dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1692
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#16

Post autor: winylowy_luke »

No ja chciałem Ci zwrócić uwagę na właśnie na Pylony - dobre Polskie paczki, można coś dla siebie znaleźć, ale tam większość 4ohm - nie wiem czy to taki problem dla Ciebie.

A patrząc na pomiary wykonane przez Audio.com.pl nie dziwię się, że w BX5 słychać tylko bas :shock: Kto to stroił tam w tym Monitor Audio?

A z Dali to warto popatrzeć na ich ofertę z lat 90:
Genialne 104 albo większe 107.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#17

Post autor: qidd »

winylowy_luke pisze:
15 kwie 2023, 10:12
No ja chciałem Ci zwrócić uwagę na właśnie na Pylony - dobre Polskie paczki, można coś dla siebie znaleźć, ale tam większość 4ohm - nie wiem czy to taki problem dla Ciebie.

A patrząc na pomiary wykonane przez Audio.com.pl nie dziwię się, że w BX5 słychać tylko bas :shock: Kto to stroił tam w tym Monitor Audio?
ogolnie - 4ohmy nie sa problemem - problemem jest to zeby bas sie nie zatykal :)i zeby te kolumny wyrobily ze wzmacniaczem.
NIe potrafie czytac tych wykresow - szacun i 'szapoba' :) dziekuje, ze pochyliles sie nad tymi wykresami :)

szczerze - bylem dzisiaj w salonie audio i jakos po dlugim weeku bede staral sie na odsluchy z ktoras z tych :)
musz o nich poczytac - i zdecydowac na jakies 3 .. 4 - odslucham zdecyduje.

- KEF Q750
- Monitor Audio Bronze 500
- PYLON AUDIO SAPPHIRE 31
- PYLON AUDIO PEARL 27
- PYLON AUDIO OPAL 30
- WHARFEDALE DIAMOND 12.4
- FOCAL CHORA 816
- DALI OBERON 7
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#18

Post autor: pawelgrab »

qidd pisze:
15 kwie 2023, 23:11
- KEF Q750
- Monitor Audio Bronze 500
- PYLON AUDIO SAPPHIRE 31
- PYLON AUDIO PEARL 27
- PYLON AUDIO OPAL 30
- WHARFEDALE DIAMOND 12.4
- FOCAL CHORA 816
- DALI OBERON 7
:lol: :lol: :lol:

eh, taka nostalgia mnie naszła - wyciszam na parę dni bo czasu braknie - ale dopiszę szybko, przykre jest na Forum oldskulowym czytać pierdoły Irek jakie udowadniać chcesz sobie i ferajnie zwłaszcza młodocianej czyli w wieku poniżej lat 50 aktywnej na Forum :shock:

lecisz z budżetu w budżet, na ampli marnej jakości z toroidem pobierającym 500 wat z gniazda w bloku i nie dającym nic w zamian tylko bum cyk, bum cyk - i nie rozumiejąc podstawowych oddziaływań wzmacniacz - kolumny a tym bardziej doboru takich klocków, ponownie leziesz do markietowych naganiaczy z wykształceniem podstawowym po szkoleniu - jak wcisnąc shitt...,

twoje wyobrażenie (wiedza kuleje) - wzmacniacz 100 wat na 4ohm + kolumna 100 wat na 4ohm = OK - jest zerowe w mojej ocenie, czyli przy dobieraniu kolejnych markietowych kolumn obawiam się, że zostaniesz ofiarą świata, którym rządzi pieniądz, obym się mylił :?


Ja może nie mam pojmy, ale łukasz czy grzechu też zostali skreśleni - moja propozycja niech ci doradzi esdarek na fejksbuku albo gramotniak gramofonik Gerwazy - poczujesz się doceniony ale wiedzy podstawowej dalej nie zdobędziesz, niestety - po prostu inny świat , lepiej za pieniądze do wydania kable albo malinkę jakąś kup :handgestures-thumbup: nie chcesz wiedzieć co to jest odsłuch hifi tylko udajesz - bo chcesz być trendi, ale nie tutaj - a i nie odpowiadaj na mój post - ponieważ tak tylko zagadnąłem ;)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#19

Post autor: Latro »

Spory rozstrzał cenowy :think: no ale grunt, że nówki :dance:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#20

Post autor: qidd »

pawelgrab pisze:
16 kwie 2023, 00:50

bo chcesz być trendi, ale nie tutaj - a i nie odpowiadaj na mój post - ponieważ tak tylko zagadnąłem ;)
świat szczesliwym jest mając guru takiego :)

znac mnie nie znasz - a oceniasz :) slabe i małe - a forum jest po to by pytac - jezeli nie chcesz pomoc nie pomagaj - Twoj wybor i ja to szanuje.
Chcesz tylko krytykowac? po co? :) no chyba, ze lubisz - przyjmuje .. ale juz nie szanuje.

odpowiadac moge - bo nie Ty bedziesz o tym decydowal
ale za sugestie dziekuje - jak widzisz - nie skorzystam :) ( z usmiechem )

a trendi chcialbym byc - ale nawet nie aspiruje :) po prostu nie hołduję zasadzie, ze wszystko co nowe jest złe - może niejednokrotnie nie bedzie rownie dobre jak drzewiej bywało - ale wcale nie musi być gorsze. Jest inne i juz - wyrozumiałości nieco.

i owszem tu

pozdrawiam cieplo - z usmiechem :)
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#21

Post autor: qidd »

Latro pisze:
16 kwie 2023, 17:28
Spory rozstrzał cenowy :think: no ale grunt, że nówki :dance:
tak - celuje w nowki

chcialbym zeby ktos kto mial juz jakies doswiadczenie z tymi paczkami bylby mi w stanie napisac ktore odpuscic? a na ktorych sie skupic
nie jest to jakis koslawy lans czy chec bycia trendi (jak juz jeden z forumowiczow zasugerowal) - po prostu chcialbym wybrac paczki, w miare zgrywajace sie z tym ampli . Ot i caly temat

pozdrawiam
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#22

Post autor: Latro »

Tu raczej nowych kolumn nikt Ci nie poleci, sumienie nam nie pozwala. :naughty:
Ale ze swej str mogę napisać, że miałem Jm Lab Focal Chorus 816, kupiłem skuszony recenzjami, jak one się mają do tych podanych przez Ciebie Focali nie wiem, ale ja swoje sprzedałem po miesiącu. Ktoś tu na forum ma Pylony Diamont coś tam i sobie chwali. Sam kiedyś słuchałem u znajomego Pylonów Pearl, tycie monitorki, ale z lampą by reduktor szumu grało to całkiem fajnie. :think:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#23

Post autor: qidd »

Latro pisze:
16 kwie 2023, 18:15
Tu raczej nowych kolumn nikt Ci nie poleci, sumienie nam nie pozwala. :naughty:
Ale ze swej str mogę napisać, że miałem Jm Lab Focal Chorus 816, kupiłem skuszony recenzjami, jak one się mają do tych podanych przez Ciebie Focali nie wiem, ale ja swoje sprzedałem po miesiącu. Ktoś tu na forum ma Pylony Diamont coś tam i sobie chwali. Sam kiedyś słuchałem u znajomego Pylonów Pearl, tycie monitorki, ale z lampą by reduktor szumu grało to całkiem fajnie. :think:
:) dziekuje Ci serdecznie
wiem, ze to bardziej 'vintydzowe' forum - ale nie wierze, ze wszyscy tutaj w 100% tylko na epoce graja - gramo - rozumiem :) ale wzmaki? paczki? preampy? :) jezeli tak to tematy o czymkolwiek nowym nie powinny sie pojawiac :) no nic - uszanuje :) a za sugestie dziekuje serdecznie :)
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#24

Post autor: Latro »

qidd pisze:
13 kwie 2023, 21:04
. to musza być ‘kompaktowe’ – nie jakieś wielgasy
A w sumie to z tych, którym się "przyglądasz" bier te najbardziej wg Ciebie "kompaktowe" :morda:

Za ułamek kwoty, którą wydasz na kolumny i którą już wydałeś na wzmak no i na te pre gramofonowe mógłbyś mieć fajne HiFi. A za tę całą kwotę no to panie :whistle:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#25

Post autor: grzehu82 »

qidd pisze:
16 kwie 2023, 17:38
nie hołduję zasadzie, ze wszystko co nowe jest złe
I dobrze, bo nie ma takiej zasady, tak samo że stare jest super, a to że gramy głównie na starszym sprzęcie wynika z tego, że zwykle wychodzą nam korzystniej cenowo do oferowanego dźwięku. Zasada to synergia dźwięku ampli kolumny w twojej muzyce, a tą najlepiej sprawdzisz na odsłuchu. Nie chcesz zmieniać ampli, nie zmieniaj, ale daj sobie czas na odsłuch i dopasowanie pod swoje preferencje kolumn. Możesz zacząć od tych co wypisałeś. Własne doświadczenie jest cenne. Ja nie mam zamiaru na siłę kogoś nawracać na vintage sprzęt, a miałem i taki i taki (niskobudżetowy).
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#26

Post autor: qidd »

Latro pisze:
16 kwie 2023, 19:38

Za ułamek kwoty, którą wydasz na kolumny i którą już wydałeś na wzmak no i na te pre gramofonowe mógłbyś mieć fajne HiFi. A za tę całą kwotę no to panie :whistle:
pewnie masz racje - ide na latwizne :) ale latwiej mi szukac w nowych niz w epokowych - szukac jezdzic odsluchiwac
zreszta - powiedzialo sie A ... czas powiedziec B :)
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#27

Post autor: qidd »

grzehu82 pisze:
16 kwie 2023, 20:06
qidd pisze:
16 kwie 2023, 17:38
nie hołduję zasadzie, ze wszystko co nowe jest złe
I dobrze, bo nie ma takiej zasady, tak samo że stare jest super, a to że gramy głównie na starszym sprzęcie wynika z tego, że zwykle wychodzą nam korzystniej cenowo do oferowanego dźwięku. Zasada to synergia dźwięku ampli kolumny w twojej muzyce, a tą najlepiej sprawdzisz na odsłuchu. Nie chcesz zmieniać ampli, nie zmieniaj, ale daj sobie czas na odsłuch i dopasowanie pod swoje preferencje kolumn. Możesz zacząć od tych co wypisałeś. Własne doświadczenie jest cenne. Ja nie mam zamiaru na siłę kogoś nawracać na vintage sprzęt, a miałem i taki i taki (niskobudżetowy).
Dziekuje Ci ..:)
na 100% nie bede sie spieszyl z podejmowaniem decyzji .. to nie zakup czajnika bezprzewodowego (choc i nad nim czlek sie zastanawia :) ) - poslucham - popytam jeszcze - podejme decyzje. ale na bank musze je zmienic .. :)

mam nadzieje, ze cos dobiore :) wczesniej lub pozniej :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#28

Post autor: Wojtek »

Na pewno staraj się brać swoje ampli ze sobą albo wypożyczać kolumny za kaucją i brać do siebie. Jeśli nie ma takich opcji to dalej będzie to ryzyk-fizyk.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: dobór kolumn do Cambridge Audio AXR100

#29

Post autor: qidd »

Wojtek pisze:
24 kwie 2023, 13:09
Na pewno staraj się brać swoje ampli ze sobą albo wypożyczać kolumny za kaucją i brać do siebie. Jeśli nie ma takich opcji to dalej będzie to ryzyk-fizyk.
jasne - pewnie, ze w razie konkretnego terminu wezme swoj wzmacniacz i jak sie da pozniej ... wypozycze kolumny na test w domu ... zeby nie bylo rozczarowania :)
dziekuje Ci za sugestie :)

pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ