Wilson Classic czy warto ?

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarek Cantona
Posty: 148
Rejestracja: 29 mar 2021, 21:39
Gramofon: Pioneer pl-516x
Lokalizacja: Otwock

Wilson Classic czy warto ?

#1

Post autor: Jarek Cantona »

Witam szanownych kolegów.
Planuje w najbliższym czasie zmianę kolumn. Z uwagi na przeprowadzkę do mniejszego lokum oraz to że teraz sprzęt stoi w salonie a nie w odrębnym pokoju jestem zmuszony zmienić kolumny. Chce żeby grały, zadowalały przeciętnego słuchacza głównie jazzu, ale też wyglądały dobrze i podobały się żonie, gdyż teraz sprzęt zdobi salon :D
Będę chciał więc sprzedać swoje Tonsil zg40c115 mimo że grają i wyglądają pięknie, ale są za duże.

I tutaj pytanie mam o konkretne kolumny które kiedyś słyszałem w jakimś salonie i których cenę sprawdzam od jakiegoś czasu - czyli Wilson Classic Tabacco. Przy czym w internecie jest mało ich recenzji a poza tym czasami te recenzję robią chyba handlowcy. Więc pytanie czy ktoś ma te kolumny lub może odnieść się do ich konstrukcji i poniższej recenzji zawierającej same ochy i achy -
https://www.hfc.com.pl/test/4727,wilson-classic.html
Ja niestety techniczne nie znam się na kolumnach. Nie potrzebuję jakoś wysokoskutecznych kolumn bo wzmacniacza lampowego jeszcze dlugo nie będę miał.

Jeszcze a propos ich ceny. Jak wychodziły jako nowość to kosztowały absurdalne 6.500 plnów. Później spadły w salonach denona do jakiś 3.5 tys. Obecnie pojawiły się w media markecie i awansach w cenie 2.7 tys za komplet, a za około 3 tys można by je chwycić z pięknie wyglądającymi stendami. One wtedy wyglądają pięknie trochę jak takie Wahrefdale Linton dla biedaków :lol: bo oryginalne lintony nowe to są ponad dwa czy trzy razy droższe.
Dzięki za wszelkie info ;)
Pioneer pl-516x, Pioneer Pc-600, Buphono by wydra, Wilson Classic Tabacco, Onkyo: Integra a-8850, CD DX 6920, Deck TA 2820, tuner T 4930.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wilson Classic czy warto ?

#2

Post autor: darkman »

Jarek wszystko kiedyś miało ceny wyższe niż niższe :)
Tu już pytałeś, ale bez kontynuacji:
viewtopic.php?f=45&t=18513
Marketówki bym odpuścił. Bo pewnie jak są za 2,5 to za 1,5 da się wyszukać na rynku wtórnym, bo kogo to obchodzi, że kosztowały 6,5?
A za 2,5-3,0 to Ci tu Grzesiek i Amrowek znajdą takie, że kumpli zazdrość zeżre w przedbiegach :lol: , a i posłuchać się da jak nie wiem co!

Ja to bym sobie DIY zrobił, ale ja się nie znam. Albo za tę kasę poszukał fajnych JBL, Kef'ów itp. :character-oldtimer:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2394
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Wilson Classic czy warto ?

#3

Post autor: dale »

Jarek Cantona pisze:
18 kwie 2023, 22:39
Dzięki za wszelkie info
Pamiętaj tylko że ten model ma bass reflex z tyłu więc bardzo istotna jest odległość od ściany lub jej wytłumienie (zmiękczenie).
Poza tym, nie rzuciło mi się nic w oczy.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Wilson Classic czy warto ?

#4

Post autor: pawelgrab »

O Sound United LLC pisałem niedawno na Forum a to właśnie ich wyrób a dokładnie wyroby ponieważ był to ala complette swojego czasu w duecie w mediamarkiecie czyli Maranzt Melody MCR 612 + Wilson Classic Tabacco cena wisiała 7,5 k pieniedzy (ja np. jeszcze do kompletu ION-a Denon-a gramofon bym włączył i sprzedałbym to za 10k pieniędzy, a teraz gupki muszą rozdzielać :lol:);

u.jpg


Jest jedno ale z tymi kolumnami (tym zestawem):

Wilson Classic Tabacco -
Rekomendowana moc wzmacniacza: 50 - 220 W

Maranzt Melody MCR 61 -
(dla zaciemnienia szarego człeka to tak teraz się podaje):
Moc: 60 W x 2 kanały (6 omów) lub 4 x 30 W dla głośnika A / B z indywidualnym ustawieniem głośności
i do tego pobierający z gniazdka w szczycie uwaga - 55 wat , dodam, że wieża zwana amplitunerem (cd, pilot, biamping ) waży 3 kg i ma kompaktowe wymiary [podają w mm bo dla oka lepiej] : 28 x 30 x 11cm.


Praktycznie to tyle ode mnie w temacie, reszta do własnej dedukcji 8-)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Jarek Cantona
Posty: 148
Rejestracja: 29 mar 2021, 21:39
Gramofon: Pioneer pl-516x
Lokalizacja: Otwock

Re: Wilson Classic czy warto ?

#5

Post autor: Jarek Cantona »

darkman pisze:
19 kwie 2023, 07:21
za
Tylko że ja wiem, trochę forum przeglądałem I w tych pieniądzach ktoś polecił by mi pewnie jakieś Cantony czy coś takiego ale niestety wiele z tych dobrze grających kolumn nie ma wyglądu, a może jestem dziwny ale chcę żeby one i grały i cieszyly oko:) z kolei naprawdę ładne i dobre vintygowe kolumny nie dość że kosztują krocie to stan nigdy nie jest pewny choć w marzeniach chciałbym Cabasse Goelette M2 lub jakieś B&W z wydzielonymi twitterami.
Z kolei tych Wilsonow kiedyś słuchałem i grały fajnie, choć technicznie nie wiedziałem o czym mowa że są z kewlaru robione.
Pioneer pl-516x, Pioneer Pc-600, Buphono by wydra, Wilson Classic Tabacco, Onkyo: Integra a-8850, CD DX 6920, Deck TA 2820, tuner T 4930.
Awatar użytkownika
Jarek Cantona
Posty: 148
Rejestracja: 29 mar 2021, 21:39
Gramofon: Pioneer pl-516x
Lokalizacja: Otwock

Re: Wilson Classic czy warto ?

#6

Post autor: Jarek Cantona »

darkman pisze:
19 kwie 2023, 07:21
Jarek wszystko kiedyś miało ceny wyższe niż niższe :)
Tu już pytałeś, ale bez kontynuacji:
viewtopic.php?f=45&t=18513
Marketówki bym odpuścił. Bo pewnie jak są za 2,5 to za 1,5 da się wyszukać na rynku wtórnym, bo kogo to obchodzi, że kosztowały 6,5?
A za 2,5-3,0 to Ci tu Grzesiek i Amrowek znajdą takie, że kumpli zazdrość zeżre w przedbiegach :lol: , a i posłuchać się da jak nie wiem co!

Ja to bym sobie DIY zrobił, ale ja się nie znam. Albo za tę kasę poszukał fajnych JBL, Kef'ów itp. :character-oldtimer:
A propos braku kontynuacji to ostatecznie kupiłem te Tonsile i jestem z nich zadowolony. Bałem się po jednym z wpisie z wątku który przypomniałeś że ta średnica w Tonisalch będzie kuleć, ale po odsłuchu tak nie było, przynajmniej na moje mało wprawione ucho :roll:
Pioneer pl-516x, Pioneer Pc-600, Buphono by wydra, Wilson Classic Tabacco, Onkyo: Integra a-8850, CD DX 6920, Deck TA 2820, tuner T 4930.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wilson Classic czy warto ?

#7

Post autor: darkman »

Jarek Cantona pisze:
19 kwie 2023, 21:09
a może jestem dziwny ale chcę żeby one i grały i cieszyly oko:)
Skądże, to zupełnie normalne. Najważniejsze jest to co napisałeś. Jeśli się podbają i spełniają pozostałe kryteria brzmieniowe jak napisałeś, to sprawa jest prosta.

Fajne kolumny na giełdzie miał też Cichy5000, ale chyba już poszły, natomiast piszę to z innego wzgledu bo warto do Darka zagadać na PW, ponieważ na świeżo całkiem ma sporo informacji które może zechce podpowiedzieć co do innych typów. Posłuchac zawsze warto.
Dobrego wyboru i decyzji. Mnie się już podoba to co wybierzesz! :)
(te prezentowane zresztą niczego sobie i standy też).
Awatar użytkownika
Jarek Cantona
Posty: 148
Rejestracja: 29 mar 2021, 21:39
Gramofon: Pioneer pl-516x
Lokalizacja: Otwock

Re: Wilson Classic czy warto ?

#8

Post autor: Jarek Cantona »

pawelgrab pisze:
19 kwie 2023, 08:06
Praktycznie
Rozumiem że ampli to lipa, ale głośniki to też taki szrot ? Możliwe że ja zdecydowanie za mało rzeczy w życiu słyszałem i dlatego mi się wydawało że grają naprawdę spoko ale nie pamiętam z jakim wzmakiem wtedy grały.
A jeśli nie te to czy w tym klimacie i designie ma sens kupienie na rynku wtórnym używanych Wharfedale Linton, czyli oryginałów które te Wilsony niejako podrabiają. Też podobają się zonci 😉 a używki że stendami możnaby znaleźć za około 3,5 do 4 tys.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pioneer pl-516x, Pioneer Pc-600, Buphono by wydra, Wilson Classic Tabacco, Onkyo: Integra a-8850, CD DX 6920, Deck TA 2820, tuner T 4930.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Wilson Classic czy warto ?

#9

Post autor: pawelgrab »

Jarek Cantona pisze:
19 kwie 2023, 21:20
ale głośniki
Chcesz te zabawki do onkyo a-8850 :shock: - nie przesadzaj, jak ci domownik gałę rozkręci na pół gwizdka a ty przypadkowo włączysz wzmaka to bomba jądrowa przy tym to pikuś - ugryzłem się w język - już ostatnio Kol. Irka zdenerwowałem pewnie, ale raczej tak jak wskazałem - czyli jak co to bierz w zestawie z maranzem - wrzucam link do filmiku propagandowego , tzn. poglądowego :mrgreen: , krótki to możesz łoberzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=YTirtN4c1SU,

dla oldbojów nie polecam oglądania - wystarczą te dwie migawki (klatka po klatce):
łu.jpg

Bez tyłu.jpg
Jarek Cantona pisze:
19 kwie 2023, 21:20
Rozumiem że ampli to lipa, ale głośniki to też taki szrot
Ani szrot ani lipa - taki kierunek obecnie, o wrażeniach odsłuchowych tez nic nie pisałem, po prostu Onkyo i te WCT to nie będzie dobre połączenie u ciebie Jarku , ale jak dźwiękowo dla ciebie fajne to jak tam sobie ciocia życzy...
8-)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wilson Classic czy warto ?

#10

Post autor: darkman »

pawelgrab pisze:
19 kwie 2023, 22:05
ciocia
stryjenka :D
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Wilson Classic czy warto ?

#11

Post autor: pawelgrab »

darkman pisze:
20 kwie 2023, 07:45
stryjenka
:D

jak ciocia życzy a stryjenka to jak uważa ;)


Jeszcze jedna sprawa te tabacco to okleina winylowa :lol:.

Włożę kij w mrowisko - te chińskie podróby oryginalnych angielskich Wharfedale Linton Heritage polecają bardzo mocno do lampy - oczywiście na sponsoringu stereo life srife czy jakoś tak :mrgreen:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wilson Classic czy warto ?

#12

Post autor: grzehu82 »

pawelgrab pisze:
20 kwie 2023, 09:15
chińskie podróby oryginalnych angielskich Wharfedale Linton Heritage
Obawiam się, że to tez gra jak podróba...A Onkyo za dobre do nich (vs. proponowany Maratnz Melody ;)
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
kuczerawka
Posty: 127
Rejestracja: 04 sty 2023, 23:35

Re: Wilson Classic czy warto ?

#13

Post autor: kuczerawka »

A ja szwagrowi poleciłem ofertę za 2 tys ze standami w zestawie , i jest zadowolony ,bardzo 😁
Jedyna rzecz do której bym się przyczepił to....akustyka pomieszczenia. Bo salon ma pierdolny i kupę plaskich i szklanych powierzni i się bas wzbudzą, ale pozatym ,średnica i wysokie całkiem spoko. Także kto nie słuchał, niech posłucha :violin:
ODPOWIEDZ