braun audio 2

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Carlos Cruz
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2016, 21:08

braun audio 2

#1

Post autor: Carlos Cruz »

https://www.instagram.com/p/BHkALcADfJW ... rlos_ccruz
Dzień/ Dobry/ Wieczór,

W poprzednim odcinku pytałem o kompatybilność igieł i wkładek do mojego nigdy niebitego cuda z reichu, igła już kupiona, testowo odpaliłem płytę, wszystko świetnie, radio nie działa, pokrywa nie popękana wszystko gra jak powinno, tylko gdzieś tak w ⅔ krążka nagle grać przestało, talerz przestał się kręcić i nie chcę więcej, dodatkowo coś pstryka, wyrwałem kabel z gniazdka, podniosłem talerz (teraz muszę wejść na wyżyny moich możliwości opisu części technicznych) i to coś co jest napędzane paskiem (?podtalerz może) pod spodem kolejna cylindryczna część z wypustkami sterującymi automatyką z plastiku, i właśnie to coś raczyło popękać. Stąd pytania: Jak żyć? Gdzie to naprawić? Gdzie dokupić?

EDIT: znalazłem człowieka, który podjął się sklejenia/ wzmocnienia tej części, ale przy okazji pomyślałem o druku 3d czy ktośg gdzieś natknął sie może na repozytorium z modelami 3d części do braun p400x albo wie gdzie tanio, dobrze i szybko mógłbym taki proces przeprowadzić skanowanie 3d (wydaje mi się, że analogowe modelowanie może być troche zbyt skomplikowane) miejsce do druku już mam. Czy to zbyt rewolucyjne i bez sensu?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: braun audio 2

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Ktoś kiedyś za bardzo nasmarowal łożysko talerza. W kontakcie z olejem plastik stracił właściwości i dlatego pękło.

Drukowany element raczej nie wytrzyma napreżeń. Na niemieckim forum brauna ktoś to drukował do modelu ps500 (to jest ten sam element), mozesz tam poszukac i napisać do gościa.
Carlos Cruz
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2016, 21:08

Re: braun audio 2

#3

Post autor: Carlos Cruz »

Dzięki, odpowiedni post już namierzyłem, o problemie pisał rok temu i od tego czasu raczej nie zgłaszał uwag. Dam znać jak idzie naprawa mojego cuda.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: braun audio 2

#4

Post autor: zbyszek1982 »

A to obok to Regie 500 czy 501?
Carlos Cruz
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2016, 21:08

Re: braun audio 2

#5

Post autor: Carlos Cruz »

500
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: braun audio 2

#6

Post autor: zbyszek1982 »

Carlos Cruz pisze:500
Ja mam 501k, bardzo fajny amplituner. Mam też 510, ale wolę tego malucha.
Carlos Cruz
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2016, 21:08

Re: braun audio 2

#7

Post autor: Carlos Cruz »

obadam jak ts-45 z kombajnu działa i coś będę musiał wybrać. Podejrzewam że jak to zwykle bywa, kombajn to nie jest dobre rozwiązanie, tylko najlepszy możliwy kompromis.
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: braun audio 2

#8

Post autor: chrzan49 »

Moim zdaniem taniej poszukać trupa 500 na częsci.
Pozdrawiam Tomasz
Carlos Cruz
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2016, 21:08

Re: braun audio 2

#9

Post autor: Carlos Cruz »

Moja 500 gra dobrze, wierzę że audio 2 to pewnie downgrade jeżeli chodzi i o tuner i o wzmacniacz, ale zyskuję gramofon i ładną obudowę (tak jestem z frakcji tych, którzy uważają, że więcej czasu spędza patrząc na sprzęt niż go słuchając) Kiedy dojdę do momentu że zacznie mi to przeszkadzać może szarpnę się na oddzielne klocki, ale na pewno Dieter Rams ma pierwszeństwo, chyba że zobaczę coś ładniejszego.

P.S. Po takim coming-out'cie chyba powinienem spakować swoje zabawki i pójść w jakiś inny kąt internetów.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: braun audio 2

#10

Post autor: zbyszek1982 »

Nie wiem czy to downgrade. Gramofon to PS400 po prostu, tylko w budzie zintegrowanej ze wzmacniaczem i tunerem. To nie był tani sprzęt jak się pojawił na rynku. Jeżeli Ci nie przeszkadza, że masz wszystko w jednym, to nie widzę problemu :)

Regie 500 faktycznie ma trochę lepsze bebechy. Ale to nie jest kolosalna różnica. Jeżeli masz jakieś problemy z kombajnem, to bym prędzej dokupił gramofon do amplitunera.
Solidny remont takich wiekowych sprzętów niestety trochę kosztuje, więc musisz skalkulować co Ci się najbardziej opłaca..
Carlos Cruz
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2016, 21:08

Re: braun audio 2

#11

Post autor: Carlos Cruz »

Ja do hobby/nałogów podchodzę z perspektywą doświadczeń, wiem że to sie może skończyć wyłącznie źle, już zaczynam łakomie patrzeć na półki vitsoe, świadomość że półki na 20 mb książek kosztowały by mnie tyle co średni samochód studzi zapał. Jak na razie kombajn mi wystarczy, a kiedy już dostanę do niego l810 to na nic innego nie zamienię. Tylko zacznę szukać człowieka co umie rurki giąć
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: braun audio 2

#12

Post autor: zbyszek1982 »

U mnie na szczęście nad żądzą posiadania kolejnego Brauna przeważa żądza posiadania kolejnych płyt :)
Carlos Cruz
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2016, 21:08

Re: braun audio 2

#13

Post autor: Carlos Cruz »

ale wiesz że na vitsoe twoje brauny i kolekcja wyglądałyby jeszcze lepiej?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: braun audio 2

#14

Post autor: zbyszek1982 »

Wiem, nawet będę miał w domu ścianę na taki regał :morda: Ale najpierw muszę skończyć budować :)


W sumie nie jest jakoś super strasznie drogo, można za kilka tysięcy wyrwać używany. Wiadomo, że drożej niż w IKEI, ale widziałem też droższe meble.
Carlos Cruz
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2016, 21:08

Re: braun audio 2

#15

Post autor: Carlos Cruz »

Nie ciągnijmy tego wątku bo wyrzucą nas do kącika meblowego. Chociaż swoją drogą czytając o wszystkich zasadach ustawiania sprzętów i stawiania ich na kolcach i marmurach myślę, że jednak propozycja Ramsa jest bardziej estetyczna/funkcjonalna.

Revenons a nos moutons- Monsieur, który był drukował to kółko nie narzeka na jego wytrzymałość, użył odpowiedniej masy o dużej zawartości szkła i od dwóch lat nie sprawia mu ten element problemu, niestety szkicy 3d nie ma, ani nie jest zainteresowany przechodzeniem jeszcze raz przez gehennę namawiania fachowców na konstruowanie takiego ustrojstwa. Ja jutro odbieram swój zestaw z remontu i zobaczymy jak to sie sprawuje. Pewnie za jakiś czas będę musiał sam pokonać taką trasę.
ODPOWIEDZ