Technics powraca na europejski rynek

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technics powraca na europejski rynek

#211

Post autor: Myszor »

Się zgadzam. Mam w heglu i ciężko rozkminić w nocy co on wyświetla.
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1377
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Technics powraca na europejski rynek

#212

Post autor: stos79 »

Obywatel pisze: Moda na niebieskie wyświetlacze i kontrolki jest czymś okropnym :x
W moim nadzie mi się podoba i kropka :naughty: :lol:
Awatar użytkownika
zapa
Posty: 44
Rejestracja: 20 wrz 2014, 19:58

Re: Technics powraca na europejski rynek

#213

Post autor: zapa »

ojcie_c pisze:Ja mam pytanie: czy rzeczywiście lepiej tłumi wibracje?
Jak pukniesz w powierzchnię, na której stoi - czy przenosi się na igłę, czy wytłumia?
Zdecydowanie nóżki i konstrukcja tłumi wibrację. Puknięcie w stolik nie powoduje żadnych efektów, co przy innych gramofonach było słyszalne. Oczywiście jak mocniej uderzymy w stolik to przenosi się na igłę.
ojcie_c pisze:Jak pukniesz w plintę - czy słychać tak jak w SL-1200mk2, czy mniej, czy więcej?
Delikatne puknięcie czy "zahaczenie" o gramofon nie powoduje żadnych przeskoków - dopiero użycie odrobiny siły jest słyszalne.
Reasumując - tłumienie wibracji jest na bardzo dobrym poziomie. Przy "stawianiu" gramofonu fajnie widać jak ta amortyzacja pracuje.
ojcie_c pisze:Czy headshell waży tyle samo, co "oryginalny" z SL-1200mk2, czy mniej/więcej?
Headshell waży 7,6 grama
ojcie_c pisze:Dlaczego nie ma na nim oznaczenia marki? Outsourcing???
Jest na pokrywie, na dole po prawej oraz z tyłu :) no i jest made in japan :)
ojcie_c pisze:Czy zauważasz jakąkolwiek różnicę w dźwięku na korzyść przy tej samej reszcie toru audio?
Mam go tak naprawdę od dwóch dni i na razie jeszcze za wcześnie, tym bardziej, że walczę trochę z wkładkami.
Wstępnie słyszę różnicę na plus ale więcej w temacie później
darkman pisze: I dodatkowo:
Czy nieco mocniejsze puknięcie w plintę z boku lub z góry powoduje lekki przeskok igły?
Mocniejsze tak - ale to na prawdę mocniejsze. Tak jakbyś kogoś klepał po plecach to widać, że gramofon to wytłumia. Wrzucę filmik jak chcecie.
darkman pisze:I jeszcze dodatkowe, choć retoryczne: Nie mogli zrobić czegoś ładniejszego i bez tego paskudnego suwaka?
Fakt, suwak w tym modelu jest chyba bez sensu. Wydaje mi się jednak, że to jak u Japończyków trzymanie się tradycji. Był, jest i będzie :)
Myszor pisze:GR to uboższa wersja 1200G ?
R jak reduction ?
Tak, GR to tańsza wersja modelu G. Widocznie Technics dość szybko stwierdził, że przesadził z ceną G i wypuścił okrojoną wersję GR.
Generalnie GR jest 6 kg lżejszy od G i są tego powody.
Obywatel pisze:Moda na niebieskie wyświetlacze i kontrolki jest czymś okropnym :x
Kiedyś były czerwone, zielone czasem żółte, a nieco później bursztynowe ledy i to było naprawdę ładne. Niebieskie podświetlenie jest obrzydliwe.
A mi się zajebiście podoba to niebieskie podświetlenie. Do tego jest druga lampka podświetlająca igłę i wieczorem bardzo dobrze to wygląda. Kwestia kto co lubi ale jest dobrze. Z drugiej strony niebieskie oświetlenie komponuje się z niebieską dioda zasilania w przedwzmacniaczu gramofonowym i z podświetleniem trybu pure audio w amplitunerze np :)
http://www.projektwinyl.pl - recenzje płyt, sprzęt, poradniki
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technics powraca na europejski rynek

#214

Post autor: krolix »

zapa pisze: Jest na pokrywie, na dole po prawej oraz z tyłu :) no i jest made in japan :)
Wydaje mi się, że chodziło o brak (?) loga Technicsa na headshellu. :)
Awatar użytkownika
zapa
Posty: 44
Rejestracja: 20 wrz 2014, 19:58

Re: Technics powraca na europejski rynek

#215

Post autor: zapa »

a ok, sorry, zakręciłem się :)
faktycznie nie ma, a powinien być :)
zbadam to :)
http://www.projektwinyl.pl - recenzje płyt, sprzęt, poradniki
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Technics powraca na europejski rynek

#216

Post autor: darkman »

zapa pisze:
darkman pisze:
I dodatkowo:
Czy nieco mocniejsze puknięcie w plintę z boku lub z góry powoduje lekki przeskok igły?


Mocniejsze tak - ale to na prawdę mocniejsze. Tak jakbyś kogoś klepał po plecach to widać, że gramofon to wytłumia. Wrzucę filmik jak chcecie.
Oj tak prosimy. Z tym klepaniem po plecach. Koniecznie.
zapa pisze: zakręciłem się :)
Oj, TAK! ale To nawet miłe i sympatyczne.
zapa pisze: Puknięcie w stolik nie powoduje żadnych efektów, co przy innych gramofonach było słyszalne. Oczywiście jak mocniej uderzymy w stolik to przenosi się na igłę.
Są gramofony, które nie dają tego efektu (posiadam jeden z nich, a ma kolegę, który ma ich 5-czy 6.. dawno straciłem rachubę :D , to jednak inna forma). Rozumiem jednak, że chodzi o gramofony, które miałeś okazję mieć/słyszeć.
zapa pisze: Był, jest i będzie :)
A to już euforia trochę futurystyczna. Zwłąszcza z tym "będzie".Rozumiem, że nastrój świąteczny.
Również spokojnych Świąt życzę :D i dzięki za Twoje obserwacje.
Zbyszek76
Posty: 17
Rejestracja: 08 lis 2015, 11:39

Re: Technics powraca na europejski rynek

#217

Post autor: Zbyszek76 »

Witam
mam pytanie odnośnie gramofonu, od jakiegoś czasu planuje zakup nowego, znalazłem na ebayu ogłoszenie :http://www.ebay.co.uk/itm/Technics-SL12 ... 2871094469?
czy wart jest tej ceny?
Co koledzy myślą o tym konkretnym modelu?
Wielkie dzięki za wszelkie sugestie :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3782
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Technics powraca na europejski rynek

#218

Post autor: Obywatel »

Zbyszek76 pisze: Co koledzy myślą o tym konkretnym modelu?
SL-1200 to klasa sama w sobie - kawał świetnego gramofonu. Egzemplarz wygląda na zadbany. Cena normalna.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Technics powraca na europejski rynek

#219

Post autor: darkman »

Zbyszek76 pisze: od jakiegoś czasu planuje zakup nowego
Ten jest używany.
Zbyszek76 pisze: czy wart jest tej ceny?
Oczywiście jak większość tego rodzaju sprzętów nie jest wart tej ceny, bowiem jest ona mocno przewartościowana. Model 1200 to swego rodzaju fetysz na rynku gramofonów. Klasa taka sama jak w b.dobrych modelach Technicsa (fakt, że jest ich kilka). Natomiast to generalnie obecnie cena bliska rynkowej, choć jak widać z inych ogło, można i taniej. Czy taniej to lepiej? Nie wiem w tym przypadku.
Brak informacji o wkładce, a to może choć nie musi być atutem. Nie ma za bardzo kosztów przesyłki - retorycznie, bo być może masz to opanowane - nie moja rzecz - zwracam jedynie uwagę, że to należy doliczyć.
Jeśli to gramofon dla melomana, moim zdaniem model SL-1600/10 jest lepszym wyborem. Ot dobry napęd i model z wyższej półki wystarcza, a reszta to już cały tor czyli wkładka/igła/klocki + memorabilia.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technics powraca na europejski rynek

#220

Post autor: krolix »

Jeśli ten gramofon jest w dobrym stanie (ze zdjęć wnika, że tak, ale może być różnie; z drugiej strony to nie allegro więc PayPal chroni kupującego) to cena jest, tak jak napisał Obywatel, normalna. Oczywiście, jak się chce, to można też polować na jakąś cenową okazję.
Czy nie jest wart swojej ceny jak napisał Darkman? Kompletnie nie rozumiem takiej opinii. Ten gramofon jest zdecydowanie lepszy niż oferowane w tej cenie, nowe gramofony innych marek. 1200 to pancerny sprzęt, który docelowo zadowoli pewnie 99% słuchających muzyki z winyli, a gdyby coś, to z jego odsprzedażą w podobnej cenie nie będzie problemu. No chyba że Technics wypuści na rynek kolejną odchudzoną wersję 1200G. ;)
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Technics powraca na europejski rynek

#221

Post autor: ojcie_c »

...plus to Mk5, a te wraz z M5G miały już te "lepsze" ramiona od Mk2.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3782
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Technics powraca na europejski rynek

#222

Post autor: Obywatel »

darkman pisze: Jeśli to gramofon dla melomana, moim zdaniem model SL-1600/10 jest lepszym wyborem.
To nie ulega wątpliwości :D SL-1600/1610 MKII łączy w sobie wszystkie zalety SL-1200/1210 (od MKII w górę) + parę zajebistych bonusów, ale niestety dostępność SL-1600/1610 MKII jest nieporównywalnie mniejsza niż SL-1200/1210, których natłuczono od metra.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Zbyszek76
Posty: 17
Rejestracja: 08 lis 2015, 11:39

Re: Technics powraca na europejski rynek

#223

Post autor: Zbyszek76 »

Wielkie dzięki za wszelkie opinie :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics powraca na europejski rynek

#224

Post autor: Wojtek »

zapa:
Kluczowa sprawa - z czym możesz porównać testowany gramofon?
Innymi słowy: co znasz i czego używasz?

Jest to ważne w momencie kiedy rozmawiamy o różnicach względem "innych gramofonów".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zbyszek76
Posty: 17
Rejestracja: 08 lis 2015, 11:39

Re: Technics powraca na europejski rynek

#225

Post autor: Zbyszek76 »

Pewnie zaskoczę teraz parę osób, ale ja nie mam jeszcze gramofonu. Kolekcjonuję winyle, mam ich około 500-set, a chcę ich wreszcie zacząć słuchać.
Wiem, że trochę dziwne :)
ODPOWIEDZ