Technics powraca na europejski rynek

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Technics powraca na europejski rynek

#61

Post autor: chrzan49 »

Adminie wybacz ,nie umiałem znaleźć funkcji edit.Na śmierć bym zapomniał o proponowanym napędzie spręzynowym.Tak sie smiałem że zapomniał bym o koncepcji gumy do majtek.
Szalenie lubię niedouków śmiało udzielających się na przeróznych forach.Głupota ludzka w przeciwieństwie do miłosierdzia boskiego jednak nieograniczona jest.
Mam twardą skóre i obraźliwe odpowiedzi odpuszcam a laikom wybaczam.
Pozdrawiam Tomasz
PS widzę Wojtku(sorry za tykanie) że też czasami ciężko Ci wytrzymać.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics powraca na europejski rynek

#62

Post autor: chudy_b »

chrzan49 pisze:Szalenie lubię niedouków śmiało udzielających się na przeróznych forach.
Jesli to uwaga do mnie i mojego pomysłu napędu spężynowego, to przyjmuję to jako żart, tak samo jak żartem był ten pomysł i cały tamten post.;)
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Technics powraca na europejski rynek

#63

Post autor: Bacek »

Kwestę tego kto jest idiotą, ten kto potrafi zarobić tyle że część z tego co ma jest w stanie wydać na kaprys w postaci Veyrona czy ten kto przez całe życie nie zarobi nawet na felgi do niego i jeździ starą Corsą zostawmy na boku.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Czyżby?

#64

Post autor: Reymont »

Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Technics powraca na europejski rynek

#65

Post autor: ojcie_c »

Modlę się o wersję z autoreturn.... Ale w kościach czuję, że wypuszczą audiofilski, pełny manual...
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Technics powraca na europejski rynek

#66

Post autor: zbyszek1982 »

Ja bym się nie napalał, ceny pewnie będą startować od 10tys. PLN, albo i więcej. Reszta nowych sprzętów technicsa to nie jest półka popularna, więc nie widzę powodów dla których mieli by robić niedrogie gramofony.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics powraca na europejski rynek

#67

Post autor: Wojtek »

Wiesz, nikt tu chyba nie wspominał że liczy na niedrogi gramofon :) Nawet jeśli zrobią konkret z wyższej półki to też będzie coś. Tym bardziej że nie liczyłbym w tym wypadku na napęd paskowy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Technics powraca na europejski rynek

#68

Post autor: zbyszek1982 »

Jeżeli wypuszczą napęd DD z gniazdem montażowym do różnych ramion, w cenie 2,500-3000 euro, to te wszystkie paździeże z Regi i Pro-Jecta mają pozamiatane. Zresztą, myślę że różnym producentom 'hi-endowych' paskowców też się zrobi ciepło w spodniach, jak technics wypuści na rynek nowy napęd klasy SP-10.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technics powraca na europejski rynek

#69

Post autor: Myszor »

zbyszek1982 pisze:Jeżeli wypuszczą napęd DD z gniazdem montażowym do różnych ramion, w cenie 2,500-3000 euro, to te wszystkie paździeże z Regi i Pro-Jecta mają pozamiatane. Zresztą, myślę że różnym producentom 'hi-endowych' paskowców też się zrobi ciepło w spodniach, jak technics wypuści na rynek nowy napęd klasy SP-10.
Za 3keur można kupić kilka niezłych gramofonów, które mają świetne opinie i ugruntowaną pozycję.
Oczywiście życzę Technicsowi jak najlepiej ale to chyba tak nie działa.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Technics powraca na europejski rynek

#70

Post autor: zbyszek1982 »

A ile z tych świetnych gramofonów o ugruntowanej pozycji ma napęd DD? Moim zdaniem Technics ma najwięcej do zyskania właśnie na rynku gramofonów. Jakbym miał do wyboru napęd Technicsa klasy starego SP-10 i topową ręgę, pro-jecta, czy inne clearaudio, to bym się nawet nie zastanawiał nad wyborem. Gwarantuję Ci, że nie ja jeden.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Technics powraca na europejski rynek

#71

Post autor: Pawelec »

Taka prawda :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Technics powraca na europejski rynek

#72

Post autor: chudy_b »

Pawelec pisze:Taka prawda :)
Się okaże. Produkcja porządnego DD wymaga dużo drogiego oprzyrządowania. Odlewy, układy scalone itd. To się opłaca na dużą skalę. A ile Technics może dzisiaj sprzedać takich napędów? Na pewno nie tyle co w latach 80'tych. Trzymam kciuki.

Wydaje mi się że dziś rynek muzyki winylowej, a za nim przemysł gramofonowy, zaczyna od nowa. Na pewno nie osiągnie takiej sprzedaży jak kiedyś, ale poziom sensownej opłacalności może osiągnąć. Mamy tu trochę odwrotną sytuację niż w przypadku Blu-Ray, czy UHD. Mamy masę urządzeń w niskich cenach potrafiących odtwarzać te formaty, za to niewiele źródeł. Płyty BD są drogie (dziękuję SONY :evil: ), UHD to głównie jakieś demówki. W przypadku winyli, mamy masę płyt odziedziczonych w spadku i bardzo dużo (choć drogich) współczesnych produkcji. Za to praktycznie zero nowych gramofonów. Rynek opiera się sprzęty używane. Nowe produkcje to albo prymitywne konstrukcje ( i tak nie tanie), albo audiofilskie konstrukcje w sumie bardziej DIY niż masowa produkcja. Tu ewidentnie jest nisza rynkowa którą ktoś kiedyś wypełni oferując automatyczny lub półautomatyczny gramofon reprezentujący porządny poziom w cenie 1000-2000 zł. Co ciekawe, utrzymali się producenci wkładek i chyba nie cierpią głodu. Dziwny jest ten świat.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics powraca na europejski rynek

#73

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Za to praktycznie zero nowych gramofonów.
No bez przesady, trochę tego jest :) Chyba że miałeś przez to coś innego na myśli.
chudy_b pisze:Tu ewidentnie jest nisza rynkowa którą ktoś kiedyś wypełni oferując automatyczny lub półautomatyczny gramofon reprezentujący porządny poziom w cenie 1000-2000 zł.
Dual 455 :morda:
chudy_b pisze:Co ciekawe, utrzymali się producenci wkładek i chyba nie cierpią głodu.
Jednak dużo firm też upadło, Ci co nie mogli się odnaleźć w nowych realiach i nie mieli pobocznego biznesu.
Shure się zesrał w pewnym momencie i wykosił swój dział R&D wkładkowy. Dlatego teraz serwują nam odgrzewane kotlety i nie mogą zaoferować nic ponad M97xE.


Co do DD na rynku nowych gramofonów to jest tego troszkę. Najbardziej kojarzę napędy Brinkmanna. Modele Bardo i Oasis. Odpowiednio 5k i 9k ojro :morda:
Fakt faktem, są to autorskie konstrukcje, ale np. silnik Oasis był mocno wzorowany na starych napędach Duala, tj. EDS-1000 rodem z modelu 701.

Pytanie tylko czy warto płacić 9k za podobny napęd i mega ciężki talerz (w efekcie napęd rozpędza się w 12 sekund :morda:) czy też zrobić sobie DIY na bazie napędu Dual 701 albo 721 :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics powraca na europejski rynek

#74

Post autor: chudy_b »

Daleko mi do Twojej znajomości rynku.
Pisząc że praktycznie zero nowych gramofonów, oczywiście wyciąłem z tego zbioru chińskie plastikowe wynalazki USB, jak również gramofony firmowane logiem Denon, czy innych znanych marek z uwagi na ich stosunek ceny do jakości. Temat znany nam obu, nie warto rozwijać.
Wojtek pisze:Dlatego teraz serwują nam odgrzewane kotlety
No ja właśnie trochę oczekuję odgrzewanego kotleta. Gdyby Technics wypuścił nowego 1610MK2, albo Sony PS-X xx w cenie poniżej dwóch tysięcy, wykosiliby rynek. Jednak oni chyba oddali maszyny na żyletki i teraz mają problem.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technics powraca na europejski rynek

#75

Post autor: Myszor »

zbyszek1982 pisze:A ile z tych świetnych gramofonów o ugruntowanej pozycji ma napęd DD?
Zawsze myślałem, że o klasie gramofonu świadczy jego dźwięk, a nie to jaki ma rodzaj napędu.
Jak dla mnie to w środku może biegać chomik. Jeśli biega równo i cicho to jest OK.
Załączniki
chomik.jpg
ODPOWIEDZ