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Pasiasia
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2022, 23:11
Gramofon: Pioneer Pl-5l

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#18

Post autor: Pasiasia »

Piterski pisze:
20 gru 2023, 08:21
Nie wiem jak zbudowany jest ten korektor, w Deltach ingerowało się w tłumienie głośników na poziomie zwrotnicy. W trakcie przeróbek zostawiliśmy sobie ten optymalny filtr a reszta poszła won.

Generalnie zerknij i wstaw zdjęcie w jakim stanie masz zwrotnice w tych kolumnach.
hm.. tylko czy sobie poradzę? :think: Jestem totalnym laikiem i trochę boje się cokolwiek ruszać w nich by czegoś nie zepsuć. Poprzedni właściciel powiedział (gość 72 lata), ze są one w oryginalnym stanie, nic nie było przy nich robione, a odkupił je z Niemiec też od człowieka,u którego one więcej stały niż grały.
Pioneer Pl-5l+Nagaoka 150, Luxman L-550A, Gold Note PH-10, JMR Cantabile Jubile
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#19

Post autor: darkman »

Bacek pisze:
20 gru 2023, 11:20
Translate z poziomu przeglądarki CHrome jest dużo wygodniejszy
Z poziomu znajomości języka jeszcze wygodniejszy i prostszy, ale to już memorabilia.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#20

Post autor: Piterski »

Pasiasia pisze:
20 gru 2023, 11:56
Poprzedni właściciel powiedział (gość 72 lata), ze są one w oryginalnym stanie, nic nie było przy nich robione, a odkupił je z Niemiec też od człowieka,u którego one więcej stały niż grały.
I tu może być pies pogrzebany. Dlatego że w starej zwrotnicy Delt niektóre z kondensatorów kompletnie nie trzymały parametrów. Czyli filtry się rozjechały całkowicie. Jak chcesz to napisz na PW. Dam Ci namiary na kolegę, Ondreja Simka on Ci je może fizycznie pomierzyć i zaproponować co wypadało by w nich poprawić. Ondrej zna te konstrukcje, sam ma Delty, i zna ich sygnaturę więc wyłapie (pomierzy pasmo) co Ci się w nich rozjechało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Pasiasia
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2022, 23:11
Gramofon: Pioneer Pl-5l

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#21

Post autor: Pasiasia »

Dzięki Ci Piotrze za pomoc. Za niedługi mam nadzieję czas będzie mi Pan Ondrej przeglądał i upgraedował kolumny, bo jednak mimo equalizera mam nadzieję, że lepiej zagrają.
Pioneer Pl-5l+Nagaoka 150, Luxman L-550A, Gold Note PH-10, JMR Cantabile Jubile
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#22

Post autor: Piterski »

Trzymam kciuki za powodzenie, małymi krokami i przywrócisz im ich właściwe brzmienie, a wtedy można się zastanowić czy używać equalizera.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#23

Post autor: Wojtek »

Pasiasia pisze:
23 gru 2023, 09:48
będzie mi Pan Ondrej przeglądał
Krzyżyk na drogę w takim razie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#24

Post autor: Piterski »

Wojtek pisze:
23 gru 2023, 23:13
Pasiasia pisze:
23 gru 2023, 09:48
będzie mi Pan Ondrej przeglądał
Krzyżyk na drogę w takim razie.
Rozwiń swoją myśl Wojtku bo bardzo jestem ciekaw rzeczowych argumentów. I nie piszę tego złośliwie, naprawdę jestem ciekaw co masz w tej materii do dodania. Obiecuje zachować to dla siebie. Na razie to co napisałeś to jak puszczenie bąka w towarzystwie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#25

Post autor: Wojtek »

Kiedy jeszcze śledziłem polskie grupy FB audio i rozmawiałem z bywalcami to wyszła mi taka opinia o Ondreju:
- obrabia dużo sprzętu, ma duże doświadczenie, siedzi w temacie od lat
- wszystko co ma jest najlepsze, nic tylko cmokać
- ... do czasu aż znajdzie coś jeszcze lepszego
- wtedy "ex-najlepsze" jest oferowane znajomym audio-leniuchom, którzy nie bardzo chcą się sami wysilać, a po prostu wierzą że Ondrej coś dobrego im w dobrej cenie sprzeda

I tak w kółko.

Dlatego jak słyszę że Ondrej szuka komuś sprzęt to od razu się taki obrazek przywołuje :)

Moje osobiste doświadczenie? Pamiętam jak kiedyś (lata temu) cmokał na grupie jaką to super wkładką jest Grace F-8L (wtedy nowe odkrycie dla niego i compadres). Niestety przy okazji opisówki trochę pitolił od rzeczy, w komentarzu podzieliłem się paroma faktami o tej serii jak i o F-9.

Skończyło się to tym że Ondrej odezwał się do mnie na priv i wziął mnie na spyty. Padały pytania typu: "a kim ty jesteś w ogóle? skąd ty to masz? czy na prawdę to masz? Dowód proszę. Tylko real foto. O kurde czyli nie ściemniasz. A na czym to wieszasz? Aaa to lipa bo to o jakieś 5 klas za nisko, nie mamy o czym rozmawiać w takim razie, może lepiej sprzedaj mi to zrobię z tego lepszy użytek"

Ewidentnie coś go gniotło wtedy, było to bardzo zabawne :)

Także no, krzyżyk na drogę, a klub przyjaciół Ondreja serdecznie pozdrawiam.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#26

Post autor: Piterski »

W pewnych kwestiach się z tobą zgodzę, że się zapala, że jest w tym bardzo emocjonalny. Moim zdaniem taką ma nature, a jak każdy audiofil na pewno tez uważa że w wielu sprawach jego opinia czy doświadczenie jest trafniejsze. Pamiętam jego ekscytacje tą wkładką, czy też nawet wkładkami Grace.
Jednak muszę gwoli sprawiedliwości oddać że nigdy mnie do niczego na siłę nie namawiał, a wręcz miałem ten komfort by parę urządzeń posłuchać u siebie. Jak choćby końcówki lampowe Luxmana. Pamiętam również jak się ekscytował PL70II, do którego ja zaś podchodziłem jak pies do jeża. Ale owszem pożyczył mi go i to pozwoliło mi się z tym gramofonem zapoznać i do niego przekonać. Jak widać w tym wypadku to nawet Paweł ceni te gramofony i znajdują one zadowolonych nabywców. Tak więc uważam, że wystarczy zachować trochę dystansu i dlatego jeśli uważam się za członka klubu to tylko jednego KAiM bo tam spotykamy się dla towarzystwa.
Co do kolumn kolegi to co by nie mówić wymagają one sprawdzenia parametrów podzespołów jak choćby kondensatory, te na pewno próby czasu nie przetrwały. Jak i nie zawadzi zebrać charakterystyki przetworników w bliskim polu by się upewnić że nie były grzebane.
Mówię to z własnego doświadczenia. Dalej to już tylko wymienić to co niezbędne i nie mieszać.

PS. Ja nie mam interesu w tym by kogoś na coś namawiać i nie czerpie z tego profitów, zresztą sam się czasem nacinam na speców którzy wydawali mi się godni zaufania, aż do pierwszej wpadki. No ale takie jest życie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Pasiasia
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2022, 23:11
Gramofon: Pioneer Pl-5l

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#27

Post autor: Pasiasia »

Dokładnie jak napisał Piterski. Ondrej ma sprawdzić mi po prostu co w tych kolumnach się rozjechało i myślę, że zrobi to dobrze (ja się kompletnie na tym nie znam). Jest bardzo fajnym człowiekiem z ktorym świetnie się gada i myślę, że dzięki niemu kolumny zagrają tak jak powinny:)
Pioneer Pl-5l+Nagaoka 150, Luxman L-550A, Gold Note PH-10, JMR Cantabile Jubile
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#28

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:
25 gru 2023, 00:44
Dowód proszę. Tylko real foto.
O cholera. Miałbym kłopot co odpisać na takie dictum? No bo nie da się, by gościa nie obrazić. :roll:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#29

Post autor: Wojtek »

Pasiasia pisze:
30 gru 2023, 16:37
Ondrej ma sprawdzić mi po prostu co w tych kolumnach się rozjechało
A OK, to inna sprawa, ja zrozumiałem że Ondrej ma "szukać sprzętu", a nie robić naprawę. Z tej strony kompletnie nie mam zdania :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Electro-Voice Gamma - zachwyt i rozczarowanie

#30

Post autor: Pawelec »

Od czasu do czasu gadamy sobie z Ondrejem i zgadzam się z Piterskim. Dla mnie jest bardzo OK. Warto próbować :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ