Sprzęt dla córki

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Tastajbobra
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2015, 23:58

Sprzęt dla córki

#1

Post autor: Tastajbobra »

Witam Serdecznie Forumowiczów,

chciałbym zakupić sprzęt dla córki. Zdaje w tym roku egzaminy w gimnazjum i w nagrodę za wyniki chciałbym jej zrobić niespodziankę. Co prawda wyników nie znam ;) bo egzaminy za 2 miesiące ale mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie.
Jest fanką DaftPunk'a, cd już wszystkie ma, także zakupiłem już:
1. http://web.randomaccessmemories.com/deluxe/
2. http://allegro.pl/daft-punk-limited-edi ... 49270.html

To oczywiście było proste, teraz zostaje sprzęt a z tym zawsze jest rzeźba. Ja w domu mam sprzęt Denon'a. Jestem zadowolony. Z tego co przeczytałem w pierwszym poście, który otworzyłem na forum odradzacie gramofon Denona :( To mi już podcięło skrzydła w dalszym czytaniu... Możecie polecić jakiś sprzęt z którym nie będę miał problemów? będzie rozsądnie grał i miał podstawowe potrzebne funkcje. Osobiście nigdy nie miałem doczynienia z winylami i gramofonem. Prosiłbym o podanie zestawu: gramofon, kabelki, wzmacniacz. Z głośnikami dam radę. Najlepiej linki do allegro ;) Cena do 2-2,5k pln. Oczywiście czym taniej tym lepiej, jeżeli będzie coś rozsądnego w niższej kwocie.

Na tym forum nikomu nie pomogę bo jestem zielony ale może kiedyś się odwdzięczę na innych: motocyklowo, samochodowo, modelarskich, w których biorę czynny udział.
Pozdrawiam
Tastaj
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Sprzęt dla córki

#2

Post autor: chudy_b »

Tastajbobra pisze: Prosiłbym o podanie zestawu: gramofon, kabelki, wzmacniacz. Z głośnikami dam radę. Najlepiej linki do allegro ;) Cena do 2-2,5k pln.
A dasz urwać radę urwać z budżetu te 5 -10 zł i wpłacić na utrzymanie forum?

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268

Jeślli to przekracza Twoje możiwości, to po prostu przeszukaj hitsoryczne posty, wszystko tam znajdziesz.

Sorry kolego, ale coraz bardziej wkurzają mnie spadochroniarze, którzy po tekstem "jestem zielony" proszą o podanie na tacy rozwiązania.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Sprzęt dla córki

#3

Post autor: KasparHauser »

Najczęściej ci co mają kasę, to nie wiedzą czego chcą.
Ci co kasy nie mają (jak ja) wiedzą czego chcą.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Sprzęt dla córki

#4

Post autor: kielek »

Panowie coś nerwowi z rana :-)
@ Tastaj napisz czy to ma być nowe czy używane?
Rozbij budżet na gramofon i wzmacniacz i odezwij się w odpowiednich wątkach zakupowych,coś doradzimy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzęt dla córki

#5

Post autor: Wojtek »

To chcesz podpiąć gramofon do wspomnianego "sprzętu Denona" (co to jest? model?) czy złożyć oddzielny zestaw dla córki?
Lekturka na początek: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=3421
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Tastajbobra
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2015, 23:58

Re: Sprzęt dla córki

#6

Post autor: Tastajbobra »

kielek pisze:Panowie coś nerwowi z rana :-)
@ Tastaj napisz czy to ma być nowe czy używane?
Rozbij budżet na gramofon i wzmacniacz i odezwij się w odpowiednich wątkach zakupowych,coś doradzimy.
Dzięki kielek za info. Tylko nowe, osobny zestaw dla młodej. Nie ma znaczenia co ile będzie kosztowało, budżet jest jeden, w nim chcę się zmieścić.
BTW. Po tak miłym przywitaniu, chyba poczytam forum. Coś mi się wydaje, że otwieranie innych wątków nie zmieni charakteru odpowiedzi. Nie potrzebowałem opisów i wywodów, tylko krótkie linki. Ale chyba za wiele oczekiwałem. Decyzję podjąłbym sam, w sensie poczytał o sprzęcie. Problem w tym, że nie wiem o co zahaczyć, jacy producenci/modele. Tyle tego sprzętu na forum, że przeczytanie o wszystkich graniczy z cudem...
NWM. temat do zamknięcia.

Pozdrawiam
Tastaj
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Sprzęt dla córki

#7

Post autor: kielek »

Jak nowe to może być ciężko,ale mimo złych opinii o Denonie jako były posiadacz takiego gramofonu bym go dla córki polecił i do tego wzmacniacz Denon pm 720 ae.
Po pierwsze wybór w nowych jest mały oprócz tego Denona,ProJecta i chińskich klonów Technicsa.
Po drugie Denon staniał przez to zrobił się nieco atrakcyjniejszy :-)
Jeśli wymienisz mu startową wkładkę na AT 95 to znacznie lepiej zabrzmi,choć jego wady zostaną,ale na początek to nie jest aż taki zły gramofon szczególnie dla młodej dziewczyny.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzęt dla córki

#8

Post autor: Bacek »

Ja ja bym podzielił opinię esdarka którą gdzieś tu ładnie ostatnio napisał. Dla kogoś kto nie jest zainteresowany winylem nie posiada wiedzy w tym temacie i jest duże prawdopodobieństwo że nie będzie dążył do tego żeby ją posiąść to sprzęt z mocowaniem wkładki na t4p. Mniej frustracji i bezpieczniej dla płyt.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzęt dla córki

#9

Post autor: Wojtek »

Co do gramofnu Denona to uściślijmy może tylko że chodzi o DP-300F, a w żadnym razie nie o DP-29F ani DP-200.
2.5k na sensowny nowy gramofon i wzmacniacz to trochę cienko, więc siłą rzeczy trzeba być otwartym na kompromisy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Sprzęt dla córki

#10

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:Co do gramofnu Denona to uściślijmy może tylko że chodzi o DP-300F
Oczywiście :-)
Bacek pisze:Ja ja bym podzielił opinię esdarka którą gdzieś tu ładnie ostatnio napisał. Dla kogoś kto nie jest zainteresowany winylem nie posiada wiedzy w tym temacie i jest duże prawdopodobieństwo że nie będzie dążył do tego żeby ją posiąść to sprzęt z mocowaniem wkładki na t4p. Mniej frustracji i bezpieczniej dla płyt
I oto mi chodzi :-). Ten Denon nie ma T4p,ale to prosty automat i nie powinna mieć problemów z ustawieniami.
Gramofon kosztuje niecałe 1200 zł ,wzmacniacz tak samo,więc się zmieści w budżecie.Zapewne dostanie też jakąś zniżkę przy zakupie jeśli to będzie za gotówkę i w tym samym salonie.
Denon pm 720 ae to całkiem przyzwoita budżetówka dla młodej osoby,na start jak znalazł :-)
Tastajbobra
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2015, 23:58

Re: Sprzęt dla córki

#11

Post autor: Tastajbobra »

Dziękuję wszystkim za pomoc. W takim razie zamawiam jak napisaliście Denon 300F i 720ae.
PS. Jakieś kable specyficzne muszę domówić? Sprzęt będzie leżał i czekał na odpowiedni dzień. Rozpakowany będzie dopiero jak dostanie. Nie chciałbym się zmarszczyć z powodu braku kabla.

Pozdrawiam
Tastaj
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Sprzęt dla córki

#12

Post autor: kielek »

Nic nie musisz kupować,gramofon ma wyjście z przewodami. Jedynie co możesz zrobic to skalibrować ramię w.g informacji na forum,w sieci lub w załączonej do niego instrukcji oraz sprawdzic które pre gramofonowe jest lepsze tzn. te wbudowane w gramofon,które wyłączyć/włączyć możesz przełącznikiem po talerzem ,czy te wbudowane we wzmacniaczu,ważne byś ich nie dublował.Jeśli korzystałbyś z pre w gramofonie to podłączasz go do wejścia Aux lub innego liniowego,jeśli wyłączysz je i będziesz korzystał z tego we wzmacniaczu to podłączasz gramofon pod wejście phono.
No i jak wspomniałem ta wkładka zamontowana na start jest moim zdaniem cienka i taka AT 95 za ok.120 zł dużo lepiej zagra,ale decyzja należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzęt dla córki

#13

Post autor: Bacek »

Wkładka zamontowana ma tą zaletę że jest zamontowana (no chyba że nie jest). A AT95 to faktycznie przyjemna wkładka za nieduże pieniądze.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Sprzęt dla córki

#14

Post autor: kielek »

Ale tam jest AT 3600 i jak dla mnie to odtworzenia materiału muzycznego jest ok. ,ale by zagrać coś więcej to 95 to minimum,tym bardziej że ten gramiak ma nieco ciemne brzmienie.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzęt dla córki

#15

Post autor: Bacek »

Chodziło mi o to że jak ktoś zupełnie nie zna się na ustawianiu gramofonu to może być to dla niego karkołomne i wtedy nawet ta już fabrycznie zamontowana i ustawiona wkładka może dać lepsze skutki niż własna radosna twórczość.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ