Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
grandville
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2012, 14:42

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#1

Post autor: grandville »

Witajcie
Moim problemem jest syczenie płyt. Nawet gdy kupuję nową płytę ona odbiera mi tak jakby płasko. Głośniki mam Sony, a mój sprzęt to wzmacniacz Zodiak Unitry oraz gramofon Unitra Fonica GS461. Mimo podkręcenia basów etc. niektóre głoski, najczęściej te śpiewane w których jest dużo liter S, Ś po prostu syczą. Nie wiem czy to z powodu igły czy którejś z wyżej wymienionych rzeczy. Może ktoś z Was mi pomoże? Zastanawiam się nad wymianą sprzętu, ale jeśli nie byłaby konieczna wymiana całości to chciałbym wymienić jedynie tą rzecz, która to powoduje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#2

Post autor: chudy_b »

A wzmacniacz przełączony na radio albo inne źródło też "syczy"? Jesli nie, to można pomysleć o wymianie wkładki w gramofonie. Zakładam, że gramofon masz podłączony do wejscia gramofonowego we wzmacniaczu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#3

Post autor: Wojtek »

grandville pisze:Głośniki mam Sony
Sony co? Model?
grandville pisze:oraz gramofon Unitra Fonica GS461
A wkładka?
grandville pisze: Nie wiem czy to z powodu igły czy którejś z wyżej wymienionych rzeczy.
Raczej wkładki i igły. Szczególnie jeśli radio bądź inne źródła dźwięku nie syczą :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
grandville
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2012, 14:42

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#4

Post autor: grandville »

Włączyłem radio i nadal ten dźwięk jest taki płaski. Widocznie to wina wzmacniacza. Jak temu zaradzić?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#5

Post autor: chudy_b »

Jeśli masz jakieś umiejętności elektroniczne, możesz próbować szukać uszkodzenia. Najprawdopodobniej uszkodzenie leży w układzie regulacji barwy, choć nie koniecznie. Jeśli nie znasz się na naprawach elektronicznych, to trzeba by go oddać do jakiegoś serwisu. Tyle że jest to zupełnie nieopłacalne. Sprawnego Zodiaka na Allegro kupisz za 50-100zł. Żadna naprawa tańsza nie będzie.
grandville
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2012, 14:42

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#6

Post autor: grandville »

A czy myślisz, że ten sprzęt jeszcze podziała kilka lat? W sumie chodzi już ze 31 i jak na razie raczej bez szwanku. Bo od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą sprzętu ale też od dłuższego czasu nie mam na to pieniędzy :-D
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#7

Post autor: chudy_b »

A dlaczego miałby nie podziałać? Tyle, że to raczej słaby sprzęt.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#8

Post autor: kaf »

Najpierw to upewniłbym się, czy to wina wzmacniacza, czy kolumn. Podkręcanie basów czy trebli nic nie da, wręcz to syczenie głosek S tylko się spotęguje. Polecam podłączyć słuchawki do Zodiaka i wtedy się okaże, czy wzmacniacz niedomaga, czy te kolumny Sony. Lub sprawdzić wzmacniacz na innych głośnikach.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
grandville
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2012, 14:42

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#9

Post autor: grandville »

A jaką igłę polecicie mi do tego gramofonu? Czy na rynku jest tylko jedna dostępna ta MF 101 i to gdieś na allegro?
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Płaski "odbiór" płyt. Problem ze wzmacniaczem?

#10

Post autor: kaf »

Zamiennik igły MF 101 nie jest dostępny. Najlepszy wybór to wymiana wkładki. Powiedz jaki masz budżet a coś dobierzemy. Rozejrzyj się za produktami Audiotechnica, Ortofon, Grado. Do tej klasy gramofonu wkładki powyższych producentów w kwocie max 300zł to rozsądny wybór.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
ODPOWIEDZ