Materiały do projektu na zajęcia

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
misiek
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2013, 15:32

Materiały do projektu na zajęcia

#1

Post autor: misiek »

Witam, przygotowuje projekt na temat winyli na zajęcia na uczelni (Procesy Produkcyjne). Wybrałem sobie winyle jako, że wydaję mi się to interesującym tematem i może przy okazji pomoże mi się wdrążyć w świat analogów :)
Z związku z tym drodzy forumowicze potrzebuję waszej pomocy. Jeżeli moglibyście podzielić się swoją wiedzą i podsunąć linki(lub podać tytuły), które pomogłyby mi w realizacji mojego projektu. Lista zagadnień :
1. Tworzenie płyty winylowej;
2. Zapis muzyki na nią;
3. Wygląd polskiego rynku produkcji winyli(z tego co się orientuje to jest on bardzo mały, ale każda firma/osoba prywatna, która kręci taki biznes okaże się pomocna)
4. Ciekawostki

Jeżeli chodzi o 2 pierwsze punkty to miło by było, gdyby były to materiały na "poziomie inżynierskim", mianowicie- reakcje chemiczne, zjawiska fizyczne etc.
Wielkie dzięki za uwagę i mam nadzieje, że piszę w odpowiednim dziale.
Pozdrawiam :)
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Materiały do projektu

#2

Post autor: Pilot »

Na YT masz filmik z serii Jak to jest zrobione "Płyty analogowe"
misiek
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2013, 15:32

Re: Materiały do projektu

#3

Post autor: misiek »

Dzięki za szybką odpowiedź !
Do filmiku już dotarłem, ale byłem ciekaw czy wy jako entuzjaści winyli dorzucilibyście do niego coś od siebie :)
Na prezentację mam około 45 minut, więc jeżeli ktoś ma ochotę to zapraszam do wypowiadania się.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Materiały do projektu na zajęcia

#5

Post autor: Wojtek »

misiek pisze:Jeżeli chodzi o 2 pierwsze punkty to miło by było, gdyby były to materiały na "poziomie inżynierskim", mianowicie- reakcje chemiczne, zjawiska fizyczne etc.
Aż tak bardzo chcesz by ktoś za Ciebie odrobił pracę domową? :)
Przejrzyj dogłębnie forum. Z pewnością trafisz na interesujące materiały.

Polskiego rynku wytwarzania płyt... praktycznie nie ma. Więc punkt 3. masz z głowy.

A tak swoją drogą to puść mi maila, mam już coś prawie że gotowego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misiek
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2013, 15:32

Materiały do projektu na zajęcia

#6

Post autor: misiek »

Wielkie dzięki Reymont! Bardzo, bardzo ciekawe i pomocne, Wojtku - zgłaszam się na maila :)
a co do tego polskiego rynku to zorientowałem się że tłoczni jako takiej w polsce nie ma (najbliższa podobno w Czechach), ale widziałem naprzykład pewna firmę lay-b***e(nie chce reklamować), która zajmuje się nie tyle co tłoczeniem, a "wycinaniem" ? dobrze mówię ?
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Materiały do projektu na zajęcia

#7

Post autor: Reymont »

misiek pisze: a co do tego polskiego rynku to zorientowałem się że tłoczni jako takiej w polsce nie ma (najbliższa podobno w Czechach), ale widziałem naprzykład pewna firmę lay-b***e(nie chce reklamować), która zajmuje się nie tyle co tłoczeniem, a "wycinaniem" ? dobrze mówię ?
correctomundo

możesz jeszcze zerknąć tutaj---> http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=28&t=2414 <---chyba tu pojawiały się jakieś dodatkowe informacje
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Materiały do projektu na zajęcia

#8

Post autor: Robertson »

Masz rację misiek !!! W Polsce tłoczni nie ma a ...bydynek stoi.W tej chwili są tam banki i uczelnie prywatne.Olbrzymia inwetycja , tłocznie i prawie wykończone studia nagrań poszły w................. Mam na myśli olbrzymi kompleks, który powstawał w W-wie przy zbiegu ulic Wolskiej , Połczyńskiej i Kasparzaka.Żona pracowała w biurze projektów , które brało udział w tej budowie.Miliony złotych , nowoczesne technologie zmarnowane .Potencjał był olbrzymi .Niestety :cry:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Materiały do projektu na zajęcia

#9

Post autor: Wojtek »

Robertson, gdyby projektowali zakład produkcji płyt CD i w ogóle nośników optycznych to byśmy mogli gadać o potencjale, a tak to tylko pieniądze zmarnowane.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ